Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 06:02



големите пари са нужни за големи дела - добрини за човечеството и откриване на лекарства например, на университет, болница, поддръжка на резерват...

хората, които дават пари за такива неща просто са надскочили елементарното мислене или са толкова гузни за начина , по който са спечелили тия пари, че си дават съвестта на химическо чистене с такива жестове.
нещо като да отидеш на църква и да пуснеш 5 лева в касичката за дарения. щото това е същото , пак сме " виновни" , само сумата е различна.
иначе , ако бяхме в другия клуб, щях да направя друга обосновка на тези дарения. Ако правиш дарение, няма значение на сумата, ти правиш влог , нещо като да си откупиш или да благодариш на безкрая за полученото от теб.
както като отидеш в магазина и да си платиш хляба, нещо такова.



всички искаме пари по егоистични подбуди


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 06:03



нямаш граница на дискомфорт ?
завиждам ти

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 06:35



Човек по рождение е надарен с мощен механизъм за управление на собствения си живот. Съществува механизъм за обмен на енергии между хората и т.н. фин свят. ние излъчваме в околния свят енергията на мислите си и околния свят ни помага да реализираме това, за което си мислим най често.

В главите на повечето хора най често се въртят страхове, свързани с това, че няма да успеят, няма да имат пари, ще се разболеят, близките им ще пострадат и прочие .. това всъщност е директна поръчка за изпълнението на тези събития .

Другия вариант за поръчка на нежелани събития е дори да си мислим, че няма начин да сме богати и здрави. Това прави дори най уравновесения човек, отказвайки за влезе в скъп магазин и дори да погледне - пробва нещата там. Щото си мисли, че не ги заслужава или че никога няма да има достатъчно пари, за да ги притежава. И ето - несъзнателно даваме нова заявка - аз ще си умра беден ...

Бедността спохожда този, който е емоционално и интелектуално готов да се примири с нея. Богатството идва при този, който го очаква, готов е да му се наслади и е готов да го приеме.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.01.13 06:44



Ами да – асоциациите, или в случая думата пред парите.
Излиза, че докато се изследват постулатите, може да се ползват тестове с асоциации.
От друга страна си помним, че не всички хора са силно привързани към постулатите си.
Кардиналните и фиксираните акценти би следвало да са първенци по постулати:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.01.13 07:02



ами за да е успешен човек в едни професии, правилен отговор е да обича парите.

а аз се учудих на тоя въпрос за милионите в тестовете - мислех си, че човек или може да управлява парите или не може- без значение малко ли са или са много. Даже по-трудно се управляват правилно малкото пари.
Но се оказва, че за мениджърски позиции тоя въпрос с милионите е важен. И се предполага, че предварително си обмислял най-различни варианти, защото не е добра опция на теста да отбележи човек "не знам"

Всеки друг отговор е по-добър

ти какво би правила с милиони?



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 09:06



хората, които дават пари за такива неща просто са надскочили елементарното мислене или са толкова гузни за начина , по който са спечелили тия пари, че си дават съвестта на химическо чистене с такива жестове.

а да си чувал, че има хора, които просто искат да правят добро? истински мръсните хора рядко са гузни и склонни да ходят на химическо по такъв начин, мисля си аз... вярвам, че има и чисти хора, на които им се случват големи пари.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 11:04



вярвам, че има и чисти хора, на които им се случват големи пари.

аз поне не познавам такива, може би има, както има и бели лястовици.
да правиш добро е нещо специално, ако това е начина ти да си в хармония със себе си, ок, но такава за мен беше само майка Тереза.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:27



за коли не съм, но редовно си правя този експеримент и наистина ми е трудно да го надскоча с доста по-малки, но луксозни неща.
Примерно бельо за 300 лева гащите. Сърцето ми се свива, като видя луксозно нещо, независимо, че, примерно, бих могла да си го позволя, защото е малко. Опитвам, но май не става с лукса,затова минах на мантрата - охолен.
С думата охолен ми е по-лесно да се справя.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:31



Основен метод в сциентологията е изчисване на думичките. Така се правят клирове - демек чисти, изчистени.
Изчистване на думичките.
Изключително полезна занимавка, защото в началото на всичко е словото.

Постулати има у всички, иначе нямаше да съществуват, самото твърдение АЗ СЪМ е вече постулат. Няма по-малко и повече подложени на постулати зодии.
Просто при различните зодии постулатите са различни.
Че дори самото обяснение, че козирозите са упорити е вече тънък постулат, вкаран вероломно в подсъзнанието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:32



абсолютно е така
говориш като сциентолог



Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.