Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Астология на мечтитенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.06.13 07:59



наистина ли така ги виждаш нещата? че ромите грабят и секат, за да си нахранят децата?

хм...

преди време имах един етап, в който правех проекти за ромско добруване. и ми бяха станали личен проучвателен интерес. знаеш ли, че те са народ, неинтегрируем от хилядолетия? били са изгонени от индия, от пакистан, от египет, от палестина, от много държави. почти като евреите, но по съвсем други причини.

ромите са се доказали като народ, склонен към престъпен начин на живот - не по единично, а като общност с такива традиции. те не желаят, и по природа са неинтегрируеми. не и с добро. единствено по време на римската имеперия, османската, и други диктати като нашия си комунизъм части от ромското население са достигнали поне лека напредналост в интеграцията и уседналостта, декриминализация.

и тъжнният ми извод е, че там няма друг начин. другия е много по-нехуманен - ромите на сапун, или вън от наще си територии.

да ги оправдаваме, че понеже били бедни и с много деца крадяли и сечали е твърде умилително, но невярно. през по-съвременните епохи много народи са били бедни и гладуващи, и българи, за руснаци и китайци да не говорим. но не са вървяли по престъпна и грабителска плоскост.

Редактирано от belika на 07.06.13 08:02.



Тема Re: СЪБИТИЕТОнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.13 10:06



Всеки прави, каквото му е по силите. Аз считам, че там можем да стигнем само леки като перце, защото балонът излита нагоре, като става по-лек. А за да станем леки като перце, трябва да се освободим от всички остарели разбирания и убеждения, от гнева, яростта, мъката си и т.н. - т.е. трябва да се обработим с всякакви пръскания, торове и препарати против паразити. Това а психично ниво се прави с процесинг.
Обаче ти смяташ, че розите можеш да обработваш срещу паразити, но себе си не трябва да пипаш, затова все по-упорито се занимаваш с философстване.
А на мен едно птиченце ми каза, че ако почистиш само розите си, само розите ще отидат нагоре, а ти ще си стоиш дору, натежала от философии.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Астология на мечтитенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.13 10:10



Това не е вярно, в нашия блок живеят две ромски семейства, едното на нашия етаж, по-добри, по-чисти и по-морални са от българите, и излъчват светлина, красиви са и мъжът, и жената.
На първия етаж живеят други роми, те са си повече роми, признавам, с някои дребни цигански номера, които се правят от 80% от българите също, но и те са чисти, спретнати, трудят се и дори си имат куче, дакел, което редовно извеждат и се грижат за него. Който има работа, си я работи и явно си я работи съвестно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Астрология на мечтитенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.13 10:58



Другарчета, снощи едно девойче от Португалия ми подаде аудио на Башар да го направя на видео и да го кача в нета, че тя не можела. Аудиото е на тема пари и как да ги имаме.
Това някак се връзва с Юпитер в осми, нали?
Сега ще го изслушам, паднало така отникъде,

и ще ставам богата.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Астология на мечтитенови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.06.13 13:39



Ето какво си мисля:
Да се раздава справедливост не е възможно, защото справедливостта не съществува.
В замяна на това несправедливостта съществува.
И с нея трябва да се воюва, още повече, че тя се разпознава лесно.

Факт е, че проблем има.
Но къде се корени- в гените, в средата, в дадености по рождение, независимо от гени и среда, в случайни и осъзнати избори?



Тема Re: СЪБИТИЕТОнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.06.13 13:40



Абе не се противи толкова на философиите, че са ти същност, пък на мен сега са ми само избор


После, както и да стигнеш до красивия свят, там смяташ да лежиш на лаврите от постижението, че си стигнала до там?
А ако там има работа, също както има тук, каква ще да е разликата?

Извънземните са като руските кукли- колкото повече се интересува човек от тях, толкова по-мънички стават, или пък обратното, или пък и двете. Но какво от това.



Тема Re: Астрология на мечтитенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.06.13 13:43



както и да ги гледаме, парите не са нищо повече от средство



и всякак е важен ентусиазмът и енергията, които получаваш, без значение заради парите или каквито там му бяха другите теми на Башар



Тема Re: Астрология на мечтитенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.13 14:15



о да, всичко в Башар ме ентусиазира - от парите до родната му слънчева система



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Астология на мечтитенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.13 14:16



да бе, справедливостта не съкествува, несправедливостта съществува, това и фирософ не може да го измисли



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: СЪБИТИЕТОнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.13 14:21



Ан, непрекъснато предпоставяш, там ти е проблемът, не че философстваш, а че умът ти автоматично доизгражда всички образи и картини и ти автоматично ги приемаш за верни, така изкривяваш неимоверно реалността.
Отучи се, дала съм техники предостатъчно, това е порок твоето, не е философстване.
Дори философстването изисква предварително трезво наблюдение, а ти не си в състояние да правиш наблюдения, защото още преди да си ги направила, вече знаеш.
И все повече се омотаваш. Следи себе си и всяка мисъл, която излиза изпод перото ти, питай за всяка изречение - това откъде го знам, дали съм го наблюдавала или просто съм го предпоставила.
Ето, в момента ти измислям много хубава техника.
Преди да постнеш нещо, огледай изречение по изречение написаното и си задай въпроса - това откъде го знам.

Ако си го видяла, прочела, чула отвън - сложи 1, ако умът ти го е умозаключил, сложи 0.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.