Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Светлинното тяло  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.13 14:05



Светлинното тяло, в което протичат процеси на калиброване, т.е. негативните шаблони се превръщат в опит и мъдрост, а позитивните шаблони се изпълват със сила и създават основа за творчество, за увереност, за стабилност, се превръща в основа за създаването на съвършения човек от шестата раса. Този човек има всички качества, необходими за живот в променящия се свят.

Светлинното тяло, напълнено с високи вибрации, ще помогне на човек да се сдобие със способността да оцелява и в най-неблагоприятните условия, да съхрани здравето си и да помогне на околните в сложен период.

Състоянието на светлинните тела и състоянието на цялата цивилизация, в която тези хора съществуват, са тясно взаимосвързани. Придобиванети на хармонично състояние, центрирането дори на неголямо количество хора влияе на състоянието на пространствено-временния континуум.

Светлинното тяло на просветления човек се явява в тънките планове като фар, към който се стремят хората. Те не разбират защо са привлечени от човек, достигнал баланс в светлинното си тяло, но се стремят към общуване с тези хора.

Колкото повече хора успеят да се центрират, толкова по-големи шансове има цивилизацията да преодолее опасните катастрофи и кризи.

Състоянието на пространството сега има нестабилни параметри. Слънчевата система влиза във Фотонния пояс. Силите и енергиите се променят. Дори силите на молекулярно взаимодействие се променят, затова се намалява и здравината на механизмите. Колебанията на магнитното поле достигат огромни стойности.
Трептенията се учестяват и се увеличава тяхната амплитуда. Всичко това оказва влияние на навигационните прибори, на здравето и самочувствието на хората.

В такъв нестабилен свят е много важно всеки събудил се да запази душевно равновесие и точката си на центриране в света и да помага на другите да постигнат равновесие и центриране.

Обединението на хора, които вече съзнателно удържат състояние на центриране, в групи от единомишленици създава острови на стабилност, към които се стремят хората.

Цялата планета започва съединение със своята клетка от пространствено-енергийната решетка. Ще настъпи момент на присъединяване на земята с нейната точка на центриране. Тогава ще започне онова, което наричат „Великия преход”, „Квантов скок”, „Апокалипсис”, „Край на света”. Само че това ще бъде не край, а начало на Златния век на планетата Земя.

Съединението на планетата с нейната точка на центриране ще положи началото на активацията на четвърта плътност. Ситуацията в света ще се промени дотолкова, че само обединението на всички държави в едно неделимо цяло ще има смисъл.

Днес колективната дейност на сътрудниците на светлината е важна и необходима. Колективни мероприятия, като например Медитацията за мир на 20 май оказват огромно влияние на населението на планетата. Такива мероприятия пускат в менталното пространство мисълформи, напълнени с огромна ментална сила. Тези мисълформи взаимодействат с всеки човек на планетата. Много хора започват да изпитват духовна жажда и да се пробуждат. Такива мероприятия могат да бъдат организирани и от неголеми групи.

Например има група, която всяка събота в определен час пуска „Вълна на добро и любов”, която измива земята. В този час хората се обръщат с лице на изток и произнася мислено или на глас: „Нека бъде добро и любов в душата ми! Желая добро и любов на близките си. Желая добро и любов на всички хора по земята и всичко съществуващо във вселената!”
Подобни инициативи се появяват непрекъснато, ако не ви е безразлична съдбата на цивилизацията, присъединявайте се, не стойте встрани, включвайте се в зараждането на новия свят, живейте в него!

25.05.2007 г., Имхотеп



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.13 14:06



Универсална многомерна енергийна решетка на човека

*Долният енергиен център е на 60 см под краката и свързва човека със земята.
*Горният е на 60 м над главата и го свързва с висшите му енергии.
*Сърцевинната енергия под формата на стълб е от горния до долния център, състои се от светлина и чиста енергия.
*Дългите информационни влакна са 12 светлинни влакна, обгръщащи човека отвсякъде, намират се на разстояние 60 см от тялото и преминават през горния и долния център.
*Хоризонталните връзки на вечността свързват тялото със свелинните влакна под формата на 8 (безкрайност) и преминават през всяка чакра.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.08.13 07:05



"Колкото повече хора успеят да се центрират, толкова по-големи шансове има цивилизацията да преодолее опасните катастрофи и кризи."

я да дойдем да си говорим кой какво мисли по разни въпроси в тая тема, че оная стана много дълга.

Сетих се за зарина в Сирия.
Подходящо време за проява на ония опозиции.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.13 11:21



Че тя тая тема е за всички, които се канят да преминават в светлинно тяло.
Аз от 10-годишна съм разбрала, че в един момент от живота си трябва да намеря начин да си прехвърля съзнанието върху по-траен носител.
И как беше принципът - първо го възнамериш, после го забравиш, а след време то само се реализира пред теб.



В последните седмици непрекъснато чета за възнасянето от физическо в астрално тяло, докато сме още живи, даже в момента чета Сал Ракели с някакви подробности по въпроса, които асимилирам.

А четвърта плътност знаеш ли какво е - да осъзнаеш, че не ти си в света, ами светът е в теб. Цялата 3Д реалност се намира в теб, нещо, което от десетилетия надушвам и подозирам, изживявайки се в моменти на просветление като господ бог и творец на тоя свят, преди отново да пропадна на 3Д ниво и да позабравя това.

Та какво за Сирия, като част от моята 3Д реалност? И от твоята?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.08.13 06:30



Химическото оръжие е преселило ония хора в друг свят.
Понеже споменах доброто проявление на опозициите на Нептун, за баланс споменах и лошото. И още – тия дни може да се излъжем за нещо, да ни отнемат нещо.
Модерните теории за паралелни реалности са продължение на древната теория за прераждането.
Вероятно са ни необходими, защото дават усещане за справедливост.
Смяташ, че е добро решение на не обръщаме внимание на лошото?
Нали стигнахме до съгласие, че в която и реалност или тяло да сме, все го има.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.13 12:22



Не да не се обръща внимание на лошото, твърди Башар.
Той и Ошо и останалите го твърдят де, но Башар ми е на мушката и на сърцето.



Точно обратното, не трябва да го инвалидираме, защото колкото повече го инвалидираме, толкова повече на него попадаме. Ние сме светът и той съдържа всичко - и рошото, и доброто, 3Д реалността, нашата реалност, е полярна и има всичко, а за да станем 4Д, трябва да вкараме цялата реалност в нас, да станем тая реалност, не да изключваме, а да включваме.
Но въпросът е какво избираме, шведска маса и всичко на нея, избираме си черен хляб и хайвер и не се занимаваме да оглеждаме и заглеждаме развалената риба и домати, даваме им право да съществуват, но не можем да ги изхвърлим, те съществуват и няма как да се изхвърлят от съществуването. Но не спираме вниманието си на тях.
Питат го Башар за хемтрейлите, за атомните бомби, за войните и той отговаря - Това ли предпочиташ? Кажи, това ли предпочиташ? Тогава защо питаш за него.

Значи твоя работа е дали ще повярваш, че си свободна да се преместиш в друг свят или трябва да търпиш този, като гледам, системата ти от убеждения те е насочила към решението, че това е реалността, друга няма, трябва да търпиш.
Ти избираш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.08.13 06:29



"Питат го Башар за хемтрейлите, за атомните бомби, за войните и той отговаря - Това ли предпочиташ? Кажи, това ли предпочиташ?"

Ако се пита по принцип, възможните отговори са много и трябва последователно да преместваме гледната си точка и да търсим отговорите.

Ако питат конкретно мен, по-скоро системата ми от убеждения и интереси ме насочва към търсене на съответствия и взаимовръзки, без значение дали става въпрос за добро или лошо, за Башар или зарин.




