Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Опит за сплотяване на позициите извън и в България  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 11:21



Сега, с риск да засегна тук пишещите пускам тази тема.
отскоро се мяркам в клуба и забелязвам един негативизъм между българи в българия и българи в чужбина.
За мен проблема е следния описан е



Забелязвам го при много хора излезнали навън и постигнали нещо.
Веднага си мислят, че е са вече "богове" и могат да дават акъл на всички останали в Бугаристан.
Абе хора, осъзнайте се малко и се дръжте подобаващо. В голям процент това което сте постигнали, е защото сте свикнали да сте борбени благодарение на негативните условия тук, и сте попаднали на благоприятна почва сред хора свикнали за даденост неща за които вие сте се преборили. Ето затова сте и конкурентно способни.
Това, обаче не ви прави по-умни от сънародниците ви в България, за да може с лека ръка да изказвате мнения и квалификации.
От висотата на предварително спечелените ви битки в едни по-уредени общества, вие се опиянявате, и веднага почвате да давате съвети на нас тъпите бугаристанци как да живеем. Много моля, ако ви стиска приберете се и ги приложете. Ама не като ония измислените министърчета Хари Смотър дето ходеше да сменя табелки с имена, и Милен Велчев, дето заграби каквото можеше, а със сърце.
Лек ден и успехи в живота




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.03.10 11:27



Ако четеш по-сериозно ТУК, ще разбереш, че впечатлението ти е грешно





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.03.10 11:47



тук сме все прости лузъри, от миене на чинии и тоалетни не ни остава време да даваме акъл ... глей си по-добре рахатя, манекенките, мерцедеса и бодигардовете



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано04.03.10 12:02



Човек, който е постигнал нещо, няма да си позволи да се държи като бог, защото знае от къде е тръгнал, какви усилия са му коствали и колко още не знае и има да постига :) В този ред на мисли темата ти нито има ясна цел, нито ясен "таргет" ;)



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 12:42



Аз на конкурентноспособност се научих другаде - в Бг нямах конкуренция... Това в кръга на майтапа. Съвети не мога да давам. Ако някога /голям въпрос ДАЛИ/ се прибера, ще пробвам да ги приложа на практика. Един подобен опит имах преди около пет години, но ме отказа мързеливостта /с извинение към всички "работни"/ на бългрските работници. Един "майстор" ми лепи 15 квадрата плочки за 4 дни - в Гърция ги лепят за 3 часа.....



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 13:44



глей си по-добре рахатя, манекенките, мерцедеса и бодигардовете
Благодаря за съвета, нещо по-умно да имаш да кажеш ;)




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 13:46



Един "майстор" ми лепи 15 квадрата плочки за 4 дни - в Гърция ги лепят за 3 часа.....

Ми ако му платиш като на гръцки майстор, току виж и той ги залепи за 3-часа






Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.03.10 13:47



Аз си помислих обратното- толкова много му е платила, че този "майстор" се е шлял 4 дена.





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Фиш]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 13:49



Дано, мен лично ме издразни изказването за бугаристан и бугаристанци на боздуган, и как виждаш ли нищо не сме дали на света. Не съм някой болен патриот, но лично познавам акад. Цветан Цветков има го в линка .
Това, че като българи се мразим, топим един друг и делим непрекъснато хич не е хубаво, и изпадаме от краен патриотизъм в национален нихилизъм е много тъпо




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 13:52



Абе, така му плащах, щото бях неориентирана - та приятели ми казаха: там ти е грешката - постарал се е човека да ти докаже, че парите си заслужават /времето/!



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Фиш]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 13:53



Едва ли .






Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 13:58



Какво "едва ли?". Тогава бях на принципа - след като в Бг килограм картофи струват, колкото в Гърция, значи така струват и майсторите. Ама "майстори"едни да ви видиш! Този, въпросният, е само един пример - сблъсках се с десетина от това съсловие. Не ми се говори.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.03.10 14:01



На мен също не ми харесва да наричат България Бургаристан.Макар че като се замислиш, стан значи земя.Например Татастан(Земята на татарите), Казахстан, Дагестан (Земя на смелите мъже, ако е вярно това, което съм чела).
На полски Станье заднечони (простете ми полския) значи Страната зад океана, означава, че е и славянска дума.За съжаление не се занимавам с етимология и тези примери са от неща, които съм видяла тук-таме.Самата дума стан е останала в българския език като лагер, бивак.Дори има и такова село някъде из североизточна България.
Основното е, да проявяваме достойство и сами да пазим доброто си име.Да ти призная, много ми е приятно да контактувам с изключително голяма част от пишещите тук от чужбина.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 14:04



Глей сега, само не ми говори за Гърция, и пословичното гръцко трудолюбие. Половината ми рода е там, корените са ми от там.
Да се благодарите на 6-ти американски флот,военния режим, и на по-раншното ви приемане в ЕС. Иначе с пословичното гръцко трудолюбие все ще си измрете "отглади" както казваше баба ми която е от там .




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.03.10 14:07



каквото повикало, такова се обадило, ако имаш лични отношения за изясняване с боздугана, той пише в съсседния клуб, омръзна ми да обяснявам на сульо и пульо че нямам сестра, че на никого не давам непоискан акъл, че не наричам държавата си булгаристан и че ми е писнало от гастрольорчета - модератори, които дигат трафика на клуба с теми ние тук срещу вие там



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 14:14



Не мисля, че баба ти /ако е от там/ го е казвала това, защото е знаела как се работи, ако решиш да работиш и имаш за какво да работиш. В Гърция знам, че като извикам майстори /миналата година правих основен ремонт/, се договаряш за това и това, цената е тази и тази, ако си съгласен - стискате ръцете и започва бригадата дейност. В минимално време са приключили , нямаш задължение да им приготвяш обяд, а между временно ти обясняват и защо правят това или онова по строежа ти. Това е историята. В България / поне до преди пет години/, майстора го питах - Кога ще приключите? и ми отговаряше: "Ще видим". Между временно - три часа на обяд за почивка, обяд /който приготвях аз/ и ракийка. Та там е разликата. Не искам да наскърбя патриотичните ти чувства, но не е лошо да отидеш в Гърция по обекти за да видиш как работят и после да ги сравняваш с практиките на местна почва.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 14:22



Между временно - три часа на обяд за почивка, обяд
Е тук ме разсмя. Извинявай ама ще изместим много темата. В Гърция след 14-до около 19 часа какво правите.
90% от населението ви е мързеливо и за нищо не става (освен да върти броеницата и да седи по кафаните)
Парите от ЕС свършиха. Веселбата тепърва предстои.
П.П. не отричам, че има такива майстори на балканите сме все пак. Но по стечение на обстоятелствата за 2-години ремонтирах 4-мои жилища и съм попадал на такива майстори, като твоя, но повечето бачкаха от 9 до 19 яко бачкане, щото всеки работи за пари, а тях ги чакаха обекти




П.П. очаквах първата изхвърлена държава от ЕС да е България, но май ще е Гърция... Поради мързел довел до финансови измами в брутални мащаби.




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 14:35



"П.П. очаквах първата изхвърлена държава от ЕС да е България, но май ще е Гърция"

чЕ , КОЙ Е КАЗАЛ, ЧЕ ИСКАМЕ ДА СМЕ ВЪВ ВАЛУТНАТА ЕВРОПЕЙСКА СИСТЕМА?!
Повечето прогресивни сили казваха, че не сме готови да въведем еврото и то ще ни донесе само беди! Да ти споделя моя опит - когато бе въведено еврото, всички си сменихме парите в банката предишния ден. На другия ден осъмнахме с вестници 1 евро за бройката, а не 100-те драхми, дето дотогава плащахме / 1 евро - 340,75 драхми/.
Та така с еврото. Едно време се майтапех, че при първият ми семеен пазар с мъжа ми отидохме в зарзаватчийницата и той, неосведомен за стойностите на продуктите, се провикна - искам магданоз за петстотин драхми / една щайга тогава/, а в последсвие / след въвеждането на еврото/ - толкова започнахме да плащаме за една връзка.
За Гърция не бери грижа - както знае баба двеста - така знае и две. Ще се справи със ситуацията. Гърците не са мързеливи по принцип. Не зная за баба ти и за роднините ти там - може пък и да са изключение. Или пък ти не си се постарал / или пък не си имал времето/ да им разбереш философията.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано04.03.10 14:52



"Дано, мен лично ме издразни изказването за бугаристан и бугаристанци на боздуган...."

Ами насочи си поста към "БОЗДУГАН" тогава, недей да правиш екстраполации от един ник към всичките лузъри, миячи на чинии, кенефи, чужди дирници, чат пат епруветки и много, ама МНОООООГО рЕдко миещи себе си по често от веднъж седмично, и то ако има топла вода, или вода изоПщо!



Пич, не си кръгъл идиот, чета те в "недвижими имущества", ама и тук повечето не сме кръгли идиоти. То вЕрно, с двуцифрено IQ сме повечето, ама от високите - 70-80! Единствената с декларирано IQ 140 (или 142) е временно банната та...съобразявай се все пак с плебса тук.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 04.03.10 14:56.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 14:58



КОЙ Е КАЗАЛ, ЧЕ ИСКАМЕ ДА СМЕ ВЪВ ВАЛУТНАТА ЕВРОПЕЙСКА СИСТЕМА?!
А защо искате пари да се справите със ситуацията
Дойде времето да плащате за мързела си, затова. Сега е втората вълна и съвсем ще го закъсате. Не от друго а от мързел. Но не това е темата. Предлагам да спрем. Единственото по темата е, че не са по-малко мързеливи от българите и примери с гърците на някой който не е бил там. То понеже сте много работни и ларш гърците, затова българи, албанци и турци ви берат портокалите и маслините.

Баба ми не е гъркиня. От егейска македония е.




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 15:03



Ем убаво, аз предварително се извиних. Всъщност кръгъл идиот съм



П.П. щом четеш пусни някоя тема. Интересно ми е недвижимостите по света как се движат ;)




Редактирано от Пaлaч® на 04.03.10 15:04.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано04.03.10 15:30



Е извинявай

ама не прочетох до края темата, праснах отговора веднага като прочетох цитирания пост. ВИНОВАТ.

