Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано05.03.10 16:37



Бяхме по-свободни





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано05.03.10 16:40



След като прочетох поста ти се зачудих къде се намира в момента моят мобилен телефон ;) Ползвам моя по абсолютно същия начин като теб. Дори ми се случва да го забравям от време на време у нас



Правило ли ти е впечатление, че първата вещ, която масово си купува българинът, поживял малко в чужбина е мобилен телефон. И то някакъв такъв скъп и фенси :) Винаги ми е било много странно защо ;)



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 16:48



не знам, познавам много малко българи тука, прави ми впечатление че преди 5 - 6 години имаше доста магазини за такива телефони, а напоследък повечето изчезнаха, изглежда вече няма търсене



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.03.10 16:51



Не е до търсене, ами пазара се пренасити.
Вече и безплатни телефони ти дават, ако сключиш договор


"Безплатни", де

А как сме живяли без мобилни телефони?
Съвсем нормално, сега сме се разглезили
Същото е и с Интернет

Do what works or do what's right?

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано05.03.10 16:58



Явно не си попадал на такива :)
Коментарът ми за мобилните телефони не носи някакъв негативен подтекст, де. Просто ми е правило впечатление как някой попаднал в чужбина си харчи и малкото спечелени пари за супер скъп мобилен телефон. Аз лично не бих направила така, защото тази вещ не е от такова значение за мен. Може би и за това ми е правило впечатление :)



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.03.10 17:04



това е до човека и приоритетите му, младите ми колеги си харчат парите за електроника, спортни коли, пътувания, а семейните купуват къщи, обзавеждат, спестяват ... зависи какво ти е на акъла



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 17:30



А де, как ли сме карали без?

Например, искаш да видиш някой за бира, звъниш му вкъщи, няма никой, излизаш някъде, докато се върнеш станало късно и не му звъниш пак за да не събудиш всички у тях, ... на третия ден го намираш и се уговаряте за другата сряда в 7 еди-къде-си и после се оказва че не могъл да дойде 'щото му се счупила колата и ти висиш като дебил да го чакаш





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 17:37



Исках да кажа че наистина всеки си гледа от собствената камбанария и като му говорят някакви абстрактни неща за това как било другаде, това не му променя мисленето по никакъв начин, даже не му се струва истинско докато не види да се случва на хората около него...

Като не ти трябва телефона, не си визмай нов, да те видим...

Можеш да даваш този на жена ти за формуляри и всякакви институции... аз за институции трябва да си направя един номер на който има само войс мейл да не ме занимават с глупости по никое време.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано05.03.10 20:16



Кои са по-смислените начини да си харчиш парите според тебе? 'Щото стига да има базово ниво образование за децата / къща / кола / удобства, нататък си струва да се харчи за преживявания по-скоро според мен.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 20:30



Не само българинът в чужбина, и за българинът в България важи. Всяко лято, като се прибера в родината, това ми прави впечатление, за луксозните телефони (че и по 2-3 мобилни мъкнат хората (сигурно заради различните предплатени карти с различни промоции)).
Тук само хлапетиите се фукат с нещо скъпарско. Има и една бизнес прослойка, на които просто им трябва многофункционален телефон. Иначе мобилния минава вече за нещо като часовник-ширпотреба.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.