Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Silva Mind Controlнови  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 18:37



понеже стана дума за метода Силва....

с няколко думи - това е метод, който ти позволява да постигнеш каквото пожелаеш. т.е. можеш да направиш всяко въображаемо събитие - реално.
това става, чрез специална техники за медитация и визуализация.
има обаче няколко изисквания към събитието:
1) да желаеш е да се случи
2) да вярваш, че може да стане
3) да очакваш, че ще стане


а ето и какво казва хосе силва по въпроса:


1) Вие трябва да ЖЕЛАЕТЕ събитието да стане. "Първият човек, когото виждам на тротоара утре ще си духа носа " е толкова безполезен проект за работа, че вашият ум ще се отвърне от него, вероятно няма да работи. Вашият шеф ще бъде по-благосклонен; някой купувач ще приема по-лесно това, което му продавате; вие ще намерите задоволство от задача, която обикновено ви е неприятна - това са цели, които могат да ангажират разумно количество желание.

2) Вие трябва да ВЯРВАТЕ, че събитието може да стане, иначе вашият ум ще работи против него. Ако клиента ви си има всичко, което вие продавате, вие не можете наистина да вярвате, че той ще е съгласен да купува. Ако вие не вярвате, че събитието може да стане, вашият ум ще работи против него.

3) Вие трябва да ОЧАКВАТЕ, че събитието ще стане. Това е тънък (неуловим, хитър) закон. Първите два са прости и пасивни - този въвежда известна динамика. Възможно е да желаете събитието, да вярвате, че то ще стане и все пак да не очаквате да стане. Вие искате шефа да е в настроение утре, вие знаете, че той може да бъде, но вие може би все още се дистанцирате от очакването на това.



това което мога да кажа от личен опит е, че методът работи за мен


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 19:12



Това ли е Силва методът?
Готин е. Тренирала съм подобни и при мен не става. Или става, ама което си поиска.
Установих, че имам пречки в мен, които ми пречат да си го пожелая или да си го очаквам или да му вярвам...
Щото ако не можеш да спазиш условията, нищо не става.
И продължих нататък-да търся кое е онова, което не ми позволява да изпълня тия три условия...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 19:24



това да става когато си поиска е нормално в началото
всеки следващ път си припомняш случаите, когато е станало - и увеличаваш шансовете си да стане - защото придобиваш увереност
и така - като по стълбички се качваш - затвърждаваш вярата си, че става и то става все повече и повече

в тази връзка е важно в началото да се приложи известна хитрост и да се започне с неща, които така и така са много вероятни да се случат, всъщност ето какво казва пак Хосе Силва по въпроса:

Това работи ли винаги, неизменно, безотказно?
Не.
Обаче тук е това, което ще преживеете, ако се придържате към следното:
Един от вашите сеанси по медитация за разрешаване на проблем все някога ще проработи. Когато стане, кой може да каже, че не е било съвпадение? Събитието, което сте избрали трябва да е достатъчно възможно за вас, та да вярвате, че би могло да се материализира. Тогава то ще стане за втори път и за трети. "Случайните съвпадения" ще се натрупат. Оставете вашите занимания с Mind Control и ще има по-малко съвпадения. Върнете се към него и те ще нараснат пак.
По-нататък като развиете вашите умения ще забележите, че сте способен да вярвате и да очаквате събития, които са все по-малко и по-малко възможни. След време, с упражнения, резултатите, които достигате ще бъдат все по-изумителни.
Когато работите върху даден проблем, започнете с кратко оживяване на вашите най-добри предишни опити. Когато се случи по-успешен опит, оставете стария и използвайте по-добрия такъв като отправна точка. По този начин вие ще ставате все " по-добър и по-добър" /better and better/, да използваме фраза с особено богато значение за всички, които използват Mind Control.



