Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 12:51



Кайли, аз говорех за големи цели. Като например да заемеш голям пост, да спечелиш много пари, да построиш голяма собствена компания, да изградиш брак, да родиш и отгледаш дете. такива - по-големи работи от цветята. които изискват по-големи количества погълната киселина - и време за изяждането им. понякога многото поглъщане на киселина води до рак. въпросът на финала е - да можеш да теглиш чертата и да кажеш с чисто сърце пред себе си - струваше си, пак бих го погълнал.

да не говорим, че понякога - въпреки големите цели, въпреки големите количества погълната киселина, и придобитите увреждания от нея, раци или други трайни загуби:

1. - сме постигнали целта - но тя не ни харесва, или не ни се струва вече интересна
2. - сме постигнали целта, тя ни харесва, но вече сме твърде увредени да можем да й се порадваме

3. - не сме постигнали целта, въпреки всички усилия, киселини и придобити раци - било поради смяна на икономическата обстановка, било просто защото усилията, киселините и раците не са достигнали, и просто защото не било писано.

та така.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 13:40



Ми то е същото, принципът е изключително прост и затова е приложим навсякъде.
Дали си готов да платиш цената за целта...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 13:55



мислиш ли? че наистина принципът е един и същ и неизменно действащ и валиден без оглед на размер, продължителност, количество и качество на... киселината?

аз не съм сигурна.

Редактирано от belika на 05.04.13 13:56.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 13:57



Принципът винаги е
Струва ли си? И аз готов ли съм да платя?
Ти защо не си съгласна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 14:02



защото размерът има значение. на целта, на цената, на времето, на киселината. на нанесените щети по хранопровода от всичко изброено.

когато говорим за малки неща - цената е по-малка, целта е по-малка, времето - обичайно по-малко, киселината по-малка, и щетите също.

количествените натрупвания водят до качествени изменения. и те трябва да бъдат отразявани и в изходните, и във входните принципи и формули.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 15:11



Ми не знам, Бел, ти много сложно се изразяваш, аз говоря за цена и цената може да е 2 стотинки или 2 милиона лева, за мен всички разновидности на киселини, щети и време се нанасят в цената.
И цената има размер, не му противоречи, но е по-просто за изказ и за изчисления.
Но щом ти харесват изчисленията и сложните сметки - моля.
Аз обичам простотата - искам ли да платя цената - да или не. И толкоз. А дали цената е 2 рози или един изгубен живот, или години изгнание - всичко е цена...колкото по-сложно го правя, толкова повече се обърквам, затова залагам на прости сметки.
Ти каквито и изчисления да направиш, накрая пак ще опреш до онова, което трябва да платиш, не ли?
Може би те обърква фактът, че казвам цена, но цената не е само парична стойност, цената е време, усилия, отказ от нещо друго...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.04.13 15:27



управлението на риска е сложна и основополагаща материя. прилагането на опростени и съкратени формули към малко и голямо доведоха до сегашното световно банково и финансово състояние.

и не само - до крахът в множество общества - включително и българското. видяла жабата, че подковават вола - и вдигнала и тя крак да я подковат. българия - зелена енергия, магистрали, високи акцизи, и какво ли не, хора със заплати от по 1000 лева с кредити за по 200 000 и повече хиляди. няма работа - няма пари за вноски, човекът превърта, гръмва се примерно, или си бие шута зад океана или в юар, а банката търси кредита от болните старци майка му и баща му, или още по-лошо - от невръсното му бебе и горката му зарязана и прецакана жена. грешни приоритети, грешни сметки, грешно общество - резултат - трагедия.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.13 16:04



Хич не е голяма и сложна работа, всичко е замислено да те обърка.
Светът не върви не заради неспазването на сложни теории, а заради объркването на нещата в отправната им точка, нали като имаме координатна система имаме абциса и ордината ли беше, забравила съм, и в началото те се пресичат, в нулевата точка...ето там се обърква всичко, а там нещата са толкова безумно прости, че умът не е в състояние даже да ги схване. Както се казва - толкова е просто, че чак боли.

В началото на началата бе мисълта, че greed is good
В нулевата точка на координатната система се разположи печалбата като мерило за развитието, успеха, целта, живота, вслената и всичко останало.
Затова светът кривна.
Нататък колкото и да управляваш риска, с такова мерило все по-надолу ще слизаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 12:55







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.04.13 12:59



правя неправене

не, ти правиш доброта


упс, усмихнато човече

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.