Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано15.02.13 07:02



Аз съм за евтаназията, нищо, че изглежда, че се сблъсква със закона за кармата. Но ми се струва, че евтаназията е в съгласие с най-дълбоката философия на астрологията.

Ако търсиш интерпретация на съня, може би ти трябва тълкувание по Фройд.

От астрологична гледна точка – Нептун си е напрегнато аспектиран от тр. Меркурий, Марс, Хирон- стандартната интерпретация на квадрат между Марс и Нептун е проява на подсъзнателни желания.
Пък У на 12-ти дом е хармонично аспектиран от тр.Юпитер – благоприятства контакти, договори.
Нищо ли не се случва покрай съвпад на тр. Юпитер с натална Венера?

Като че ли оставяш в болки или обричаш на смърт някакъв аспект на Аза. Или пък някакъв аспект на Аза ще се прероди:)



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано15.02.13 16:28




Като че ли оставяш в болки или обричаш на смърт някакъв аспект на Аза. Или пък някакъв аспект на Аза ще се прероди:)




Той Аз-ът е заточен от 2008 насам на пълна автокаторга. Конкретно - напоследък не съм го обричала на нищо допълнително - освен отказът ми по ходене на доктори - а онези ми отложени операции и съмненията и опасенията ми така да не го обрека за последно. Все пак се старая да вярвам, че вселената няма да толкова груба и ще ми пусне още малко кредитче на доверие.

Нищо ли не се случва покрай съвпад на тр. Юпитер с натална Венера?

То може и да се е случва - аз много не го виждам - освен, че започнаха да пристигат пролетните цветни поръчки и получих и аз пратих няколко прекрасни цветни подаръка, а ще има още



И другото, дето ви го казах - за мъничкото побутване на едно позастаряло Венерино/Нептуново/Хиронско ми планче - но то не е за от днес на утре... И по всяка вероятност ще си кара с костенурски обороти още известно време - поради горните обстоятелства - но пък да се надявам, че Марс в теле ще го удари метеор и може да се раздвижи и скоро...

Благодаря ти Ан - за Фройд - и да мисля и да не мисля - очевидно е, че - както каза една другарка, малко по-голяма от мен - и тя пратила се от години на автоизгнание заради други хора, поради което без деца, мъж и т.н. - "ти може да си мислиш, че има време, но часовникът тиктака - тик-так-тик-так - и аз вече го чувам всеки миг". Пък аз - колкото и да съм непукист - все пак пролет идва - вчера някои празнували, пък ние не



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.02.13 19:33



сори за кученцето , Бел , но си помисли първо , аз поне съм твърдо против това, да отнемаш живот.
Иначе, не бих си позволил да ти се меся в живота, но не е ли време да помислиш и за себе си ?
знам, знам, сега ще ми кажеш , че това си е твоя работа и ти си имаш мисия.
но ! ако неродените ти деца също имат мисия ?
поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.02.13 15:02



"и тя пратила се от години на автоизгнание заради други хора, поради което без деца, мъж и т.н."

Ако човек не е сигурен в себе си, много е важно да си намери съюзник, спътник. Когато човек е сигурен в себе си, върви сам – това е леко и естествено:)

Аз тия нощи сънувах 3 яйца – от двете излязоха някакви пластмасови патета, а от третото – странно гущерче:)

Какво се случва с цветята ти? При мен изникнаха едни особени растения – посадих някакви семена, на които пишеше :“дърво на живота“:) – от Дания ги имах.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.02.13 18:41



за съня - само гущерчето малко съмнително сякаш... ти как си го тълкуваш?

за дървото на живота - не знам какво растение може да е - Alfalfa, Camptotheca acuminata, - може да е и красула - казват й дърво на парите, но тя е сукулент и става доста голяма, размножава се с клонче или листенце, цъфти много рядко, но може и със семена, предполагам. и колодендрон може да е - казват му дърво на щастието и кървящо сърце. успех с израстването пожелавам от сърце.