Недвижимостите: За по света не знам точно, по нашенско има средно качване (доларово) към 3-4% последната година. Як спад от предишната (8-10%). Става въпрос за средноаритметично, суперлуксозните имотипоскъпяват малко повече но броят им е по малък. Спад...освен в злополучната Шдерот/Сдерот няма никъде. Бил е прав бащата на Марк Туейн дет' му казал: Синко, купувай земи. Спряха производството преди 6000 и кусур години. В Дубай направиха опит да подражават на дЕдо боже и да създават изкуствени земи. Да видим как ще се развият нещата там.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.03.10 15:49



щом е хубаво, кво ще кажеш ако дойда във недивижимостите, предварително се извиня, а после напиша че всички агенти са мошеници, които нищо не разбират, а само гледат да си пипнат комисионните и че сега сме в световна финансова криза именно благодарение на алчните агенти по недвижими имущества





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 15:53



Напълно ще се съглася с теб, защото и аз съм на това мнение.
Тук изпусна лакоми инвеститори и черен капитал ;).
Иначе заповядай в клуба. Той не е ВИП и може да си пишеш на воля ;)




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.03.10 15:53



Ами...няма да си единсвеният

Но Палача веднага посича



Тема Re: Клуб Недвижимостинови [re: DarkSide]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано04.03.10 16:00



"...кво ще кажеш ако дойда във недивижимостите, предварително се извиня, а после напиша че всички агенти са мошеници, които нищо не разбират, а само гледат да си пипнат комисионните..."

Напълно ще се съглася с теб, защото и аз съм на това мнение.

Там е превъплъщението на 'Радио 'Ереванския вариант на понятието "дружба народов": Всички юзери заедно, без разлика на пол и вероизповедание, попържват брокерите

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано04.03.10 16:25



много хубав опит но да беше прочел както трябва


Голям процент от хората в българия които пишат тук са дошли главно за да се задяждат /това е хайлайта на деня им/.
Когато ние си седим кротко тук да си хортуваме по разни въпроси ... не ходим по тяхните места да ги дразним за щяло и нещало, защо не се опиташ да ги накараш да спрат? Когато успееш да го направиш пак ела да видим.

Нито искаме да сме по умни нито по важни искаме да ни оставят на мира но те не искат И като влизаш на скандал едва ли ще те посрещнат с хляб и сол.

П.С.
И за думата Булгаристан можеш да благодариш на Братята Руснаци те първи са използвали тоя жаргон за нас ... като една от тяхните републики. Даже съм чувала и Абсурдистан .... понякога даже мога и да ги разбера защо

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 04.03.10 16:26.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.03.10 16:52



не може да е толкова тъп, та да не е разбрал кой кой е и и за какво се заяжда, очевидно е че пуска темата с цел провокация и нарочно пише обратното в заглавието ... нито пък може да очаква ние да сме толкова тъпи, че да му повярваме на сърцераздирателната история как си минaвал от тука човека, па прочел едно - друго, па му станало болно на душата от толкова много разсплотеност, и изведнъж взел че се загрижил за съдбата на живеещите в чужбина и решил че трябва на всяка цена да им даде акъл да не ce чувстват те като богоизбрани и че мира няма да си намери докато не стане сплотяване на българите вътре и вън, и така спонтанно си дошъл до гениалната идея да постне тука разказа "пази Боже, сляпо да прогледне!" с което да покаже правия път на неосъзналите се, едвам прогледнали свои сънародници и посее светлината на знанието сред тяхното мрачно нерадостно емигрантско битие



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано04.03.10 17:04



отскоро се мяркам в клуба и забелязвам един негативизъм между българи в българия и българи в чужбина

..........................

И аз като четох няколко теми в тоя клуб бях останал със същото впечатление. Обаче нещата не стоят точно така. В тоя клуб пишат двама, най-много трима, които целенасочено, още от заглавието на темата, почват да плюят по България и българите. Повечето клубари тук не споделят това поведение. В редките случаи, когато това се случва, то е понеже тук са влезнали некви дразнители, които им обясняват какви миячи и чистачи са, т.е. обобщават за всички емигранти, и съответно и емигрантите, защитавайки достойнството си, почват да обобщават в същия дух за всички българи в България.

След повече четене тук, мога да те уверя, че плюенето по България не е политика на клуба и в никакъв случай не е причина за тези клубари да пишат тук. Ако има антибългарски лозунги, то те са по-скоро реакция на нещо, а не акция.

пп Моята баба също е от Егейска Македония. След Балканските войни тя и цялото й семейсво се заселват в Несебър.



Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: ARlZE]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.03.10 17:29



Мдам, интересни хора са несебърлии





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано04.03.10 17:34



Абсурдистан (и Булгаристан май) са легитимни понятия в дирския клуб Политика. А и на Палач'а му е добре известно че почти никой не мрази родината си България , но рядко някой афишира обич към държавата си България.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: ARlZE]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано04.03.10 18:22



"...След повече четене тук, мога да те уверя, че плюенето по България не е политика на клуба и в никакъв случай не е причина за тези клубари да пишат тук. Ако има антибългарски лозунги, то те са по-скоро реакция на нещо, а не акция..."


Аризе, не обърквай критичното отношение към този или онзи специфичен проблем в България като "плюене по България/антибългарски лозунги". А проблеми в България има, не е като да няма, нали? И в клуб "Политика" тези проблеми се обсъждат/коментират в много по остри тонове от колкото тук.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: ARlZE]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано04.03.10 18:56



Мда, добре си го написал.
И да допълня - да, има двама-трима от живеещите в чужбина, който плюят по България, но има и няколко от живеещите в България, който си имат постоянен репертоар: "миячи на чинии", "нещастници, несмеещи да се завърнат", "родоотстъпници" и др. подобни тъпни. Та заради тези няколко души от двете страни страда целия клуб. Колкото по-малко хора обръщат внимание на глупостите им, толкова по-приятно ще е това място, т.е. зависи от нас.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано04.03.10 18:59



И когато българите в чужбина обсъждаме проблемите на България, то е точно заради това - защото си обичаме родината и искаме нещата възможно най-бързо да се променят към по-добро. Та нали в БГ живеят наши родители, приятели и близки...



Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.03.10 19:06



Джес, според теб колко от пишещите в клуба правят разлика между държава и родина?


И когато си критичен към първото, значи ли че си критичен и към второто?

Do what works or do what's right?

Тема Как можа бе?нови [re: Пaлaч®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.03.10 20:38



Аз тука с месеци работя - а ти за 1 ден срути сичко !






Тема Мда, на някои хора им трябва сдъвканонови [re: _Jess_]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.03.10 21:59



Мисля че на много от емигрантите им е "изопачена и поизкривена" ценностната система. Не знам от какво е, дали от културен шок, от стрес при оцеляване или каквото може да имат.

Тук в този форум е окей, защото има достатъчно хора на над 35 да речем, които са утвърдени като характери.

Всичко останало, което се опитва да обяснява коя социална служба какво плаща, как хладилникът е лукс или как да емигрирам с 3 деца като студентка и подобни, наистина са за мрън.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.03.10 22:20



Да не говорим за какъв мрън са хора, които не са влизали в български студентски общежития, но се изказват "компетентно" в какво състояние са



Do what works or do what's right?

Тема Идеята не беше да се хващаме за 10те разликинови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.03.10 22:50



Общежитията са тип подслон за преживяване на кратко време.

И няма значение в коя държава са, те просто са това.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.03.10 23:26



Разбирам защо човек, който не е виждал българско студентско общежитие, среща трудности да повярва, че в тях няма хладилници (ерго се считат за луксозна стока в общежитието, а не по принцип).


Но стандартите са различни в различните държави.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.03.10 23:30



Това "Булгаристан" от турското име на България ли идва? И какво влагат употребяващите думата българи? ДПС ли визират, турското робство ли, какво?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 00:21



Да ви кажа, аз не разбрах защо отворихте дума за тези хладилници

.
И не е до стандарта в държавите, а и до стандарта на отделните хора. Ама да се говори, че в наши дни един хладилник е луксозна стока, ееее, не е за вярване това



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 00:22



Аз мисля, че повечето правят тази разлика, друг е въпросът, че тези които не искат или не могат да я направят, просто са по-шумните.



Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.03.10 00:28



Стара приказка си имаме с нея, та се доуточнихме кога и къде хладилниците са лукс


Защото в общия случай не са и никой тук не го е твърдял, но в порутените български студентски общежития определено няма ... не знам дали си виждала блоковете в Студентски град какви са, тъжна гледка - прозорци, от които духа еднакво независимо дали са затворени или отворени, изпокъсани тапети, мръсни балатуми, баните са безумно мизерни, вратите се отварят с един по-силен ритник, дюшеците на леглата не се изчистват дори с основно пране - трагедия
Какъв хладилник там, какво чудо?
Чува се, че са започнали ремонти, дано ги направят прилични за живеене тези стаи.
Но е важно и самите студенти да пазят ремонтираното, разбира се

Do what works or do what's right?

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано05.03.10 01:40



въпреки че искам да те опровергая, по такъв начин си го съчинил това, че не ми е по силите. това е защото си написал супер големи глупости и е очевидно, че не ти е във възможностите да мислиш разумно.

Редактирано от pesho.konia на 05.03.10 05:20.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано05.03.10 04:26



аре още един неуспял емигрант





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано05.03.10 04:44



"Баба ми не е гъркиня. От егейска македония е"

Сега разбирам цялата ти жлъчност на тази тема / и те оправдавам донякъде/ Наистина няма смисъл от спорове кой народ е по-работен. В интерес на истината, познавам и българи, които са ужасно работни, познавам и гърци такива. Обратното също важи.
Дразни ме само, че генерализираш за всички гърци и не само ти - в последните дни гледам по българските клубове едно злорадство за състоянието на гръцката икономика и изявления от рода:"Мързелът доведе гърците до това положение", дето не е вярно. Доведе ги лошото управление на редица правителства, включително и по въпросите на временната трудова миграция - никакъв контрол върху незаконно наемане на сезонни работници от Албания, България, Румъния и т.н. без да им се внасят каквито и да било осигуровки - от там, безработица на местното население , дефицит в бюджетите на осигурителните каси, невъзможност за данъчно облагане, водеща до намаление на държавните приходи.... Освен това, роля изигра и поемането на олимпяда от една малка държава - строенето на огромни спортни съоръжения, които струваха милиарди, но се оказаха за еднократна употреба.

