Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Сънища и Астрология*  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано17.12.12 22:14



Разсъждавах за случаите, в които случващото се или неслучващото се според разума е добро, а според астрология и сънища- не е. Както и за обратното.

можеш ли да ми дадеш конкретен пример във връзка с горното?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано17.12.12 22:21



А, ако свържем депресиите с хормонално състояние /нещо първично като инстинкти, нагони, хормони/, то тя ще е съпоставима по сила с енергиите, символизирани от сънища и звезди:) значи наистина на моменти може да е по-силна от тях:)


а, в кои моменти може да е по-слаба от тях?
след като има степенуване, трябва да има и специфична характеристика за спусковия механизъм
една Луна и Венера са пасивни и емоционални планети, досущ като сънищата на Прия, изключая последния




Пък като говорех за съществена характеристика на сънища и хороскопи, имах в предвид, че те на първо място показват енергии, които ни действат, и после събитийност:)


енергиите биват различни видове, пасивната няма как да произведе ток, само може да го поддържа, евентуално



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.12.12 07:12



В последно време примери колкото щеш.
Отдавна си планирала голяма покупка – на имот, жилище и пр.- парите са осигурени, разумът казва категорично „да“, но хороскопите са по-скоро неблагоприятни, сънищата – тревожни. Какво решение следва да се вземе си е сериозен въпрос.
Или си на интервю за работа – хороскопите благоприятни, сънищата добри, но не те вземат на работа и разумът е разочарован.
Няма да давам примери с чувства и отношения, че там става още по-сложно и субективно.

Все имаме разминаване на съзнавано и несъзнавано.
За да са толкова чести подобни случаи в последно време сигурно си има добро обяснение. Може да е кризата, която е трудно предсказуема. Може да е извратения транзитен Юпитер, който трябва да ни учи да разграничаваме потребности от желания и прищевки. Или нещо друго.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.12.12 07:16



тук не съм го мислила, но ще го мисля





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 17:17



аз пък тази нощ си сънувах нов час на раждане





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 17:20



Успех на бистренето ви желая. Моето розово вино - дето го бистрих - и повторих - в крайна сметка се вмириса на сяра, а после и прокисна от твърде старателното ми, но пък аматьоркото бистрене.



Само си мисля обаче - понякога ако обстоятелствата те вържат на стегнат възел - ако ще астрология, хормони, съзнание и подсъзнание да дават от зелена по-зелена светлина - нещата няма как да тръгнат и си седят мирни и препарирани.

Пък друг пък - и хороскопи, и хормони, и съзнания, и подсъзнания - на криво - пък се случват положителности.

Тук казват - възнамеряването на положителности и движения помагало.

ц ц ц

Редактирано от belika на 18.12.12 17:22.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.12.12 18:23



разликата е, че в единия случай те се случват а ти ги зяпаш
а в другия случай ти ги случваш, а те те зяпат

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано18.12.12 22:29



В последно време примери колкото щеш.
Отдавна си планирала голяма покупка – на имот, жилище и пр.- парите са осигурени, разумът казва категорично „да“, но хороскопите са по-скоро неблагоприятни, сънищата – тревожни. Какво решение следва да се вземе си е сериозен въпрос.
Или си на интервю за работа – хороскопите благоприятни, сънищата добри, но не те вземат на работа и разумът е разочарован.
Няма да давам примери с чувства и отношения, че там става още по-сложно и субективно.

Все имаме разминаване на съзнавано и несъзнавано.
За да са толкова чести подобни случаи в последно време сигурно си има добро обяснение. Може да е кризата, която е трудно предсказуема. Може да е извратения транзитен Юпитер, който трябва да ни учи да разграничаваме потребности от желания и прищевки. Или нещо друго.


кризата няма как да има общо с хороскопите, освен че трябва някакси да е показана в тях, както с хормоните и депресиите

Юпитер е добро обяснение за сега и малко назад, но за по-дълго минало - пак не става - опираме до натален потенциал - той, доколко е подвластен на предопределеност и положително развитие, ако успеем да избягаме от жизненоважната си устременост към надежда, вяра и въздух същност?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано18.12.12 22:31



пожелавам ти в съвсем обозримо време да сънуваш "ключ"



трябва ти, нужен ти е, а и направих една асоциация с Ленорман



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано18.12.12 22:34



кое е астрологичното съответствие на ключ?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 22:58



Хирон.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 22:59



Благодаря за пожеланието, но аз ключовете обикновено ги губя. Ножовка и бор машина май повече ще ми отиват





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано18.12.12 23:00



не, не съм съгласна



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано18.12.12 23:02



символиката на ключа, не е като да държиш ключ, който да загубиш
а, дори и да е - налага се до го намериш, след като си го изгубил



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 23:04



Тогава Сатурн. И заключва, и отключва.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано18.12.12 23:11



и аз за Сатурн си помислих, то какво ли не ми е във връзка с него - не знам

, но други казват, че е Меркурий...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 23:16



работата е, че май не съм го имала.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.12.12 23:19



ц. не съм съгласна



много слънчев е меркурий, мислещ и търговски. ако ще е някакъв слънчев ключ - поне баш слънцето да е.

иначе - юпитер. и тук заради сатурновия принцип.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.12.12 07:41



„в кои моменти може да е по-слаба от тях? „

Това продължавам да го мисля:)
Вярно, Луната пасивна, но пък силна, даже най – силната.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.12.12 07:44



Оу, да – ако по принцип човек си знае, че цял живот съзнанието и подсъзнанието са в някакъв разнобой, тогава си е предопределеност по рождение.
Добрата страна на такава ситуация е, че винаги ще си има едно на ум и грубите грешки ще са по-малко.

Обаче и без никакви специални астрологични индикации ми направи впечатление в последно време, че уж всичко е наред, пък хората имат тревожни сънища и са някак нервни, или обратното – проблеми всякакви в реалния живот, пък хората някак ведри и обнадеждени на подсъзнателно ниво.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.12.12 07:48



Хорарната си ползва Меркурий, пък ние си ползваме логиката – и без това все нашата логика си ползваме



в случая май трябва да е според контекста избрания сигнификатор за ключ, т.е. надали Меркурий ще свърши работа, освен ако не е прогресивния



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.12.12 07:54



"Тук казват - възнамеряването на положителности и движения помагало"

може и да помагат

на тия, които са по-силни от целия свят - ако има такива

може, ама надали

тук сме, лошо има и ще има, но дано да е по-малко и по-кратко



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.12.12 11:48



тук сме, лошо има и ще има, но дано да е по-малко и по-кратко

пък и да не е по малко и по кратко - поне да има почивки по-на често





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.12.12 11:50



Отдавна си мисля, че призванието ми е да стана директор на океаните и небесните циклони



Ще ги случвам с лекота, а те и ще ме гледат най-чинно в очите



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.12.12 06:58



украси ли средата или вниманието ти е към кулинарни ритуали - че празниците много наближиха





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано20.12.12 10:36



Не съм украсила, но вчера купих няколко подаръка.

Ти украси ли нещо? А другите?

Аз хич нямам настроение, а както ви писах - къщата много съм я западнала и така и не наех банда чистачи, а сега е още по-занемарена и страх ме хваща просто - май никога няма да мога да почистя - дори си мислех, когато-тогавато просто да я продам заедно с хаоса и мръсното - само цветята и дрехите да си взема.

Тази нощ сънувах, че цялата коса ми е побеляла. Тя и без друго е доста побеляла вече - а естествената ми е черна - но я сънувах цялата бяла, което не ме натъжи, дори ме зарадва, защото помислих в съня - ще мога да я боядисвам съвсем лесно във всякакъв цвят само с балсамчета оцветители.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.12.12 21:35



сега е моментът
утре е 21-и, действай, създавай светове



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.12.12 21:38



В работата още преди две седмици, при щерка ми вчера.
Украсих.


И радио с коледни песни намерих и по цял ден въртя радиостанциите.



А за косата и аз чакам мойта да побелее добре, че да се правя руса, ама това е идея - мога всякаква.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано21.12.12 06:52



Украсих, а днес-утре ще приготвя и неща за ядене:)
Но при мен тия ритуали винаги вървят с чувството за дълг и на заден план остават желания и настроения.

Преди година, по повод един мастер тезис, мотивацията беше предмет на сериозни размисли и разговори.
Понякога за някое действие или работа изглежда, че мотивацията е пари, или любов, или интерес и пр., но се оказваше, че древните гърци са били прави, като са заявили в класиката си, че на дъното на мотивацията винаги стои чувството за дълг към себе си или другите /близки хора, предмети, растения, животни и т.н./.
Чувството за дълг е достатъчно мотивация, вкл. и за смърт:)

Ти как си с мотивацията?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано21.12.12 06:53



Браво, значи си там, където трябва да си:)
Как е метеорологичната обстановка и разписанията – разчистени ли са пътищата по света и у нас?

Да си пътуват хората, който на където пожелае- към близки, към края на света или към други измерения

/да не си забравяме да се шегуваме и закачаме/



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано21.12.12 09:07



Иха! Подготвила си се и за прехода, и за Коледа, и за РДто



Много хубаво изкарване за сега, малко по-късно пак ще честитя - по-така


Честит 21.12.12, Кайли!



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано21.12.12 09:25



Ихааа! Честито - за украсата, дано да има и добра доза празнично настроение при всички, защото само на чувство за дълг - не се живее



Както вече съм казвала - Луна и Марс в Теле съвети относно мотивацията от Марс в Скорпион трудно ще приеме. Пък за чувството за дълг - темата е друга. А и много гръцка и мюсюлманска е такава една теория за обяснения на мотивите. И не топли.

Повечето неща, които аз правя са заради вяра или от любов. Това с дълга никога не съм го разбирала на нива украси за празници пък съвсем. Не случайно Християнството така бързо е било по популярност къде по-древни религии, че и до днес е водеща религия.

Ако питаш юдеи - те ще ти кажат, че основен двигател им е самосъхранението или интересът.

Различни мотивации имат различните хора просто. Не е нужно да търсим един и същи корени на мотивациите при всичките си мисля.

Пък египтяните - древните са имали съвсем други мотивации.

Иначе относно познатите ми техники на мотивации на самоход, практикувани от околните ми марсове в скорпион - да отбележа, че нерядко остават с пръст в уста, точно заради аутистичния си подход - включен на автопилот нерядко, без да отчитат съществени фактори като настроения, конкретики и усещания - и у себе си, и у другите. Така и ефектите от техните добрини и украси нерядко се получава обратен - и за тях, и за другите. Правят, каквото смятат за правилно, пък да става каквото ще. Заради дълг, заради самото правене, да отчетат дейност, и да се покажат правещи.

Може тук да ме опонирате, че съм анархист, а скорпитата отговорни семейни хора - и в известна степен ще сте прави Аз и да имам семейство и деца обаче - пак ще заложа на анархията като по-благотворна

А какво ще готвите вие? Аз май няма да готвя - ще мина с ошав, ябълкова баница, и евентуално малко сармички със стафиди. 10ките манджи по списък този път няма да ги правя, аз от години не ги правя, но...

Редактирано от belika на 21.12.12 09:26.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано21.12.12 09:46









Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.12.12 12:18



Времето променливо, без сняг, днес е по-меко, вчера валя един ситен леден гаден дъждец.
Чакам още по-чалко от час да правим световната медитация.

1. Отпуснете тялото и ума като следите дъха си за няколко минути.Свържете се с нашата основна група за активиране в Гиза, Египет, както и с многото други групи по света, така че да създадем Едно същество в действие.

2. Има много кораби на положителни извънземни цивилизации около Земята, буквално покриващи небето по всички места. Тези кораби са невидими с невъоръжено око, защото те са обвити, така че Кабала да не може да ги открие. Изберете кораб, който е точно над вашето местоположение и се свържете енергиjno със съществата в рамките на този кораб по начин работещ за вас.

3. Представете си ярка бяла светлина, слизаща от кораба директно през тялото ви към центъра на Земята. Сега поканете този кораб да се спусне, да кръжи непосредствено над вас и да се свърже с вас по какъвто и да е начин подходящ за вас. Поискайте от съществата на този кораб да помогнат на човечеството в процеса на освобождение. Отправете безусловно решение за Разкриване и Пръв Контакт. Ако 144 000 от нас направят това, велики неща са възможни!

4. Може да получите силен енергиен отзвук, но бъдете подготвени за това, че може да се случи физически контакт. Останете в единство със съществата от този кораб за известно време.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.12.12 12:20



Честито на всички ни.
Само че за разлика от астрологията, където все чакате нещо да ви се случи, тук се налага ние да го случваме.
Ако не се събере критична маса хора, желаещи новия свят, той може и да не дойде.

