Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 24.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: интеграциятанови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.03.10 17:17



Аз ти говоря за истински планини, целогодишно снежни, ей като това нещо в Калифорния:





Отделно нали се сещаш, че няма как целогодишно да се къпеш в Атлантика особенно на вашите географски ширини,
там само може в сладка вода от дъжд да се къпете, иначе няма начин.

А за последното да, единственото е това наистина лошо нещо на Калифорния, спор няма аз признавам и плюсовете и минусите.

Но много хубаво ти е отговорил модератора.
Този живот един път се живее, и вероятността да те бутне нещо утре или да стане автомобилна катастрофа е доста по-голяма.
Ако човек почне да се притеснява от начина по който ще умре......то по-добре да не живее този живот.



Тема Re: Може ли таканови [re: _Jess_]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.03.10 17:21



Честно казано не помня такова изказване от Хищника.

Иначе...."....щото се зачудих, как ще поживееш 2-3 години някъде и вече ще си готов да се жертваш за новата си родина..."

Зависи от мотивацията, между другото. Всеки с бръмбарчето си, дет' се казва

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: интеграциятанови [re: DarkSide]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано21.03.10 17:22



Парадоксът е, че можеш да живееш в България и пак да не си интегриран.



Тема Re: Може ли таканови [re: _Jess_]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.03.10 17:23



Защо говориш след като никога не си била там.
Да ти кажа честно като бях по-малък, бях влюбен в немско говорящите страни
за мене имаше само Германия, Австрия, Швейцария - т.е ходил съм да работя там, някак си харесваше ми. Мислех си - мани я тази Америка.
Човек трябва да отиде да разгледа да поживее поне 6-12 месеца някъде и да разбере дали му харесва или не.
Сега ще ти кажа от моята камбанария защо ми харесва Америка повече -
Защото в тази страна не е важно от къде идваш, всички хора са равни - и ако си по душа и по дух Американец, то ти си истински Американец.
Което не мога да го кажа за европа - дори и тук в клуба съм забелязал признаци за расисъм в голям процент от хората......
и само мога да се радвам, че те са живящи в Европа, а не в Америка, страна на мечтите и на равните права и отношение за всички.



Аз никога не се почувствах като у дома си в Австрия, Германия, Англия и другите страни където съм работил, в Америка си се почувствах в къщи си.

Та така, спирам аз да пиша, в тази тема, със здраве.



Тема Re: интеграциятанови [re: XищниK]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано21.03.10 17:34



"Този живот един път се живее, и вероятността да те бутне нещо утре или да стане автомобилна катастрофа е доста по-голяма.
Ако човек почне да се притеснява от начина по който ще умре......то по-добре да не живее този живот."


Хубаво де, ама ако разсъждавахме така, нямаше да има хора изобщо. Еволюцията щеше да ни е изтрила от лицето на планетата.

Нали знаеш, какъв е законът на еволюцията: или се адаптираш, или умираш.
На този закон се дължи обликът на живота, такъв както го виждаме. Законът е в сила от 3.5 милиарда години.

Затова, хората мислят за природните стихии, изследват ги, за да можем да оцелеем. Инак ще станем на фосили.



Тема Ти пък веднага го отряза от контекстанови [re: deltaVpn]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.03.10 17:38



Не знаеш ли, че Хишо си пада по азиатки, там винаги има план Б




by himbeer

Тема Re: Може ли таканови [re: XищниK]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано21.03.10 17:40



Прав си, че българите сме расисти, поне по-голямата част от нас сме такива, но да пишеш, че в САЩ всички са равни... На думи - може би. Защо тогава е пълно с щатски сайтове против цветнокожия президент и съпругата му, сравнявайки ги с маймуни. В САЩ е важно да си W.A.S.P. и всички остнанали са по-нисша категория.
Една серия от "Закон и ред" завърши със следната реплика на прокурора от ирландски произход - "Знам, че не съм достатъчно бял, за да живея в "Гринуич", Кънектикът" - това ще да е някой свръхснобарски квартал или градче - не ми се рови из нета за информация.



Тема Re: Може ли таканови [re: XищниK]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано21.03.10 17:43



Еееее, Хищнико, аз тъкмо се каня да ти кажа, че с последното си изказване си абсолютно прав.

. И ти тъкмо написа нещо наистина сериозно и заслужаващо си и реши да спеш да пишеш в темата . Ама ето, видя ли, в спора се роди истината



Тема Re: интеграциятанови [re: deltaVpn]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано21.03.10 17:46



Подобно нещо написахме с Дарка по-нагоре в темата, един вид чужденец в собствената си родина, и още по-парадоксално, да се чувстваш неинтегриран без да си напускал България





Тема Re: Аааа, глупости на търкалетанови [re: deltaVpn]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.03.10 17:52



"...Ако човек почне да се притеснява от начина по който ще умре......то по-добре да не живее този живот...."

То не подхожда на темата ама...

моля другарко, той почна първи

Не че се притеснявам ама дълги години се бъзиках със съдбата да умря с оръжие в ръка. Или да се въплътя с "голямото синьо" (кой знае - знае, кой' не - не обяснявам). После... продължавам да се бъзикам с разни по малко "обществено уважаеми обстоятелства"

Дай боже да има задгробен живот и да се хихикам на реакциите на кой' реагира за кончината ми. За едно съжалявам - неотдавна се спомина приятел който ми обеща да ми постави надгробна плоча с надпис "...I did it my way! Regrets...I had a few..."

E da, Франк Синатра го е пропял преди мен, со уат. И сигнатурата ми е цитат от друг пич!

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.