" А защо искате пари да се справите със ситуацията" - питаш.
Не съм компетентна да ти отговоря, но предполагам, защото Гърция е част от ЕС от 1981 и си плаща редовно всички членски вносове към всички институции на ЕС. Очаква се, че при трудност, ще се обърне за помощ към своите съюзници, а няма да търси подобна извън рамките на съюза. Освен това, при въвеждането на еврото, на ЕС му е било ясно какво е било икономическото състояние на Гърция - тези приказки, че гръцки политици били давали грешни статистики и управленията на другите държави от ЕС нищо не били знаели, според мен са глупости на търкалета. Знаят си много добре какво са правили и защо са го правили - за това и ще отпуснат искания заем. Въпросът е, че това, което изпокраде 2% от населението на Гърция, сега ще го плаща цял един народ във вид на преки и коствени данъци, правата на работниците , служителите и дребните собственици /средната и дребната класа/ ще бъдат сведени до минимум.
Мисля, че не си тук в опит за сплотяване, но май се усетих много късно.

Така, че - наистина е по-добре да не разискваме този въпрос, защото няма смисъл.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано05.03.10 06:50



ще ти кажа само, че тук няма гастрольори за вдигане на трафик. и още нещо - фейсбук и другите социални мрежи бавно, но сигурно убиват дира и клубовете му. до няколко години дира ще струва нула.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Шишapkи]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 09:32



аре още един неуспял емигрант

Дори и не съм се замислял . Поне не след 1989 г






Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 09:50



В отговор на:

Сега разбирам цялата ти жлъчност на тази тема / и те оправдавам донякъде/ Наистина няма смисъл от спорове кой народ е по-работен. В интерес на истината, познавам и българи, които са ужасно работни, познавам и гърци такива. Обратното също важи.



Хич не си ме разбрала. Ти започна с примерите, колко мързеливи били българските майстори, пък кави факири били гръцките. Сега биеш отбой и мяташ топката в моето поле... Типично по византийски
В отговор на:

Мързелът доведе гърците до това положение", дето не е вярно. Доведе ги лошото управление на редица правителства, включително и по въпросите на временната трудова миграция - никакъв контрол върху незаконно наемане на сезонни работници от Албания, България, Румъния и т.н. без да им се внасят каквито и да било осигуровки - от там, безработица на местното население , дефицит в бюджетите на осигурителните каси, невъзможност за данъчно облагане, водеща до намаление на държавните приходи.... Освен това, роля изигра и поемането на олимпяда от една малка държава - строенето на огромни спортни съоръжения, които струваха милиарди, но се оказаха за еднократна употреба.



За наемането на чужденци , кой ги наема тия чужденци... Пакистанците ли.
Защо тогава не стачкувахте. Дали не ви беше по-изгодно друг да работи, вие да си въртите броениците из кафаните
Какви са причините . Да не е случайно
-Мързела на гърците, и прословутата им спестовност.
А какво ще кажеш за същите гърци, които отвориха фабрики по цяла южна България и плащат мизерни заплати за 12 часов работен ден без осигуровки Медала има 2 страни

В отговор на:

Мисля, че не си тук в опит за сплотяване, но май се усетих много късно.




Така е, само, че ти малко измести темата започвайки с "Мързела" на българския майстор под чийто знаменател, постави цял един народ.
Май много бързо се "погърчи" .

Дeйствително хайде да спрем и без квалификации, да се придържаме към темата.
Аз осъзнавам, че много сбърках в мнението си към тук пишещите.
Но за теб и още двама съм сигурен, че не съм


Редактирано от Пaлaч® на 05.03.10 09:55.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 10:06



Май много бързо се "погърчи"

Браво истински патриоте, въртя - сука, намери си повод да ни цитираш История Славяноболгарская за неразумните юроди, които се срамят да се нарекат болгари.
Дано това да те успокои че си изпълнил патриотичния си дълг да натриеш носовете на предателите безродници невъзвращенци и да престанеш с провокационното си търсене под вола теле.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 10:26



Виж сега, понеже ти си един от другите за които не съм си променил мнението ще ти кажа :
Където двама си мерят ..... не си бутай .....
Разговора с госпожата, не е много по темата, но доказва тезата ми поне отчасти, поне за част от емигрантите .
Иначе мисля да се позадържа тук се оказа, че има доста готини хора от които мога да науча нещо :)




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано05.03.10 10:28



Добре,че не си го направил! Все пак някой трябва да остане там... А и сега в тази глобализация... Ако Европа я вземем,като един голям град с "квартали"... и сведем пример (по твоята специалност) със София значи: Дали,ще живееш в "Лозенец" (Германия,Австрия) или в "Борово" (Франция,Испания),или в "Ботунец" (България)... Е въпрос на избор.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: ZainGadol]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 10:35



Може и да е стечение на обстоятелствата.
От гледна точка на това, че имах все пак някаква материална база в България, за да я постигна другаде ми трябваше поне 10г. сериозен труд. Получих добра професия... Какво сега да хвърля всичко това на вятъра ли


Не смятам, че съм направил най-добрия избор, но по стечение на обстоятелствата, смятам че е най правилния .
Пък и все ще потръгнат нещата... Надявам се




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 10:56



Псевдопатриоте, твоето мнение за мене дълбоко не ме вълнува, доказвай си каквито си искаш тези, само не ми казвай какво да правя за да не ти кажа къде да отидеш.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано05.03.10 11:04



Пък и все ще потръгнат нещата... Надявам се
-О,разбира се! Те са потръгнали.България отдавна не е "тази",която беше преди 20г. например. Амин дай БОЖЕ!!! Единствения неприятен момент момент е,че за хубаво.или за лошо един живот живеем и всеки се стреми да го "изцеди" на "Макс".Другата чисто човешка черта е да се "сравнява"... Нещо,като: "градината на комшийте е по-зелена"... и това "неписано" съревнование...,което е всъщност двигатела на прогреса. Най-важно е здравето приятел! Всичко друго е без особенно значение... дали имаш най-новата плазма,или кола... те са нови за година.И после излизат "по-нови" и така до безкрай... както с "турбо пичките" и пролетните цветя.И к'во правим? Така,че май всичко е относително и една "голяма глупост"?! Живей си както на тебе ти е гот и го разбираш и да не ти пука!



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: ZainGadol]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 11:08



Живей си както на тебе ти е гот и го разбираш и да не ти пука!

Да, ама на някои им е гот да учат другите как да живеят, щот така е по-лесно.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано05.03.10 11:11



Иначе мисля да се позадържа тук се оказа, че има доста готини хора от които мога да науча нещо :)



Както решиш. Признавам си без бой че от мен само лоши неща ще научиш. Щот съм от "лаещите кучета на англоамериканския колониализм и на ционисткия милитаризм". А, и серTифициран (от народния съд, задочно) предател на родината.



П.С. Сигурен съм че съм третия от "списъка" ти.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 05.03.10 12:50.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 11:26



Никога не съм се писал патриот

. Още по-малко може да ме наречеш псевдо




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано05.03.10 11:30



В отговор на:

не знам дали си виждала блоковете в Студентски град какви са, тъжна гледка - прозорци, от които духа еднакво независимо дали са затворени или отворени, изпокъсани тапети, мръсни балатуми, баните са безумно мизерни, вратите се отварят с един по-силен ритник, дюшеците на леглата не се изчистват дори с основно пране - трагедия




къде забрави плъховете и хлебарките един път съм спала в студенстски град..никога не желая да повторя тази кошмарна нощ..

посред нощ се събудих понеже приятелката ми бе в банята опитвайки се за затисне с леген един плъх

след това не можах да спа от страх,че някоя хлебарка би се покатерила на леглото ми...такъв страшен звук правят като ходят по пода...бррр настръхвам
се съм виждала мизерия ,но чак толкова повярвай - никога



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 11:31



В отговор на:

П.С. Сигурен съм че съм третия от "списъка" ти.




Не, не си. Ти си един от готините. Пък и нали си на градска тарифа с господа. Готино е да имаш такъв човек поне за виртуален познат.

В отговор на:

Щот съм от "лаещите кучета на англоамериканския колониализм и на ционисткия милитаризм". А, и серифициран (от народния съд, задочно) предател на родината.



А това ако е истина, с радост ще те чакам да изпием по една нациналистико-шовинистична ракия като си дойдеш в България .
Не мога да понасям лицемерието и наглостта нито на едните, нито на другите




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Frenger (She)
Публикувано05.03.10 11:42



В отговор на:

в последните дни гледам по българските клубове едно злорадство за състоянието на гръцката икономика




хаха отвори последните броеве на The Economist и хептен ще ти се стъжни...лъсна истината ,че гърците сами са си виновни за състоянието на икономиката си в момента..не се знае,знае ли се каква ще е гръцката съдба оттук насетне



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Frenger]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 11:48



На тях всички са им виновни, само не самите те.
А най голямата глупост е
"Да вярно лъжехме, ама те знаеха, че лъжем"

.

От гърците по големи комунисти няма. Ако може само да се стачкува за по високи заплати те ще са шампиони... И са шампиони




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано05.03.10 11:53



И Аз съм от "англоХ'американския" отбор. За циона много не ми пука... Определението беше: "Изменник на родината"!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Frenger]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано05.03.10 11:55



Абе ти остави... нещо за продажби се чува... някои от островите... акропула...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано05.03.10 12:22



"Май много бързо се "погърчи""

Не съм. Просто по рождение съм и българка и гъркиня.
Ако и на Митре му кажеш след малко, че целокупният израелски народ е агресор и е виновен за нищета на всички околни арабски народи, така ще ти отговори, че ще си промениш мнението и за него. Каквото повикало - такова се обадило.

"измести темата започвайки с "Мързела" на българския майстор под чийто знаменател, постави цял един народ. "

Нито съм изместила темата /отговорих ти защо аз съм решила, че не мога да приложа своя опит в България, в отговор на запитване от темата ти /, нито съм поставила един цял народ под един знаменател /ако се върнеш, ще видиш, че говоря за строителни работници /. Не бих могла да поставя целия български народ под един знаменател, защото и аз съм част от него и не се смятам за мързелива.
Ти постави един друг народ под един знаменател и го нарече крадци, мошеници, мързеливци....

