Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 10.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.03.10 19:27



"няма неподходящо време, има неподходящи дрехи"
Това го казват и при нас

Иначе съм съвсем съгласна с поста ти - палмите и липсата на дъжд/сняг не е основното, за да си щастлив

Do what works or do what's right?

Тема Re: интеграциятанови [re: deltaVpn]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.03.10 19:28



Малко философски стана, но наистина въобще не споделям твоето мнение за човечеството и то самото и историята му е доказателство на думите ми.
Ако хората не мислеха по начин - "извън кутията", и не бяха всеотдайни и безстрашни, то вярвай ми теб нямаше да те има.
Щеше още да се смята, че земята е плоска, половината континенти нямаше да бъдат открити(защото щеше да ги е страх да експлорват по вода с първобитни кораби най-малкото), отделно дори самата Българска история - ако ги беше страх хора като Левски и Ботев от Турците и това да не бъдат убити, теб нямаше да те има, или ок - щеше сега двамата да си говорим на Турски.

Не съм съгласен, е леко казано - че в еволюцията ни е щяла да ни изтрие - а напротив ако хората бяха страхливи - тогава е нямало да ни има,
нямаше да сме стъпвали на Луната и т.н и т.н


Точно най-великите хора са доказателството, че ти въобще не си прав/а, помисли си малко преди да казваш такива неща - защото си е живо ускверняване(или както се пише) на всички смели и безстрашни хора.



Тема A как ще коментирашнови [re: _Jess_]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.03.10 19:53



Имаше преди време едно смело изказване на някой представител на германските служби, че хората, които не са интегрирани в родината си, не могат да се интегрират тук?

Изваждаме тези, които са родени или израстнали в Германия.


by himbeer

Тема Re: A как ще коментирашнови [re: himbeer]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.03.10 20:32



Verlierern raus?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: интеграциятанови [re: XищниK]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано21.03.10 20:40



Не си схванал, какво пиша. Не твърдя, че трябва да има страх, а че човек трябва да си дава сметка за разни неща около него и да си задава въпроси.

Преди да има голямо откритие, трябва да има въпрос.





Тема Re:нови [re: deltaVpn]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.03.10 20:49



Като се заговорихме за въпроси - я да те питам нещо по темата.
Колко различни "рецепти за щастие" има според теб?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано21.03.10 20:58



Ако трябва да съм точен, разпределението на рецептите сред хората е Гаусиан с центроид някъде около "работа, пари, семейство, деца". Осреднено за всички хора. Статистически по-малко на брой са хората, за които щастието е различно от тези 4-те.



Тема За пример синови [re: MитpeШoпa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.03.10 21:21



как се сдържа да не напишеш "loser"



Доколкото си спомням беше някакъв фрапиращ случай, ставаше дума за криминални.

Но надявам се между нас да няма такива, така че мога да го сведа приблизително до форумната ситуация.

Ако вземем на Дарки "външното" интегриране, мисля че някой, който не иска да работи, не би работил където и да е.

Да вземем и стреса в службите и кое беше още, което самата Джесс написа че има в България. Това че в Германия ситуацията за нея минава по-безстресово определено не мисля, че тя е тази, която дава тон на атмосферата. Ако съдя по неща, които съм видяла аз, мисля че тя е от хората, които "отразяват като огледало", но не дават тон.


Така че тук става дума за хора, които обитават средата, без да я създават.
т.е. средата ги интегрира.


Има и един друг феномен, който пък е свързан с германците в икономическо по-слаба държава. Много от тях клонят да дават този същия тон на атмосферата, като се самоопределят като по-висше създание.
Изключенията са именно тези, които са стабилни в Германия и знаят че животът на различните места има различно мерило.


by himbeer

Тема Re:нови [re: deltaVpn]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.03.10 21:26



Хубаво. А според теб "работа, пари, семейство, деца" има ли абсолютно идентично съдържание и контекст за всички хора? С думи прости - всички хора ли се стремят към една определена работа, една определена сума пари, един определен тип семейни отношения и определени деца по пол и качества, за да бъдат щастливи или тези четири могат да варират спред човека?



Do what works or do what's right?

Тема Споко,нови [re: ZainGadol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.03.10 22:00



сглобена е в Канада наистина но е достатъчно "хамерикана"


И в момента има истински - но често не са за населението е "флийт" само, за таксита, полиция и т.н.

ПП: Някое армейско Хъмви няма ли наоколо - от някой аукцион? Чувал съм че основите им са положени с джипката на Ламборджини някога (която така и не проби), не знам дали е вярно. В интерес на истината не са нещо особено, мен ако питаш - по-скоро си намери стъклопластов боди-кит (имаше дори за платформата на Кефер за $4500!) и си го направи на базата на някоя масова кола.





Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.