Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.03.10 23:30



Това "Булгаристан" от турското име на България ли идва? И какво влагат употребяващите думата българи? ДПС ли визират, турското робство ли, какво?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 00:21



Да ви кажа, аз не разбрах защо отворихте дума за тези хладилници

.
И не е до стандарта в държавите, а и до стандарта на отделните хора. Ама да се говори, че в наши дни един хладилник е луксозна стока, ееее, не е за вярване това



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 00:22



Аз мисля, че повечето правят тази разлика, друг е въпросът, че тези които не искат или не могат да я направят, просто са по-шумните.



Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.03.10 00:28



Стара приказка си имаме с нея, та се доуточнихме кога и къде хладилниците са лукс


Защото в общия случай не са и никой тук не го е твърдял, но в порутените български студентски общежития определено няма ... не знам дали си виждала блоковете в Студентски град какви са, тъжна гледка - прозорци, от които духа еднакво независимо дали са затворени или отворени, изпокъсани тапети, мръсни балатуми, баните са безумно мизерни, вратите се отварят с един по-силен ритник, дюшеците на леглата не се изчистват дори с основно пране - трагедия
Какъв хладилник там, какво чудо?
Чува се, че са започнали ремонти, дано ги направят прилични за живеене тези стаи.
Но е важно и самите студенти да пазят ремонтираното, разбира се

Do what works or do what's right?

Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано05.03.10 01:40



въпреки че искам да те опровергая, по такъв начин си го съчинил това, че не ми е по силите. това е защото си написал супер големи глупости и е очевидно, че не ти е във възможностите да мислиш разумно.

Редактирано от pesho.konia на 05.03.10 05:20.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано05.03.10 04:26



аре още един неуспял емигрант





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано05.03.10 04:44



"Баба ми не е гъркиня. От егейска македония е"

Сега разбирам цялата ти жлъчност на тази тема / и те оправдавам донякъде/ Наистина няма смисъл от спорове кой народ е по-работен. В интерес на истината, познавам и българи, които са ужасно работни, познавам и гърци такива. Обратното също важи.
Дразни ме само, че генерализираш за всички гърци и не само ти - в последните дни гледам по българските клубове едно злорадство за състоянието на гръцката икономика и изявления от рода:"Мързелът доведе гърците до това положение", дето не е вярно. Доведе ги лошото управление на редица правителства, включително и по въпросите на временната трудова миграция - никакъв контрол върху незаконно наемане на сезонни работници от Албания, България, Румъния и т.н. без да им се внасят каквито и да било осигуровки - от там, безработица на местното население , дефицит в бюджетите на осигурителните каси, невъзможност за данъчно облагане, водеща до намаление на държавните приходи.... Освен това, роля изигра и поемането на олимпяда от една малка държава - строенето на огромни спортни съоръжения, които струваха милиарди, но се оказаха за еднократна употреба.

" А защо искате пари да се справите със ситуацията" - питаш.
Не съм компетентна да ти отговоря, но предполагам, защото Гърция е част от ЕС от 1981 и си плаща редовно всички членски вносове към всички институции на ЕС. Очаква се, че при трудност, ще се обърне за помощ към своите съюзници, а няма да търси подобна извън рамките на съюза. Освен това, при въвеждането на еврото, на ЕС му е било ясно какво е било икономическото състояние на Гърция - тези приказки, че гръцки политици били давали грешни статистики и управленията на другите държави от ЕС нищо не били знаели, според мен са глупости на търкалета. Знаят си много добре какво са правили и защо са го правили - за това и ще отпуснат искания заем. Въпросът е, че това, което изпокраде 2% от населението на Гърция, сега ще го плаща цял един народ във вид на преки и коствени данъци, правата на работниците , служителите и дребните собственици /средната и дребната класа/ ще бъдат сведени до минимум.
Мисля, че не си тук в опит за сплотяване, но май се усетих много късно.

Така, че - наистина е по-добре да не разискваме този въпрос, защото няма смисъл.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано05.03.10 06:50



ще ти кажа само, че тук няма гастрольори за вдигане на трафик. и още нещо - фейсбук и другите социални мрежи бавно, но сигурно убиват дира и клубовете му. до няколко години дира ще струва нула.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Шишapkи]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 09:32



аре още един неуспял емигрант

Дори и не съм се замислял . Поне не след 1989 г






Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано05.03.10 09:50



В отговор на:

Сега разбирам цялата ти жлъчност на тази тема / и те оправдавам донякъде/ Наистина няма смисъл от спорове кой народ е по-работен. В интерес на истината, познавам и българи, които са ужасно работни, познавам и гърци такива. Обратното също важи.



Хич не си ме разбрала. Ти започна с примерите, колко мързеливи били българските майстори, пък кави факири били гръцките. Сега биеш отбой и мяташ топката в моето поле... Типично по византийски
В отговор на:

Мързелът доведе гърците до това положение", дето не е вярно. Доведе ги лошото управление на редица правителства, включително и по въпросите на временната трудова миграция - никакъв контрол върху незаконно наемане на сезонни работници от Албания, България, Румъния и т.н. без да им се внасят каквито и да било осигуровки - от там, безработица на местното население , дефицит в бюджетите на осигурителните каси, невъзможност за данъчно облагане, водеща до намаление на държавните приходи.... Освен това, роля изигра и поемането на олимпяда от една малка държава - строенето на огромни спортни съоръжения, които струваха милиарди, но се оказаха за еднократна употреба.



За наемането на чужденци , кой ги наема тия чужденци... Пакистанците ли.
Защо тогава не стачкувахте. Дали не ви беше по-изгодно друг да работи, вие да си въртите броениците из кафаните
Какви са причините . Да не е случайно
-Мързела на гърците, и прословутата им спестовност.
А какво ще кажеш за същите гърци, които отвориха фабрики по цяла южна България и плащат мизерни заплати за 12 часов работен ден без осигуровки Медала има 2 страни

В отговор на:

Мисля, че не си тук в опит за сплотяване, но май се усетих много късно.




Така е, само, че ти малко измести темата започвайки с "Мързела" на българския майстор под чийто знаменател, постави цял един народ.
Май много бързо се "погърчи" .

Дeйствително хайде да спрем и без квалификации, да се придържаме към темата.
Аз осъзнавам, че много сбърках в мнението си към тук пишещите.
Но за теб и още двама съм сигурен, че не съм


Редактирано от Пaлaч® на 05.03.10 09:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.