"А какво ще кажеш за същите гърци, които отвориха фабрики по цяла южна България и плащат мизерни заплати за 12 часов работен ден без осигуровки"

Ще кажа, че тогава и в България липсва контрол върху наемането на работници и изплащането на осигуровки и ако в скоро време не наложи подобен, ще се озове, подобно на Гърция, с празни осигурителни каси, огромен дефицит в бюджета и т.н. , с всички произтичащи от това последствия, да чукна на дърво да не го видя и това.

Какво мислиш за мен, въобще не ме интересува.
Айде, лек ден. Повече няма да ти отговарям, защото ми писна да се занимавам с теб.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 12:38



Май много бързо се "погърчи"

В качеството си на какъв даваш тази оценка? На прогледнал сляп?



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: ZainGadol]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано05.03.10 12:43



Ако се интересуваш, да ти изпратя проспекти....
Ще се изкефя максимално ако разпродадат всички така наречени "врахонисидес" /скалисти островчета/ на мераклии от Европа, ама искам да има скрити камери, когато решат да ги облагородяват за да се нанесат . И после да ги видя като започнат да си плащат местните данъци и такси.

Приказката за продажбата на Акропол-а е местен виц, за да се посмее народа. Какво друго му остава!



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано05.03.10 13:11



"...Ако и на Митре му кажеш след малко, че целокупният израелски народ е агресор и е виновен за нищета на всички околни арабски народи, така ще ти отговори, че ще си промениш мнението и за него. Каквото повикало - такова се обадило...."

ТЦЪ!

В първото си мнение обяснявам, сравнително кротко. Второто мнение ми е малко по...уточняващо фактите (не тези извадени от контекста) по сензационните новини а истинските, колкото и неприятни да се те.
Третото мнение е сритване по кратунките на патологичните лъжци, дисинформатори и клеветници, винаги придружено с ТОЧЕН цитат подкрепен с линк.

Като например как мойта нетърпимост към оплюващите емигрантите (кой чете и помни го знае) се превърна (в твой пост) на "открита враждебност към новата вълна емигранти". Сега КОЕ беше причината за това още не изясни:
1. Не си чела ама като сритах дриймчева (АКА никифин) се 'фърли по матросовски на амбразурата.
2. Прочела си нещо ама не си го разбрала.
3. Хем прочела, хем разбрала, ама реши да пробваш дисинформация бетер комунярите и да пооклеветиш някого. Това защото не си разбрала че имам и нетърпимост към лъжи и клевети изиПщо, и по мой адрес специфично.

П.С. Още очаквам нЕк'во обяснение за...метаморфозите за мойте нетърпимости в твоя пост (искаш ли линк или помниш какво си писала). Изсулване като пръдня в гащи от рода "ами Барби да ми изтрие поста" е неприемливо. Алтернативите:

А. Писала си нещо - аргументирай го.

Б. Бъди достатъчно морална да напишеш в открит пост че си сгрешила - никой не е имунизиран от грешки.

Г. Бъди готова да ти го припомням, не понасям комунярски дисинформатори и клеветници.

П.П.С. целокупният израелски народ е агресор и е виновен за нищета на всички околни арабски народи,
Забрави да споменеш че ционистите пият кръвта на 'ристиянски деца вече 4000 години. По великденските празници!

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано05.03.10 13:42



Винаги е било така... в живота.или си "чук".или "наковалня"! Както и ако няма балами няма да има тарикати...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 13:43



"Опит за сплотяване на позициите ... с риск да засегна тук пишещите..."

Я помисли пак кое от двете е целта



Истината е че човек си харесва културния контекст в който живее и се идентифицира с него... Поразгледалите извън БГ общо взето са видели едно по-уредено общество, и тъй като ги е грижа за България им се иска и тук да е така. И затова дават съвети как да се оправим (преди да се научат че няма смисъл, тук май почти всички са се научили).

Сред тия наблюдения и сравнения има и тотално погрешни... сещам се за един приятел който живее в САЩ, преди десетина години беше потресен от навлизащите тук мобилни телефони... и твърдеше че това е някаква мода която ще отмине и че хората си харчат парите за глупости и в Щатите хората си имат войс мейл, и никой няма да иска да се разхожда с такова чудо... Аз по същото време бях постоял 3 месеца в Италия и видях *там* как си ползваха телефоните... и бях решил че това ще навлиза. Което се оказа вярно, но можеше и да не бъде.

При всички положения предпочитам да ме поучават емигранти отколкото мутренски фенове.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано05.03.10 13:50



Айде, да ти отговоря, щото ще продължаваш, докато не ти го кажа.
Не ми хареса това:



и съответно всичките ти мнения в тази тема, започвайки от заглавието - да не го припомням, тъй като на Ники най-вероятно няма да и е приятно, до пускането на линкове към нейни по-стари теми и до обсъждането на мебелировката на една снимка, която ви беше казано, че не е от нейната къща, но продължавахте да коментирате, сякаш не сте чули.
Имайки предвид, че Ники е емигрантка, майка на три деца, че целият този разговор се води в клуб Готварство, а ти сякаш си дребна душица оплюваш една жена като пригласяш на един добре познат заяждач.
Това не ми хареса и го сметнах като нетолерантно поведение и открита враждебност към новата вълна от емигранти - тези, които са главно икономически, а не "обявени за народни врагове", както споменаваш днес в един от постовете си за себе си.

Имам право да си имам мнение и да го изразявам. Не ДЕЗИНФОРМИРАМ /така се пише на български, по грешния правопис на тази думичка те разпознавам под какъвто и ник да пишеш/ никого, нито съм лъжкиня, както многократно ме нарече.
Приятна вечер. Надявам се, че ти изясних, каквото искаше да научиш.



Тема LoL манишма?нови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.03.10 13:57



нещо за продажби се чува... някои от островите... акропула...

Каза раббон шеко' бней хагола



Сега си представям как потриваш ръце и гледаш картата на Гърция


by himbeer

Тема Re: LoL манишма?нови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано05.03.10 14:11



Тода ла Ел'... йом/йом. Преди известно време наистина се бях хвърлил в задълбочен "сърч" за инвестмънт там,НО разума надделя!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Хехе ами ти си го написал, само да има кой да четенови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.03.10 14:22



По мои наблюдения, това се прави главно от хора, които имат нещо лично там (за Гърция и Турция) иначе малко са тези , които посмяват.


by himbeer

Тема Уточнения:нови [re: lrini_ex]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано05.03.10 15:16



Ако разбрах правилно от една тема с участието на дриймчева си направила екстраполация и ме наклевети че съм "открито враждебен към новата вълна емигранти". ПОХВАЛНО. Само 'дето за да употребяваш множествено число трябва да са поне двама от "новата вълна емигранти", иначе...понамерисва на "неистина". Та кой е #2 и #3?

Сега уточненията ('МА МНОГО Убичам да уточнявам, да знаЙш):

1. "Не ми хареса това:



и съответно всичките ти мнения в тази тема, започвайки от ЗАГЛАВИЕТО"


Заглавието е на МОЙ пост, не на тема. Малка разлика.

2. Поста не го пуснах след следните..."бисери" на дриймчева:

2-А: "Егати смешника.... Надявам се поне нормалните хора да са схванали, щото то не е изобщо сложно, но все пак се искат поне няколко мозъчни гънки за целта"

2-Б: Не си наред с мозъка, тотално си превъртял и от злоба не се чуеш какво приказваш вече. Насра се много яко, ако случайно не се усети.
Бе... гейска му работа.

2-В: Вие двамата сте големи лепки. Пиявици. Що не ми се разкарате от темата, ами се намъкнахте тука като прасета да серете. Това гейовете били долеми досадници бе, битер жени сте.

2-Г: Ти си толкова пропаднал, като гледам как израз на свръх лукс е някой да си има домашна помощница. Чул си че някои си взедмали, ама не си разбрал защо. Много си смотан, ужас

2-Д: За кво ставам си имам мъж да каже. Па ти си лай колкото си искаш.
Ако ще да си съдереш задника не можеш да ме засегнеш защото нямаш качествата на човек, който би могъл да ме засегне по какъвто и да било начин. Безпочвени и злобни обиди могат да засегнат някое незряло детенце несблъскало се с човешката злоба и простотия. Аз по стечение на обстоятелствата съм била доста заливана и продължават да ме заливат с лайна всякакви злобни комплексари. "


Всичко това в готварската тема - някой критикува рецептата и и се усъмнява в нейните кулинарни способности. Никой не я залива с лайна, никой не я нарича "смешник, липсващ мозъчни гънки, Не си наред с мозъка, тотално си превъртял и от злоба, насра се много яко, лепка, пиявица, навлекло се прасе да сере, гей, пропаднал, смотан и т.п." Списъка продължава и след моя пост. Всичко това само защото двама се осмелили да критикуват рецептата на дриймчева (и още нещо относно как е напреднала в Дания).

Тъй като твърдя че "който не познава миналото не разбира настоящето" написах на дриймчева което написах, и дадох неин цитат за пример: "може да се обърнеш към мен. Аз съм една от спасилите се и съм много доволна, че вече не съм в оня кучкарник и мангалник "



Видиш ли, според мен да наречеш България "кучкарник и мангалник" е оплюване по България, което не толерирам. А кой не го мързи да отвори целия линк ще види как въпросната дриймчева се намесва в една иначе спокойно течаща дискусия и...пише к'вото пише. Та кой генерира лайната, с или без причина, е ясно., Поне според мен.

Снимката (в един от постовете на Аглер в твоя линк) е публикувана в нета от Дриймчева, Аглер я копирва за да покаже доколко са вероятни нейните твърдения за състоятелен съпруг и заможност, моя коментар е че "не съм виждал такава сбирка на столове от битака и при гаст'арбайтер".

Коментара ми не е похвала за дриймчева, но не е и оплюване, по скоро надсмиване. ТИ как би коментирала подобна колекция мебели на някоя която години наред е твърдяла че съпруга и "е един от най богатите в Дания"?!?

Оплювам дриймчева?!? Не, трая си, въздържам се, и САМО като тя премине границата пиша което мисля за нея и го аргументирвам с нейни цитати, НИЩО не измислям.