Така че внимавайте с желанията днес и си насочвайте намерението.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.12.12 12:23



ето, току що писах за чувството за дълг - към земята

А иначе то тук няма кисело зеле и ошаф, та какво ще ядем засега е неизвестно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано21.12.12 23:14



Хорарната си ползва Меркурий, пък ние си ползваме логиката – и без това все нашата логика си ползваме

в случая май трябва да е според контекста избрания сигнификатор за ключ, т.е. надали Меркурий ще свърши работа, освен ако не е прогресивния


в картите на Ленорман, по които съм се увлякла напоследък Ключът (33), например, е много положителна карта, освен че е от активните
Букет (9), Детелина (2), Сърце (24) носят още по-силно положителен заряд, но сами по себе си не са активни, независимо за външна или вътрешна намеса иде реч

като в астрологията има такива с двуяко значение, но пак се делят на активни и пасивни



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано21.12.12 23:16



Обаче и без никакви специални астрологични индикации ми направи впечатление в последно време, че уж всичко е наред, пък хората имат тревожни сънища и са някак нервни, или обратното – проблеми всякакви в реалния живот, пък хората някак ведри и обнадеждени на подсъзнателно ниво.

и пак - трябва да има обяснение защо при даденост и подходяща динамика нещото си не се случва, защо?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано21.12.12 23:23







Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано22.12.12 07:35



Казваш, че дългът на Марс в Телец е да се противопоставя на всякакви дългове, правила, ред и пр:)
И че Слънце, в опозиция на знака, където Марс е екзалтатор, му приглася:)
Ами така е:) /сетих се как това си кореспондира с избраната професия и упражняването и:)/

Всичко съществува и действа за да реализира, да материализира някакви енергии.
Как по друг начин да го наречем, ако не дълг към себе си?
Пък конкретната форма на мотивация за действие бива различна- любов, омраза, пари, слава и т.н.
И е ценност някаква – духовна, материална.
Ценностите ни са доста, даже се променят, а чувството за дълг към себе си, докато съществуваме, си стои.

А за ритуалите по трапезата – досега не съм била домакинята за тия празници и дано още много години да не съм:)
Но заради уважението към ритуалите ще приготвя нещо- напр. три рула- картофено, месно и плодово:)

Та ти обичаш кулинарното изкуство – защо ти е да се бунтуваш срещу дългове и ритуали ей така заради бунта:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано22.12.12 07:38



все нещо ще ядете и ще се упражняваш в кръщаване



та това са само символи и ритуали за съсредоточаване за връзка с духа



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано22.12.12 09:19



Оо, Кайли ма, знаех си, че пак ще се видим.



Надявам се, си изкарваш добре и ще се завърнеш с нови сили.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.12.12 10:23




Казваш, че дългът на Марс в Телец е да се противопоставя на всякакви дългове, правила, ред и пр:)
И че Слънце, в опозиция на знака, където Марс е екзалтатор, му приглася:)
Ами така е:) /сетих се как това си кореспондира с избраната професия и упражняването и:)/


Не. Казвах, че Марс в Телец не иска да изпълнява нещо само заради дълг и само заради отчитането на дейност, което според мен е друго. Иначе обича правилата, струва ми се. Дори повече от разни силни Марсове. В Телец обаче е по-склонен на инат да не прави - докато силните са по-склонни на инат да правят неща.
Но като се замисля - вероятно е вярно и горното съждение - понякога сякаш съм склонна да си направя харакири само и само да не направя нещо, което някъде е казано, че трябва да бъде направено.



Права си много иначе - мотивацията е важна, аз обаче нещо съвсем съм плесенясала и всякаква мотивация ми се струва далечна от известно време, карам по-скоро на инерция, и и все повече стеснявам кръга на правенето за сметка на неправенето.

Всичко съществува и действа за да реализира, да материализира някакви енергии. - Много горд девиз, и аз врвах в него на младиини, когато четях Морският вълк. После някои неща се наложи да им намалявам скоростите на движения и материализации, в името на... дългове и отговорности всъщност. И девизът се смени с: или просто да поддържа вече съществуващите понякога?

Относно чувството за дълг към себе си - ще трябва да премислям доста, защото дълго живях с християнския метод за себеотказване, и дори себезаличаване - ще го сменям ли - не ли - времето ще покаже.

Пожелавам ти - и на другите да изкарате страхотна Коледа, с много вкусни манджи, и рула, и да произведете красиви спомени


А аз тази нощ сънувах пащърнак, много пащърнак - редях го, чистех и готвех пак по много. а такова не съм ползвала от десетилетие и повече. ще взема да купя поне за една супичка



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.12.12 10:55









Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.12.12 11:55



Истината е, че през цялото време ви говорех за нарушения при мен, а и при повечето баланс - изпълнен дълг/получено удовлетворение.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.12 12:25



В какъв смисъл нарушен?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: huanji]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.12 12:27



хахах, ама ти да не очакваше да приключи светът наистина точно на тая дата?



То нещата се развиват по другия начин в природата - като се погледнеш сега в огледалото и като си погледнеш снимка, като си бил бебе, има ли разлика между двама ви?
А кога точно се е случила разликата?

Ето така става и с настоящата одисея, само че промените са много по-ускорени.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано22.12.12 12:49



Не естествено.



Но нали твърдяха, че 21-ви ще заминат с телата си някъде.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: huanji]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.12 12:52



е ама аз не съм го твърдяла
На 21-и започват да слизат много силни енергии, а нещата са започнали да се променят далеч преди това, според някои - от 1987-а година...в интерес на истината беше ме малко страх, даже си бях взела и фенерче заради трите дена тъмнина...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.12 12:54



Може би е време да оставиш дълга към другите и да започнеш да обръщаш повече внимание на дълга към себе си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано22.12.12 13:03



Ти може да не си, но си спомням как отворих преди години една книга на Друнвало и вътре пишеше ден по ден, какво ще се случи. Лошото е, че хората, които са били лъгани, вместо да потърсят отговорност, продължават да вярват.

Иначе, да, ние си говорим за промените от години и ги усещаме осезаемо.





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: huanji]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.12 18:22



Кой беше тоя Друнвало?
Какво е разправял?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано26.12.12 01:55



сънувах наситено в нощта срещу Коледа, като отприщена стихия
отново не запомних конкретни събития (помнех само няколко минути след пробуждане), но остана спомена за много и съществени промени, значими при това - различни хора, сменящи се картини по съществени тематики, нещо се отвори точно в тая нощ, казват било показателно - ще видим, този път дано





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.12.12 12:34



Дано!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.12.12 12:49







Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.12.12 18:37



Сънувах, че съм отишла в моя друга къща. Където има неща от миналото ми - вещи, дрехи. Намерих някои, които сякаш отдавна търсех - стари рокли, едната плетена. Майка ми беше с мен. После си тръгнах сама, беше нощ. Срещнах една приятелка, която ме караше да й намеря копче за панталона. Аз й казах, че ако намеря - ще й звънна. Качих се на автобус - съвсем празен, с жена шофьор. Караше с бясна скорост, а навън беше зима с киша и мокро. Валеше. Стигна до едно възвишение и тръгна надолу, ужасно бързо. Мислех, че ще се разбием, излизахме от пътя, едвам се задържах, да не падна.

Тогава се събудих.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.12.12 18:38



За капак от сутринта разсипвам и изпускам всякакви неща - кана с вода, цяла купа тесто за палачинки, прах за пране, кофата, с която мия пода... Сякаш ръцете ми са гумени.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.12.12 20:08



често това означава, че някой те "мисли"
та, в този ред на мисли - как си, сигурно ли е, че е менингит?
гледах картата ти тия дни и не че съм професионалист

, но чак за такваз инфекция не намерих следи...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.12.12 20:36



Вече нищо не знам

в пункцията не намерили да изолират причинител - бацил демек, но имало данни, че нещо в мозъка не е наред, защото бил мътен и по съставки незнам си какво си, та ме натъпкаха с антибиотици. На скенера не се виждала исхемия и аневризма, но можело да е някаква малка, която да дадяла такива изменения в ликвора... ц ц ц... вече не ме боли толкова тиквата, и виждам по-добре, което си е значително подобрение...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.12.12 20:45



а мойта карта - както знаете никога не е сигурна - /поне в диапазона 12.30-13-30/ или поне докато не се гътна да я ректифицирам окончателно. ако я дръпнем на 13.30 май показателите за тиквата биха се напаснали.

Редактирано от belika на 28.12.12 20:46.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: huanji]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.12.12 16:10



На мен пък ми направи впечатление, че само в Китай арестуваха за разпространяване на тая теория за края на света.

Зачудих се вкусът им към дисциплина дали има нещо общо със завладяването на света, образно казано





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.12.12 16:12



„Относно чувството за дълг към себе си - ще трябва да премислям доста, защото дълго живях с християнския метод за себеотказване, и дори себезаличаване - ще го сменям ли - не ли - времето ще покаже. „ – това е интересно, но християнските вярвания идват от съзнанието, пък дългът към себе си- от подсъзнанието. Човек или успява да ги стикова, или подсъзнанието побеждава.

Обаче от къде ли идва това изчерпване на енергията ти в последно време- най-вероятно от квадратурата между тр.Сатурн и натален.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.12.12 16:13



А аз срещу Коледа сънувах едно огромно странно куче, а очите му бяха като часовници:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.12.12 16:15



Ако има нещо и без ректификация ще се вижда.
Тия дни има опозиция на тр.Марс към натален Меркурий – скоро ще мине.

Но трайно въпросите със здравето ще продължат да те занимават.

Започни да ходиш на йога или поне в къщи прави упражненията- лесно, приятно и полезно. Няколко телевизии ги дават- съвсем малко усилие трябва.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.12 19:00



Както казва Ошо - не можеш да обичаш другите, преди да си се научил д обичаш себе си.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано30.12.12 12:55



но християнските вярвания идват от съзнанието, пък дългът към себе си- от подсъзнанието. Човек или успява да ги стикова, или подсъзнанието побеждава.

не идват от съзнанието, за съжаление. калифицирам ги като християнски, защото вече съм се светнала, че съществува такава религия. преди да се светна ги квалифицирах като мои си съвсем първични. и да - очевидно в случая подсъзнанието е победило, въпреки опитите ми за дърпане.

Обаче от къде ли идва това изчерпване на енергията ти в последно време- най-вероятно от квадратурата между тр.Сатурн и натален.


ако разбера - ще ви пиша. така не съм се чувствала - все едно от някъде невидими пчелички се хранят от живеца ми, и той намалява, намалява





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано30.12.12 12:57



воля не останала дори за йога. домочадието отива на зле. тъпото е, че вече не ми стигат съвсем силите за удържане на фронтовете. да не се окажа и аз като власите, дето се удавили на края на дунава.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано30.12.12 13:02



тази нощ сънувах:

най-напред ме заведоха в магазин за детски обувки. хем сякаш търсех обувчици за някакви деца, хем май аз бях детето.

а магазинът много напомняше на централния детмаг, от който мама ми купуваше обувки, когато бях съвсем малка. рафтове и рафтове с мънички розови и бели сандалки.

после в съня бях млада студентка и гледах деца, като детегледачка. всичко беше наред, но се появиха иззад едно перде буболечки, много буболечки, пълзяха и отиваха навсякъде. не се изплаших, просто ми беше неприятно.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.12.12 15:25



захранвай се и ти - писах ти току що в другата тема, почвай да дърпаш от живата светлина и да сваляш надолу към пчеличките

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано31.12.12 06:04



Ти би следвало да си преминала по-трудния период. За домочадието ще трябва да изчакаш тр.Марс да поизлезе от 4-ти дом.

По фиеста упражненията са само 20 мин. Но можеш поне дишането да вземеш.
Ако човек почне да учи астрология при учител, който е последовател на Дънов, едно от първите неща, които научава, е че трябва да се погрижи за дишането и храненето.
Комбинацията от трите дава добра философия и здрава психика.
Дреболиите са туширани и остават наблюдения и дълг към живота.
Даже здравето остава малко на зададен план, защото организмът си се грижи за каквото може. А за каквото не може, предупреждава своевременно.

А едно от следващите неща, които научава, е че трябва да му е навик винаги да ползва три домификации – мунданна, слънчева и някаква друга. Тогава изчезват притесненията за ректификации:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано03.01.13 23:05



от седмица, две йогата я изместих вечерта
дали има връзка не знам, но започнах да сънувам и да спя по-добре
може и да е от наталните характеристики за предпочитани дейности от всякакъв род посред нощтите, сутрините си остават все таки ад
и все така трудна остава мотивацията и започването на серията от вдишвания





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано04.01.13 06:21



Аз се упражнявам в прощаване на себе си, когато пропусна упражненията по йога.



