Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 20:07



Тя моята е нощна.
Виждаш ли как все хвърчи към светлината и все си пърли крилцата.
Обаче не взима от дума и продължава.



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 20:53



може пък от пърлене на крилца да метаморфозира до светулка


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 20:55



Кали, не мога да допусна такова нещо ;-)))). Не мога да допусна, че не съм всесилна, поне що се отнася до моето съществуване. Като част от една безкрайна цялост и хармония аз би трябвало да притежавам и нейните качества. Надявам се няма да отричаш, че сме част от Бога, и че носим неговото съвършенство в несъвършеното си битие, което сами създаваме.Това, че въображението ни е раждало и все още понякога ражда нехармонични състояния го плащаме с душевна и физическа болка, като не се замисляме каква е нашата същност е само любов.
Homo Ludens* ти разясни чрез Светото евангелие какво е вярата, а аз ще се опитам да ти опиша как аз съм разбрала истината за страданието и болката.
След Просветлението си Буда е стигнал до 4 благородни истини.
Първата е - "Страдание има" И още когато я чуят хората, най-лесно им е да се съгласят без да вникнат в същността, без да виждат, че тя сочи към безграничното щастие, и я смятат за депресираща. Ако човек по време на медитация(става дума за активна медитация, при която мозъка работи с по-голям капацитет и се разширява съзнанието, а не за релаксация,)достигне до онова прозрение , разбира, че е част от един неунищожим ум, който е по-съвършен от всичко съществуващо във въображението му, и че всички страдания имат обусловена природа и зависят от нивото, на което са получени.
Втората истина е " Страданието има причина". Буда посочва само една причина - невежеството на непросветления ум.
Разделението м/у "Аз" и "Ти", "тук" и "там", неосъзнаването ни като безвременна и необятна същност, придизвиква появата на смущаващи чувства. Привързаност към това, което човек иска, зложелателство към това, което смята за неприятно. След това привързаността може да се изроди в алчност: това, което човек харесва - иска да запази за себе си, а отблъскването става завист: онези, които не харесва, не желае да вижда щастливи. Човек се придържа към тези чувства като към нещо реално, не породено от неговото въображение и мисъл. Извън медитация трудно може да прецени, че тези чувства ги е нямало преди, че сега се променят и може да ги няма по-късно и е много глупаво да им се дава енергия. Вместо това, ние ангажираме ума си, речта си , тялото си, и така постоянно сеем в подсъзнанието си семената на бъдещо страдание, напрежение и болка. И никога не разбираме, че единствено от нас, а не от обществото, семейството, пртньорите и т.н. зависи това, което ни се случва. И вместо да променяме навиците си в настоящия си живот, а с това да променяме в положителна посока и самия си живот, ние продължаваме да се вторачваме в болките си и да повтаряме колко големи са били, въпреки че отдавна са отминали.
Третата истина е за "края на страданието", за състоянието на съвършенство. И тук съвсем не става дума, че ние сме в състояние да станем просветлени. Но всеки, които е медитирал правилно е усещал отделни моменти на най-висшата истина за своята същност изживяна като безкрайна радост и Любов. Там болката и страданието просто не присъстват.
Четвъртата истина е, че "има Път към края на страданието"
Повече няма да се впускам в подробности защото и това вече е много, но сега искам да свържа написаното до тук с Метода Силва, защото поне за мен връзката е очевидна. Въпреки, че изглежда, че Метода е елементарен, лесно достъпен...и както казва Homo Ludens* , поради причина, че ни се иска нещо да е доста по-сложно и объркващо, не ни се вярва простото и лесното да е работещо, за това и мисля, че ти се отнасяш с такова пренебрежение към него.
Вероятно Хосе Силва е разбрал, че тези кратки епизоди на просветление, радост и Любов, които получаваме вследствие на пасивната медитация, когато разбираме, че страданието е плод само на въображението ни, и ние по своята същност сме щастливи и възможностите ни са многократно по-големи... не са достатъчни и ефективни за един по-щастлив и пълноценен живот. Разбрал е, че каквото си помислим, това ни се случва. Когато ни се случи нещо неприятно, вместо да си извадим поуките и да си научим урока, понякога като латерни започваме да си повтаряме колко сме нещастни, да търсим вина в другите и в себе си. Да търсим реабилитация или отмъщение и т.н, което за никого няма никакво значение, а трови само нас и руши здравето ни. Това го е накарало да съчетае пасивната медитация, с една активна положителна автохипноза. Съчетал е активната медитация с визуализация, на положителни минали, а най вече бъдещи ситуации и събития, които ако трябва да ползвам трминологията от процесинга създават вероятно и положителни енграми. И тъй като недвусмислено е доказано, че мисълта е тази, която предхожда всяка действителност и и влияе на всяко ниво, то вероятно и най-фантастичните представи биха могли да станат действителност, стига да повярваме силно в тях и да ги очакваме. :-)

