Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: KakMapa]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.10.11 15:14



защо нежеланието да имаш деца е 'болест'?
.........................

Значи, аз например съм много доволен, че познавам баща си. Имам приятели, които не познават бащите си. Имам и такива, които биха искали да не ги познават. Но аз съм горд, че имам баща като моя.

Та, един ден му казвам: "Не знам как ще ти върна всичко това, което си ми дал", а той ми отговори: "Ами не можеш да го върнеш, няма да стигне времето. Но пък можеш да ми се издължиш, като дадеш толкова, колкото си получил (не става въпрос само за пари, разбира се - бел.моя) на своите деца."

Да имаш деца в тоя смисъл означава да се издължиш за всичко, което ти си получил и което ти е позволило да си жив, пълноценен и щастлив човек. Да можеш да имаш деца, а да не искаш, е за мен е висша форма на егоизъм. Това е болен егоизъм.

нищо лично. Знам, че за жените тая тема е неприятна, тъй като все още битува мнението, че "жена, която не е родила, не е изцяло жена". Този стереотип, колкото и да е тъп, за мен е донякъде верен.

Нямам намерение да задълбавам в тоя казус, нито да се обяснявам защо мисля така. Затова ще ти оставя последната дума и моля те, не приемай думите ми като лично насочени към теб или като враждебност.



Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.10.11 17:22



Човек може да се издължи за всичко добро, което е получил (не само от родителите си) като раздава добро около себе си.



Днес помогнах на двама инвалиди в количка да се качат в автобуса, упътих двама къде е улицата, която търсят, упътих една жена кой автобус и от къде да го вземе, за да стигне там, където е тръгнала, изслушах търпеливо излиянието на седящия до мен в автобуса, който очевидно има тежък живот, доплатих билета на един възрастен човек, който явно не беше наясно с новото зониране и новите цени на билетите за градския транспорт и нямаше достатъчно пари в брой у себе си (билетите в автобуса все още се плащат кеш) и превеждах на една чужденка, която не знае норвежки, а служителката на гишето не знаеше английски.

Важното е човек да е добър и да помага - дали ще е към свои деца или към всички останали, е подробност.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор Лaмa ()
Публикувано06.10.11 17:37



Хаха, какъв биологичен часовник на 30 години бе човек

И как точно го усещаш, като те удря, тъпа болка в главата на мястото на удара ли? На тази възраст е по-скоро желание за няква нова хава, понеже другите неща си вървят вече.

Няма разлика между мъже и жени, някои хора искат деца, други - не и това е супер нормално. Никой не трябва да съди другите хора за избора, който са направили.

Гот е поне в една връзка и двамата да са на едно мнение, де.

Та това какво общо имаше в коя страна ни се живее, че ме домързя да изчета всичко?



Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: ARlZE]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано06.10.11 23:36



Ами какво да издължат тези, които ниамат родители или такива дето е по-добре да ги няма?

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: KлинтъH]  
Автор Monica123 (новак)
Публикувано07.10.11 01:04



Чак пък "женска злоба" :)))))Само исках да те извадя от заблуждение.

И статията е от 2007, сега нещета а още по-високи.......

What is middle class in Silicon Valley ?
Matt Bai, a reporter for the Sunday Times, posted an entry on his NYT blog about the definition of middle-class. In his article, he refers to the U.S. Census definition of poverty as $20,614 annual income for a family of four. However, there is no official definition of middle-class. Why is this important? Because most of the Democratic presidential candidates (Clinton, Edwards, Obama) are targeting this vaguely and apparently large group of people in their campaign rhetoric.

Now what was interesting in this posting, was not necessarily the blog (which was interesting), but the reaction by the fray. Comments came from a variety of people (ages, location, professions) about what that definition is. Some reader definitions included
- under $250,000 annual income
- 6 paychecks from foreclosure
- single New Yorker making $75,000
- a professor in Iowa making $45,000
- a SF Bay Area family $77,000 (according to some SF Chronicle article)

So, as a member of a 4-person family living in Silicon Valley, I am presenting a bottoms-up estimate of what a middle-class salary needs to be.