От личен опит нищо не мога да кажа за „ада“ със събуждането. По-скоро имам проблем с ранното заспиване, на което държа. Решавам го, като пусна образователна програма по тв и тя ме приспива.
Не става ли, ако заспиваш по-рано?

А за дишането – сега осъзнавам дишането само по време на упражненията. Но имах един период преди години, когато много усилено пробвах разни техники за дишане и съм се довеждала почти до халюцинации. Сега наблягам на упражненията заради оня постулат :“ здрав дух в здраво тяло“.

Да се чуди човек защо с годините духът укрепва, пък физическото тяло се износва



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано05.01.13 21:40



Аз се упражнявам в прощаване на себе си, когато пропусна упражненията по йога.

а, аз направо съм си простила, даже си намерих съвсем удобни оневиняващи ме причини, но няма как да отрека, че ми влияе строго положително, при това точно върху тялото, а оттам върху психика, ако последното изобщо е възможно и при максимално добро желание в момента

От личен опит нищо не мога да кажа за „ада“ със събуждането. По-скоро имам проблем с ранното заспиване, на което държа. Решавам го, като пусна образователна програма по тв и тя ме приспива.
Не става ли, ако заспиваш по-рано?


ясно, че не можеш имайки предвид колко си ранобудна
не, не става - дори от изтощение да заспя рано, се будя по малките часове нощем, ако пък поради някаква изключинелна причина се събудя като хората след 8-9 часа сън, но пак в 6 си остава кошмар, пробвано е с години, не става и това е, природа как да тръгнеш срещу нея

А за дишането – сега осъзнавам дишането само по време на упражненията. Но имах един период преди години, когато много усилено пробвах разни техники за дишане и съм се довеждала почти до халюцинации.

поради тази причина внимавам с бройката за всяко упражнение, щото ако прекалиш, халюцинациите ще си останат само мечта

при тялото все си мисля, че гените остават водещи, между впрочем има ли начин астрологично да се определят добрите гени?

Редактирано от abroadabroad на 05.01.13 21:56.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.01.13 08:12



"при тялото все си мисля, че гените остават водещи, между впрочем има ли начин астрологично да се определят добрите гени" - така би трябвало да е - логично е физическият облик и здравословното състояние да са по-силно повлияни от биологичните родители.

астрологично тогава би следвало да гледаме аспектите на Луната, пък за силата - силата на Луната.

от друга страна, никога не е ми е правило впечатление, когато има преимуществено напрегнато аспектирана Луна, да е категорично показано във външния вид или здравословното състояние. Виж с емоциите много си личи Луната.

и пак за гените и ДНК - тия дни по обазователните програми отново слушах за експерименти с ДНК чрез силата на внушение

А аз тая нощ сънувах висока ограда, която се опитвах да прескоча, като се катерех по едно дърво:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.01.13 19:17



добре е, че си имала порив за прескачане, и че е имало налично дърво.

аз напоследък съм съвсем стагнирана, сякаш някой ме е препарирал и или не сънувам, или сънувам объркани хаотичности, които не запомням.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано06.01.13 20:30



А аз тая нощ сънувах висока ограда, която се опитвах да прескоча, като се катерех по едно дърво:)

сънят изглежда хубав и ползотворен, но след положени усилия

да ти кажа намям подобни наблюдения за Луните и аспектите, хармоничните имам предвид
ако говорим за Луните само с хард аспекти, то моята е такава - нямам малформации, но кой знае с времето това може и да се прояви..

а, аз сънувах, че пътувам/тръгвам за Париж



*може да има някаква подсъзнателна връзка с мнението на хора (което приемам за меродавно) за най-романтичния град
и макар, че на съзнателно ниво пак ми се ходи в Рим, и ми се остава за по-дълго, дори ми се живее там, в краен случай в Милано или Лондон



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано06.01.13 20:31



добре е, че си имала порив за прескачане, и че е имало налично дърво.

аз напоследък съм съвсем стагнирана, сякаш някой ме е препарирал и или не сънувам, или сънувам объркани хаотичности, които не запомням.


ти нямаш, защото не го искаш



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.01.13 21:23



и това е вярно





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.01.13 06:36



тия нощи сънувам доста хаотично и по много – не са кошмари, но с градация сънищата говорят за проблеми- тая нощ сънувах осакатена експериментална маймунка в кръв, окачена на една веранда.

Надявам се да са разтоварващи сънища – впрочем- от астр. гледна точка- тр.Сатурн в съвпад с Нептун.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.01.13 06:37



Преди години все си мечтаех за подобна романтика – наситих и се за 3-4 години



Сега си мисля, че все пак животът е в що годе полезна работа



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.01.13 08:08



сега чух по тв един шеф на банка - прозвуча самодоволно, арогантно и леко заплашително - дано да не е модел на поведение на всички големи шефове, че това е кофти работна среда и сериозно предизвикателство



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.01.13 12:47



не, модел на поведение е на банкерите- сатанисти, за които ти говоря от толкова време



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано07.01.13 20:59



Преди години все си мечтаех за подобна романтика – наситих и се за 3-4 години

дай боже всекиму, съгласна съм за 3-4 години





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано07.01.13 21:18



сега чух по тв един шеф на банка - прозвуча самодоволно, арогантно и леко заплашително - дано да не е модел на поведение на всички големи шефове, че това е кофти работна среда и сериозно предизвикателство

трудно ми е да отговоря рамкирано, при това, мисля си, че се досещам за кого иде реч

- това поведение със засилваща се тенденция е сравнително отскоро (1-2 години). По-интересното е какво го провокира и каква аджеба е целта, ако изобщо нещо цели..но все си мисля, че нещо по-важно се крие зад това - все още ми е трудно да го уловя, и не е по причина "по принцип банкерите са лоши същества от друга планета", каквото е постулатното схващане на Кайли, тоест много малко неща са на принципа "по принцип"

правилна е преценката ти за кофти работна среда и сериозното предизвикателство, далеч обаче не предопределена от арогантните, а от мижитурките, мишките-актьори и други със сходни асоциативни определения, вярвай ми - тези са по-страшни, поне на засега - на фона на благоприятно поддържаната им среда



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.01.13 21:48



Кайли това мнение го е изградила след много факти и матряли проучени, не си го е изсмукала от пръстите, че да си прави живота по-интересен.
Предложих ви и на вас да отделите време, да изгледате барем 2-3 филма, не щете. И после кайли постулира, вие не...чудна работа сте това, хората...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано08.01.13 07:03



Нали сме на ясно с цената



От астрологична гледна точка можеш да я платиш- само изгряващото ти слънце е екипно.
Общо взето, това се случва, когато на оня въпрос дали ти е по-приятно да харчиш или да пестиш, отговориш, че е второто:)
Виж какъв смисъл има ритуала с постенето и ограниченията



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано08.01.13 07:04



Кои са тия банкери-сатанисти?

Кажи с 5 прости приказки, че е ясно, че при тоя анонс трудно ще изгледаме филмите, ако нямаме кой знае какво отношение към банкерите или ако принципно не сме съгласни с подобно генерално обобщение



Това елемент от световната коспирация ли е?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано08.01.13 07:11



Кое е общото при едните и другите - страх?
Невъзможност за контрол над много външни обстоятелства?
Променяме ли се, в зависимост от това дали сме шефове или служители?

Кое ни кара да се държим самонадеяно или като мижитурки?



- надали е силата, макар че е ясно, че в конкретния случай силата е у банкера. Но клиентът, спечелил някакво дело в съда, звучеше по-спокойно и някак философски настроен.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано08.01.13 07:13



я пък ти- не си ли вече от хората





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.13 09:42



Е значи на мен цял живот ми е било по-приятно да пестя, да живея на ръба в т.ч. и на оцеляването, но в последно време усещам, че почва да ми става по-приятно да живея в блаженство и благоденствие и да харча.
Променям си нагласите, ето защо очаквам да дойдат пари, за да мога да съответствам на новите изменения.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.13 09:49



изгледай поне един филм, например Вътрешна афера, интересен е...пък там говорят с факти, не с конспирации...защото аз тук съм го говорила много пъти, без ефект.
Много филми описват историята на банкерството, как още от наполеоново време печелят пари и от двете страни и разпалват нарочно войни, защото от тях акумулират още повече.
Как в днешни дни заробват народи и държави чрез кредити.
Имаше даже един филм за икономическите убийци, хората излизат и говорят как се убиват държави - подкупи, ако не работят с убийства, ако не работят, се заробват чрез кредити...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.13 09:50



а не, аз минах към свръхчовеците



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.13 09:51



Силата говори тихо и спокойно и не се надува.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано08.01.13 15:29



При мен и с астрологията, както и с всичко останало липсва особена систематизация и в процеса, и в градежа, и в надграждането...

благодаря ти. разбира се, че е добре, когато има системност и аналитичност. но сегашния ми вид е твърде... марс в теле спи зимен сън.

за йогата се отнася същото.

за ректификацията - сега отново си мисля, че общината е по-валидна.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано08.01.13 22:29



Нали сме на ясно с цената

От астрологична гледна точка можеш да я платиш- само изгряващото ти слънце е екипно.
Общо взето, това се случва, когато на оня въпрос дали ти е по-приятно да харчиш или да пестиш, отговориш, че е второто:)
Виж какъв смисъл има ритуала с постенето и ограниченията


според мен никога не сме докрай наясно с цената, докато не се наложи да я платим, по-важният въпрос, който стои тук е дали авансово я плащаме или след, и доколко сме нясно с тая последователност



нали с други думи казваш, че е време за действителна промяна

и честно казано не виждам как някога доброволно ще предпочета спестяването пред харченето, освен ако не заменим "спестяване" с "печелене"

за постенето и ограничението? - в друг смисъл никога не съм имала проблем със самоограничението, по-скоро е обратното
виж - за постенето е друга тема - веднъж опитах и не успях...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано08.01.13 22:38



чии факти? - като онези дето не са сигурни наполеон кинта и десет ли е бил или десет сантиментра повече, воден за исполински ръст тогава
как ще те заробя, ако ти не искаш да ходиш на малдивите?!
наполеоновото време нито е зародиша на банкерството (пак според едни факти), нито първоизточника
кое според теб е работимо? - натуралната размяна ли?

проблематична си остава спекулата, която се шири във всяка област, и която поради конюнктура позволява значителен паричен оборот

Редактирано от abroadabroad на 08.01.13 22:55.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.13 23:23



ох боже, аз говорех по спомени, ровейки се из акъла си, наистина не съм силна по помнене на факти, помня само идеи и в момента, в който схвана идеята, просто захвърлям факта.
Никакво намерение нямам да спора, има филми, гледай и тогава опровергавай, така просто на око и щото се почесваме късно вечер и се чудим да си лягаме ли или да се сдерем - ми не става...просто коментирай гледан филм, ето сега ще се опитам да изровя кой беше филма за икономическите убийци.

Говорейки свободно с Джон Перкинс (2007)
Дълги години Джон Перкинс е бил "икономически убиец", в света на международните финанси. Функция, която той извършва чрез убеждаване на държави от третия свят да предприемат мащабни проекти за обществени строежи. Днес разбираме, че тези проекти финансирани от Световната банка и Международния валутен фонд (МВФ) служат за обогатяване на американски корпорации, докато в същото време създават осакатяващи дългове за тези държави, правейки ги зависими от САЩ.




Има го и като текст писан, човек само да отдели малко време. Погледай и тогава обясни защо не е вярно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано09.01.13 00:05



ох боже
----------------------------------------
Никакво намерение нямам да спора, има филми, гледай и тогава опровергавай, така просто на око и щото се почесваме късно вечер и се чудим да си лягаме ли или да се сдерем - ми не става...просто коментирай гледан филм, ето сега ще се опитам да изровя кой беше филма за икономическите убийци.


о, боже
тва с почесването вечер или денем аз или ти?
та, не си падам по теориите за спорта или за дърленето, акцента пада върху теориите, ей тъй, символно, защото ни влязъл бръмбар в главата и се въртим в кръг до откат, и по-лошо дето не щем и идея си нямаме да чуем другия
филма, дето го коментираш ми се налага да го живея



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.01.13 07:18



При ПТП през последния век имаме повече жертви отколкото при всички досегашни войни и природни катаклизми.
Нали няма да обявим коли, влакове и самолети за сатаниски.

