Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 10.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: интеграциятанови [re: _Jess_]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано20.03.10 18:45



Ок, обеди ме.
Сменям ей това в клипа за твоето.



Ако поне половината неща ги има в твоето градче, и има поне толкова хора за да ми е интересно колкото в моята 9 милионна бей ареа.



Тема Re: интеграциятанови [re: Asia.]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано20.03.10 18:56



Ти ме уби вярно ли сравняваш Тунис с Калифорния?



Незнам какво да си мисля за теб, плашиш ме

Ето ти клипче и на теб





Тема Re: интеграциятанови [re: XищниK]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано20.03.10 22:20



Не съм те убила, щом пишеш още


В Калифорния, а и в щатите не съм била, но ти нищо интересно не показваш оттам - само грозни безлични къщи и още по-грозни коли. Какво да ми харесва там? Моят дом, моя крепост? Не бих могла да живея така. А за мен си мисли каквото си искаш, не държа да оставя навсяка цена добро впечатление за себе си.



Тема Re: интеграциятанови [re: XищниK]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано21.03.10 00:05



Ох, хич не ми се искаше да те разочаровам, ама всичко от твото клипче го има и в моя град.

Дори и плажче, макар мизерно, щото е на река. Дори и палми, целогодишно, защото има огромна и европаизвестна "Палменгартен".





Всичко си има, не ми се хвали.



Тема Re: Може ли таканови [re: jamie]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано21.03.10 00:06



Не си разбрал, Джейми, той не само се е интегрирал, ами дори е готов да умре за новата си родина





Тема Абе и тойнови [re: _Jess_]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.03.10 00:45



като парниковите палми в селото ти май , ама карай


Темата е поучителна -за тия които имат очи да видят.




Тема Re: Абе и тойнови [re: jamie]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано21.03.10 05:19



Леле мале Jess

много си "толерантна". Затова аз като бях в Гизен (предполагам, че се сещаш за града, щом живееш близо до Франкфурт) и стоях 2 месеца там. Не видях нито един слънчев ден, страхотно депресиращо време, чудя се как може хората да казват на бялото "черно"?! Нямам нищо против тебе или страната, в която живееш, но да не се окаже, че "гроздето е кисело".
А сега малко красоти и от мен



това е от градът, в който живея, а последните 2 са от Карибите







Тема Re: Може ли таканови [re: _Jess_]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.03.10 11:39



"..Не си разбрал, Джейми, той не само се е интегрирал, ами дори е готов да умре за новата си родина ...".

Е, чак пък да умре? Да почне да спазва законите и да си плаща данъците на първо време е напълно достатъчно. Второто поколение - повече



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: интеграциятанови [re: DarkSide]  
Автор Frenger (She)
Публикувано21.03.10 12:07



Даркилине

,хубава тема,но не споделям философията ти в начлния постинг..някой по долу бе казал,че "интеграция" в днешния глобален свят е противоречив термин..дори да ти липсват хората от Бг за 0,0(нещо) на минута може да си говорите с часове.като не познаваш новите "сили на деня" ,то за 10 дена в Бг много бързо би ги опознал ..относно мисленето на български,аз в последно време се улавям да мисля на 2 езика ,но това което съм уморена..нормално
няма голяма разлика между външа и вътрешна интергация,но Рокси е казала,че си зависи от човекО..виж когато тук е -17 ,а в Бг +15 малко повлиява на оценката ми ,но и това е преходно...

В отговор на:

Интересно ми е как се справяте с този живот в два паралелни свята




няма паралелни свята при мене,има само един..моят си..не балансирам,а правя това,което искам и/или се изисква от мен на момента (учене,работа и т.н)...пък времето ще покаже..в крайна сметка няма какво толкова да му се мисли,понеже отнема от самото изживяване



Тема Re: интеграциятанови [re: Frenger]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.03.10 12:21



Дори и ако всички живеехме на един голяяяяям космичен кораб (Бабилон 5 например) пак би трябвало да се интегрираме някак си, поне що се отнася до взаимоотношенията между нас.

Според теб един помак традиционалист не би трябвал да има ник'ви проблеми/нужда от интеграция, ако се пренесе в...някое университетско градче в немачко или свенско, където мацките се пекат на слънце топлес?

Нито пък някой немец случайно попаднал в Столипиново?



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MитpeШoпa на 21.03.10 13:33.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.