Но ми се щеше в тоя разговор да насочим вниманието си към друго.
Дали желанието, четенето, разговорите и мисленето по въпроса са необходимото и достатъчно условие да попаднем при Башар, магическото магазинче, светлинното тяло или химическото оръжие?
Дали пребиваването ни някъде не се определя и от други условия- напр. случайност, нещо да ни придърпа, гени, карма и пр.

Допускам, че пак ще потърсиш отговор първо при любимците, но дано да не го откриеш директно



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.08.13 09:35



напр. случайност, нещо да ни придърпа, гени, карма и пр.


не. тези горните може да подготвят почвата. но това, което казваш - дали ще се случи или ще си остане въжделение, или пък мираж - самовнушение зависи от дали искаме, можем, произведем/получим условия да го материализираме.

не мисля, че е само карма и гени, разбира се и те са важни. но дали някой ще успее да получи реална писта, която да съвпадне напълно или поне в голям процент с въжделеена от него имагинерна писта...?

тук пак зависи и имагинерната ни писта до колко е материалиризуема по принцип - ето на кайли пистите напоследък са си на 99% живеещи в езотеричните направления - т.е. нямаме мерило на килограм, с което да отсъдим до къде е стигнала с материализацията им и ще се наложи или да й се доверим на каквото тя ни каже за това, или... ц ц ц

ако говорим за магазинче - било то и магично, или за реколта от тикви например - имаме уреди за материално мерене. или има магазинче/тикви и прочие - знаем колко точно са те, или нямаме. и така...



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 10:30



Пак не схвана


Въпросите, които те насочват към неприятна реалност, трябва да бъдат игнорирани, а не разчепквани.

И нито желанието, нито четенето, нито мисленето ще те заведат в оная реалност, а висшето ти аз ще те отведе там, нещо извън земното ти тяло-ум, висшата сила, нито философстването, нито четеното, а подходящата вибрация.
Ти си магнит, който привлича реалността и тя се завихря около теб. На каквито честоти е настроен магнитът, такава реалност се завихря.
Така че вибрационната ти честота привлича света, в който уж попадаш. А ти можеш да създадеш вибрационната честота, която ти трябва, чрез медитации и изчистване.
Затова хората по цял свят медитират и се чистят, а не се събират по групички за общи философии.

Магнитът привлича карфички. Ти привличаш карфички от светове, ти изпитваш ония вибрации, на които си настроен, светът е като радиовълни с безброй програми, коя програма ще хващаш зависи от това къде си врътнал копчето.

И защо да си чопля ума да измисля врели некипели, след като нещата са ми предоставени пред очите прости и ясни?

А кое настройва магнитът - освен общите излъчвания, освен менталната манипулация, и вътрешното собствено усилие. Като пуснеш телевизия, само лоши новини, слушаш, взаимодействаш, криза, безпаричие, войни, наводнения - ако влезеш в тая вибрация, започваш да трептиш на тая честота и съответно усилваш точно тоя резонанс. Няколко милиарда хора, зомбирани от масмедиите, правят такъв резонанс, че планетата се тресе все повече и повече. Това е самоусилващ се възвратен механизъм.

Подводни пишеше подобно за съзнанието и подсъзнанието, че подсъзнанието може да влиза в тънките светове, но умът служи да му даде тласък къде точно да влезе.
Затова е това движение мисли позитивно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 10:38



То целият свят е материализация на въжделенията, доказателството за съществуването на Бог е съществуването на света. Няма нужда допълнително да бъде мерен, тревата е зелена, небето е синьо, птичките пеят, пеперудките хвъркат - какво да ги мериш, това не е ли едно чудо само по себе си.

Сега изтеглих от спиралата на Сал Ракели една книжчица, която не са баннали, щото сигурно някой се е наел и я е превел сам, малко нескопосано, но благодаря за усилията.
Та ми е чудно, че Ракели уж получава послания отдругаде, но нещата много се припокриват с Башаровите. Четвъртото измерение е когато осъзнаеш, че не ти си в света, а светът е в теб, така погледнато всеки от нас или поне ония, които са готови за четвърто измерение, стават света и всеки има цял един собствен свят и вселена, всеки е една отделна вселена.
Не ти пътуваш през времето и пространството, а ти си времето и пространството.
Нагоре има нива до 12, ние тепърва се тътрим от трето в четвърто, от 7 нагоре разумът бил колективен.
Ама кое точно как е...така или иначе ако искаш магазинче, първо от 4 или пето ниво си го създаваш в ума, започваш да вибрираш на тая честота и чак после действаш.
Това е според мен и т.н. късмет, когато съумееш инстинктивно и опипом хем да го действаш в тая твоя си вселена на физическо нимо, хем да почнеш да вибрираш на честота, в която имаш вече работещо печелившо магазинче.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 10:45



ето на кайли пистите напоследък са си на 99% живеещи в езотеричните направления

Всъщност аз съм безкрайно материалистичен човек, никаква езотерика, непрекъснато търся начините, по които се осъществяват нещата, как се сбъдват, как се материализират.
И от толкова търсене и опитности съм стигнала до извода, че за да се материализират на земята, първо трябва да се запишат на небето, това е механизмът.
Затова се занимавам с небесните неща, защото изследвам и опитвам механизма на реализация - пиша по небето и изследвам материализацията на земята.

Просто без да набуташ в уравнението и писането по небето, съзнателно или несъзнателно, на земята не се случва.
Затова дращя ли дращя. А вие го наричате езотерика.
За сбъдване аз дращя по небето, Ан за сбъдване философства, а ти какво пробваш за сбъдване?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.08.13 10:54



а ти какво пробваш за сбъдване?

аз си се рея - или плувам, или плавам. ей така - съвсем относително и елементарно. защото - времето тече по-бавно в присъствието на по-силни гравитационни потенциали



та значи - да заключим - и за реализиране-материализиране, както и за всичко останало - да приложим единствената вечно валидна теория - на относителността :



Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 11:13



Как прилагаш тая теория?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.08.13 11:26



даваш най-доброто от себе си във всички приоритетни направления и оставяш на вселената да те балансира



с една дума - вяра.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 12:07



От моя опит съм забелязала, че ако не си го поискам, няма да ми се даде.
В смисъл преди да дам направление и команда за действие, нищо не се случва, т.е. първо трябва да реша какво искам, после да си го поискам.
Ако нищо не искам, нищо не се случва.
А често не съм сигурна какво точно искам и не искам да искам, щото не се знае в каква каша ще попадна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.08.13 13:10



ами опитай да не се страхуваш/мислиш/броиш толкова



птиците летят по гол инстинкт и крилца, а се справят по-съвършено от самолетите на пук на всичките им скъпи електроники.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 13:13



Аз не се страхувам.
Казвам, че ако не си поискам, нищо не се случва, битието стои сякаш на мое разпореждане и ако не щракна с пръсти да го повикам, не идва да ми досажда.
Искай и ще ти се даде
А ако не искаш, откъде битието да знае какво ти е нужно, че да ти го дава...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.08.13 13:39



а подаръците? непоискани, незаслужени, непомислени, непланувани?

не са ли най-прекрасни?

или коза не може да кара на подаръци. твърде несигурно. трябва ѝ твърда земя под краката и всички умове, рога и копита в пълна бойна готовност.

не казвам, че има единна валидност. просто винаги има повече от една относително балансирана такава. уморена съм, и съм като пате в кълчища. знам, че трябва да стискам зъби и да бъда благодарна, но понякога е трудно.