Гледаме на банки и банкери като на изпит за човечеството:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.01.13 07:20



Торо твърди, че истински свободен е тоя, който харчи и е наемник:)

/интересно как това се стикова с доминиращата житейска философия в Щатите и с успешността им като общество:)/



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.01.13 07:22



По мои наблюдения - /особено при включен или действащ Сатурн/ имаме отложено плащане


Права си- въпросът трябва да се занимава с „печелене“ и „харчене“:)
По повод промените – наричай си дните 12 дена напред:)

За постенето – даже и не съм опитвала:) По празниците имах повод да се замисля дали да не опитам вегетарианството. Поводът беше едно младо момиче /на 30г/ - от половин година е вегетарианка. Но май промените във външния вид и поведението не са точно такива, каквито ги мисля.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.01.13 07:24



Това с йогата го пращаме на подсъзнателно ниво и ако и когато му дойде времето ще си го ползваме:)

Пък с ректификацията – ами това са послания – може от хороскопи, може от руни или карти, може от общото информационно поле, т.е. от разум и интуиция – търсим работещото и полезното:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.13 11:06



Ами тиказваш, че това са кщонспирации и няма нищо вярно, аз така те разбирам.
При това не искаш да изгледаш нито един филм, който говори за това и според мен дава факти и доказателства.
Т.е. твърдиш нещо и не искаш дори да изгледаш материал в полза на противното, защото си сигурна в собствените си твърдения.
Е така го разбирам, правилно ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.13 11:07



АН, прост изгледай поне един филм, а?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.13 11:08



аз не го твърдя

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.13 14:20



"Търговията на дребните лихвари е омразна и то с основание - тя прави печалба от самите пари, вместо от процеса, който парите са направени да обслужват. Тяхната обща черта очевидно е безсрамната им алчност."

- Аристотел (384-322 пр.н.е.), Гръцки философ

"Банката печели от лихвата върху всички пари, които тя създава от нищото"

- Уилям Патерсън, основател на Bank of England през 1694г.

"Нека издавам и контролирам парите на една нация и не ще се интересувам кой пише законите."

- Амшел Майер Ротшилд (1744-1812)

"Малцината, които разбират системата ще бъдат дотолкова заинтересовани от нейите изгоди или зависими от нейното благоразположение, че няма да има съпротива от тази класа, докато от друга страна, огромното мнозинство от хора, умствено неспособни да осъзнаят огромното предимство, което Капиталът извлича от системата ще носят нейния товар, без да се оплакват, и може би дори без да подозират, че системата е враждебна за техните интереси."

- Лондонските братя Ротшилд в писмо към съдружници от Ню Йорк, 1863г.

"... достатъчно добре е, че народа не разбира банковата и парична система, защото ако това стане, аз вярвам, че ще има революция преди утре сутринта."

- Хенри Форд (1863-1947)

"Конфликтът, който се носи през вековете и който ще трябва да бъде решен чрез борба рано или късно е: народът срещу банките."

- Лорд Джон Актън (1834-1902), Първи барон Актън на Алденхам

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 08:56



тази нощ сънувах, че някой - беше тъмна личност, но не с персонализирано лице - ме нападна с много агресия, и ми преряза големите артерии от двете страни на шията с нож, за секунди. Рукна много кръв. паднах и започнах да прималявам... някакви хора се опитваха да ги придържат, за да съм губела по-малко кръв, щял да дойде лекар, който да ми сложел тапи... времето минаваше, а помощ не идваше. кръвта беше навсякъде, болка не чувствах, нито страх, но опитвах да гледам нагоре, за да не виждам алената кръв, напояваща всичко... накрая май загубих съзнание и се събудих с усещане за задушаване...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.01.13 06:53



Аз след подобен кървав сън имах едно тежко ПТП.

Имаме квадратура между Марсовете в хороскопа – едно на ум за инциденти.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.01.13 11:01



ами... не е изключено - аз продължавам да изпускам всякакви неща и да се усещам доста некоординирана в пространството





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано14.02.13 19:56



По-миналата нощ сънувах нещо странно. Не исках да ви го споделям, защото е и тъжно, и леко кукаво...

Кучето ми е доста болно от известно време, и вече не мисля, че ще има някакво подобрение. Мъчи се, а страданията й ми късат сърцето.

Сънят ми беше, че съм пътувала някъде, прибирам се, а тя ме чака в коридора пред огледалото. Поглеждам я, гушвам я, заставайки срещу огледалото. А там - в отражението си, гушнала кученцето - виждам себе си и младо красиво и крехко момиче в тийнейджърска възраст, което ме гледа с тъжни големи очи. Много слабичко, болнаво и анурексично. Гледа ме право в очите, и без думи ми каза, че е моя дъщеря.

От тогава не ми излиза от ума, че е време да спра мъките й. Още преди години лекарите я отписаха и ме посъветваха да я приспя. Май моментът за това съвсем наближи...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано15.02.13 07:02



Аз съм за евтаназията, нищо, че изглежда, че се сблъсква със закона за кармата. Но ми се струва, че евтаназията е в съгласие с най-дълбоката философия на астрологията.

Ако търсиш интерпретация на съня, може би ти трябва тълкувание по Фройд.

От астрологична гледна точка – Нептун си е напрегнато аспектиран от тр. Меркурий, Марс, Хирон- стандартната интерпретация на квадрат между Марс и Нептун е проява на подсъзнателни желания.
Пък У на 12-ти дом е хармонично аспектиран от тр.Юпитер – благоприятства контакти, договори.
Нищо ли не се случва покрай съвпад на тр. Юпитер с натална Венера?

Като че ли оставяш в болки или обричаш на смърт някакъв аспект на Аза. Или пък някакъв аспект на Аза ще се прероди:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано15.02.13 16:28




Като че ли оставяш в болки или обричаш на смърт някакъв аспект на Аза. Или пък някакъв аспект на Аза ще се прероди:)




Той Аз-ът е заточен от 2008 насам на пълна автокаторга. Конкретно - напоследък не съм го обричала на нищо допълнително - освен отказът ми по ходене на доктори - а онези ми отложени операции и съмненията и опасенията ми така да не го обрека за последно. Все пак се старая да вярвам, че вселената няма да толкова груба и ще ми пусне още малко кредитче на доверие.

Нищо ли не се случва покрай съвпад на тр. Юпитер с натална Венера?

То може и да се е случва - аз много не го виждам - освен, че започнаха да пристигат пролетните цветни поръчки и получих и аз пратих няколко прекрасни цветни подаръка, а ще има още



И другото, дето ви го казах - за мъничкото побутване на едно позастаряло Венерино/Нептуново/Хиронско ми планче - но то не е за от днес на утре... И по всяка вероятност ще си кара с костенурски обороти още известно време - поради горните обстоятелства - но пък да се надявам, че Марс в теле ще го удари метеор и може да се раздвижи и скоро...

Благодаря ти Ан - за Фройд - и да мисля и да не мисля - очевидно е, че - както каза една другарка, малко по-голяма от мен - и тя пратила се от години на автоизгнание заради други хора, поради което без деца, мъж и т.н. - "ти може да си мислиш, че има време, но часовникът тиктака - тик-так-тик-так - и аз вече го чувам всеки миг". Пък аз - колкото и да съм непукист - все пак пролет идва - вчера някои празнували, пък ние не



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.02.13 19:33



сори за кученцето , Бел , но си помисли първо , аз поне съм твърдо против това, да отнемаш живот.
Иначе, не бих си позволил да ти се меся в живота, но не е ли време да помислиш и за себе си ?
знам, знам, сега ще ми кажеш , че това си е твоя работа и ти си имаш мисия.
но ! ако неродените ти деца също имат мисия ?
поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.02.13 15:02



"и тя пратила се от години на автоизгнание заради други хора, поради което без деца, мъж и т.н."

Ако човек не е сигурен в себе си, много е важно да си намери съюзник, спътник. Когато човек е сигурен в себе си, върви сам – това е леко и естествено:)

Аз тия нощи сънувах 3 яйца – от двете излязоха някакви пластмасови патета, а от третото – странно гущерче:)

Какво се случва с цветята ти? При мен изникнаха едни особени растения – посадих някакви семена, на които пишеше :“дърво на живота“:) – от Дания ги имах.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.02.13 18:41



за съня - само гущерчето малко съмнително сякаш... ти как си го тълкуваш?

за дървото на живота - не знам какво растение може да е - Alfalfa, Camptotheca acuminata, - може да е и красула - казват й дърво на парите, но тя е сукулент и става доста голяма, размножава се с клонче или листенце, цъфти много рядко, но може и със семена, предполагам. и колодендрон може да е - казват му дърво на щастието и кървящо сърце. успех с израстването пожелавам от сърце.

колкото до моите цветя - добре са - лалетата все още цъфтят, доста подарих, вчера подрязах розите, вече напъпват - с листни пъпки - не цветни, скоро ще дойдат доста лятноцъфтящи луковици, и така, добре са за сега цветята...

а за несигурността - определено не съм в най-сигурната си форма. не съм сигурна обаче дали изобщо съм способна да направя нещо в това направление. а да се прикачам към някого - никога не съм го владяла. ще си карам по течението май - с надежда все някак звездите да ми помогнат да си събера малко вътрешна сигурност отново.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.02.13 05:56



Нямам специална връзка с цветята – случва се да си харесам някое или да ми подарят:)
Но за хората, коио имат такава /с растения, животни или предмети/, връзката е важна за енергийния им баланс. Трябва да си се грижат за нея, да и търсят съответствията във всички аспекти на живота. Това, което можем да правим или да не правим с цветята, следва да има съответствия в живота също като звездите:) То е като когато ни е студено и се приближим до камина:) Но връзката с цветята явно е по-заобиколна и фина:)

Аз сега съм си избрала йогата и си упорствам в 15-20 мин упражнения на ден:)

Пък за съня- винаги свързвам сънищата с нещо от будния живот- пряко или косвено:) Патета са си намерили формата, пък гущерчето я менеше. Но всеки си има периоди, в които си търси форма и вид:) Според съновниците все пак е добър сън- дано:)
Ти какво сънуваш тия нощи?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.02.13 09:37



хубаво е, че успяваш да постоянстваш с йогата. не зная дали съм казвала, но до преди години - цял живот съм спортувала доста активно. сега просто нямам място за това, не само като намиране на времево прозорче, по-скоро като емоционално място.

може би някога по-нататък...

тази нощ сънувах, че искат да ме правят министър, но не с предложение, а някак принудително. сякаш искаха да ми нахлузят бесило на врата. а аз изпаднах в паника и започнах да ползвам какви ли не техники, за да се покрия и откача. дори тръгнах да си купувам билет за щатите.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.02.13 06:42



Оу, и аз спрях спорта след училище, но сега имам време и трябва поне упражения да правя.
Йогата не е точно спорт- повече е внимание, контрол и синхрон над ум, дишане и тяло – поне това можем да владеем. И най-важен е умът. Същото сигурно го постигаш с цветята.

А това за министъра – намери ли му съответствие в ежедневието? Подсъзнанието сигурно подсказва за някоя негова основна аналогия



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано20.02.13 10:48



Йогата не е точно спорт- повече е внимание, контрол и синхрон над ум, дишане и тяло – поне това можем да владеем.

с йога - различни форми и части съм се занимавала, къде по-активно и телесно, къде по-четящо от дете. малко прозвуча като изказване на фолк певица, която от малка пеела



все едно - исках да каже само, че мнението ми е, че болднатото може да бъде постигнато и с различни къде формални, къде неформални техники на медитация и концентрация, на насочване на усилия, енергии, структури. и постиженията могат да бъдат очевидни.

и да, цветята са един от начините да го правя на някакво ниво.

а за министъра - ами има аналогии, цял живот не искам цар да ставам. а сега - когато някои ми напомниха, че "вече съм била на 40 години и било време да ловя последни влакове" - явно вътрешно просто си потвърждавам дълго прокламираната ми позиция - че ми е все тая на колко съм години, с катран не искам да се мацам, ако ще на гладна смърт и отшелничество да се обявя.

такава философия обаче очевидно е лишена от конструктивност. и е време да открия някаква, макар и доста нецарска и съвсем скромна пътечка, където да си постеля по-трайно мое си килимче.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.02.13 11:11



такава философия обаче очевидно е лишена от конструктивност. и е време да открия някаква, макар и доста нецарска и съвсем скромна пътечка, където да си постеля по-трайно мое си килимче.
Бравос, така те искам.
Промяна на нагласите.
Не са важни обстоятелствата, важно е вътрешното състояние, променяш вътрешното състояние - променяш външните обстоятелства.
Винаги върви в този ред и никога обратно.