От това да правиш екстраполация за моята "открита враждебност към новата вълна от емигранти" разликата е голЕЕЕЕма. Ай' наречи ме и българомразец защото сритвам джимито, и женомразец защото сритвам теб, защо не. Гиди комунярско лепене на етикети!

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 05.03.10 15:27.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Demon...]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 15:22



като стана дума за телефони, това наистина е щуротия, прави ми впечатление че в България всички имат скъпи телефони, повечето хора имат по два, дори три ... цените на телефоните са същите като тук, а заплатите не са ... имам доста колеги, които все още нямат мобилни телефони, и то естествено не е защото не могат да си го позволят, аз пък нямам домашен и затова имам мобилен, че навсякъде искат номер да дадеш, имам го от 5 - 6 години, почти не го използвам, с предплатена карта е, зареждам веднъж на 3 - 4 месеца, чеcто забравям да го включа, с три думи, не ми трябва



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.03.10 16:07



Именно

В такива условия на живот някои елементарни удобства са не лукс, ами и аз не знам какво

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.03.10 16:10



А какво ще кажеш за Мерцедеса, който постоянно си стои паркиран пред панелката в Люлин, защото няма пари за бензин и поддръжка?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 16:30



мерцедесът съществува от над 100 години и некакси съм му свикнал, а мобилните са от десетина, преди това как сме карали без тях?



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано05.03.10 16:37



Бяхме по-свободни





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано05.03.10 16:40



След като прочетох поста ти се зачудих къде се намира в момента моят мобилен телефон ;) Ползвам моя по абсолютно същия начин като теб. Дори ми се случва да го забравям от време на време у нас



Правило ли ти е впечатление, че първата вещ, която масово си купува българинът, поживял малко в чужбина е мобилен телефон. И то някакъв такъв скъп и фенси :) Винаги ми е било много странно защо ;)



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 16:48



не знам, познавам много малко българи тука, прави ми впечатление че преди 5 - 6 години имаше доста магазини за такива телефони, а напоследък повечето изчезнаха, изглежда вече няма търсене



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.03.10 16:51



Не е до търсене, ами пазара се пренасити.
Вече и безплатни телефони ти дават, ако сключиш договор


"Безплатни", де

А как сме живяли без мобилни телефони?
Съвсем нормално, сега сме се разглезили
Същото е и с Интернет

Do what works or do what's right?

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано05.03.10 16:58



Явно не си попадал на такива :)
Коментарът ми за мобилните телефони не носи някакъв негативен подтекст, де. Просто ми е правило впечатление как някой попаднал в чужбина си харчи и малкото спечелени пари за супер скъп мобилен телефон. Аз лично не бих направила така, защото тази вещ не е от такова значение за мен. Може би и за това ми е правило впечатление :)



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 17:04



това е до човека и приоритетите му, младите ми колеги си харчат парите за електроника, спортни коли, пътувания, а семейните купуват къщи, обзавеждат, спестяват ... зависи какво ти е на акъла



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 17:30



А де, как ли сме карали без?

Например, искаш да видиш някой за бира, звъниш му вкъщи, няма никой, излизаш някъде, докато се върнеш станало късно и не му звъниш пак за да не събудиш всички у тях, ... на третия ден го намираш и се уговаряте за другата сряда в 7 еди-къде-си и после се оказва че не могъл да дойде 'щото му се счупила колата и ти висиш като дебил да го чакаш





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 17:37



Исках да кажа че наистина всеки си гледа от собствената камбанария и като му говорят някакви абстрактни неща за това как било другаде, това не му променя мисленето по никакъв начин, даже не му се струва истинско докато не види да се случва на хората около него...

Като не ти трябва телефона, не си визмай нов, да те видим...

Можеш да даваш този на жена ти за формуляри и всякакви институции... аз за институции трябва да си направя един номер на който има само войс мейл да не ме занимават с глупости по никое време.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 20:16



Кои са по-смислените начини да си харчиш парите според тебе? 'Щото стига да има базово ниво образование за децата / къща / кола / удобства, нататък си струва да се харчи за преживявания по-скоро според мен.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 20:30



Не само българинът в чужбина, и за българинът в България важи. Всяко лято, като се прибера в родината, това ми прави впечатление, за луксозните телефони (че и по 2-3 мобилни мъкнат хората (сигурно заради различните предплатени карти с различни промоции)).
Тук само хлапетиите се фукат с нещо скъпарско. Има и една бизнес прослойка, на които просто им трябва многофункционален телефон. Иначе мобилния минава вече за нещо като часовник-ширпотреба.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Demon...]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 20:40



Базовото ниво образование за децата дори тук изобщо не е достатъчно, а сериозното образование е една доста дебела инвестиция.



Тема Има един сигурен признакнови [re: Пaлaч®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:27



че някой не се справя - и той е че винаги другите са му виновни


Ако Гърция не беше в ЕУ, сега щеше да опита на вкус Виденовия сценарий - така че Ирини-то по-добре да пали свещ че драхмата умря навреме.
Не мисля че някой ще ги кредитира - колкото нов дълг успеят да продадат, това ще е. Роби за поне още 10 години напред... тогава им е падежа на новите облигации.


Редактирано от jamie на 05.03.10 21:27.



Тема Да припомнимнови [re: lrini_ex]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:45



че Корфу е бил италиански, а Кипър - английски


Няма да им е сефте на грЪците да губят острови - но по тоя нелеп начин ... нямам думи. Изобщо не става дума за убитите им камънаци, кой го интересуват те. Още по-малко някой ще плаща данъци на Гърция после Изглежда не загряваш че след подобна сделка те вече не са част от Гърция - и "местни" не означава "гръцки" такси...




Тема Пооочти.нови [re: Demon...]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:51



"Истината е че човек си харесва културния контекст в който живее и се идентифицира с него... Поразгледалите извън БГ общо взето са видели едно по-уредено общество, и тъй като ги е грижа за България им се иска и тук да е така. И затова дават съвети как да се оправим (преди да се научат че няма смисъл, тук май почти всички са се научили). "

Звучи добре и правилно.

Истината е че много често емигранта не е успял да се интегрира - което не му пречи да се опитва да се изявява като месия за останалите в България (в конкретния ни случай). Ето - сега имаш и другата гледна точка






Тема Един ножнови [re: Buggy]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:53



може да бъде уловен и за острието... аз не бих си купил нещо което не смятам да ползвам






Тема Re: Пооочти.нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 10:56



"Истината е че човек си харесва културния контекст в който живее и се идентифицира с него... Поразгледалите извън БГ общо взето са видели едно по-уредено общество, и тъй като ги е грижа за България им се иска и тук да е така. И затова дават съвети как да се оправим (преди да се научат че няма смисъл, тук май почти всички са се научили). "


Ако заменя "поразгледалите" с "поживялите" и уточня че малкото "съвети" които съм давал са "СПАЗВАЙТЕ ЗАКОНИТЕ, колкото и несъвършенни да са" като че ли си цитирал мен. Интересно кого си цитирал, Демон'а (към когото си адресирал поста) не е писал това.

Истината е че много често емигранта не е успял да се интегрира - което не му пречи да се опитва да се изявява като месия за останалите в България (в конкретния ни случай). Ето - сега имаш и другата гледна точка

Я уточни кой ТОЧНО неуспял да се интегрира емигрант се изявява като месия в конкретния НИ случай? И изобщо как би дефинирал "да се интегрира"? Интеграцията е процес с много параметри.

Та в коя точка на процеса и кой точно имаш предвид? И за сравнение дай пример от твойта "интеграция" ( като кандидат' емигрант/гаст' арбайтер) и тогава да сравняваме.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: _Jess_]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано06.03.10 11:34



Е значи не съм единствена ;)
И аз възприемам мобилният телефон като вещ ширпотреба. Моят е на 3-4 години и го чакам да се счупи, за да си купя нов :)



Тема Re: Един ножнови [re: jamie]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано06.03.10 11:38



аз не бих си купил нещо което не смятам да ползвам

Аз също :) Не робувам на вещи, нито обичам да "трупам" неща, които не ползвам. Такива ги раздавам направо





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор Jeanne dArc (Прелитаща)
Публикувано06.03.10 11:43



Аз съм пак с новия HTC HD2 и интернета с всичките му възможности е винаги с мен
Новите технологии са много хубаво и удобно нещо и не можете да ме убедите че не са...
А и че социалните ви контакти се осъществяват само тук в Дира не е много радващо ..

Редактирано от Jeanne dArc на 06.03.10 11:46.



Тема Чуденканови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 11:52



Мисля че джейми хвана най-горните позиции



Да" поразгледаш" значи да не си емигрирал от точка А (България в случая) към точка Б. Защото от там идва " квадратната Германия" примерно.

Ако емигрираш от Франция към Германия, то Германия ще ти се стори най-мрачната и кална държава в Европа (има по-лошо, но ако ограничим точките е така).


Я уточни кой ТОЧНО неуспял да се интегрира емигрант се изявява като месия в конкретния НИ случай? Мисля че идеята да се сочим с пръст не е добра

Предполагам че се има предвид онова гледане в тръбата (емигрирането от А към Б).

п.п. Джейми, не ескалирай в емигрантството, хората не си го избират, а то тях.
Може би има някакъв разбираем психически момент.


by himbeer

Тема И аз ако бях саманови [re: Jeanne dArc]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 12:00



сигурно щях да преживявам само с HTC тел, сега имам домашен, който рядко ползвам, но пък отрочето също трябва да е откриваемо и флетрейтнато (фейнато) по възможност.




by himbeer

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Jeanne dArc]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 12:14



Жан,
аз подкрепям придобиването на вещи, които са в стила ти и цената им не те съсипва.Но за сметка на това пък, винаги сме купували на децата разни щуротии още от появяването им- мп3плейери, креатив(онова с видеото), таблети, разни игри.Все пак времената се променят и някои хора също





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: _Jess_]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 12:16



Мдам...сериозно.Обаче и ако детето ти се чувства на място и има удоовлетвореност, усилията си струват





Тема Re: И аз ако бях саманови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 12:24



Горките деца!Непрекъснато под наблюдение

Аз като майка на тинагер, не звъня, а му пускам смс-и с въпросителни



Тема Откриваемо от приятелките бренови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 12:35



На мен не ми се налага да я откривам вкъщи




by himbeer

Тема Re: Чуденканови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 12:43



"Мисля че джейми хвана най-горните позиции..."