вчера се видях с едни приятели и ми казаха, че преди дни е починала снахата на една приятелка. съвсем младо момиче на 20, омъжи се преди няма година, от скоротечна левкемия някаква. тъпо.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.13 15:48



Аз не знам, че трябва да стискам зъби и не мисля да стискам зъби, земята се променя, хората се изнасят, писна ми от линейност

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.08.13 06:40



„тук пак зависи и имагинерната ни писта до колко е материалиризуема по принцип“

И аз мисля, че не намираме общ отговор на подобни въпроси, защото са неограничени, пък ние все пак сме ограничени.
Но е по-интересно да се движим към свобода и неограниченост, отколкото да си стоим в ограниченията.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.08.13 06:41



"вчера се видях с едни приятели и ми казаха, че преди дни е починала снахата на една приятелка. съвсем младо момиче на 20, омъжи се преди няма година, от скоротечна левкемия някаква. тъпо."


Докато Сатурн е в Скорпион ще забелязваме смъртта и може би ще научаваме нещо за живота си.
Нелепата смърт по-лесно я приемаме, ако вярваме в прераждане, в паралелно съществуване и пр.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.08.13 06:43



„Въпросите, които те насочват към неприятна реалност, трябва да бъдат игнорирани, а не разчепквани“
Надали е добро решение, защото така игнорираме и доброто.
По-скоро следва да се борим по малко поне с лошото в нас, когато го разпознаем.
Понеже външното зло по-лесно го разпознаваме, но по-трудно се борим с него.



„И нито желанието, нито четенето, нито мисленето ще те заведат в оная реалност, а висшето ти аз ще те отведе там, нещо извън земното ти тяло-ум, висшата сила, нито философстването, нито четеното, а подходящата вибрация.“

А от къде се взема тая висша вибрация – раждаме се с нея, както желязото се е родило с подходящ състав да се привлича с магнита?
Или пък все пак я постигаме тая вибрация на висшето си Аз, като си създадем подходяща философия или приемем нечия философия за устройството на Вселената, примерно тая на Башар?



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.08.13 08:34



Нелепата смърт по-лесно я приемаме, ако вярваме в прераждане, в паралелно съществуване и пр.

не мисля, че има разделение на навременна/нелепа при смъртта. поне така ги виждам нещата.

такава подредба е като лидокаин при коремна операция - ефект никакъв.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.08.13 12:46



„Въпросите, които те насочват към неприятна реалност, трябва да бъдат игнорирани, а не разчепквани“
Надали е добро решение, защото така игнорираме и доброто.


Защо да го игнорираме?
Да се бориш със злото значи да му даваш още сила, това колко пъти да го повтаряме? Дали се бориш или обичаш, когато насочиш вниманието си нанякъде, ти вливаш там енергия. Тези същности не различават вкуса на енергията, те ползват всяка енергия, за тях енергията не е добра или лоша, ядат всичко, като се бориш с нещо, на него му е все тая, то смуче енергия, защото ти му я даваш с борбата, все едно го обичаш.
Същото е и с енергоинформационните паразити или егрегорите - на тях също им е все едно дали ги обичаш или презираш, важното е да насочваш вниманието си към тях и така да те смучат.
Същото е и с енергийните вампири.

Всички вибрираме на определени честоти и хората можем да променяме вибрациите си. С подходяща умствена нагласъ сощо става, да, но философстването не води до подходяща умствена нагласа за светли вибрации, или поне не така силно, например вибрацията се повдига с изчистване, покаянието е много силен инструмент.
Друг метод е просто да се настроиш пак ментално на вълна на благодарност, хармония, красота и прочее и да се оставиш на потока да те носи, облива и променя.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.08.13 07:50



„Да се бориш със злото значи да му даваш още сила, това колко пъти да го повтаряме?“

Точно така, а след като го повтаряме достатъчно дълго, продължаваме:
Знаеме, че доброто и злото вървят заедно.
Чрез преодоляване, противопоставяне на злото /което по същество е борба/осъществяваме доброто.
Противопоставяне и борба, но без привързаност към резултата, защото знаеме, че доброто и злото съществуват само заедно.
Звучи като парадокс, но не е, защото акцентът пада върху осъществяването, а не върху резултата.
Опозицията, противопоставянето, реализират силата /за добро или зло/.

В астрологията това е начин да се разбере природата на съвпад и опозиция





Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.08.13 12:12



Ами не е, противопоставянето и борбата значи да му се дава още сила, имам чувството, че около това се въртим от години, не знам как не можеш да разбереш моята гледна точка, но очевидно не я разбираш.
Отгоре казваш точно така и отдолу пак си връщаш на своето.

Ти имаш път А, аз имам път Б и ти казвам, че моята гледна точка е, че път А не води никъде.
Не можеш да се бориш с нещо, не можеш да се бориш с нищо.

Чрез преодоляване, противопоставяне на злото /което по същество е борба/осъществяваме доброто.

Не, доброто го осъществяваме чрез изграждане на доброто. На злото в никакъв, ама в никакъв случай не се противопоставяме. кажи какви други отношения можем да имаме към злото, освен противопоставяне, ей така, седни и изброй всички отношения към злото, които ти дойдат на ум.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.08.13 06:36



Да де – общо взето, изборът, който правят хората е следния:
- или игнорират войната, смъртта, злото изобщо,
- или се изправят лице в лице с тях.

Първият вариант да се игнорират лошите неща, да се бяга от тях или да се отнасяме несериозно към тях, понеже са естествена част от живота, не е добър.
И го твърдя не защото го казват всички духовни учения и учители, а защото съм убедена, че точно първият вариант е предпоставката да се отнасяме безотговорно и лошо към живота, природата, другите.

Първият вариант дори обезсмисля съществуването ни, което цели постигане на цялост и единство.
Като се страхуваме от лошите неща, като бягаме от тях или ги игнорираме, всъщност си създаваме светоглед без чувство за лична отговорност, без морал, без достойнство. А това е причината да живеем в тоя брутален свят, да унищожаваме планета и създанията по нея. Живееме в краткосрочен план, търсейки уж само красота и светлина, без да ги откриваме.

И с такъв светоглед, където и да отидеме, все тая – вечни бегълци, непостигащи единството.

Разбира се, не казвам, че трябва да се борим с убиеца, убивайки и ние, или пък с крадеца, крадейки.

Та ти защо все пак избираш първия вариант?
А това е важен въпрос, заслужаващ внимание, разсъждения, медитация.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано28.08.13 08:09









Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.13 09:56



Добре бе, АН, ти четеш ли ме изобщо?


Не са само тия двата варианта, Башар предлага трети.
Не да игнорира, а да интегрира, ние сме Цялото, и доброто, и лошото, не можем да отделим лошото от себе си и да го заметем под килима, точно обратното, трябва да го интегрираме. Да го приемем.

Хъбард има много точна теза, ставаща за тоя случай, той говори за конфронтация, но конфронтация при него - дефиницията е - Способността да се чувстваш удобно в присъствието на...
Ние трябва да се научим да се чувстваме удобно в присъствието на всичко, упражненията за конфронтиране са много, примерно дава ти се тетрадка, тетрадката стои на нивото на очите ти и ти трябва да я гледаш, без да реагираш, продължително време. Всяко насълзяване на очи, неволни движения, заспиване, почесване, кихане, хихикане е невъзможност да конфронтираш. Да се изправиш лице в лице с тетрадката и да се бориш с нея също е невъзможност да конфронтираш, защото когато се чувстваш удобно с нещо, не се бориш с него.

Или ние конфронтираме нещата, или те ни владеят.
Реакциите на хората, които описваш, дори напълно противоположни, са все под един и същ общ знаменател - неспособност да конфронтираш, което ти предизвиква реакции всякакви.

Ние трябва да приемем всичко, защото всичко е част от нас, т.е. нито една от двете реакции на хората, които ти описваш. И след това да изберем което ни е по сърце.
Т.е. нещо друго. Или това, ако то ни е по сърце.

Ти предлагаш две реакции - А и Б. Аз ти казвам да излезеш отвъд тия две реакции и да направиш реакция С.