Очаквам позитивни новини от теб.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано21.02.13 16:38



Я пък ти – какви са тия 40 години

– толкова си млада, че още ги броиш на десетки годините си - изобщо нямаш бърза работа:)
Чудя се коя да е същностната характеристика на министъра, която да го отличава от всички други длъжности:)

Тая пък нощ сънувах най-странния си сън в живота – с участие на извънземни:) А тия дни не съм чела или гледала фентъзита- снощи бях на съвсем земен театър:) Още не съм му избрала земни аналогии на съня, даже не знам дали да го броя за добър или лош, защото нещо се криех от извънземните, че може би дори и се страхувах – а не се страхувам уж от нищо:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано23.02.13 08:07



не знам за министъра - предвид последните събития в милата ни родина, а и предвид какви хора до сега се бутаха да министерстват - явно не са много положителни тази същностни характеристики отличаващи министъра от неминистърстващите в земните си животи.

а не се страхувам уж от нищо
за извънземните - на мен ми се струва положителност този сън. а за страха и пълното ти безстрашие - познато. ама не ти ли омръзна да си играеш на свръхчовек?

страхът като такъв си е доста добро качество - така поне си мисля аз на този етап от пътуването. защитно, а и говорещо за задълбоченост. способността да дръзваш да го преодолееш в името на нещо е качество за сила. способността въобще да нямаш страх - граничи с глупост - поне в моя случай, докатто си играех на безстрашна по всякакви параграфи. не че съм престанала напълно де, но съм се укротила напоследък.

а за годините - мислех да не ви споделям, но съм напълно шокирана от родителите си. баща ми е приятел с един гинеколог, на който преди години ме бяха натресли за пациентка. ходили да пият бири хората и обсъдили мен и живота. и обажда ми се бащата преди дни - да ми обясни кой от къде е. как ми било време, и как като няма мъж на хоризонта - той проучил нещата и щели да ме уредят да ме оплодяли инвитро, защото с майка ми много искали да им родя внуче, а това ми била житейската мисия, нямало време та да се подготвя ии да действали.

ужасих се. никога не си е позволявал подобни лични инвазии. иначе си е класически инвазор. обадих се на майката да й се скарам - а тя - заяви, че отдавна обсъждали въпроса по между си, и в общ план, като изключим нахалството му - той бил прав.





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано25.02.13 05:37



За твоя сън с министъра – важен е като персонален символ, но щом не те е заинтригувал, значи не е толкова важен.
Пък за моя сън с извънземните, точно емоцията беше странна. Мнооого рядко имам сънища с емоции- все съм наблюдател, даже ако участвам пряко.
Но си избрах някакво съответствие от будния живот, а на следващата нощ коригирах в сънищата каквото можах- ще видим как ще се развият нещата.
В твоите сънища има ли емоции?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано25.02.13 13:44



Хубаво е, че си успяла да внесеш корекции в нещото, което те е ритеснило в предишния съм



дали имам аз емоции в сънищата - ами имам, да - сънищата ми обикновено са като част от моя реален живот в тукашната действителност - дори да присъстват някакви непознати и неособено реалистични елементи - те и моите възприятия за тях в състояние на сънуване са си като да са истински - и предизвикват всики възможни емоции, мисли и усещания - каквито биха предизвикали тук и сега.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.03.13 00:14



миналата нощ сънувах, че съм много смел алпинист. харесваше ми.

това е картата на човекът, който изгоря пред общината във Варна - Пламен Горанов. Часът е имагинерен.

планети в критични градуси. скорпионски марс и тази точна критична опозиция....


Редактирано от belika на 05.03.13 00:16.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.03.13 05:04



Марс в Скорпион не се плаши от аналогиите на знака. На светило в падение не му е чужда идеята за смърттта. Има и акцент върху огъня. Явно има нужда и от подобни актове.
Идеята рисунки на децата на емигранти да са изложени в парламента е трогателна, но избираните от нас управници все се оказват твърде дебелокожи за да усещат деликатни послания.

А аз сънувах едни червени мокетени пътеки. В следващия живот смятам да се преродя на някой топъл Средиземноморски остров.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.03.13 06:02



преди малко си отворих наталната карта, просто следвах инструкциите , и с голяма доза скептицизъм очаквах резултата.
обаче !!!!!!
направо съм шокиран , прочетох два пъти разчетената ми натална карта и не можах да повярвам на очите си.
пълно, на 100 % съвпадение , това бях ( съм) аз.

моля те да ме извиниш, аз по някакъв начин съм изказал съмнения или негативно отношение към нещата, с които се занимаваш.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.03.13 06:42



Преди две - три години каза, че си се променил и че се харесваш.
Хубаво е, че се харесваш, но не смятам много-много да ти помагам да утвърждаваш новите си Азове. Само един-два се приближават до същността ти.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.03.13 07:18



кои нови Аз-ове се приближават до същността ми ?
питам с най добри намерения

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.03.13 07:34



Добър въпрос, но човек си ги търси сам и се завърта около тях.
После, дори тия, които отстрани изглеждат несъщностни, може да са важни и полезни.
Надали волята ни може да се мери със звезди и намерение, независимо какво твърдят духовните учения. Последните често ни манипулират за да ни помогнат и да ни дадат тласък.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.03.13 08:51



и аз искам, и винаги ми се е искало да живея на топло.

а за червеният килим - основната асоциация е оскар май





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.03.13 08:52



дай я тази карта и ние да погледаме





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.03.13 09:06



Your sun sign is Scorpio. This is the sign in which the Sun is in your birth chart. Your Ascendant is in Leo, and your Moon is in Aries.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.03.13 09:15



не да четем, имаме си книжки. дай картата да гледаме. ако искаш, разбира се.





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.03.13 10:20



Bashar: Essassani Solar System and Astrology
Q: Okay, I've wanted to ask you for a long time whether on your
planet you have anything -- or do you use a tool similar to the tool
we have, astrology? Naturally you wouldn't have the same planets.
And I know on your planet there is no moon.
B: Correct. We do not use the tool astrology, no.
Q: Okay. Are you aware of vibrational frequencies and stuff?
B: Yes. But we are also aware that we are the creators of the
vibrational frequencies, and can change that idea.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.03.13 14:18




така е, обаче друго си е да ти каже специалист, че Луната ти е в 3 дом и не трябва да пътуваш .. или нещо такова.


" I'll not let anyone walk through my mind with their dirty feet "
- Gandhi



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.03.13 07:09



Много пък на важни се правите





Имаше едни 4-5 духовни закона – май на Чопра бяха. Трябва да си ги изкараме на видно място и да гледаме да се придържаме към тях - есенциални и работещи са:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано08.03.13 10:21



тази нощ сънувах, че градинарствам с дядо ми. беше много хубаво, цветя, доматки, дръвчета... пожела ми успех с розите.

той почина през 1998 в ръцете ми. много ми липсва.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано10.03.13 06:20



Ами това се предполага, че е бил сън за нещо хубаво, за някакъв успех.

И аз много обичах единия си дядо – кръстена съм на него – беше красив, умен мъж – приятен спомен





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано10.03.13 08:55



моят дядо също беше много хубав - висок, синеок и с руси къдрици, блуждаещ в идеали и бистра вода - скорпион с рачешки акценти... със сигурност з амен беше много по-значима фигура от собствения ми баща.

и да, много съм щастлива напоследък, чак се плаша какво ли ще последва.

майка ми например е доста болна - някаква пневмония, а тя е под 50 кила, и не иска да яде и пие лекарства. такова нещо би ме смъкнало за дълго.



докато сатурн излезе директен няма да е лесно - съмнявам се да сляза от зашеметеността си, нито подобни кризи с мамата да се стабилизират особено...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.03.13 11:14



и да, много съм щастлива напоследък, чак се плаша какво ли ще последва.
Ето още един постулат, чисто български патент - да не се радваш много, щото то непременно води до нещо лошо.
Когато изследвах тоя постулат навремето, се чудех дали затова не ни върви на нас, българите, ние не смеем да се отпуснем и да се зарадваме, сакън да не чуе дяволът, а като не щастливееш, не можеш да привличаш добро бъдеще.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано10.03.13 12:50



постулат-непостулат - падала съм неведнъж от различни височини и фази на щастливости. някои счупвания водят до трайна инвалидност.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.03.13 13:05



Абе то и аз съм падала неведнъж, ама напоследък почвам да се питам дали е трябвало като падна, да си свия перките, или е било по-редно да опитам пак...щото като си свия перките и какво ... в единия случай със счупен нос, във втория случай със счупено вдъхновение и впоследствие живуркане, което пък ми опротивява...то не е една беля.
Като няма вдъхновение, бахти животът...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.03.13 00:35



сънувах странен сън събота срещу неделя - разгръщане на работна ситуация с реална последователност, с включени действайщи лица от реалния живот, като естествена логична развръзка. Свързана е с нежелано преместване (в друг град, по-конкретно Перник

- откъде дойде това?, дали защото никак не съм фен на тоя град) и толериране на хора, които по никакви заслуги не следва да бъдат промотирани, освен ако не включим лакейство и нюх към интриги.
необичайно странен е не по принцип, а за мен, тъй като нямам навика да сънувам реални персонажи с логическа връзка, по-скоро символични, накъсани и несвързани
може ли да е предсказателен и как се разбира, че е?
а, може да е бил просто освобождаващ напрежението, което идва в повече напоследък

Редактирано от abroadabroad на 11.03.13 00:38.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.03.13 05:29



ползвай го като карта - нещо като сънен Джи Пи Ес

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано11.03.13 07:08



Като гледаме прогресиите май няма нищо страшно за майка ти – децата често се тревожат повечко за родителите – може би така ги подкрепят с енергия.
Колкото до килограмите- ами по-добре е с по-малко тегло – така организмът по-лесно се бори с разни неща.

даже несъзнателно и по друг повод ентусиазмът ти може би помага - всичко в живота ни е някак свързано



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано11.03.13 07:09



И аз сравнително рядко сънувам реални хора и събития.
А сънищата май в повечето случаи имат едновременно освобождаващ и предсказателен елемент.
Ако не ми харесва предсказателният елемент, правя опити за корекция. Съвсем възможни са. Физическото ни тяло е най-малко и най-слабо. Останалите тела, които действат в сънищата /емоционални, ментални, психически и пр, както и да ги наричаме/, са по – големи и по-силни. Самото решение за действие в сънищата е вече действие, дори да не запомним новия сън.

Харесва ми една мисъл от предаване, което от време на време гледам:“Когато събудим силата на богинята в себе си, започват да се случват чудеса“:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.03.13 09:26



“Когато събудим силата на богинята в себе си, започват да се случват чудеса“:)
Харесва ми!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.03.13 11:42



благодаря
но не съм сигурна, че разбрах - нещо като да се ориентираш от съня към това което ти е неясно в реалността?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.03.13 11:46



“Когато събудим силата на богинята в себе си, започват да се случват чудеса“:)

не знам какво съм събудила

, обаче серията продължи и през изминалата нощ, но този път засегна само личния живот - интересно разграничаване се получи, в две поредни нощи - никак не ми е присъщо, явно не е случайно, колкото и да бягам от фаталистичности последните години
тук развръзката остана някак неясна или аз потулих, събуждайки се



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.03.13 17:50



щом си го запомнила, значи има защо.
следвай събитията

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано12.03.13 06:40



На мен ми се иска да просънувам нещо и ефекта или резултата да се прояви в будния живот. То е като сбъдване на желание, но въображението в будно състояние е различно от това в сънищата.

Аз сънувам последователни и свързани сънища, когато нещата са на кантар:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.03.13 22:13



На мен ми се иска да просънувам нещо и ефекта или резултата да се прояви в будния живот. То е като сбъдване на желание, но въображението в будно състояние е различно от това в сънищата.



на мен също:)


Аз сънувам последователни и свързани сънища, когато нещата са на кантар:)


на кантар като пред личен избор, или на кантар като предстоящи събития, дето не знаеш накъде ще наклонят везната?

*трета поредна нощ сънувах, но този път доста вяло, поради безпаметност - но дори и това си е значимо като за мен



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано13.03.13 06:07



Нали предизвикателството на сънищата е в сравнително ограничения личен избор, пък майсторство е някакво контролирано сънуване.

Т.е. по-скоро ми прилича като на кантар, не зависещ пряко от теб. Първо някак ще се подредят външните събития, а после ти ще направиш личния избор. А трудността идва от чакането.

