Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 12:05



това добре - но - както е видно - малко хора го споделят.

за мен дали имам 3 - 30 или 3000 рози - усещането ми е подобно - да алчна съм за още и още, но знам, че никъде няма да си ги занеса. за хората обаче - бройката и цената на розите са определящи все по-често наоколо.

иначе - който както ги разбира нещата и цветята, и с всичко - но аз се чувствам все по-извънземно с извънземни виждания - не само с цветята, с парите, а и с живота напоследък.

щастлива съм поне, че все още имам и мисля, че мога да имам приятели





Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.01.13 13:55



В първия случай, дори да е продължителен, все пак е еднократен акт, защото парите ще свършат.
Ами ако това е погрешен постулат?


Някой някога ни е казал така и ние сме го възприели за априори вярно.
Ами ако точно наличието на пари у хората кара парите да се умножават, а не инвестициите?
Помисли само, това е вярно дори от икономическа гледна точка - пари у населението значи пазар, а пазарът, търсенето е необходимо условие за инвестиции, никой не инвестира, без да има пазарна ниша, пазарната ниша означава платежоспособно търсене.
И излиза, че ако наблегнем на инвестициите, процесът спира рано или късно (както е замрял в момента).
Ако обаче наблегнем на потреблението, то поражда инвестирането и процесът продължава.
Очевидно е...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано31.01.13 06:54



Свят широк, хора всякакви и това е интересно.
Нормално е да има хора, които се опитват да променят разбиранията и съзнанието на другите.

Ако аз се увличах от цветя, щях да изследвам тяхното влияние над мен и моето над тях:)



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано31.01.13 06:56



Ами това е логиката – поощряване на потреблението, а от там- на производството и възход.
Но не на персонално ниво – т.е. не човек ако спечели 1 милион от тото и като ги изхарчи като еднократен акт. Надали в условия на световна криза хората ще се ентусиазират от идеята да харчат спестявания или да вземат кредити – по-скоро ще се страхуват да харчат.

Все пак решението е поощряване на потреблението – но на обществено, и държавно и глобално ниво. Значи инфраструктура, но колко още пътища и сгради да строим в стария свят.
Локалните войни, фалитите и свиването на производството на големи компании свършиха, каквото можаха.

Може би Америка ще отвори по-широко врати за емигранти и ще се създадат програми за мащабна миграция на големи групи от хора в слабо урбанизирани територии по цялата земя.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.01.13 10:53



Че то потреблението в крайна сметка отива на персонално ниво.
А Америка е взела дала, според мен е свършена.
Латиноамериканските държави се развиват бързо и отхвърлят МВФ и СБ, там се случва нещо. В САЩ банкерите и спекулантите и изпиха кръвчицата и сега бере душа.

Бъдещето не е в материалното потребление, икономиката няма да расте и занапред, невъзможно е нещо да бележи права линия, успоредна на априлската, в природата всичко се движи по синусоида, следва падение - на икономиката и на броя човеци, населяващи земята.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.02.13 07:52



Дълго още бъдещето ще е в материално потребление – в 21в, в цивилизовани държави, животът на 2 годишно дете да зависи от скоростта, с която ще се съберат дарения- какъв поразителен и унизителен цинизъм - и се хвалим с това по медиите и по цял свят

За Латинска Америка не знам, но в Азия и Африка говорят за демокрация, различна от западната. В същото време на повърхността виждаме само фанатизъм.

По повод последната световна икономическа криза – тя е разтеглена, пълзяща географски и във времето.
А Бг май върви към историческо небитие.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.02.13 08:50



това е ужасно тъжно. о и аз така ги виждам нещата. тези дни не само за бг, а и за света и посоките му нямам много надежди...

твърде много глобални нелепици.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.02.13 11:35



Ами аз избрах да си избера друга реалност.
Башар ме подкукуроса.


В тази реалност, която ти фиксираш, не ми харесва.
Споменах ли вече многократно, че няма време и пространство, а има неизброймо много реалности и всички те са неподвижни, само ние се движим и прескачаме милиони пъти в секундата от реалност в реалност и това създава чувството за движение...звучи ми съвсем логично.
Като филмова лента, в която кадрите са неподвижни, обаче тяхното движение създава усещането за време и разгръщане.

Ето, по такъв начин са изчезнали от тази точно реалност и всички древни цивилизации, и маите, това е прословутият скок на Дон Хуан, само дето нещата са значително по-лесни, ние непрекъснато се местим в реалности, ние го умеем, това е наше основно умение, трудността е само да се осъзнае.
И да започнем да го правим осъзнато.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.02.13 11:36



и аз ги виждам така, но има изход - в друга реалност, тая е скапана

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.02.13 07:23



И това е вариант – звучи красиво.

Но нали няма да се отнасяме снизходително към хората, които избират да се задълбочат в определена реалност и да се изправят пред предизвикателствата и.
Защото всяка реалност си има предизвикателства.

кои са предизвикателствата на избраната от теб реалност?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.