Та ти защо все пак избираш първия вариант?
Не избирам първия вариант, избирам трети съвсем различен вариант.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.13 10:10



Хората неправилно смятат, че доброто+злото=1
Т.е. в уравнението колкото повече ликвидираме злото, толкова повече то се превръща в добро. 50 на 50 или 70 на 30 или 95 на 5, но винаги сборът от двете е единица.
Докато в действителност доброто и злото са в непрекъснат баланс, колкото повече се увеличава едното, толкова повече се увеличава и другото, на една везна намаляваме едното, на другата везна автоматично се намалява другото.
Т.е. не е възможно да се преборим със злото, едни болести се ликвидират, друго си появяват автоматично.
Въпросът е къде се съсредоточаваме.
Новините в последните години само с това са пълни, с лошото, медиите се притежават от една малка група хора, която е напълно наясно със самосбъдващия се механизъм - трябва само ментално да се обработят хората, а после те автоматично предизвикват лошата реалност и това е перпетум мобиле, психясваш хората, те си психясват реалността, реалността обратно ги прави още по-психясали, ти само наливаш масълце в огъня.
На връх Коледа Нова телевизия излъчи само негативни новини, половината време отдели за жена, скочила под метрото, другата половина за подобни новини.
На Великден същото, какво остава за другите дни...само негативности и психясваме все повече.

А всъщност дали нещо ще те зсегне или не зависи от нивото на твоите вибрации, защо има хора, които непрекъснато ги ограбват, а други тая участ подминава? Когато вибрираш на високи честоти, ставаш "невидим" за разбойниците нощем, затова номерът на масмедиите е да ти смъкнат вибрациите, за да станеш видим за лошите действия и непрекъснато да ти држат нивото смъкнато, за да те работят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тяло в Йоганови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.13 18:21



Интересна информация за

подават в Йога.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Ascension with versus without bodyнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.13 22:30





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.08.13 06:24



Чета те


Особено, когато казваш ти какво мислиш, а не цитираш някой духовен учител
„Въпросите, които те насочват към неприятна реалност, трябва да бъдат игнорирани, а не разчепквани.“

И водим тоя дълъг разговор не заради спора, а защото търсех отговор на съвсем конкретен въпрос:
Защо за астрални близнаци при общи що годе благоприятни външни сили, символизирани от звездите, за единия се случва конкретно събитие, за другия – не?
И откривам разликата във философията им и вътрешната им нагласа.
На въпроса за лошото, единият смята, че навсякъде ще го има, а другият вярва в идеален свят без лошо. Единият заявява, че не страхува, а другият- че има някои опасения.
Единият смята, че е приключил с отговорности към родители, пък другият- ще ги съвместява някак си. И за работата има различни разбирания. И прочие въпроси, свързани с аналогиите на Сатурн.

И си правя труд да проверя някоя ключова дума дали е случайно неточно използвана, или е убеждение. В случая имах предвид:“игнориране“.
А за страха питах в рамките на половин година няколко пъти и получавах сходни отговори.

Та така:) – за да има очакваната събитийност, нагласата и философията ни трябва да си кореспондират с външните влияния:)

И в тоя ти постинг има куп спорни моменти, за които да говорим, ама хайде утре:)
Това е практикуването на духовните науки за мен



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.08.13 09:47



„Въпросите, които те насочват към неприятна реалност, трябва да бъдат игнорирани, а не разчепквани.“

Въпросите, а не реалността. Реалността трябва да бъде приемана, въпросите за нея трябва да бъдат игнорирани, приемането е от сърцето и от висшия ум, въпросите са от ума, т.е. вътрешно приеми всички реалности, но на ума не давай да се мотае много много около неприятните реалности.

И откривам разликата във философията им и вътрешната им нагласа.

Добрютро


Нали това разправям вече повече от десетилетие - в основата на всичко стоят постулатите, убежденията, всичко идва оттам, те са определящите и водещите за това как протича животът, затова работя с тях - с постулатите, емоциите и отношението към нещата. И затова съм убедена, че работата с тях, тяхното почистване, отваря всички останали пътища.

Хъбард казва, че в основата са постулатите, Башар казва, че в основата са убежденията, а аз казвам същото, не защото папагалствам, а защото съм се съгласила с тях, толкова неща съм изчела, не съм се съгласила с всичко, не повтарям всичко, човек, като повтаря чужди мисли, очевидно ги е приел за свои, иначе защо ще ги повтаря убедено?

А за спорните моменти, за мен очевидно няма такива, сигулно е от ... вътрешната нагласа.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.08.13 14:03



Та така, сега ми щукна, че в тоя си пост ти директно признаваш първенството на убежденията пред астрологията, щото квото и да пишат звездите, то се проявява не според звездите, а според убежденията.


Затова проявлението аз мога да го изследвам по-добре от астролог, а освен това често мога и да го контролирам, а вие отнюдь.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.08.13 06:32



Оу, хороскопът само символизира някакви енергии в нас и около нас.


Пък дали те ни управляват или ние тях, или пък сме в синхрон, е друг въпрос.

И да – за разлика от гени, заложби, среда, възпитание, карма и пр, философията ни, като фактор за реализация на желания и мечти, зависи от нас.
И още нещо зависи от нас.
.
Да използваме пак примера за злото:
1.Така е, хората биват привлечени от идея, отношение, убеждение.
„Не са само тия двата варианта, Башар предлага трети.
Не да игнорира, а да интегрира,“

2.В същото време умът или съзнанието им може да казва друго:
„На злото в никакъв, ама в никакъв случай не се противопоставяме“

3.А подсъзнателно, инстинктивно, по мои впечатления от много години, ти се бориш с това, което смяташ за зло- без значение дали са лоши убеждения или поведение, дали са банки и пари.

С други думи често в нас има вътрешни противоречия, които са още един фактор за реализиране или не на някоя наша идея или желание. С такива противоречия май се справяме криво-ляво чрез осъзнаване.

И връзката на всичко това с енергийното тяло:- нашия си пример с желанието за преминаване на енергийното и физическото тяло в една друга конкретна физическа реалност.
Когато философията ни е в синхрон с външните сили, когато сме изгладили вътрешните противоречия, физическото тяло фактически последва енергийното.
/в примера ни е просто чужда държава, но що пък да не е същото и за чужда планета/



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.08.13 10:52



И да – за разлика от гени, заложби, среда, възпитание, карма и пр, философията ни, като фактор за реализация на желания и мечти, зависи от нас.

Това е само твое убеждение и то не е вярно.


Преди да се осъзнаем и вече са ни набутали философията в главите и основните аксиоми, върху които я градим.
НТи си жена на еди си колко години, трябва да работиш, за да се изхранваш, всеки трябва да работи, животът не е лесен, каквото се сетиш, фактът, че се имаш за човек, вече е достатъчен да ти определи философията, а всъщност си дух, вечен и могъщ, но що нямаш тая философия?...

А подсъзнателно, инстинктивно, по мои впечатления от много години, ти се бориш с това, което смяташ за зло

Да, така БЕШЕ.
Сега отчитам това като загубено време, но на някои акълът им идва след десетилетни опити да счупят стената с глава.

С други думи често в нас има вътрешни противоречия, които са още един фактор за реализиране или не на някоя наша идея или желание. С такива противоречия май се справяме криво-ляво чрез осъзнаване.
Точно работата на процесинга е да отстрани тия противоречия. Не просто осъзнаване, но и работа с осъзнаването, активно осъзнаване, с някоя и друга техника, за по-бързо.
Башар дава един точен пример - от една страна искаш да имаш много пари, за да живееш в лукс, от друга страна са ти казвали, че парите са зло и ти правиш всичко по силите си да нямаш пари.