Във всеки случай не е оферта да излезе човек от системата, защото не са му издържали нервите – ще издържат и още как:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано13.03.13 22:52



Във всеки случай не е оферта да излезе човек от системата, защото не са му издържали нервите – ще издържат и още как:)


тия дни, няколко седмици ми се струва направо невъзможно, но не намирам решение в рамките на здравия разум

, може и от там сънищата, реални, няколко поредни нощи, може пък и медитациите да са спомогнали, да пробват и те да отприщят запушеното, кой знае
а сковаността е дългогодишна, и задържането изглежда почти непреодолимо
контролирано да си мечтая за чудо ли

как се разбираше, че сме на прав път - като се чувстваме доволни, спокойни и търпеливи - три прости думи, а толкова далечни и недостижими не помня точно от кога

трябва си решение, някакво, но решение



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.03.13 05:23



ако не намираш решение в рамките на разума, следвай сърцето си.
ей така, затваряш очи и си визуализираш ситуацията, после внимателно проследяваш какво ще ти каже сърцето, не разума.
вярвай си повече и ще стигнеш по далече.
нещо като интуиция, нещо като 6 чувство .
има едно упражнение - представи си дадената ситуация, после си представи най лошото решение на тази ситуация, сега си кажи, но откровено , ако ти попаднеш в най лошата ситуация, би ли се справила?
ако отговора ти е да - не се тревожи, вече си готова за предизвикателствата .
ако отговора е не - виж какво те спира да се справиш с най лошия вариант и го изчисти.
Кайли ни каза - ако следваме възторга си, това ще ни отведе далеч.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.03.13 11:47



А кой е вариантът, който ще те кара да се чувстваш доволна, спокойна и търпелива?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.03.13 12:26



тъй като е вътрешно състояние, не съм сигурна, че мога да изброя първо, второ, трето, наличието на които да ми го причини
може би комбинацията от някаква вътрешна сигурност + спокойно ежедневие



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.03.13 12:30



ще пробвам, макар това с най-лошия вариант да не ми се понрави много





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.03.13 12:35



а снощи сънувах, че водя работен разговор на палубата на кораб, за къде пътувах, обаче, и други детайли не успях да възстановя на сутринта



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.03.13 13:22



А кое ще те доведе до вътрешна сигурност?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано16.03.13 06:04



клетките, затворите /палубата на кораб/ понякога ни пазят от външни врагове



пък от вътрешните врагове - нещата понякога биват неспасяеми/това по принцип, а не във връзка със съня ти:)/

и аз сънувах странен сън с води и ледове - трябваше да пресека наводнена и заледена улица, а се пързалях по улицата в обратна на желаната посока - удивително е, че в съня, където всичко е възможно с тялото, не успявах да го контролирам



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано16.03.13 17:26



асоциирах съня ти с ей тая картинка



като нещо трудно постижимо, но постижимо, все пак



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.03.13 17:56



а що плуваш в асфалта, като можеш да караш колело по него?
държиш да е трудно ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано16.03.13 18:16



трябва да питаме АН, асоциацията с колажа е за нейния сън





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано16.03.13 18:30



тъй-тъй... АН да му мисли значи.

а на мен ми се ходи на танци, и ако измисля място, където се пуши и музиката ми е по вкуса смятам да отида в обозримо време



тези дни и аз сънувам обърканости и насилие /не че някой ме бие, други модели насилие, или по-скоро екшън със смърт и подобни/, но те са обосновани - пълна къща с болни.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.03.13 06:16



Като се сетя, че смятам, че сънищата почти винаги имат освобождаващ, но и предсказателен елемент, май е много важно да се коригира моя сън:)
Е, дано довечера да успея- за утре чакам нещо:)

Какво се случва с твоите сънища?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.03.13 06:17



Дано твоите сънища да са най-вече освобождаващи:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано17.03.13 09:12



имаше една приказка - да правим каквото трябва - да става каквото ще.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано17.03.13 11:42



да ви кажа такъв грип не беше ме повалял от години - главата ми ще се пръсне, изобщо не мога да дишам през носа от вчера, всичко боли, спала съм в полуседнало положение

и сега идва интересното - на фона на всичко това, пак успях да сънувам

- бивша любов, разминаване, после съученик, с който дори не сме били приятели наяве, се оказа бъдеща тръпка, в съня изглежда да сме били приятели първо - тръгнахме на път (превозното средство беше някакво странно-нестандартно), минахме някакви строежи, катерехме нещо си, в крайна сметка целта беше да стигнем до някой от варненските курорти, май Златни пясъци. Където пък трябваше да се видя с бившата любов, не че изгарях от желание. Някъде по пътя установих, че новата тръпка си струва, може би...



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.03.13 12:15



аха, ама нещо температура имаш ли? Щото това с главоболието жестоко и всичко боли ми е много съмнително да е грип, според мен е от вибрациите...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.03.13 06:08



тр.Сатурн хич не те оставя на мира

- докато тр.Юпитер е из 6-ти дом, няма страшно:) - броим сегашното състояние за някаква превенция:)

за съня - при мен подобни сънища са редовни и имат отношение към работа и реализация - точно както си пише по съновниците- иди че не вярвай на колективно несъзнавано, традиции, съновници и пр

ще видим как ще е при теб- прилича на хубав предсказателен сън по две теми

а аз тая нощ също сънувах кола- рисковано шофиране, макар че тоя шофьор все така кара - не е много добър знак по моя въпрос. но малко по-късно - следващ сън- служебен кабинет в короната на едно дърво - аз бях в него, но не моята работа ме вълнува, та ще видим как ще изглеждат нещата днес.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано20.03.13 14:50



откак се пооправих съзнанието отново взе връх и нищо не сънувам

предните сънища манифестираха ли се?
при мен, както и в живота, нищо не дава бърз резултат





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано20.03.13 17:21



аз пък миналата нощ сънувах много хубав сън, нищо конкретно не запомних, но бяха приятни нещата, които се случваха в съня.

а днес - от сутринта най-различни хора ме взимат за мезе, все едно съм последната дупка на кавала, марс в телец е бесен - всичко това се намотваше от много време, аз си мълчах и опитвах кротко да споделя, че не е така работата, но днес просто ми идва да набия някои хора заради безобразията им. тъжното е, че тези им действия спрямо мен ще подействат прецакващо на други хора, зависещи от мен. много много съм бясна.





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано21.03.13 06:38



Оу, при мен сънят от ония вечери се прояви типично – не от към добрата и желаната страна – но можеше да бъде и по-зле.
Общо взето при 8-модомните Луни нещата се случват и се изживяват доста специфично и даже драматично – моето момиче е с такава Луна:)

А продължавам да сънувам всяка нощ – малко обикновени и банални неща, без да им откривам послания и значения, но си е доста голяма сънищна активност.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано21.03.13 06:40



т.е. наобратно - хубав сън и после неприятна събитийност?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано21.03.13 22:23



мда, да можеше да сънуваме нещо хубаво, което тутакси да се реализира, или да не сме максималисти за бързината, но поне да стане



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано21.03.13 22:25



то и при тебе, като при мене - съдбата май бърза работа няма


преди тоя сън нямаше ли едни други не до там романтични?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.03.13 08:57



не, едните други се появиха тази нощ. истински кошмар - имаше от всичко - аз бях по-черна от дявола за камари хора, продължих си с обречените курсове и бях заклеймявана и поваляна от всякъде. накрая не разбрах дали още бях жива. беше сън на възмездието.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано23.03.13 06:15



а аз имах хубав, реалистичен сън - иска ми се да го видя в будния живот:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано23.03.13 06:48



честито - пожелавам съвсем скоро да се сбъдне :)

аз междувременно съм готова да бъда убита с камъни и без домофикация :D



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.03.13 12:06



Опитай с домофикация и без камъни?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано23.03.13 20:09



а аз имах хубав, реалистичен сън - иска ми се да го видя в будния живот:)

а, дано



между другото, когато сънуваш/те по-често ли помните с детайли и взаимовръзка помежду им съня или по-често са нахвърляни символи/елементи?

от снощи помня, че елегантно бързо се движех в посока обратна на наблюдаващ ме мъж (май беше началника, но не съм сигурна), със свободно рееща се дълга, лъскава, гъста и къдрава коса, осъзнавайки ефекта и - дали не е защото взех решение да я подстрижа значително, замисъл който реализирах днес
но все пак, това е само елемент от съня, вероятно съдържащ много повече



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 07:03



при мен лошите предсказателни сънища се сбъдват тутакси, докато на хубавите им трябва доста време, ако изобщо се сбъднат:)


ами какво имаш в предвид напоследък?- нещо не ми става ясно



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 07:05



В период съм, в който заделям по почти 12ч на денонощие за спане и сънуване. Определено май акцентът пада върху елемент от съня, а не върху тема, сюжет и фабула. Пък каква е тежестта на чувството не съм сигурна.

Но правилата в сънуването са строго индивидуални и само в най-общ план се проявяват като сходни с тия на другите хора.

При теб елементите ли са по-информативни?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.03.13 10:41



правилата в сънуването са универсални
важно е не продължителността на времето, прекарано в сън, а това, какви светове си събрал .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано24.03.13 11:19



ако разбера - ще ви кажа.

иначе тази нощ сънувах, че ми подаряват обувки. пуснаха ме в някакво ателие и ми казаха да си избирам обувки. обувките бяха красиви, но от онези, които си купуваш, за да покажеш някъде и после си стоят в гардероба, дето ходенето с тях е невъзможно - високи, шарени, идиотски.

никои обаче не ми бяха съвсем по мярка - или бяха големи, или изобщо не можеше да се стъпва с тях, а много ми се искаше поне едни да взема.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 00:35



При теб елементите ли са по-информативни?

не че са по-информативни, но друго не помня, от кога не ми се е случвало да запомня, затова попитах
вероятно има значение, че от години не се сещам за детайли след пробуждане



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 05:24



ако искаш, можеш да си направиш сънна карта.
но това означава първо да си спомняш сънищата .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 07:54



тази нощ сънувах тежък сън, дълъг и мъчителен. всички бяха на легла, но вече напълно обречени и в големи мъки. място за надежда нямаше. а от мен се искаше някак да се справя. въпреки пълния мрак. беше ме страх - не от обречеността, а че няма да се справя в тъмното. ще падна и ще предам другите.

междувременно отново съм болна, вече 2ри месец не мога да се оправя. едвам дишам. не ми се ходи повече по лекари и изследвания. вече пия само парацетамол и аспирин.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 08:55



предала си се, това е .
предала си се не на болестите, а на това, че някой ти е казал, че си болна.
чувстваш се в стоманен кръг, а ? обреченост ? това пък какво е ?
вярвай на себе си, питай тялото си какво да направиш и му вярвай.
остави за миг другите около теб, те си имат опора ( ти!!!!) , а ти на кого се опираш ?
я се стегни и престани да се чувстваш отговорна за всички, всичко и през цялото ти време. ти не си Бог, нали така ? защо тогава поемаш отговорностите му ? забрани си !!!!!! да съжаляваш другите , това не е предателство спрямо тях, а твоя защита.

ама ха !



Редактирано от silver.moon на 26.03.13 08:57.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 10:56



Каква полза ти носи на теб самата твоето разболяване?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.03.13 06:00



При мен май сънищата с акцент върху елемент са предсказателни, а тия с акцент върху сюжет, чувства и пр- по-скоро са разтоварващи и балансиращи.

При теб?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.03.13 06:00



Скорошно оздравяване:)



Тема Re: Как да разпознаем съвременната вещицанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 22:06






Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 23:10



При мен май сънищата с акцент върху елемент са предсказателни, а тия с акцент върху сюжет, чувства и пр- по-скоро са разтоварващи и балансиращи.

При теб?


по-скоро наобратно е валидното за мен, но по-рядко се случва
особено важно е чувството непосредствено след съня и силата му
безразличието е сигурен признак за липса на предсказателност



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.03.13 06:48



Сигурно трябва да изследваме и друг критерий за да определяме предсказателност на сънищата.

Защото пък при мен изключително рядко има емоция в сънищата – 99% процента от случаите е безразличие, пък в някаква степен всичките ми сънищата са предсказателни може би, а и сънувам почти всяка нощ.

тая нощ сънувах непознати хора и някакви къщи и стаи.