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 22:30



Благодаря за буда.
Нали знаеш, че Силва не е единственият с положителната автохипноза. Много са. Пазарът е пълен с книги на тая тема от 15 години сигурно. Поне 92-93 вече имаше предостатъчно. И не мисли, че не съм чела още тогава.
Честно казано най-ми харесва Наполеон Хил с книжлето "Мисли и богатей".
Искам само да ти кажа, че преди около две години излязох от солипсизма...Дийпак Чопра чела ли си със седемте нива на бог.
Има нива и нива и на пето ниво е солипсизма.

А що касае все пак бог или силата или както искаш го наречи-бог ни е направил свободни, но не забравяй, че всички притежават същата степен на свобода, та даже и бог...Изобщо тази игра е опасничка и даже много по-опасна от сциентологията, защото последната поне смирява малко човек, показвайки му, че съществуват неща, за които той и понятие си няма и които го контролират. Неприятно е естествено...но е далеч по-безопасно от солипсизма.
Всичко е едно много тънко ходене по люлеещо се въже над пропаст и самоувереността е пагубна.



Тема Re: А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 22:32



Хех.
А може и направо да стане крушката. По силата на положителното самовнушение на силвата метод.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 23:20



;-)))) Е къде видя дори и намек за това, че е единствен?
Аз не чета само него.
Казах, че е най-ясен, достъпен, а в същото време достатъчно убедителен, а Метода му действащ :-), за тези, които вярват, че е действащ.
Отговора ми беше повече насочен към питането ти за болката, а го свързах със Силва, защото там пътя за освобождаване от отрицателни емоции е добре очертан.
Какво несмирено виждаш в поведението ми? :-)
Сциентологията страх от някакъв зловещ и отмъстителен Бог ли проповядва?
Аз такъв не познавам ;-)
Знам, че Бог е Любов и друго не може да бъде :-)))

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 23:25



ей! серенити! ти този път защо не си ми цитирала ника!
нали ти бях платил за един месец в аванс!




The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 23:31



Въпрос на избор е бог. Ти си избрала да е любов. И това е добър избор...
Ти избираш да си всесилна и това не е толкова добър избор.
Не искам да споря, безмислено е...истината е отвъд и всичко е въпрос на баланс.
Имаш право на избор и в същото време не можеш да избереш. Когато си над люлеещото се въже над пропаста, имаш право да избираш на коя страна ще се наклониш при всяка крачка...и все пак не избираш...



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 23:32



лесно е да си над пропаста, .... ако си пеперудка



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 23:36



;-))))))))) Ще има компенсация и неустойка. В следващия постинг ще те спомена поне 17 пъти ;-Р. А като бонус ще разкажа на Кали за Homo Ludens*, защото разбрах, че я мързяло да прочете повече, и не мога да я оставям така да тъне в неведение по един тъй-важен момент от живота ;-))).

Чувството е езикът на душата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.