нашия си пример с желанието за преминаване на енергийното и физическото тяло в една друга конкретна физическа реалност.
къде съм казала физическа?
Търся начин за преминаване на светлинно тяло, а физическото, ако иска и ако може, да се преобразува, ако не, да го изоставям.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.08.13 06:37



„Точно работата на процесинга е да отстрани тия противоречия“

Светът, природата, хората са изтъкани от противоположности, противоречия - понякога скрити и вътрешни, а друг път- явни и външни.
Например: ден-нощ; топло-студено; добро-зло.
Като казах природата и се сетих, че вчера чух за земетресение у нас. То е пример. Отсъствието на забележима сеизмична активност е скрито противоречие, а после идва период, в който има активизиране на разломната зона и земетресение, т.е. явно противоречие. За тоя случай е по-правилно да говорим за напрежения на свиване и разтягане.

За това да се върнем на доброто и злото.
Та как разбираш „интегрирането“ на Башар?
Аз бих казала, че понякога трябва да игнорираме злото, а друг път да се борим с него – осъзнато.

Смяташ, че противоречията са нещо принципно лошо?
Какво ще остане, ако отстраним деня и нощта?
/синоними на на противоречия:противоположност, опозиция, дисхармония/

Ей ти друг пример от момента – навън въздухът е толкова хладен и ободряващ, а вътре- топъл и уютен – изобщо не бих искала да отстраня това противоречие:)

А като говорех за фактори и предпоставки за случване на желания, търсех и сравнявах съответствия – изобщо не се ангажирам с оценка на случилото се събитие, нито в краткосрочен, нито в дългосрочен план.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.08.13 13:12



Светът, природата, хората са изтъкани от противоположности, противоречия
На ниво 3Д.
По горните нива няма противоречия. Чист пример - кое е първичното битието или съзнанието? И двете са части на едно по-голямо цяло на горното ниво.


Например: ден-нощ - планета; топло-студено - температура; добро-зло - отношение.


Та как разбираш „интегрирането“ на Башар?
Аз бих казала, че понякога трябва да игнорираме злото, а друг път да се борим с него – осъзнато.

Всичко е част от мен, и доброто, и злото. Приемам го, така се интегрира, с приемане. А после какво правя с него - може и да се боря, но това не значи, че не съм го приела. Не може да се изхвърли злото, щото няма къде да отиде, няма кошче за зли отпадъци.
Прави добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено. Трансформирай го.
Не му обръщай внимание, вместо това създавай добро, което да измести злото. Концентрирай се в доброто и го прави.

Смяташ, че противоречията са нещо принципно лошо?
Няма лошо и добро, противоречията са начин на виждане на света, ако ти върши работа, работи чрез противоречията.
На мен ми се иска да виждам света в неговата цялост и тогава противоречията се превръщат в иглите, които я плетат, но на теб не ти хрумва да наричаш иглите в ръцете си противоречиви. Защо? Защо разделяш света на противоречия, а не разделяш иглите за плетене на две противоречиви игли?

Ей ти друг пример от момента – навън въздухът е толкова хладен и ободряващ, а вътре- топъл и уютен – изобщо не бих искала да отстраня това противоречие:)
Ами защо ги разглеждаш като противоречие, дефинирай думата противоречие?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.08.13 13:56



Та как разбираш „интегрирането“ на Башар?
Аз бих казала, че понякога трябва да игнорираме злото, а друг път да се борим с него – осъзнато.


А трети път е да го приемем, четвърти да го изберем, пети да го надградим, шести да го заместим с нещо различно.
В България здравната система е такава, че унищожава гражданите си, преди Костов беше достъпна за всички и много по-добра, по света има немалко държави с развита здравна система за всички, независимо дали са си платили вноските или не.
Защо да се боря с тази здравна система и как? Или да я игнорирам и тя да ме довърши?

Просто трябва да се създаде нова здравна система, която да направи предишната непотребна и остаряла. И в случая не да се създаде, а да се върнем на старата.
Ти предлагаш варианти или да се игнорира, или да се борим срещу нея, аз прелагам да се наложи старата и с тая просто да не се занимаваме повече.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.09.13 06:25



На мен тук ми е интересен въпроса дали енергийното ни тяло може всичко.
Ако може, от какво зависи.
Ако не може, пак от какво зависи.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.09.13 14:20



Не знам, на мен в момента ми е много по-интересен въпросът дали това физическо тяло ще се възнесе или ще го зарежа и изобщо какво да го правя.
А Башар и останалите говорят за нива, вчера го четох, обяснява, че ние се местим, ако искаме, от трета в четвърта плътност, а после след хиляда години примерно или не знам в пета и нагоре.
Четвърта плътност е последната плътност, в която оставаме физични, явно материални.
Тяхната цимилизация минава от четвърта в пета. която вече не е материална. Нагоре има още октави до 7 включително, които всичките са нематериални.
И над 7 съществуват нива, които изобщо няма как да бъдат описани с нашите думи.

Така че едно светлинно тяло като нашето, в нова плътност, но още материално, надали ще може всичко..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.09.13 06:37



а аз тия дни си мислех, че ако изобщо има извънземни на нашата планета, може би те правят опити да общуват с нас както ние с делфините





Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.09.13 10:20



Ами ти казваш може би и ме подсещаш за една сесия с Башар, една мацка стана и почна да му обяснява, че работи в СЕТИ, тая организация за контакт с извънземните, те търсели извънземни, Башар я прекъсна и каза - Ето мееее, тука съъъм, край на търсенето.

Много смешно беше, тя отишла там, платила си, знае, че той поне се представя за извънземен, ако не му вярва, що е отишла там.
Говори с извънземен и го пита не какво да е, а що не може да се свърже с извънземните...

Може би, не може би, защо не вярваш, че Башар е извънземен? Те казват, че засега човешкият проводник е най-удачният за контакт, затова използват хората и правят ченълинг.
И освен това извънземните също са на много и най-различни нива, едни са на ниво 5, други на 7, трети - Сал ракели е ченъл на нива 12 или 11.
Казват, че трябва много да си понижат вибрациите, за да стигнат до нас, а това не е много лесно, защото прекомерното сваляне на вибрациите води до забравяне на високите нива и потъване в земните измерения.

Не помня писала ли съм го тук, Башар много набляга на делфините, казва, че те са чужд разум на земята, докато примерно цивилизацията на Башар е хуманоиден разум извън земята, така че с делфините сме си по-чужди, отколкото с доста извънземни, впрочем доста извънземни има на плътност 4, в която ние сме се запътили и се преобразуваме, така че можем да си бълбукаме с тях, дори първият официален контакт ще е с такава цивилизация.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.09.13 10:35



А освен това извънземни някои отдавна са в контакт с правителствата, това го казват от всички страни, то просто зависи от нивото на плътност, на която се намират извънземните, един познат ми каза преди време, че пътувал с дъщеря си, на пътя му изскочил гущер, казал, че е от Сириус, и предсказал смъртта на жена му. И двамата с дъщеря му го видели, та няма как и двамата да са луди.

Тия НЛО са просто да заинтригуват земляните и да ги поподготвят, принципно техните летящи не са във видимия човешки спектър и преспокойно се шматкат непрекъснато натам насам, а ние не ги виждаме, може даже в момента някой извънземен да ти се мота в стаята. А може и да са повече.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.09.13 07:31



Преди 2-3 вечери гледах по тв как президентът на Русия се ръкува с един дресиран морски тюлен/от животинското царство:)/.
С толкова много висши нива и интелекти нямаш ли усещане за дресировка от време на време?
Особено когато някои духовни учители почнат да повтарят как трябва да си спрем ума





Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.09.13 10:40



Не, нямам такова усещане.
Обаче имам усещане как обществото вече ме е дресирало отвсякъде и сега трябва да се отдресирам.
Всъщност това, което повтарят великите ти учители, е да се отдресираме от наложената веч дресировка.