Това не разбрах, би ли ми го обяснила? Ако не те мързи де.



"...Мисля че идеята да се сочим с пръст не е добра..."

Пък аз мисля че да се прави екстраполация от един (или повече, ама КОИ ТОЧНО), за сега неизвестен участник в клуба, до повечето емигранти пишещи е чиста проба клевета и/или масово оплюване. Моля прочети отново екстраполациите базиращи се на "конкретен случай":

"Истината е че много често емигранта не е успял да се интегрира - което не му пречи да се опитва да се изявява като месия за останалите в България (в конкретния ни случай)"

Та кой е неинтегриралия се емигрант изживяващ се като месия? Виливар, студентка дето написа че е живяла в общежитие? Кофтия..(или Хищника, или Боздугана, да ме извини неправилния) който спомена че умее и сам си оправил нещо в колата вместо да плати $500 в сервиз?!?

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Фиш]  
Автор Jeanne dArc (Прелитаща)
Публикувано06.03.10 12:52



Радвам се че се update-твате приодично -човек трябва да е в крак с времето ..





Тема Re: Откриваемо от приятелките бренови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 12:55



Ох, не разбрах





Тема В моето селонови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 12:58



не се сочим с пръст, а всеки се сеща, защото всеки гледа своите неща.


Джейми започна да мери с "мярката" на един тип емигранти, които както подразбирам не са масови тук.


Много често хората са "грабнати" и силно впечатлени от точка Б, тъй като я сравняват с точка А. И се търсят 10те разлики. И от там нещата с проповядването.


by himbeer

Тема Абе нали знаешнови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 13:03



Как момичетата говорят по 2 часа по телефона



Представи си как това става с домашен телефон, по който можеш да говориш колкото искаш

или по мобилен, по който не можеш да говориш толкова дълго

Затова имам домашен, който се ползва за детско бърборене и интернет
И мобилен, който се използва за спешни случаи и на който не можеш да му запомниш номера вече 2ра година


by himbeer

Тема Re: Откриваемо от приятелките бренови [re: Фиш]  
Автор Jeanne dArc (Прелитаща)
Публикувано06.03.10 13:03



Не се учудвай -при нея всичко написано има за задача едно -открии смисъла на написаното ...





Тема Use itнови [re: Jeanne dArc]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 13:05






by himbeer

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Jeanne dArc]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 13:06



Любознателни деца имаме, явно





Тема Re: Абе нали знаешнови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 13:10



Отдавна не наблюдавам у дома такива драстични залепвания на телефонната слушалка, защото явно Инетът ги е изпреварил по важност.

Да ти кажа, аз не знам наизуст на децата номерата(имат разлика 1 цифра).Сигурно в стресова ситуация мога и да не уцеля.На мъжа ми също не знам номера.



Тема Re: Откриваемо от приятелките бренови [re: Jeanne dArc]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.03.10 13:12



Това е добре- опитва се да ме накара да мисля.Когато не ми се отдава, си признавам





Тема Re: В моето селонови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 13:23



"...не се сочим с пръст, а всеки се сеща, защото всеки гледа своите неща..."

Съселяните ми, с които общувам де, изобщо не са бъбриви в подобни посоки. Но всяка казана дума могат да я аргументират. Та след дъъъъъъълги години (при мен итеграцията взе мноооого време) почнаха да ме дразнят леко въздухарите и нескопосаните само'Фалковци в този клуб.

Нейсе като плещят фантазии за себе си. Ама като почнат по селяндурски да ползват каруцарския си речник само защото са ги сгащили в плоски лъжи ми идва малко нанагорно. Същото е със селяндурските им драки с всеки "извън България" и лепенето на етикети.

Е, имам други стандарти за нет' общуване, конкретизирам написаното, не правя екстраполации. "Суп АтделЬнА и мУхи АтделЬнА, както казват братушките.



I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано06.03.10 13:25



Блоковете са като цялата държава. Ако не ти изнася не живей там ... Има свободен наем за 250 лв, в който са включени всички екстри които искаш. Но трябва да плащаш и за консумативите... Като всеки софиянец. То не може за 30 лв на месец и плазма да ти сложат.
Голяма част от дошлите от провинцията селянчета с цървули не са виждали като лукс и това, което се предлага в студентските общежития но критикуват. Довчера ходило в нужднико на дворо, ся иска за 30 лв. всичко. Извинете, ама университетите не са "Банка ДСК"
Ходил съм на купони с жената в ремонтирани общежития, които за една година са превърнати в кочина. И тук няма смисъл да се сърдите на държавата за плъховете и хлебарките, щото са резултат от обитаването на секви селяндури.
Кой от вас даде 100 лв да си смени тапетите в общежитието, да му стане малко по-уютно.
Проблема е в манталитета.
Отговора ми е доста извън темата, въпреки че ме кара да се замисля малко за манталитета на повдиглите въпроса за "луксозното обзавеждане" и условията.




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Demon...]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано06.03.10 13:36



В отговор на:

При всички положения предпочитам да ме поучават емигранти отколкото мутренски фенове.




Много си далеч от истината. Има една прослойка, която не се кефи на мутрите, обаче и тия дето вчера са свалили шаячните гащи и са се хванали да мият чинии (обрано казано не визирам ) никой не са по малък пример за подражание.

А по въпроса за телефоните. Не знаеш къф смех е в момента. Мутрагенския и безмозъчен електорат в момента налита на ментета на "Верту" (ли както ги наричат търговците им политкоректно "реплика")
Та смеха е пълен, гледаш как някой слиза от тунингован голф2 с лъскаво ЖиСиЕмче дето трябва да струва повече и от него и от гофретника му взети заедно. Е това вече е селяния от висш пилотаж




Тема Re:нови [re: Пaлaч®]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 13:37



"...Отговора ми е доста извън темата, въпреки че ме кара да се замисля малко за манталитета на повдиглите въпроса за "луксозното обзавеждане" и условията...."

Само ти се струва че е извън темата. Преди време се дискутираха ПАК нескопосалите емигранти. Една студентка от чужбина пусна снимка на нейното общежитие и...стана интересна дискусия. Някой пусна линк със снимка на новоремонтиран блок в Студенския град като доказателство колко е назад Европа от България по отношение на общежитията. Други пък (с по пресни студентски спомени) писаха че освен този ремонтиран блок има още стотина....меко казано "коренно различни" от него.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Не може да сме толкова тъпинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 13:40



че да не можем да направим място за другия.

Вчера мъжът на една приятелка ми каза, никога да не използвам този израз, защото човешката глупост няма граница



Едно е да си конкретен, друго е публично да се линчуват хора.

Мисля че в този форум не се приема лично мнение.

Не смятам за уместно, да се поства линк с евентуален източник на информацията, към собственото мнение.


Имаче постинги-изключения, с линкове, които показваха конкретно изказване на някой, сякаш се очакваше въпросният да не седи зад думите си.

Дори и тези изключения и разправи ги намирам за излишни.


by himbeer

Тема И никойнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 13:52



не искаше да приеме общежитията като временен подслон и че всичките са за "минимално преживяване" (като тип)

Но как да стане, когато хората имат малък спектър за сравнение на типажите "вкъщи" като никога не са живели в чужбина в нормално жилище, а може би и в България не са живяли в жилище, различно от маминото.

Затова има и подобни дискусии, хората не виждат по-далече от носа си.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 06.03.10 13:55.



Тема Re: Не може да сме толкова тъпинови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 14:05



Може, можеее...

(да перефразирам стар виц).

"...Не смятам за уместно, да се поства линк с евентуален източник на информацията, към собственото мнение..."?!?

Значи всеки може да лъже и клевети другите как' му кеф? И като го питат да се аргументира да каже "това е ТАКА защото аз казвам че е така"? Иди доказвай че нямаш сестра, демек. Е БАШ това считам за неуместно. Пишеш ли нещо конкретно, не особено приятно, давай ТОЧЕН цитат с линк. Иначе се обръщаме на клуб "Попържни". За предпочитане е всеки да мисли преди да пише.

Имаче постинги-изключения, с линкове, които показваха конкретно изказване на някой, сякаш се очакваше въпросният да не седи зад думите си...."

Ами ний наШТИ кадри си ги знаем, ПАК да перефразирам стар виц.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: В темата за общежитиятанови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 14:07



нещата не бяха баш така както ти ги описваш ама дай да го оставим.



I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.03.10 14:24



Нали знаеш - избирателни спомени


Да не говорим колко е смешно да видя как се сравнява "дом" и "общежитие" и някои се смеят ехидно, че "общежитието" не било като "дома"
Някаква изкуствена битка с въображаем опонент, който уж твърдял, че двете понятия са еднозначни
Много по-нормално е да сравниш "дом" с "дом" и "общежитие" с "общежитие" - тогава усмивките им някак секват, защото се оказва, че въображаемия опонент си е само въоражаем и борбата им се обезсмисля

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Пaлaч®]  
Автор Frenger (She)
Публикувано06.03.10 14:33



никога не съм живяла в общежитие в Бг..за такива при нас се класираха само отбрани персони..смътно си спомням обаче,че и на двамата ми братовчеди им се наложи да правят ремонт в студентски град.

във Варна положението никак не бе розово : в общежитията им пускаха топлата вода за 2 часа всеки ден.сети се като тръгне един 9етажен блок да се къпе през това време дали е имало налягане и дали е стигала за всички...та си спомням приятелите ми как си държаха нагреватели за вода и по няколко кофи в банята...

аз тук живях на общежитие.имахме топла вода винаги,бейсик обзавеждане и личен санитарен възел във всяка стая (дори да беха по 2 в апартамент)..спомням си ,че във втория апартамент даже имахме лична сауна.



Тема Мда,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 14:39



ти като експерт по живеенето цял живот в общежития можеш адекватно да изкоментираш темата



Got the point?




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.03.10 14:43



Е, една година не е цял живот, преувеличаваш


А и в момента не живея в общежитие - you got the point?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.03.10 14:44



Е финландците без сауна не могат

Сигурно и на хижите имат, а?

Do what works or do what's right?