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 20:01



Да, чела съм много такива методи. Може и да са негови, пък да не съм знаела. Наполеон Хил с неговото "Мисли и богатей" много хубави неща каза. Но все пак трябва да се работи и с подсъзнанието.
Умът е творческата искра, която запалва огънят, но подсъзнанието го реализира. Мисля си, че умът е ян, подсъзнанието-ин.
И двете работят заедно. Без умът не може, без подсъзнанието още по-малко.
Умът може да запали, но не може сам да реализира.
Поне така си мисля напоследък...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 20:26



ами сигурно е така, но както ти сама отбеляза - важно е кое действа и кое работи, а не толкова важно защо и как
много е възможно подсъзнанието да се включва при силва
методът е с изключително практическа насоченост обаче - как да се излекуваме, как да откажем цигарите, как да отслабнем, как да преуспеем в бизнеса, как да ... и т.н.
научната основа е сравнително проста - чрез специална техника се довежда съзнанието до Алфа ниво, след което се визуализира проблем, начин на решаването му и състоянието след решението
съзнанието (а може би подсъзнанието) започват да се грижат - мобилизирайки всички възможни ресурси да решат проблема ... и то се случва...



както вече казах - при мен работи - вече 9 години
(много неща са ми се случили през това време, някои от които повечето биха характеризирали като чудо, не ми се ще да звуча като пропагандатор и затова няма да обсъждам най-сензационните и невероятните, но ще кажа например, че никога по никакъв повод през тия години не съм използвал никакво лекарство (нито дори аспирин или аналгин) и не съм се разболявал).
Тъй като не бих желал в никой случай да излезе, че го рекламирам и пропагандирам - ще кажа, че според мен не е толкова важно какъв точно метод се ползва за израстване, за решаване на проблемите, за душевно и физическо здраве и дали ще се нарече процесинг, клиринг, силва метод и т.н. - това, което е важно е, че той ще помага, ако действаш с желание-вяра-очакване
и съответно - резултатът, най-вероятно няма да е много голям, ако си с предварителна настройка, че няма да успееш


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 21:02



Желание-вяра-очакване...а какво ще кажеш примерно за аберациите?
В смисъл чел си и едното и другото.
Аз смятам, че аберации наистина има и съм ги усещала през живота съм, само дето не съм знаела какво точно е това животно.
Това желание-вяра-очаквания в състояние ли е да премахне аберациите?
Особено ако да речем си абериран на тема на нищо да не вярваш?

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 21:25



чел съм

ако си абериран да не вярваш на нищо - не става със силва метод
там се иска да вярваш

но ако си абериран да не вярваш на нищо - няма да ти проработи ни процесинг ни нищо, а и ти няма дори да се опиташ да го прилагаш ...


без вяра всъщност много трудно се постига каквото и да било, аз бих добавил - бе вяра, надежда и любов

и бих наблегнал на любовта...


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 21:47



Даа, ама изпускаш колко народ е абериран пък точно на тема любов. Не съм само аз. Много сме, силни сме.
Тогава какво се прави? Когато си получил рани болезнени от любовта и си тотално абериран да не обичаш повече, да не си го позволиш никога повече, ни да приемаш, ни да предаваш любов.
...а в същност имаш ли представа колко ли процента от хората са аберирани точно на тема любов? Като се почне от родители и се мине през всевъзможни нещастни любови...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 21:51



давай да ги оправим
на първо време предлагам да им кажем, че ги обичаме:


Обичам ви! Любов има!


(твой ред е;-)


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 22:08



Е, ама чакай първо да се разберем по силва ли ще ги обичаме, или по сциентоложки. Много е важно.

Майтапа настрана, ама и тоя метод не вършеше работа, като ми трябваше. Да не мислиш, че 10 години не съм тренирала а по ошовски, а по исусовски, а по....То едно е да обичаш така, а друго е, като ти капе кръв от сърцето.

Я кажи, сега да те питам...ето какъв въпрос си зададох преди време. Като е толкова просто всичко и любовта оправя всичко, що Исус за 2000 години не мръдна кой знае колко скалата на човечеството, а?

Нали човек е същество, играещо според моркова и тоягата. Стреми се към щастието и бяга от болката. Е тогава защо не е щастлив? Единици са щастливите? Нали желанието и вярата и какво беше там...е има ли човек, който да не желае щастието.

Keep walking!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.