Що, ти нямаш ли усещане, че си дресирана, че и оттатък? Затова и подхождаш с недоверие и ирония към великите ни учители, както ги наричаш - защото говорят неща, които не ти влизат в сегашната дресирана кутия, блъскат се с досегашните ти вярвания и убеждения, например, помисли, ако още от раждането са те дресирали, че извънземни има под път и над път, и ти си израстнала с тая мисъл, сега щеше ли да изпитваш и грам съмнение, че съществуват?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.09.13 07:21



Не подхождам с ирония или недоверие, а избирам да разглеждам устройството на всемира от различни гледни точки, през различни хипотези.

Вярно е, външни сили започват дресировка над нас още от раждането ни в тая физическа реалност- без значение семейство, общество или извънземни.

Но си мисля, че когато ние дресираме животни или отглеждаме растения, търсим контакт с тях, общуване, а не се опитваме да ги водим към висши реалности.

А идеята, че сме несъвършени същества, които следва да бъдат придърпвани към преход нагоре до красив свят, изпълнен само с любов и светлина, без лошо, без работа и пр., не ми се вижда състоятелна.
И в тая реалност има колкото щеш любов и светлина, куп интересни неща, само трябва да държим отворени сетивата си за тях.

Не те ли привлича идеята да приемем, че с раждането си съществата /без значение растения, животни, земляни или извънземни/ започваме да се отдалечаваме от цялото за да проучим една конкретна реалност, с доброто и лошото в нея, а в определен момент ще се върнем към цялото?



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.09.13 09:48



А идеята, че сме несъвършени същества, които следва да бъдат придърпвани към преход нагоре до красив свят, изпълнен само с любов и светлина, без лошо, без работа и пр., не ми се вижда състоятелна.

Ми те не придърпват всички, само ония, на които идеята им се вижда състоятелна.
Спокойно, никой насила няма да те придърпва никъде.
Според моята теория от древността нагоре се придърпват готовите за това постоянно и през определени периоди от време.
Които не са готови, които не искат, или които си се забавляват достатъчно в това измерение, си остават тук.
Така са издърпани маите и други от наша гледна точка изчезнали цивилизации, така сигурно се случват и в наши дни всякакви истории, за които ние не знаем, който си отива, си отива, който не, си мисли, че нищо не се е случило.
Човечеството не върви цялото заедно в една посока и всички накуп, от различни места сме дошли и на различни места отиваме, брой тоя свят за гара разпределителна.

Е, това не се връзва с твоята теория, че трябва задължително всички заедно, но то не може всичко накуп.
Ти хем искаш всички заедно да вървим, хем настояваш всички да си стоим тук, щото тук си е добре, е тогава къде отива моята свободна воля примерно?



Не те ли привлича идеята да приемем, че с раждането си съществата /без значение растения, животни, земляни или извънземни/ започваме да се отдалечаваме от цялото за да проучим една конкретна реалност, с доброто и лошото в нея, а в определен момент ще се върнем към цялото?
То това не е идея, това е смисълът и същността на нещата, не с раждането си, ами с духовното си пръкване преди милиони години примерно сме започнали да слизаме надолу през пластовете, именно за да изследваме.
Сега някои са изследвали каквото са решили и се връщат нагоре, на други още им се изследва и ще си останат тук.
Всички пътища са валидни и всички истини са истини.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.09.13 08:16



По-добра работа ни върши вярата, че преходът или промяната се извършва непрекъснато тук и сега и че всички нива и реалности са в нас, пак тук и сега, отколкото вярата, че след някакъв мистичен еднократен преход ще попаднем на по-високо ниво в по-хубава реалност



А вярата е деликатна материя – понякога предовери ли се човек, попада на доста хлъзгава почва



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.09.13 19:50



Защо непрекъснато говориш в първо лице множествено число? На себе си ли говориш на вие или непрекъснато включваш мен и целия останал свят в собствените си разбирания и ни задължаваш да мислим като теб?

Да, всички реалности са непрекъснато в нас, дори реалността на сам Господ Бог, ти можеш ли в момента да използваш тази реалност и да се придвижиш във времто и пространството, так че в момента, в който четеш това, да се прехвърлиш при мен в момента, в който пиша това?
Чакам те в следващите 10 секунди .. 10..9..8..7..6..



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.09.13 06:43



Това е практикуването на осъзнаването, че сме част от цялото.
Така можем да разпознаем частица от себе си в коя да е вяра, война, научно откритие, ниво, раса, реалност, свят и т.н.



Обаче къде да сме в конкретен момент си е избор след избор на реалност



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.09.13 10:14



Къде да сме с кое?
С физическото тяло ли?
Ами ако се припознаем, не че сме физическо тяло, ами казуално примерно, тогава къде сме? Ще си изберем да сме във всички реалности едновременно?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.09.13 07:18



Та нали това е ценното в духовните учения - учим се да не се разпознаваме основно като физическо тяло, а по-скоро като цялост от физическо, емоционално, психическо, ментално и всякакви други тела.

Но проблемът с ограниченията на физическото тяло си стои.
Ако и когато решим да го изоставим, много въпроси и проблеми отпадат.

Но може би си е важна задача да стиковаме физическото тяло с останалите. Ето за това ни трябва астрологията с нейната символика на енергиите и принципи: каквото горе, такова и долу, както и каквото вътре, такова и навън.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.09.13 12:54



Ми нали сега учените глави разправят, че в момента тече стиковане на физическото тяло с останалите и затова процесът върви толкова бавно.
Лично аз бих карала на принципа джаста праста раз два и да го изоставям, ма щом вися тук, сигурно го стиковам...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.09.13 06:38



Един преход, който познаваме отблизо, е смъртта на физическото тяло.
Интересното е, че на млади години гледаме на смъртта с леко сърце, а когато останат броени месеци или години/фактически сме навлезли в прехода/ ентусиазмът за раздяла с физическото тяло понамалява.
Дали по аналогия намаляването на желанието не е индикация за навлизането ни в какъв да е преход?
/не че е намек, че докато не усетим резерви и съображения, не сме още в никакъв преход

/



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.09.13 10:13



Пак говориш в първо лице множествено число, няма ли да разбереш, че твоите отношения към нещата не са общовалидни и да спреш да разпростираш себе си върху целия свят?



На мен желанието ми към смъртта изобщо не намалява, точно наопаки, решила съм да се отърва от настоящия живот на каква да е цена, даже ако тя е смърт на физическото тяло.
С годините се увеличават болестите и на човек му става все по-трудно да ги носи, така че от един момент нататък започва да чака смъртта с облегчение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.09.13 07:37



Кое не ти хареса – че няма да е днес раздялата с физическото тяло ли


Не смяташ ли, че ще загубим нещо важно, като се разделим с него?



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.09.13 10:44



Не, не смятам, човек не може да си кътка всички стари дрехи, обувки и парцали, само щото има сантиментални спомени с тях.

А физическото тяло трябва или да се приспособи, или да изчезне, идеята за остаряващо, болнаво тяло, което вечно изисква грижи, хич не ми допада.
Лайтман от кабала му казва животното, вика, че като си режем ноктите и косата, не ни боли, защото те са от растителното царство, а ние сме го надскочили.
Обаче тялото ни боли, защото е от животинското, а ние сме още там.
И трябва да полагаме усилия да обгрижваме животното, докато сме на тая планета.
Но ти замисляла ли си се, че ние на практика 100% или минимум 95% от времето се занимаваме с тялото, ядене, подслон, дрехи - всичко е за физическото тяло, за горните тела не остава време.
Може би нещата нарочно така са създадени от кабал на земята - да си толкова улисан в грижи за животното си, че да нямаш грам време за нищо от горните нива.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.09.13 06:43



„Може би нещата нарочно така са създадени от кабал на земята - да си толкова улисан в грижи за животното си, че да нямаш грам време за нищо от горните нива.“

Тогава ще излезе, че природата или някаква висша сила /Бог, Хаос, Вселенски разум или пр/ е толкова глупава, че си прахосва енергията и силите да върши глупости и да създава ненужни същества.
Защото дори такива дреболии като ноктите всъщност са доста важни за оцеляване на някои същества.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.09.13 09:21



Ми може да са били нужни до един определен момент, както пъпната връв, но после никой не ходи с пъпна връв по земята. Нито пък се натиска да си я пази и обгрижва, защото му била служила добре, докато бил в утробата.
Може би не природата е глупава, а ние.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.09.13 06:47



добър пример даваш.