Тема Ей КРИВ,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 14:49



ти примерно си доста непознат като статус.
Но от останалите освен Химбийр, Кофтия донякъде и Гадоля да виждаш някой интегриран? Хич не съм уверен, ама никак - че има такива. Американчетата масово циврят че няма жени за тях примерно, Никифин освен с децата си май с друг не може да контактува поне що-горе пълноценно, Виливарката се съмнявам и с "мъжа" си да има нещо да споделя.

Това са ми наблюденията, мога и точни критерии да ти забуча но не смятам за необходимо. Човек много добре сам може да усети кога средата го е приела и кога - не. Не се определя от годините престой - а от контактите (социалните - ако не си разбрал още), стандарта (около средния за страната ПОНЕ) и подобни фактори.

ПП: Аз не съм кандидат, тежа си на мястото и нивото ми е над местното. Макар че не бих казал че е особено трудно в моя случай... все пак и езика ми е матерен, и нивото наоколо не е особено високо и т.н. "улеснения"






Тема Я,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 14:51



на бензиностанцията ли спиш вече?


Година тук, година там (или да сме по-точни - няколко тук - няколко там) - май "съзнателния" ти живот е точно по общежития... щеше да е смешно ако не беше жалко
В оная сакрална тема се вписваш отлично - между другото!




Тема Браво!нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 14:55



"Та кой е неинтегриралия се емигрант изживяващ се като месия? Виливар, студентка дето написа че е живяла в общежитие? Кофтия..(или Хищника, или Боздугана, да ме извини неправилния) който спомена че умее и сам си оправил нещо в колата вместо да плати $500 в сервиз?!?"

Тия и двамата са наливали акъл какво и как - в България. Ето ти пишман-месии.

ПП: То остана Кофтия и сам да си плаща, нали е механик хахахаха!

Между другото - не знам как емиграцията си избира някой ... мислех че хората над 18 имат някаква идея какво, как и защо правят. Изглежда взимането на самостоятелни решения е прекалено сложничко






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.03.10 14:56



Това, че съм щастливо омъжена, а ти си нещастно разведен, не е основание да злобееш


Но ако самовнушението ти, че хората тук са нещастни и неинтегрирани, прави тъжния ти живот една идея по-розов ... самозаблуждавай се

Do what works or do what's right?

Тема Както твоетонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 14:58



щастие, така и моето нещастие са доста условни


Аз контролирам живота си - докато ти само се возиш и не избираш посоката.




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.03.10 14:58



Май не е, ама какво да ти казвам - ти можеш и сам да си съчиниш удобна приказка да разказваш


Едва ли ще обърнеш внимание на фактите, те не подкрепят фантазиите и желанията ти
Типично злобно българче

Do what works or do what's right?

Тема Ах да,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 14:59



ти беше от ония за които аз съм същество в "рийлм Интернет"



Пука ми!




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.03.10 14:59



Ти въображението ти не можеш да контролираш, какво остава за живот.
Не се напъвай



Do what works or do what's right?

Тема Re: Ей КРИВ,нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 15:03



ГолЕм капацитет си, ша знаЙШ!

От един 'мириканец дето споменава мацки тук екстраполираш за 'сичките 'мириканци. От 30 пишещи само 3 са ти ясни като интегрирани, четвъртата...ай' да я оставим, май има концензус за нея, и аз съм петия, непознат като статус. Останалите неинтегрирани, ам? ...Гений си ти, ГЕНИИИИИИЙ! 'Земи си смени ника на Генчо барем хората да те разпознават по него и да спестяват четенето, че току виж се разочаровали.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Кротко,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 15:31



от 3-ма 'мисири - и тримата реват по еднакъв начин.
Както Химбийр правилно е посочила - няма особен смисъл да се посочва с пръст. Въпреки че ти например постоянно се опитваш да го правиш, нали Митре?



Не ми се заяжда - инак да съм забол вече тема "кой колко се е интегрирал" да се посмея




Тема Re: Кротко,нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 17:17



Химбийр си има нейните причини да се говори замъглено без точни цитати с линк, аз си имам своите за обратното. Мойте причини съм ги аргументирал.

Знам и защо не забиваш тема "Кой колко се е интегрирал".

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Кротко,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано06.03.10 17:24



Знам и защо не забиваш тема "Кой колко се е интегрирал".
и ние знаем



Трудът избавя човека от трите най-големи злини: скуката, порока и нуждата.

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: _Jess_]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано06.03.10 19:35



Абе и къщата никога не е достатъчно голяма и хубава, колата също... Според мене не си струва човек да се вманиачава в тия неща, ако имат способности и амбиции децата ти и сами ще си спечелят стипендия в Станфорд или ще пробият където трябва и без да ги подпираш с кеш толкова.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано06.03.10 19:36



Аз имах предвид едни конкретни мутренски фенове наводнили форума, така че изобщо не съм далече от истината а просто ти не си в час



И впрочем онзи човек чието мнение за телефоните преразказах по принцип е сред най-умните хора от своя набор, в момента печели около половин милион годишно и според мене не е мултимилионер само защото не му е излязъл късмета и може би поради някои особености на характера, така че споко с миячите на чинии, лошата преценка съвсем не се ограничава до тях

Телефоните като статус символ не ги коментирам, суетата няма граници но не ми е особено интересна.



Тема Re: Абе нали знаешнови [re: Фиш]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано06.03.10 19:39



Чакаме моментът в който да не си влизаш редовно във Фейсбук профила ще изглежда толкова социално неадекватно, колкото да нямаш мобилен телефон днес.



Тема Re: Пооочти.нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано06.03.10 19:39



Напротив, точно аз съм го писал и никого не цитирам.

Защо се занимавате с троловете само не мога да разбера...



Тема Re: Абе нали знаешнови [re: Demon...]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано06.03.10 19:46



Фейсбука е най голямата идиотия.
Да замениш личния контакт с приятел от детинство или с близък роднина, като го сведеш до суха реплика във фейсбука си е идиотия






Тема Re: Абе нали знаешнови [re: Пaлaч®]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано06.03.10 19:51



Да, същата идиотия е да си говориш с приятелите по телефона вместо да ги видиш на бира



Едното не замества другото, а го допълва.



Тема малки скобинови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 21:16



Като започна да наричаш децата по имена



"донякъде и Гадоля" аз бих го сложила изцяло Дори се е получило нещо много по-добро от местните (поне за мен, запазването на европейската нотка е с приоритет при мен)


by himbeer

Добре, добре, другите сигурно ще го прочетат правилно, но няма да изтривам поста
п.п. Джейми го е сложил, но аз не съм прочела запетайката

Редактирано от himbeer на 06.03.10 21:20.



Тема Re: Абе нали знаешнови [re: Demon...]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано06.03.10 21:58



Напротив, телефона е да си чукнете среща за по бира, фейсбука е постнеш на стената на приятел, близък роднина дебилно поздравление за новата му работа например .
Някак си с напредването на технологиите забравяме какво е бирата с приятел, или рождения ден на близък роднина.




Тема Re: малки скобинови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 23:04



"донякъде и Гадоля" аз бих го сложила изцяло Дори се е получило нещо много по-добро от местните (поне за мен, запазването на европейската нотка е с приоритет при мен)"

ГадолЯ (оригинална транскрипция на ник'а му

) е 110% ОК с интеграцията си, въпреки че може би (предполагам) ругае туземците на "ваШТА мама азиатска". Европеец?!? Не, ама е на добра позиция като "българин" изобщо и сред руско' румънската "мафия" в ел' компанията (хеврат' а'хашмал) специфично, с която има 'земане даване като жичкаджия.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 06.03.10 23:06.



Тема Re: Кротко,нови [re: jamie]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.03.10 23:04



Това Химбийр някакъв бременски диалект ли е или е по аналогия на Тиберий





Тема Хемнови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 23:08



бийр, хем Бремен - мен ако питаш


Не отказвам и пушени змии ...

ПП: А Тиберий най-вероятно е Тибериус - като им знам древноиталянските мурафети




Тема hehe копирах ГадолЯ от горния постингнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 23:28



Не, ама е на добра позиция и аз това имах предвид




Разбрахме, че има ядове с тях, но важното е как седиш сред хората

п.п. Само като му видя ника и се сещам за поговорката "В тъжните времена цъфти вица"

БнугЕ сман лессагсЕг б`диха

Успях ли да го съчиня?

ВаШта мама букви!


by himbeer

Тема Re: hehe копирах ГадолЯ от горния постингнови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.03.10 00:22



Неговия ник е тъповат (лично мнение) и бая време му трия сол на чутурата за това.

Поговорката, както си я написала, е...неговорим иврит. Има български израз доста по подходящ: Смях през сълзи. На иврит - цохаким ве бохим.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Да припомнимнови [re: jamie]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано07.03.10 03:57



"че Корфу е бил италиански, а Кипър - английски"

и да не забравяме да добавим, че цяла Гърция /до 1821/ и цяла България /до 1878/ са били собственост на султана на Османската империя......

Странна логика прилагаш в мисленето си.

Що се отнася до "частните" острови, след продажбата им те остават част от Гърция. И в момента си имаме частни острови - като започнеш от Скорпиос, който е притежание на дружество "Онасис" от 1961 , минеш през Петалии, собственост на семейството корабопритежатели Ембирикос от 1915 и стигнеш до други най-малко шейсет мъничета, закупени главно от офшорчета.

Частните островчета биват облагани по гръцкото законодателство, точно както и всеки частен имот, който се намира на територията на Гърция. Първо - при покупко продажба на земята, а после собственикът /независимо дали е или не е чуждестранно лице/ плаща годишни данъци. За момента островчетата, които са изцяло закупени от едно физическо или юридическо лице, биват облагани по тарифата за земеделски парцел извън населено място - за какъв вид категория земя, там ще те излъжа, не зная.
Годишните данъци са следните:
0,1% от данъчната оценка на имота, когато собственикът е физ. лице
0,6% от данъчната оценка на имота, когато собственикът е фирма
0,6% от дан. оценка на имота + 3%, когато собственикът е офшорна фирма.
Нали знаеш как с всеки изминал ден в Гърция ни увеличават данъците и базисните данъчни оценки на имотите, та не знам как ще ги новоформират за "частните" островчета. От юни миналата година тече описване на земите на "частните" островчета и на тези притежание на държавата, които до момента са необитаеми /около 6 000/ - към тях проявяват интерес мераклиите.