Тема Re: Как да разпознаем съвременната вещицанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.03.13 06:50



надали вещиците се плашат от собствените мисли, понеже се сбъдвали често





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.03.13 06:51



в сънищата ти има безразличие, защото и в реалния ти живот приемаш нещата с безразличие.
емоциите са хубаво нещо, пробвай ги.
или прочети притчата за ВИК

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Как да разпознаем съвременната вещицанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.13 10:11



е, ама това са пишман вещиците, дето още не искат да бъдат това, което са



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано31.03.13 23:55



имах тревожен сън снощи - отново в дома, в който съм израснала (забелязала съм, че все там е сцената на тревожните сънища)
телефонен разговор с майка, почти плачеше, обвиняваше, разочарована от мен (не помня в каква връзка), баща ми беше наблизо, но в друга стая, наблюдаващ
не помня детайли, но се събудих от неприятнато чувство на съня - чувство на вина...
обичайно сънищата с двамата родители са закрилящи, свързани с някаква проявана сигурност в реалността, но този беше по-неприятно различен



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.04.13 07:08



А при мен вчера при тр.Луна в аспект с натална и с У на 8-ми дом майка плака по телефона за починал съсед и далечен роднина.
Но не съм имала сънища във връзка с това – то не ме и касае. Но се сетих, че тоя съсед веднъж ме помоли за нещо, а аз отказах- и снощи усетих вина за отказа си.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 12:17



А пък аз реших да почна да помня сънищата си и си дадох зор за това, оная нощ се будих 10 пъти след всеки един сън, иначе не ги помня. И сънищата са ми само идиотщини и притеснения, от това да ме гонят гола по стълби, през това да бързам за автобус, за който очевидно съм закъсняла, да карам кола и да не разбирам знаците, а отстрани да ме следят ченгета, да съм в трамвай без билет и да идва контрола...за една нощ всякакви такива ежедневни и безкрайно изнервящи, пък после се чудя що на будно хем уж съм спокойна, хем съм все закъсала с нервите.
Направо се изумих.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.04.13 06:43



От страни звучи интересно, но понякога такова сънуване е и малко уморително, но пък с потенциал





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.04.13 11:40



Какъв потенциал? На мен ми изглежда като съзнанието ми е чисто и светнато, ама подсъзнанието ми върти номера.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.04.13 07:43



трудно можем да сме обективни за подсъзнанието. Но в сънищата, така да се каже, липсва цензура.
под въпрос си е обаче интерпретацията. Пъзел с объркани парченца и да се подреди вярна картина е сложно. Но поне ъгълче да намерим.
така или иначе изостратят бдителността и обогатяват вътрешния живот.

и аз тая нощ сънувах твърде объркани сънища с транспортни средства.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.04.13 10:52



Аз с тия интерпретации отдавна съм се научила да не ги правя, имаие хубава притча по въпроса, дето ученик търчи при учителя, сънувал това и това и той му казва да изпие чаша чай.
Не виждам никакъм смисъл да ги тълкувам, може да значат това, може онова, а може и съвсем друго, като накрая може и нищо да не значат, какъв е смисълът?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.04.13 14:16



нощес сънувах, че свекърва ми ме вози, пък тя е по-лош шофьор и от мен - лошо взехме един завой, не пострадахме, но после не можахме да запалим колата.

а сутринта не се учудих като ми звънна свекървата и каза, че е зле - та до преди малко - 3 пъти ходих до болницата, веднъж до личната и лекарка и 2 пъти до апартамента и - вече е в болницата.
Та как да не уважавам сънуването - но човек трябва да си познава собствения процес на сънуване и тогава е подготвен.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.04.13 14:38



дано бързо се оправи. стискам палци.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.04.13 15:51



Пожелавам и бързо оправяне...

а колко пъти си я сънувала и нищо не се е случвало?
Или някой друг или нещо друго и нищо не е последвало...

А какво впрочем и се е случило? Щото тия дни нещо кръвно, замайвания, сърце, май земята започна по-силно да се премества...

Редактирано от Kaily на 03.04.13 15:53.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.04.13 17:03



обаче здравната ни система все по на зле върви



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.04.13 17:08



то и ръцете и краката понякога ни подвеждат, но не се отказваме от тях- гледаме да ги укрепваме и ползваме доколкото можем

и със сънищата така

а последните години все по често попадам на подобно инфо:
"Генетиката най-после обясни тайнствени явления като пророчество, интуиция, аура и т.н.
Най-поразителното откритие от всички е, че живата човешка ДНК може да бъде изменена с помощта на думи и фрази. Ключът се намира в използването на правилната честота. Учените успели да повлияят на клетъчния метаболизъм и дори да поправят генетични дефекти. "



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.04.13 17:55



Процесингът много набряга на думите, затова често се налага да ги дефинираме. И се оказва,че не знаем какво значат най-обикновени думи и за всеки те имат различно значение. Отделните думи. А какво остава за един разговор с хиляди думи...Аз, например, знам, че ще се материализила всичко, което поискам, стига да му намеря правилния сбит изказ, който да е максимално съкратен и напълно резониращ с моето съзнание и подсъзнание. Трудността е да се отсее кое го искат двете, да се намери допирната точка между тях. За това отиват месеци.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.04.13 19:45



просто на 10 ( май

) е новолуние.
нали ти казах, че нещата са променили знака си, плюс не е плюс
та , сега хората подлудяват по новолуние .

медитирай и успокой сърцето си, нека да бъде леко като перце, това е , нищо друго не може да се направи.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.04.13 20:03







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.04.13 20:42



тъжен факт. понякога трагичен.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.04.13 22:03



Бе да бе, то отсега до 10 си е половин лунен цикъл направо, викаш като ни хване и не ни пуска, няма новолуние, няма пълнолуние



В какъв смисъл нещата са променили знака си?
Във фейса видях преди малко много готино послание

Ако имаш чисто сърце, ти си в безопасност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано04.04.13 05:27



в смисъл на магнитен полюс, на това, че сега по новолуние ни хваща лудост, на това, че сега Земята има отклонение от около 8 минути и земната ос има отклонение от положението си от преди 10 години.
не знам дали се занимаваш с астрология професионално, но би трябвало хората, които правят това, да имат предвид тези отклонения.
тези данни са публикувани на един официален сайт, и са потвърдени от найси броя учЕни .



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано04.04.13 06:31



Сигурно с не по-малко значение са дрехите и бужатата върху нас- понеже са в непосрествен контакт с най-големия ни орган- кожата.
А въздействието на честотата на лъчения /излъчвани и приемани/ обяснява и афинитета на някои хора към растения или животни.
И изобщо въздействието на предметите около нас или пък на храна, вода и въздух, които поглъщаме.

Речем ли да сме наблюдателни, можем да изследваме какво ли не и нищо не е за подценяване с лека ръка.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.13 12:56



По теорията на оня с трудното име от Съдбата като шанс, вертикалните връзки са много по-важни, и друг път съм го цитирала тук, сега ще го изровя пак.
Башар има термин - пермишън слипс, така и не го преведох на български, но е нещо като тотем или как там се казва. Всеки си има "устройства", които му помагат по пътя, за един може да са думите, за друг дрехите, за трети ритуал определен, за четвърти животно, за пети извънземно, за шести кристално кълбо или астро карта - няма значение какво е, важното е всеки да си е нацелил неговото, което му помага, хора различни, на различните хора различни неща помагат.
Така че да - всичко работи, стига да си го намериш правилно. На мен най-бързо и най-ефикасно помага теорията за постулатите. Но аз съм опитала какво ли не, важното е човек да опита и сам да си даде сметка.
Ти опитала ли си с нищене на постулати?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.13 12:57



Става въпрос за ПЪРВИЧНИТЕ ПРИНЦИПИ - които са вертикални и прорязват вертикално битието.
За разлика от хоризонталните, с които сме свикнали да боравим, т.е. причинно-следствени.
От древността се смята, че има 7 първични принципа, отговарящи на седемте основни планети

Важното е да разберем, че има както хоризонтално деление на действителността на нива, така и вертикално деление на серии принципи. Първата се използва почти без изключения в науката, втората, горе-долу със също толкова малко изключения, в езотериката. Защото принципът „Каквото горе, такова и долу” задължително води до вертикално мислене. Така че външно научната и езотеричната система на мислене са обърнати точно на деветдесет градуса една спрямо друга, затова познатото ни до гуша вече „разминаване” между двете партии няма защо повече да ни учудва.
...
На ниво животински свят на всеки първичен принцип трябва да отговаря определено животно. Ако познавам това съответствие, мога да взема за всеки принцип по едно животно и да ги събера заедно в един зоопарк. От наблюденията на поведението на животните едно спрямо друго, би трябвало да могат да се направят заключения както на ниво първични принципи, така и на всички останали конкретни нива, т. е. в аналогията от наб-людението на едно ниво се правят изводи за друго ниво.
Предпоставка за подобен метод е точното познаване на вертикалните съответствия и способността конкретните наблюдения от едно ниво да се пренасят по аналогия към ситуацията на друго ниво. Така, чисто теоретично, от наблюдението на животните могат да се вадят заключения за растенията, да се правят паралели със социалния живот на хората или с поведението на борсата на пивоварските акции. Подобно мислене се нарича аналогично и то няма нищо общо с причинността.


Примерно-човек му предстои да навлезе в сатурнова фаза.


Съветите биха звучали горе долу така:
В близко време ще трябва да предотвратите всички усилия за експанзия, да избягвате компаниите и забавите, както и всичко, което има нещо общо с разсейването, развлечението и прекаляването. Започнете да се обличате по възможност само в черни дрехи и често се разхождайте на гробищата. Ако имате възможност, отделете стая, в която да можете да се оттегляте сам. Стаята трябва да е семпла, обзавеждането й да се свежда до най-необходимото. Да е боядисана цялата в бяло или черно; като украса на стена-та може да има евентуално тринайсетата карта от Таро (Смъртта). На работната си маса бихте могли да поста-вите череп или пясъчен часовник. Оттегляйте се колкото ви е възможно по-често в тази стая за медитация. Четете Тибетската книга на мъртвите и определени места от Библията. Избягвайте обилното ядене. Хранете се, например, макробиотично или, още по-добре, постете. Като напитка за предпочитане е чаят от хвощ. За лекарство са подходящи оловото или варта в хомеопатична форма, в голяма доза и еднократно. Слушайте класическа, сериозна музика. През този период внимавайте да има ред във всичко, което вършите. Опитайте се да структурирате по нов начин много области от живота си. Опознайте благодатта на тишината и самотата и ги обикнете.
Веднага се вижда, че всички по-горни препоръки идват от вертикалната аналогова верига на Сатурновия принцип: структура, олово, хвощ, черно, гробище, всички символи на смъртта и т.н. По същия начин възможностите могат да се разширят на много други нива и да се съобразят с конкретния човек. Ако клиентът последва повечето от тези съвети, той неизбежно ще опознае и разбере принципа на Сатурн. Защото човек не може просто да извърши всичко това, без едновременно нещо да се случи в него.
Но понеже върши всичко доброволно, той няма да предизвика съпротива и така ще се научи да обича смисъла на принципа на ограничението, отказването и структурата (редукцията до най-необходимото). След този период той ще установи, че съприкосновението със старателно избягваните преди проблеми на смъртта, самотата, тишината, го е направило по-зрял, че му е било позволено да опознае нови измерения на действителността. През периода той активно е вършил онова, което е трябвало да върши - учейки се е интегрирал нов за себе си аспект от действителността. Изпълнил е своя учебен план и е освободил проблема.
Ако въпросният клиент не последва препоръките, защото смята, че отказът, ограниченията и самотата „не са за него”, че не са му по вкуса и продьлжи да си живее по стария начин, Сатурновият аспект много скоро ще стане „лош” за него. Той принудително ще вземе „жертвата” си.
Така например някое пътно произшествие ще докара нашия клиент до болницата. В нея той ще трябва да се откаже от толкова много неща - от събирания, компании, обилна храна, всякакви удоволствия, от всичко, от което го посъветвахме да се откаже доброволно! Обстановката в болничната му стая се свежда до най-необходимото - точно такава стая го посъветвахме да си обзаведе. На всеки няколко дни ще вижда как карат починали хора по коридо-рите и неизбежно ще го споходи мисълта, че самият той при катастрофата е бил много близо до смъртта. Ние също го бяхме посъветвали да се замисли върху умирането и смъртта. Дълго ще стои сам и ще има достатъчно време за размисъл.
Както виждаме, крайният ефект е същият. Защото вече казахме, че учебната цел е предварително определена. Изборът, който ни е даден, е в това „как” да учим - доброволно или по принуда


Торвалд Детлефсен

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.13 13:03



Та дори, таман го писах, прави ми впечатление, че емотиконите тук са малко на брой и в бошинството си са ехидни, във ФБ доскоро имаше само възможност за лайк и сърчице. И там хората са по-дружелюбни и склонни на съгласяване и хармония, а тук са вечно щръкнали и готови за война.
И си мислех, че може би емотиконите са предизмикали създаването на дружелюбен егрегор или войнстващ егрегор, виж нещо толкова дребно на пръв поглед, пък даващо реакция далеч във времето и с немислени последствия нашир и длъж.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано05.04.13 06:39



постулатите, които изразяват житейската ни философия са интересни, но също така твърде интересни са и аналогии и съответствия на енергиите в нас и вън от нас.