А може би висшата сила има потребност да материализира стихиите и енергиите в разни реални физически същества и светове.
По нейно подобие, нищо че сме доста по-слаби, може би също правим опити да се учим да материализираме енергии макар и в много по-малки мащаби и да създаваме разни физически неща и за това си стоим в тая физическа реалност.

Не че това е отговор на въпроса за какво пък и е на висшата сила да материализира стихии, а още по-малко на нас за какво ни е.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.09.13 10:17



Висшата сила просто си съществува, какво да прави, освен да си играе с играчките на материалния и нематериалния свят и да изследва самата себе си по всеки възможен начин.
Ние сме тая висша сила, проявена в един от безбройните аспекти на реалността, и понеже ние сме в цялото, но и цялото е в нас, ние също така сме всичко, което е, и притежаваме цялата сила на цялото.

Да, в 3Д се учим, но, казват всичките ми източници, е дошло време да минем в горен клас, където да се учим на нещо друго.
Всъщност от 4Д е възможна повече тази материализация, все едно досега сме били в подготвителен клас, Башар, който направо не смея вече да споменавам,

казва, че в 3Д съществува времето, защото ние трябва да изучим процеса като такъв, а за процес е необходимо време. Когато свърши времето, всичко ще се случва мигновено и няма да има процес, затова тук долу сме разтеглили времето, за да изпитаме, проследим и реализираме процесите, затова всичко става бавно или не веднага, защото се намесва процесът.
Нагоре материализацията става мигновено и край вече с процесите.

Който още му се играе на време и процес, може да си стои в тая реалност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.09.13 06:37



Докато си говорим за раздяла с физическото тяло, все се сещам за една книга на Вонегът, която завършва с „благодаря ти тяло“.
Романът е проникновение за смисъла на живота и работата на един творец.
В същото време много от приятелите на твореца се самоубиват.

Най-вероятно има някаква тайна и смисъл във всички тела и реалности.
В реалността на Башар няма ли физически тела?



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.09.13 10:33



Ние преминаваме от трета в четвърта плътност, а Башарови - от четвърта в пета плътност.
Четвърта плътност е последната плътност на физическите тела. Техните тела досега са били квазифизикал, каквото и да значи това - чат пат физични, чат пат не. Сега в пета изобщо няма да имат физични тела, но пък ние в четвърта ще ставаме все по-квазифизически.
Примерно те вече не ядат, не пият, не спят и могат да влизат и излизат от физически тела по желание. Не като нас да се раждаме и да висим в едно и също разпадащо се тяло до смъртта си. Даже някъде спомена, че ще станем в един момент съвсем без тела, но ще има физически тела, много по-малко от духовете, които ще облича тоя оня по желание, примерно има 100 човека и 10 тела като скафандри, на който когато му прищрака, ще ползва за известно време някое тяло и така...

Ти пак разсъждаваш от гледна точка на миналото, какво било и как било, затова не можеш да схванеш, че се намираме в повратна точка, след която нищо няма да е същото. Ти екстраполираш - налагаш миналото върху бъдещето непрекъснато.
А бъдещето е непредсказуемо, теорията за черния лебед чела ли си? Някъде я писах, ще я изровя.
Смисълът е, че не можеш да екстраполираш с миналото бъдещето, защото го правиш с ума си, който много обичаш, но той не е органът, с който можеш да проникнеш в бъдещето. Този ти ум знае какво е ставало в миналото, но хабер си няма какво има да се случва занапред.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.09.13 07:18



„А бъдещето е непредсказуемо, теорията за черния лебед чела ли си? Смисълът е, че не можеш да екстраполираш с миналото бъдещето, защото го правиш с ума си, който много обичаш, но той не е органът, с който можеш да проникнеш в бъдещето.“

Повтарям се, но нищо не ми пречи да го напиша пак – не е важно да предскажем бъдещето – важно е сега да сме в синхрон със силите и енергиите вътре и вън от нас.
А енергиите се променят. Но в рамките на човешки живот или човешката история се откриват закономерности в промяната им. И точно те са интересни. А още по-интересни са изключенията или черните лебеди.

Искаме разни неща - преходи, нива, светове и пр. Хубаво е да имаме желания.
А още по-хубаво е да търсим и намираме синхрон с всичко. И може би синхронът е смисъл на живота, на смъртта, на доброто, на злото, на черните лебеди:)

Ей за това ни трябва да си изберем подходящия за нас светоглед, без значение дали е вяра в себе си, в науката, в Бог, Башар, живот или смърт.
Пък се синхронизираме като изследваме, като се потапяме, като се идентифицираме с настояще, минало, бъдеще .
Изследваме ги както можем- с ум, със сетива.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.09.13 10:55



Според Башар няма минало и няма бъдеще, има само тук и сега, миналото и бъдещето са просто паралелни реалности. Така е и според Ошо впрочем. Вярвам им, щото аз още не успявам да се задържам в тук и сега и непрекъснато се мандрахерцам между световете.
Но Башар казва и още нещо интересно - няма минало, миналото ние непрекъснато го създаваме от положението си тук и сега, всяка различна наша мисъл създава различно наше минало. Старите снимки не са от миналото ни, ние и тях създаваме тук и сега, всичко, което уж е от миналото, на практика можем да го видим само СЕГА, та утре ако имаш достатъчно силна мисъл, че си била на Карибите, ще се появят ненадейно снимки в албума ти от Карибите.

И аз съм в синхрон с енергиите, отвсякъде пристигат енергии и всички те ми говорят, че съм в четвърта плътност и в момента се синхронизирам с нея.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор abroad. (-)
Публикувано22.09.13 00:37



Повтарям се, но нищо не ми пречи да го напиша пак – не е важно да предскажем бъдещето – важно е сега да сме в синхрон със силите и енергиите вътре и вън от нас.
А енергиите се променят. Но в рамките на човешки живот или човешката история се откриват закономерности в промяната им. И точно те са интересни. А още по-интересни са изключенията или черните лебеди.


има нещо "счупено" в тая теория, все още не съм сигурна кое точно, но нещо не е наред - няма как да си в синхрон с каквото и да е докато имаш желания с години, които са недостижими по една или друга причина (в конкретния пример няма значение)

ако нещо те човърка или яде, прави те непримирим или провокира неудовлетворение за какъв синхрон говорим, било то с външни или вътрешни енергии

ако се носим меланхолично по повърхността без желание и цел, примирени, смирени, с наведена глава, с очи впити в ходилата, респективно обвити и пленени от безразличие - пак ли синхрон му викаме?! - едва ли



Тема Re: Светлинното тялонови [re: abroad.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.09.13 06:52



Добре, а каква теория можеш да предложиш към момента за смисъла на нещата или в частност на желанията?:)

Нали се сещаш какво ще кажа


Управителят на Аза ви се занимава основно с реализацията, вкл. с реализация на желанията.
При това се занимава бавно.
А Юпитер, който пък има грижа за вярата /напр. за вярата в реализация на желанията/ в знака на Аза ви е в специална позиция.
И от там вярата ви е със специфика. Може да вярвате в извънземни, може да трябва непрекъснато да се упражнявате в укрепване на вярата или други такива неща:)



Тема Re: Светлинното тялонови [re: abroad.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.09.13 10:09



Ми аз като имам желания с години, ги изследвам, за да разбера що не се сбъдват, в смисъл изследвам себе си де. По моята теория всичко се сбъдва, ако не му преча на несъзнателно ниво, та изследвам си ... постулатите...и в един момент желанието се сбъдва...а после изследвам що не се е сбъдвало с години, а се е сбъднало в точно един момент.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.09.13 10:13



Теорията на желанията според Подводни, съгласна съм с него



Ползата и нуждата от желанията

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.09.13 06:33



Все трябва да си имаме теория за устройството на живота и вселената.
А по отношение на желанията, като ги свързваме със съзнание и Слънце, се подреждат нещата. Слънцата си имат управители. Един управител бърза, друг се бави; един затъва в детайли, друг се рее в облаци и т.н.