колкото до моите цветя - добре са - лалетата все още цъфтят, доста подарих, вчера подрязах розите, вече напъпват - с листни пъпки - не цветни, скоро ще дойдат доста лятноцъфтящи луковици, и така, добре са за сега цветята...

а за несигурността - определено не съм в най-сигурната си форма. не съм сигурна обаче дали изобщо съм способна да направя нещо в това направление. а да се прикачам към някого - никога не съм го владяла. ще си карам по течението май - с надежда все някак звездите да ми помогнат да си събера малко вътрешна сигурност отново.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.02.13 05:56



Нямам специална връзка с цветята – случва се да си харесам някое или да ми подарят:)
Но за хората, коио имат такава /с растения, животни или предмети/, връзката е важна за енергийния им баланс. Трябва да си се грижат за нея, да и търсят съответствията във всички аспекти на живота. Това, което можем да правим или да не правим с цветята, следва да има съответствия в живота също като звездите:) То е като когато ни е студено и се приближим до камина:) Но връзката с цветята явно е по-заобиколна и фина:)

Аз сега съм си избрала йогата и си упорствам в 15-20 мин упражнения на ден:)

Пък за съня- винаги свързвам сънищата с нещо от будния живот- пряко или косвено:) Патета са си намерили формата, пък гущерчето я менеше. Но всеки си има периоди, в които си търси форма и вид:) Според съновниците все пак е добър сън- дано:)
Ти какво сънуваш тия нощи?



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.02.13 09:37



хубаво е, че успяваш да постоянстваш с йогата. не зная дали съм казвала, но до преди години - цял живот съм спортувала доста активно. сега просто нямам място за това, не само като намиране на времево прозорче, по-скоро като емоционално място.

може би някога по-нататък...

тази нощ сънувах, че искат да ме правят министър, но не с предложение, а някак принудително. сякаш искаха да ми нахлузят бесило на врата. а аз изпаднах в паника и започнах да ползвам какви ли не техники, за да се покрия и откача. дори тръгнах да си купувам билет за щатите.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.02.13 06:42



Оу, и аз спрях спорта след училище, но сега имам време и трябва поне упражения да правя.
Йогата не е точно спорт- повече е внимание, контрол и синхрон над ум, дишане и тяло – поне това можем да владеем. И най-важен е умът. Същото сигурно го постигаш с цветята.

А това за министъра – намери ли му съответствие в ежедневието? Подсъзнанието сигурно подсказва за някоя негова основна аналогия



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано20.02.13 10:48



Йогата не е точно спорт- повече е внимание, контрол и синхрон над ум, дишане и тяло – поне това можем да владеем.

с йога - различни форми и части съм се занимавала, къде по-активно и телесно, къде по-четящо от дете. малко прозвуча като изказване на фолк певица, която от малка пеела



все едно - исках да каже само, че мнението ми е, че болднатото може да бъде постигнато и с различни къде формални, къде неформални техники на медитация и концентрация, на насочване на усилия, енергии, структури. и постиженията могат да бъдат очевидни.

и да, цветята са един от начините да го правя на някакво ниво.

а за министъра - ами има аналогии, цял живот не искам цар да ставам. а сега - когато някои ми напомниха, че "вече съм била на 40 години и било време да ловя последни влакове" - явно вътрешно просто си потвърждавам дълго прокламираната ми позиция - че ми е все тая на колко съм години, с катран не искам да се мацам, ако ще на гладна смърт и отшелничество да се обявя.

такава философия обаче очевидно е лишена от конструктивност. и е време да открия някаква, макар и доста нецарска и съвсем скромна пътечка, където да си постеля по-трайно мое си килимче.



Тема Re: Сънища и Астрология*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.02.13 11:11



такава философия обаче очевидно е лишена от конструктивност. и е време да открия някаква, макар и доста нецарска и съвсем скромна пътечка, където да си постеля по-трайно мое си килимче.
Бравос, така те искам.
Промяна на нагласите.
Не са важни обстоятелствата, важно е вътрешното състояние, променяш вътрешното състояние - променяш външните обстоятелства.
Винаги върви в този ред и никога обратно.


Очаквам позитивни новини от теб.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.