Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: The Fifth Element]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано03.10.11 23:30



Знаеш ли къде е иронията - това дето го каза - "У дома" аз съм със сигурност най-неподходящия човек в този форум да го кажеш това - че България му е у дома, защото режа си главата - аз съм единтсвения в тоя форум дето няма нищо и никой в България - тоест майка, баща, сестри, братя, роднини, приятели - всичко ми е на този континент. - Отвъд голямата вода в европа -нищичко няма и никой близък човек

Но пък това не пречи и да съм сигурно този човек от всички пишещи дето най-много обича България





Тема Re: [re: KлинтъH]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.10.11 23:56



Хайде, какво чакаш?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.10.11 15:23



Едва ли нечии отговор ще има някакво значение за твоето решение



Но само мисълта Бойко да ми е премиер ме изпълва с потрес ... ако се върна ще трябва да хвана гората и да стана я партизанка я войвода

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: Melany99]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано04.10.11 16:42



И аз





Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: Kumiko Yanaka]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано04.10.11 16:43



Воевода по ти приляга





Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: KлинтъH]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано04.10.11 16:44



Пак те друса носталгията или хормона, а може би и двете





Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: .Jess.]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано04.10.11 18:57



Само второто





Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: KлинтъH]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано04.10.11 20:22



Ех, и аз много бих искал всички тия качествени хора, които заминаха през годините, да се върнат. Но когато говоря с мои приятели, които са в чужбина отдавна и когато ми споделят, че мислят за връщане, ги разубеждавам. Казвам им, че ще останат разочаровани. Казвам им, че сега може би стресът им идва в повече и затова ги е затресла носталгията, а повечето хора свързват родината си с детството и юношетвото - с безгрижните весели години, със сигурността, осигурявана от родителите им, с безметежността.

Когато мине време, човек си спомня само хубавото, лошото го забравя. Това е защитен механизъм на психиката. Ето, аз например от казармата си спомням само веселите моменти. Само смътно си спомням, че тия добри моменти са били по-малко от 5% от времето. Но тях помня.

И моите приятели в чужбина - и те така. Само хубавото помнят от България. Смътно помнят, че е имало нещо гадно и гнило, което ги е подтикнало да емигрират, но вярват, или искат да вярват, че тези лоши неща са изчезнали или надживени. Е, тъжната истина е, че не са. Заплатите още са си супер ниски, финансовата несигурност на масовия българин още си е супер стресираща, здравеопазването все още е примитивно, държавата все още е мащаха за повечето от българите. Мангалите са все повече и все по-нагли. И това са само част от нещата. Малка част.

За това бъдете си там, където сте се устроили. Не мислете за връщане, задраскайте тая опция. Ако можете, помагайте на свои роднини тук, всички оценяваме високо потока от средства, който вкарвате в гладната ни икономика. Ако искате, участвайте в разни инициативи за популяризирането на България в страните, в които сте. Ако счетете за нужно, възпитайте И българско самосъзнание у децата си - българска история, българския език... Нека имат понятие от тия неща, нека знаят корена си.

Ех, мамка му...

Редактирано от ARlZE на 04.10.11 20:25.



Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: ARlZE]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано04.10.11 22:48



Много ми хареса постинга ти, трезво и без излишна еуфория или негативизъм.
Не съм съгласна само с всички тия качествени хора, които заминаха през годините. Заминават всякакви, а и в България има също "качествени", макар Че някои политици поставят под съмнение генетичния им материал





Тема Re: Ще се върнете ли в България? [re: Muskat]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано04.10.11 23:57



Забележи, че аз не пиша, че всички заминали са "качествени хора". Но именно качестените са тези, които ми липсват. Макар и повечето изобщо да не ги познавам.

Освен това, аз лично нямам никакви причини да изпитвам негативизъм към българите, избрали да живеят извън страната. Това е техен съзнателен избор и аз го уважавам. Радвам се на успехите на всеки един, който ги сподели с мен. Дали ще е семейство, нова работа или каквото и да е - това наистина ме кара да се чувствам горд. Понеже и аз съм живял за малко в чужбина и знам, че никак не е лесно да се впишеш в обществото, да пребориш предрасъдъците спрямо хората като теб, да те слагат в една графа с негри и араби.

Един от белезите на "качественият" български емигрант за мен е, че той никога не крие произхода си. Казва "Българин/българка съм" с вдигната глава, без срам, без несъзнателен подтик да се обяснява. Това е самоувереният човек, лицето, което бих желал да представлява мен и нацията ни навън. "Българин съм!".

Защото съм попадал на какви ли не путьовци, които лъжат, че са сърби или хървати, като горките си мислят, че това ще ги направи по-добре приети. Това е непростима путьовщина. Непростима не само за нас, но и за ония чужденци, които е излъгал. Защото те в крайна сметка разбират какъв е произхода на човека и в техните очи той изглежда ЖАЛЪК. Виждал съм го.

Редактирано от ARlZE на 05.10.11 00:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.