Друго си е да си имаме обяснение за случващото или неслучващото се





Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.09.13 10:22



А защо аз се рея в облаци, при управител Сатурн?

Вселената, това съм аз, това ми е теорията. Вселената е холографска и частта е част от Цялото, но и Цялото е част от частта.
Всеки има своя собствена вселена, в която е абсолютен господар, ти си Богът в своята вселена, в своя свят, в своята реалност, каквото кажеш, това се случва, защото това е твоята вселена и няма кой да ти се противопостави - всеки си има своя собствена вселена, в която е Бог-вседържец.
Всичко в твоята вселена, която ти наричаш вселена и не осъзнаваш, че е само твоя, се ръководи от твоите съзнателни или несъзнателни импулси, дори гравитацията и скоростта на светлината.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор abroad. (-)
Публикувано23.09.13 21:30



Все трябва да си имаме теория за устройството на живота и вселената.
А по отношение на желанията, като ги свързваме със съзнание и Слънце, се подреждат нещата. Слънцата си имат управители. Един управител бърза, друг се бави; един затъва в детайли, друг се рее в облаци и т.н.

Друго си е да си имаме обяснение за случващото или неслучващото се


ами - нямам
не е задължително да имам работеща теория, за да допускам, че друга не работи, не че е много умно, но за сметка на това съм честна поне пред себе си - последното носи някакъв вид свобода



Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.09.13 08:03



защото Сатурн управлява и Водолей





Тема Re: Светлинното тялонови [re: abroad.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.09.13 08:10



„последното носи някакъв вид свобода“

Свобода и обвързване – по Водолей и Козирог.


Не може да си нямаш теория – сигурно не щеш да си я кажеш



Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.09.13 11:14



брех, за всичко имаш отговор



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: AH_]  
Автор abroad. (-)
Публикувано24.09.13 22:01



не казах, че нямам теория, а че нямам работеща такава, което е различно



не познавам подчертано земни индивиди (астрологично), които да не са насочени към целта, не пътя, а целта им е важна, ако нямат такава - отпиши ги
аз, например не мога да измина пътя от точка А до точка В без да имам цел, тоест няма изобщо да се напъна, ако само следва да си се рея ей така без цел и посока, докато, виж, въздушните си падат по пътя и насладата от него
за фиксираните подчертано водни важи първото, особено при твърд аспект от Сатурн

та, в този ред на мисъл - няма цел без посока тогава и само тогава, когато няма посока без цел - и да, при някои целта оправдава средствата, при други дето се реят сред Нептун - гоненето на целта е до дупка, но без крайности в плащането, което я прави трудно достижима и болезнена като изживяване, понеже целта не се достига, за да си създадеш нова и пак да я следваш до върха, и после наново...

мисля, че природата определя съдбата, както и съдбата - природата на човек, тоест може да си се родил търпеливо и спокойно дете, но обстоятелствата ведно с инстикта за самосъхранение да са те превърнали в друго - изнервено същество и обратно...



Тема Re: Светлинното тялонови [re: abroad.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.09.13 08:01



А, няма да съм аз, ако не спомена за баланса


Ако не сме се отнесли към друга реалност като Кайли, теорията ни трябва да стъпи на всички светила, вкл.асцендент – т.е. Луна, Слънце, Изгряващо Слънце.
Пък ти тотално изпусна огъня, т.е. асцендент и неглижира Луната, пък тя в каквото и космично състояние да е, е най-важна за всеки.
Не че в случая Луната и асцендента не се връзват- напротив, връзват се със Слънцето.

Но после, колкото и фаталистично да е ориентирана собствената ни теория, изобщо не можем да пренебрегнем личните избори и кармата /без тях ще оставим неработеща цялата астрология/

и тогава, ако не се случват желанията, или енергията по светилата е прекалено голяма, или проблемът идва от избори и карма.

и ако така поставим нещата, кое да е слабото и неработещо звено?



Тема Re: Интересен текст на рускинови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.02.14 17:16





ДНК 2013 год – двигаясь к 2014

Мы говорили, что период с конца 2012 года и до начала 2014 года будет временем перестройки и перебалансировки. Мы давали ченнелинг за ченнелингом, рассказывая вам о перебалансировке, которая затрагивает основы практически всего. Мы говорили, чтобы вы взяли паузу, и мы показывали, что закладываются семена для более важных вещей. Мы говорили, что вам может быть трудно в этом году [2013], и что некоторым из вас будет труднее, чем другим. В данный момент я собираюсь перечислить некоторые из тех вещей, которые были трудны, и рассказать вам о том, что произойдет дальше.

Здоровье — это первое. Мне нужно развивать эту тему? В 2013 году было больше болеющих старых душ, чем когда-либо прежде. Как будто вдруг нахлынуло эзотерическое нашествие болезненных состояний. Вы проходите перебалансировку! Вещи пока еще не совсем в правильном положении, но они уже почти становятся таковыми.

И еще, дух не работает по календарю, и когда наступит 1 января 2014 года, будьте осторожны и не празднуйте в том смысле, что теперь всё будет просто замечательно. Потому что все вы разные, и пути ваши разные и перебалансировку все проходят разную. И решения для ваших вопросов и проблем тоже разные, но я хочу вам сказать, что в этом 2013-м году были заложены семена перебалансировки, и в 2014-м году они дадут ростки.

и специално за АН

Если вы доверяете только своему интеллекту, то ничего не будет работать. Ваш интеллект не подключен к вашему врожденному!

Известно ли вам, что ваше соединение со своим Высшим-Я, та самая прекрасная серебряная нить, отнюдь не является продуктом синапсов мозга. Вам это известно, правда? Нельзя проверить интеллектом величие божественного. Это нужно делать сердцем, врожденным и эмоциональным телом. И лишь затем сбалансировать это интеллектуальной частью своего мозга, — и тогда вы овладеете этим умением!


Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.02.14 18:03



да , има такава група.
тя медитира всяка неделя от 11.11 часа време Кайро.
утре можеш да се включиш и ти.
кво губиш ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Светлинното тялонови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.02.14 11:04



Дира не показва на кое съобщение си ми отговорил и не мога да стопля връзката.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.02.14 15:53



Днес колективната дейност на сътрудниците на светлината е важна и необходима. Колективни мероприятия, като например Медитацията за мир на 20 май оказват огромно влияние на населението на планетата. Такива мероприятия пускат в менталното пространство мисълформи, напълнени с огромна ментална сила. Тези мисълформи взаимодействат с всеки човек на планетата. Много хора започват да изпитват духовна жажда и да се пробуждат. Такива мероприятия могат да бъдат организирани и от неголеми групи.

Например има група, която всяка събота в определен час пуска „Вълна на добро и любов”, която измива земята. В този час хората се обръщат с лице на изток и произнася мислено или на глас: „Нека бъде добро и любов в душата ми! Желая добро и любов на близките си. Желая добро и любов на всички хора по земята и всичко съществуващо във вселената!”


имах предвид това.
извинявам се.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.