Това по въпроса с магданоСа.... Репликите от страна на съюзниците в тройната коалиция на Меркел бяха подигравателни и ядосаха народа, щото бяха недоброжелателни..... Който знае законите, би се съгласил, че няма лошо Гърция да ги разпродаде островчетата - и без това са пущинаци - ако има мераклии да ги облагородяват - защо не! Това, за продажбата на големи острови на друга държава - забрави - никога няма да се случи.



Тема aaha 10xнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.03.10 10:29



Да, може и аз да съм го направила неговорим



"цохаким ве бохим", цокахим, окей, но бохим сигурно е една от многото думи за димА Май при иврит задължително трябва да се научи кое е корена на думата, иначе е при мен не достига нищо логично

Един мой приятел от детството живееше преди време няколко години в Исраел, и каза, че ако ще летя до там, да науча числата (най-малкото), за да мога да *пазарувам* и горе-долу да разбирам какво говорят помежду си

А за Гадола, признавам си, че трябваше да погледна, иначе "заин" тук значи масата метал за сечене на монети Не знам дали на иврит е същото


by himbeer

Тема Кака,нови [re: lrini_ex]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.03.10 11:11



бъркаш тактиката с боя


Ако се наложи Гърция да продава - купувачите няма да са частни лица. Още по-малко гърци
Светът познава подобна ситуация - Аляска.




Тема Re: aaha 10xнови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.03.10 11:39



".... иначе "заин" тук значи масата метал за сечене на монети Не знам дали на иврит е същото"

Da, почти същото е! МАЙТААААП, ама на гадоля ще му стане густо като прочете това.

Бохим е "плача" в мн.ч. но така поговорката е разбираема. Твоя вариант е...наредени "високи" думи, все правилни но неупотребимо съчетание в говоримия език.

В Израел човек се оправя и с елементарен руски по улиците и пазарите. Това е един от проблемите на новодошлите българи тук: Навсякъде ползват руски (на работа с рускоговорящи колеги, по пазарите и магазините, с рускоговорящите си съседи, гледат 20 руски канала по кабеларките) и...така и не научават иврит. И след време, като се опитат да си сменят работата, не успяват много - работодателите просто предпочитат владеещите езика вместо запъващите се.
.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: aaha 10xнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано07.03.10 11:53



Преди време гадола разясни какво означава неговия никнейм. Няма да го пиша, тъй като тук не е клуб гзс





Тема Reнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.03.10 12:29



Това е булвален превод, дума по дума



А за Гадола, за себе си не можах да намеря друго логично словосъчетание Сега ще видя дали го има на друг език ..... освен буква, име и телекомуникациона компания, не намирам такава дума, освен, това, което ти казах

М да, това с руския е тъпо.
Преди 2 години близо до вкъщи имаше руски супермаркет. Веднъж бях на пазар с майка ми. Hа касата спокойно можеш да говориш руски (ако го можеш). Майка ми каза нещо и касиерката искаше да ме пита нещо, но аз не я разбрах, и тя изумено погледма майка ми И после се разбрахме на немски

Хубаво е да схващаш какво става, но още по-добре, ако можеш да разбираш мнозинството


by himbeer

Ето нещо, което бях видяла преди време в новинарски сайт. Това трябва да ти е познато, няма нужда да пиша къде е

Редактирано от himbeer на 07.03.10 13:26.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Demon...]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано07.03.10 21:41



Аз мога да живея и в обикновена къща и да карам скромна кола (и без това ми трябва само за предвижване, не за фукня), но парите за образование са пари вложени в бъдещето. А това си струва.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано07.03.10 21:42



И аз така

. Ама пустите Нокиа не се чупят лесно, бе .



Тема Re: Ей КРИВ,нови [re: jamie]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано07.03.10 21:50



Понякога имам усещането, че си някакво подрастващо пуберче, толкова незрели, че и наивно-смешни са обясненията и доводите ти (ако изобщо ги има)...
Държа да ме прибавиш в списъка ти на интегриралите се

, защото са ме избрали да занимавам с дейност, да помагам на другите да се интегрират.



Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.03.10 22:15



Отличен 6, Джес


Но дълбоко се съмнявам, че ще те добави в списъка след първото ти изречение към него


П.П. Какво ли разбира от интеграция в чужбина човек като него, който никога не е живял извън България

Do what works or do what's right?

Тема Социалнанови [re: _Jess_]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.03.10 22:25



работничка?
Не е основание за интеграция - но от мен да мине



Подрастващо съм, и пуберче тоже ...




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Jeanne dArc]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано07.03.10 22:28



Еййййй, добре че се появи ти, за да рамкираш социалните ми контакти, анализирайки модела телефон, който имам (rofl)

Новите технологии са много хубаво и удобно нещо и не можете да ме убедите че не са...

И кой те убеждава в това?





Тема Re: aaha 10xнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 00:00



Следя темата и си трая... Сетих се за "високите" думи... А нещо за "тора" иврит?Това пък е вече....

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Социалнанови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 01:52



е, признай си че си тъпчо де, кво толкова, всичко го знаят вече



Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Re: hm...нови [re: ZainGadol]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано08.03.10 08:27



Май имаш предвид "мекорот" (източниците)? Щото нЕма "тора" иврит, има иврит шел шабат, иврит шел хаг (празник) и мекорот. Ай цафрА тавА и приятно прекарване на първия хам'син.



I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: hm...нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 09:25



Точно мекорот имах предвид ама не ми се обясняваше... скоро бяхме на едно място и като зачетох...нЕма ти казвам...

ОК..,четях ама 40% не схващах това,което чета... (за аудитирията: Не става дума за разговорен и модерен Иврит... камо ли пък "уличен сленг"... там нямам равен... )

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Hehe, та това чете ли се?!нови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.03.10 11:16



Трябвало е да го запееш

талмУд ломАр

п.п. И аз имам разни книжки на стар немски (и по-лесен контекст ) и за да ги разбираш, трябва да прочетеш половин страница, докато научиш буквите

А в неделя ходих да плувам и имаше групичка с момчета, които бяха от поне 3 различни произхода. От време на време говориха арабски, единият говореше толкова ясно, че схващах за какво иде реч, няколкото думи, които каза ги има и на иврит


by himbeer

Тема Re: Тц, не познанови [re: jamie]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 12:29



Нищо общо със социални служби и т.н.
Казах "избрали" са ме, т.е. съм се явила на общи избори сред цялото емигрантско население там, където живея. И хората са ме поискали да им помагам.
Но ти няма как да го знаеш, в България подобни обшествени организации не съществуват.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 12:30



Прибави ме в списъка!

Вие сега се трофкайте, че сте извън него



Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 13:20



Абе те всички наоколо подпяваха а Аз "подмрънквах"... То е,като Студио Х за напреднали... чертички,тирета,запетайки/закривайки... па долу/па горе... Тия "пингвините" (така им викат тук на религиозните) го учат с години.. те и друго не правят по цял ден де... все са на "ишива".Та те знаят наизуст всичко... не се налага да отварят даже.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.03.10 13:50



Той сега иска да ми направи сечено, не се подвеждай



Do what works or do what's right?

Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: ZainGadol]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 14:00



Много ми е интересно някой от вас, запознатите, да разкаже какво е отношението на нормалните хора в Израел към тези, ортодоксалните, които изглеждат като изкопаеми, добрали се живи до 21 век.



Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: _Jess_]  
Автор OнзиCъщия123ит.н.Модератор (ex marxist)
Публикувано08.03.10 14:16



Много ми е интересно някой от вас, запознатите, да разкаже какво е отношението на нормалните хора в Израел към тези, ортодоксалните, които изглеждат като изкопаеми, добрали се живи до 21 век.


Отношението (на нерелигиозните) към тях е като към тъщите (package deal) - някои ги игнорират, други ги толерират, докато ни им се качат на главата. Има ги всякакви, не всички са паразити висящи 24/7 по синагогите. Има и които си вадят хляба с работа, и в запас ходят. "Гадоля" е в Ерусалим, там те са процентно повече та за туй него го избива на крайности понякога.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 14:40



Имам познат, български евреин, живеещ в Израел от 50-те години, който ми каза: "Остави ги тия, те са луди". Ами защо тогава са толерирани и търпяни. Те са опасни като всички фанатици.



Тема Познато-познатонови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.03.10 14:44



А ако знаеш как щяха да ме вкарат в почти същото Студио Х за напреднали..



Преди няколко години се запознах по един много банално-нелепо-случаен начин със... как се казва..."главната в тукашната синагога". Тя се казва подобно на мен (Елвира Ноа) и мъжът й като й подвиква да се обърне да й каже нещо, и аз все моето име чувам (по този случай се запознахме)

Преди 2 месеца един наш познайник ми беше нагости и бяхме седнали рано сутринта да пием кафе в една хлебарница. Мъжът й минава покрай хлебарницата отвън, (изглеждащ както винаги), доста екстравагантен с 2 големи чанти, всяка от които преметната през рамо и глава едната от ляво, другата от дясно.

Не помня как точно беше изкоментиран от съ-пийващия-кафе но определено не остана незабелязано


by himbeer

Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 16:06



Има ги всякакви, не всички са паразити висящи 24/7 по синагогите. Има и които си вадят хляба с работа, и в запас ходят. "Гадоля" е в Ерусалим, там те са процентно повече та за туй него го избива на крайности понякога.
-Абсолютно точно казано!
П.С. Честито "флагче"...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Познато-познатонови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 16:17



Не помня как точно беше изкоментиран от съ-пийващия-кафе
-Сигурен съм,че каквото и да е казал... много ТОЧНО го е изкоментирал....



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: _Jess_]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 17:08



В интерес на истината не е искал да ти обяснява нещо,което отстрани е трудно да се разбере и затова го е формулурал така. Сред тях има много образовани и ерудирани и със широк мироглед.Има и "артисти",които го "въртят" както на тях им изнася.Не се толерират ТЕ са достатъчно нахални и аругантни,но само тук.А са "търпяни" защото "гарван на гарвана око не вади"... Нали всички са евреи... ако отхвърлят религията и религиозните к'во става?

А за фанатиците са такива ДА!

["How much do you want for all of them?" ]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.