- mortgage - $4,000 (assuming a $800K house, 20% down payment 30year fixed loan)
- food (at home and out, including Starbucks runs) - $800
- utilities (broadband, utilities, phone, cell phone, tivo, water) - $400
- household goods/services (e.g., hospital co-pays, toilet paper, dental exams, plumber, appliances, etc..) - $300
- clothing - $200
- insurance (car, home, life) - $400
- car payments (2 moderate cars, no BMWs here) - $700
- gas - $200
- health insurance for family - $600 (employer subsidizes for employee)
- property tax on home (spread out over course of year) - $700
- gifts for family/relatives (averaged across all holidays/events) - $100
- 1 yearly vacation (spread out over the year) - $200

TOTAL of $8,600 in monthly expenses

Now assuming a 35% tax rate and $15,500 401K savings, we come to $174,269.

Nothing luxurious here - no BMWs (just a Honda, Camry), no big house, no private school, no clothing spending sprees, no orthodontic care, no weekend getaways to Hawaii or Europe, no household help, and no overwhelming savings aside from 401K....

Now, I am sure there are definitely ways to bring this down - cutting out the dining out, no new clothes at all during the year, no vacations, and lower gift expenses. Even if you cut out a lot of these expenses, you get to about $156,000.

The key to all of this is the mortgage payment which makes middle-class in Silicon Valley look ridiculously wealthy by most American standards. If we brought mortgage down to $1,000 which is more mainstream (assuming avg housing price of $207,000, 20% down, 30 year fixed), the annual income drops to $100,000. But then it wouldn't be Silicon Valley, would it?

Sad, isnt' it? I just hope the Democrats really do something about middleclass here in Silicon Valley.... ha ha... Maybe we should ask for Universal Mortgage :)



Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: bad girl Jo]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано07.10.11 03:10



не знаех, че имаш дете. :)

интересна гледна точка, мерси. може би не важи точно за деца, а за неща, които намираме за трудни и животопроменящи и/или обективно имаме нужда от помощ (раждането на дете със сигурност попада в тази категория). но това е много лично нещо, така че интерпретацията си зависи от човека и обстоятелствата.

_______



Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано07.10.11 03:17



аз нямам мнение по въпроса в коя класа си или не си.

но друго забелязвам...

значи, мен да не слушат за живота в америка, моника да не слушат...

защо направо не си кажеш, че ти си *единственият*, които има тежестта и правото да се изказва по каквито и да е въпроси свързани с щатите. не за друго, ами би било по-ефикасно вместо да ни режеш един по един.

_______


Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: ARlZE]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано07.10.11 03:28



мерси за отговора. и за последната дума. :)

аз лично искам да имам деца, но определено виждам егоистични елементи в това решение по принцип. когато хората решат да се размножават, го правят, защотото ТЕ така са пожелали, почувствали, 'дошъл е моментът'. не го правят с мисълта в какъв хубав свят живеем и колко би пропуснало едно дете, ако не се пръкне тук.

аз определено съм си го мислела това за моите родители-- че никога не мога да им се отблагодаря за всичко, което са направили за мен, и че вероятно единствените хора, на които ще дам толкова колкото те са ми дали, са моите собствени деца. и въпреки това не мисля, че ми е 'дълг' да имам деца. в определен смисъл даже е привилегия. да ти кажа честно, знам, че в бг мисленето е такова и на мен ми се струва това доста закостеняло, но всеки си има мнение.

надявам се не злоупотребих с 'последната дума'. просто исках и аз да си кажа мнението.



_______


Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: Monica123]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано07.10.11 03:55



ОК, ако наречеш аграрец - Инженер по Системи и управление който прави малко над 100к долара и учи в топ 2 университетите в света


Интересно ми е какво ще ти е определението за Кака ти Марчето - дето е изкарвала 40-50к годишно и учи в нес и спомням какво беше писала - демек средна класа университет извън - топ 5. Нея сигурно, ще я изкараш чистачка на тоалетни

Кой те знае и ти каква си........ама както и да е - както се казва, самочувствието без покритие обикновенно ходи по хората дето го нямат.......щото най-вероятно си или икономистка или графична дизайнерка изкарваща 60к, а мъжа ти да е някой програмист с 80тина к



Иначе пак ти казвам - аз говорех за Америка - стига с тая бей ареа - в Америка средната класа по дефиниция е от средно 30тина к до 100к
Тези с около 100к се наричат горна средна класа.........писна ми да споря с тебе.

Това ще ми е последния пост........със здраве

Редактирано от KлинтъH на 07.10.11 03:57.



Тема Re: Ще се върнете ли в България?нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано07.10.11 03:56



Не се опитвай да ме заговаряш аз с хора на визи не ща да си говоря

Ако пишеш от България на драго сърце ще си говоря с тебе АХаххахаха




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.