Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано27.02.03 16:58



;-))) Това, че "Бог е цялото и всички противоположности в него е прилепнало убеждание ;-Р. Уверявам те. Будизма сочи, че дуализма е плод на непросветлените умове, и е така ;-)). Цялото е единство, не противоположности. Така че избирай си щом ти харесва да мислиш, че е зъл и наказващ, аз съм си избрала да е Любов и ми е готино ;-)).
Естествено, докато търся пътя към Него, правя и много грешки, които плащам с болка, но не Той ми избира пътя, аз сама си го избирам, а от там избирам понякога и болката. Това се случва, когато не съм внимавала достатъчно и не съм се вслушвала добре в душата си, или е трябвало да науча някой Урок.
Какви пръчки, какви 5лв. те гонят. Какво в живота има начало и край? И къде е това начало и този край? Всъщност дали и пръчката има начало и край се чудя ;-)).

Във връзка с болката ти изпращям откъс от една нова книга на Ог Мандино - "Най-великия успех в света"

"Пета заповед за успех

Усмихвай се в лицето на нещастието, докато то се предаде !

Веднъж като си дадеш сметка, че нещастието не е неизменно човешко състояние, ти си по-мъдър от повечето хора. И все пак тази мъдрост сама по себе си не е достатъчна. Бедствието и провалът могат да те сринат, докато чакаш търпеливо да ти се промени късметът. Справяй се с тях само по един начин.
Приветствай ги с отворени обятия !
Тази заповед е най-трудна за разбиране или усъвършенстване, защото е в противоречие с всяка логика или разум.
Остави сълзите, които рониш над несполуките си да измият очите ти, за да можеш да видиш истината. Разбери, че този, който се бори с теб, винаги закалява нервите ти и изостря уменията ти. Противникът с края на крайщата винаги е най-добрият ти помощник.
Нещастието е дъждът в живота ти - студен, мрачен и недружелюбен. Но от този сезон се раждат лилията, розата, фурмата и нарът. Кой може да каже какви велики неща ще донесеш, след като си бил изгорен от горещината на изпитанието и измокрен от дъждовете на бедствието? Дори пустинята разцъфтява след буря.
Нещастието е също най-добрият ти учител. От победите си ще научиш малко, но когато си на зор, когато си тормозен и побеждаван, ще получиш значително познание, защото само тогава ще опознаеш истинския себе си, тъй като най-после си свободен от онези, които те ласкаят. И кои са приятелите ти? Когато те обгърне нещастието, е най-подходящия момент да ги преброиш.
Подсещай се в най-мрачните мигове, че всеки провал е само една стъпка към успеха, всяко откритие на нещо погрешно те насочва към това, което е правилно, всяко изпитание изчерпва някоя съблазнителна форма на грешка и всяко нещастие само скрива за известно време пътя ти към мир и удовлетворение."

Чувството е езикът на душата


Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 19:50



Равнодушно ли?
Ми живей равнодушно тогава. Равнодушно-любовно.
Да не си прилепнала към равнодушието пък сега?
Равнодушно...ХА ХА ХА смешки....



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 19:56



Чудя се само как хем всичко е едно цяло, хем ти избра една от противоположностите-любовта-любовта си има противоположност, нея къде я дяна?



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 10:40





Много е точно, ама не медитираш върху написаното.

РАВНО-ДУШНО-ЛЮБОВНО - душата с любов се отнася по равно, т.е. по един и същ начин към всичко.

Знам, че пак ще намериш какво да кажеш и сега, нема друг начин за тебе.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 11:07



Бе това смислово значение на равнодушието сефте го виждам. Ама карай.
Аз пък си запазвам правото да не се отнасям равнодушно-нито в общоприетото значение, нито в твоето.
За мен уравниловката си е жив признак на социализъм.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано28.02.03 11:42



;-)))) Излишно е да ти обяснявам, че Любовта няма противоположност, нито алтернатива.

Чувството е езикът на душата


Тема А защонови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.02.03 12:27



в толкова книги пише, че това е страхът ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 13:28





Кой дава смисловото значение на дадена дума - ние.
Ама, как ще се съгласяваш бе, никогаш!!!



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 14:16



Е щом пък ти казваш...



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 14:25



Ние даваме смисловото значение на думите. И за да се разбираме някак, гледаме да вкарваме едно и също смислово значение в думите. За да общуваме помежду си.
Постигнали сме съглашение някакво какъв приблизително смисъл се влага в дадена дума. Иначе е каша и е безсмислено.
Така че под равнодушие се разбира едно. Ако ти си решила да го използваш в друг котнекст, редно е да поясниш, за да те разберат останалите.
Същото касае и всички останали думи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.