когато което се случи:)

а тая нощ пак сънувах смущаващ коктейл от сънища - ще видим днес как ще се развият нещата.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано05.04.13 06:43



ето един постулат, който веднага подсказва за проява на Сатурн на най-ниско ниво:" Гроздето е кисело" - на човека му липсва дисциплина, упоритост и търпение за постигане на високи цели.

май всяко ниво, на всяка планета, може да се изрази с популярен постулат и да бъде лесно разпознато проявлението на енергията.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано05.04.13 06:49



ами може

може пък и картинките и иконките да отразяват комплексно и субективно нашето състояние или отношение.

например, ти във фейсбук за процесинг ли пишеш?

тия дни гледах един филм- посланията на музиката и текста не съответстваха на посланието на движенията и танца на изпълнителя. Нарушен беше принципът на единство между форма и съдържание, а това е шокиращо. и ако не е това търсения ефект, е кофти.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 10:10



ето един постулат, който веднага подсказва за проява на Сатурн на най-ниско ниво:" Гроздето е кисело" - на човека му липсва дисциплина, упоритост и търпение за постигане на високи цели.

постоянно си го задавам този въпрос - дали наистина ми е кисело гроздето, и дали за конкретната цел си струва да преглътна тази киселина? колко е високо високото?

тази нощ сънувах объркан, и в заключение неприятен сън. нещо като състезание, гоненица за кисело грозде. аз бягах, но не исках да изпускам и моите си дини. в крайна сметка май изядох киселото грозде и финиширах, но не останах особено доволна от себе си.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 12:30



Енергиите се привличат от постулатите, това се опитвам да кажа вече 10 години.


Магнит, ядрото на магнита са постулатите, те привличат определени енергии, а тези пък енергии привличат определени хора и събития.
Можеш да съдиш за постулатите по хората и събитията, които привличаш в живота, можеш да съдиш по аналогиите и енергиите.
Но ако искаш да промениш нещо, тогава?
Зависи ти какво искаш - искаш просто да наблюдаваш и изучаваш течението или искаш да го промениш.
Ти си падаш наблюдател просто? То и с наблюдение впрочем също се променя, защото бавно и полека излизат постулатите на светло и при тяхното осъзнаване сещата се променят.
Значи по-правилният въпрос е - Искаш просто да си наблюдател, искаш да промениш постепенно нещата, искаш да ги промениш със замах?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 12:31



Може



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 12:35



и дали за конкретната цел си струва да преглътна тази киселина?

Човек може да получи всичко, което си иска, стига да е готов да плати цената за това.

В един случай целта е цел и има цена, в друг случай оная цел се превръща в цена на друг цел.
Примерно - да отглеждаш цветя е цел, цената е много усилия.
Да си спестиш усилия цената е да нямаш цветя.

Това уравнение много помага в объркани ситуации.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 12:38



например, ти във фейсбук за процесинг ли пишеш?

Във фейсбук си правя процесинг сама на себе си. Уча се да съм хармонична, незлоблива, отзивчива, мека, гледам котета и китки, слушам музика, чета позитивни новини и комуникирам с приятери без да съм ехидна, много умна, саркастична и всички онези качества, които съм проявявала и още проявявам тук... с други думи по Кастанеда - правя неправене.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 12:51



Кайли, аз говорех за големи цели. Като например да заемеш голям пост, да спечелиш много пари, да построиш голяма собствена компания, да изградиш брак, да родиш и отгледаш дете. такива - по-големи работи от цветята. които изискват по-големи количества погълната киселина - и време за изяждането им. понякога многото поглъщане на киселина води до рак. въпросът на финала е - да можеш да теглиш чертата и да кажеш с чисто сърце пред себе си - струваше си, пак бих го погълнал.

да не говорим, че понякога - въпреки големите цели, въпреки големите количества погълната киселина, и придобитите увреждания от нея, раци или други трайни загуби:

1. - сме постигнали целта - но тя не ни харесва, или не ни се струва вече интересна
2. - сме постигнали целта, тя ни харесва, но вече сме твърде увредени да можем да й се порадваме

3. - не сме постигнали целта, въпреки всички усилия, киселини и придобити раци - било поради смяна на икономическата обстановка, било просто защото усилията, киселините и раците не са достигнали, и просто защото не било писано.

та така.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 13:40



Ми то е същото, принципът е изключително прост и затова е приложим навсякъде.
Дали си готов да платиш цената за целта...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 13:55



мислиш ли? че наистина принципът е един и същ и неизменно действащ и валиден без оглед на размер, продължителност, количество и качество на... киселината?

аз не съм сигурна.

Редактирано от belika на 05.04.13 13:56.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 13:57



Принципът винаги е
Струва ли си? И аз готов ли съм да платя?
Ти защо не си съгласна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 14:02



защото размерът има значение. на целта, на цената, на времето, на киселината. на нанесените щети по хранопровода от всичко изброено.

когато говорим за малки неща - цената е по-малка, целта е по-малка, времето - обичайно по-малко, киселината по-малка, и щетите също.

количествените натрупвания водят до качествени изменения. и те трябва да бъдат отразявани и в изходните, и във входните принципи и формули.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 15:11



Ми не знам, Бел, ти много сложно се изразяваш, аз говоря за цена и цената може да е 2 стотинки или 2 милиона лева, за мен всички разновидности на киселини, щети и време се нанасят в цената.
И цената има размер, не му противоречи, но е по-просто за изказ и за изчисления.
Но щом ти харесват изчисленията и сложните сметки - моля.
Аз обичам простотата - искам ли да платя цената - да или не. И толкоз. А дали цената е 2 рози или един изгубен живот, или години изгнание - всичко е цена...колкото по-сложно го правя, толкова повече се обърквам, затова залагам на прости сметки.
Ти каквито и изчисления да направиш, накрая пак ще опреш до онова, което трябва да платиш, не ли?
Може би те обърква фактът, че казвам цена, но цената не е само парична стойност, цената е време, усилия, отказ от нещо друго...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 15:27



управлението на риска е сложна и основополагаща материя. прилагането на опростени и съкратени формули към малко и голямо доведоха до сегашното световно банково и финансово състояние.

и не само - до крахът в множество общества - включително и българското. видяла жабата, че подковават вола - и вдигнала и тя крак да я подковат. българия - зелена енергия, магистрали, високи акцизи, и какво ли не, хора със заплати от по 1000 лева с кредити за по 200 000 и повече хиляди. няма работа - няма пари за вноски, човекът превърта, гръмва се примерно, или си бие шута зад океана или в юар, а банката търси кредита от болните старци майка му и баща му, или още по-лошо - от невръсното му бебе и горката му зарязана и прецакана жена. грешни приоритети, грешни сметки, грешно общество - резултат - трагедия.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 16:04



Хич не е голяма и сложна работа, всичко е замислено да те обърка.
Светът не върви не заради неспазването на сложни теории, а заради объркването на нещата в отправната им точка, нали като имаме координатна система имаме абциса и ордината ли беше, забравила съм, и в началото те се пресичат, в нулевата точка...ето там се обърква всичко, а там нещата са толкова безумно прости, че умът не е в състояние даже да ги схване. Както се казва - толкова е просто, че чак боли.

В началото на началата бе мисълта, че greed is good
В нулевата точка на координатната система се разположи печалбата като мерило за развитието, успеха, целта, живота, вслената и всичко останало.
Затова светът кривна.
Нататък колкото и да управляваш риска, с такова мерило все по-надолу ще слизаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 12:55







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 12:59



правя неправене

не, ти правиш доброта


упс, усмихнато човече

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 13:24



В никакъв случай!
Виж какво стана с клубовете на дира с такива бутони.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 13:27



Да де, може, обаче не ми е априори присъщо това. Значи е неправене, нали неправене е когато правиш онова, което никога не си правил.
Ти не ме познаваш от най-ранните ми години из тия клубове, първото ми влитане беше в Кастанеда, 2001 г, с темата "Кастанеда е незрял"



С думи убивах, с думи биех като камшик, тогава нямаше модератори, но аз бях в състояние да изгоня нахалник само пляскайки го с думи, глава мога да откъсна с думи.
А виж ме сега...
Е, не съм винаги бяла и добра, ама на фона на което бях, ехееей...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 13:28



Девойко чужденка, що не отвориш нова тема, че тук като стигнат 200 поста и после почват трудно да се следят...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 13:42



2001?
олала, аз съм от по рано тук..
кво да правиш, стар човек съм

аз пък претърпях обратно развитие - от добър станах гаден

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 13:50



а не помня съвсем, може да е било и 1999, или 2000, по-рано от 1999 не е
от добър станах гаден
Хм...жива деградация


Ти кой си бил тогава? На мен първият ми ник май беше Селеста, или имаше още по-ранен, ама за малко, Кали станах някъде 2003 май, знам ли, отдавна беше.
Така или иначе в тия клубове се справих с голям бутон, Ан сигурно ще каже, че ми е от Марса, като някой кажеше нещо напреки, веднага моментално скачах и сразявах до смърт.
Сега и да каже нещо напреки, в повечето случаи ме мързи да отговарям, войнственият ми Марс биде превъзпитан.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 13:56



ама вие с много голям стаж в нет клубовете. хм... дали е от уранове, или от друго?

аз пък пиша по форуми чак след 2009 като ме подгони раху-кету даша.

преди това дори съм се чудела на хора отделящи време, за да си пишат виртуално.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 13:57



е ама то ми е от годините



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 14:22



идеята е супер - да ме мързи да се сражавам !!!!!!
благодаря ти

Моят Марс идея си нямам какво прави напоследък ..
бях в Москва, снягггггг , студдддд
бррр



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 14:28



идеята е супер - да ме мързи да се сражавам !!!!!!

Е нали знаеш, вместо да се бориш с всички слабости поотделно, използвай ги една срещу друга и ти си свиркай.



Какво пък в Москва си правил, а то и тук е егати студа и дъжд, дъжд...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 14:57



по работа , не съм тичал след русалки


е на гледай и не се оплаквай от дъжда







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 15:13



е ама поне слънце грее



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 16:33





много лошо това
гадна комбинация или нещо такова ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 16:58



Rahu - Ketu е още по-хард версията на Ketu - Rahu. То май и ти си в Раху даша сега?

http://www.indianastrologyhoroscope.com/Rahu_Ketudasha.html

А и кофтито на Раху голямата/маха даша е, че е много по-дълга от Кету - 18 години е Раху дашата, а Кету-вата е само 7, ако накрая оживееш - значи си имунизиран от почти всичко.

А вие днес празнувате ли? тъкмо гледам министърът как честити на всички здрави и болни



Да сте живи и здрави всички, празнуващи и непразнуващи, на много хора да помагате, и да сте радостни и парични.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 17:32



Олеее, а аз къде съм по тая кету раху дашу



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 17:53



минала си я кету-раху. сега тъкмо си започнала венера-венера - от февруари миналата година

да си я караш с кеф.




Редактирано от belika на 07.04.13 17:55.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 18:14



направо съм в джаза ..
гадост



какъв празник, скапан съм от път
утре ще нагушкам всички


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 18:16



Оу, една добра новина, нищо не им разбирам на тия астрологии източни, ще ми кажеш ли докога ще съм в таз красиво изваяна позиция?
20-30 годинки?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 18:18



венерината е дългичка - 20 годинки брой от началото - 2012 - до 2032 началото значи





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 18:20



Ох, дотогава живот и здраве може и да сме се омели от тая земя...само въпрос, че така и така сега си ми паднала - след тоя венерин цикъл какъв следва?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 18:21



а аз - 18 години в калта ......
цццццццц
горкия аз



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 18:22



е да видиш кво е



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 18:23



след Венера следва Слънце - и то е хубаво





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 18:26



На теб Раху ти е в съвпад със Слънце, Марс и Меркурий - а Кету ти е на МЦ - изобщо - по-добра ти е позицията, макар и рахува даша - има омекотяване, не мисля, че ще имаш много оплаквания.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 18:27



много си лоша



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 18:28



по добра ?
дано ...

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 18:29



по-добра от моята - раху на АЦ. демек - и твоята рахува даша трябва да е по-добронамерена от моята.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.13 18:30



Значи вече свърши лошото време, за мен, няма да питам колко време е слънцето, ще съм се инкарнирала на планетата Есасасни.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 18:32



Значи вече свърши лошото време, за мен

аз поне така си мисля, и ти го желая от сърце





Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 18:34



мерси, дано и твоето лошо време да е свършило

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 18:40







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.04.13 18:44



много сладки






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.