Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Фиш]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 13:53



Едва ли .






Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 13:58



Какво "едва ли?". Тогава бях на принципа - след като в Бг килограм картофи струват, колкото в Гърция, значи така струват и майсторите. Ама "майстори"едни да ви видиш! Този, въпросният, е само един пример - сблъсках се с десетина от това съсловие. Не ми се говори.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.03.10 14:01



На мен също не ми харесва да наричат България Бургаристан.Макар че като се замислиш, стан значи земя.Например Татастан(Земята на татарите), Казахстан, Дагестан (Земя на смелите мъже, ако е вярно това, което съм чела).
На полски Станье заднечони (простете ми полския) значи Страната зад океана, означава, че е и славянска дума.За съжаление не се занимавам с етимология и тези примери са от неща, които съм видяла тук-таме.Самата дума стан е останала в българския език като лагер, бивак.Дори има и такова село някъде из североизточна България.
Основното е, да проявяваме достойство и сами да пазим доброто си име.Да ти призная, много ми е приятно да контактувам с изключително голяма част от пишещите тук от чужбина.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 14:04



Глей сега, само не ми говори за Гърция, и пословичното гръцко трудолюбие. Половината ми рода е там, корените са ми от там.
Да се благодарите на 6-ти американски флот,военния режим, и на по-раншното ви приемане в ЕС. Иначе с пословичното гръцко трудолюбие все ще си измрете "отглади" както казваше баба ми която е от там .




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.03.10 14:07



каквото повикало, такова се обадило, ако имаш лични отношения за изясняване с боздугана, той пише в съсседния клуб, омръзна ми да обяснявам на сульо и пульо че нямам сестра, че на никого не давам непоискан акъл, че не наричам държавата си булгаристан и че ми е писнало от гастрольорчета - модератори, които дигат трафика на клуба с теми ние тук срещу вие там



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 14:14



Не мисля, че баба ти /ако е от там/ го е казвала това, защото е знаела как се работи, ако решиш да работиш и имаш за какво да работиш. В Гърция знам, че като извикам майстори /миналата година правих основен ремонт/, се договаряш за това и това, цената е тази и тази, ако си съгласен - стискате ръцете и започва бригадата дейност. В минимално време са приключили , нямаш задължение да им приготвяш обяд, а между временно ти обясняват и защо правят това или онова по строежа ти. Това е историята. В България / поне до преди пет години/, майстора го питах - Кога ще приключите? и ми отговаряше: "Ще видим". Между временно - три часа на обяд за почивка, обяд /който приготвях аз/ и ракийка. Та там е разликата. Не искам да наскърбя патриотичните ти чувства, но не е лошо да отидеш в Гърция по обекти за да видиш как работят и после да ги сравняваш с практиките на местна почва.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 14:22



Между временно - три часа на обяд за почивка, обяд
Е тук ме разсмя. Извинявай ама ще изместим много темата. В Гърция след 14-до около 19 часа какво правите.
90% от населението ви е мързеливо и за нищо не става (освен да върти броеницата и да седи по кафаните)
Парите от ЕС свършиха. Веселбата тепърва предстои.
П.П. не отричам, че има такива майстори на балканите сме все пак. Но по стечение на обстоятелствата за 2-години ремонтирах 4-мои жилища и съм попадал на такива майстори, като твоя, но повечето бачкаха от 9 до 19 яко бачкане, щото всеки работи за пари, а тях ги чакаха обекти




П.П. очаквах първата изхвърлена държава от ЕС да е България, но май ще е Гърция... Поради мързел довел до финансови измами в брутални мащаби.




Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано04.03.10 14:35



"П.П. очаквах първата изхвърлена държава от ЕС да е България, но май ще е Гърция"

чЕ , КОЙ Е КАЗАЛ, ЧЕ ИСКАМЕ ДА СМЕ ВЪВ ВАЛУТНАТА ЕВРОПЕЙСКА СИСТЕМА?!
Повечето прогресивни сили казваха, че не сме готови да въведем еврото и то ще ни донесе само беди! Да ти споделя моя опит - когато бе въведено еврото, всички си сменихме парите в банката предишния ден. На другия ден осъмнахме с вестници 1 евро за бройката, а не 100-те драхми, дето дотогава плащахме / 1 евро - 340,75 драхми/.
Та така с еврото. Едно време се майтапех, че при първият ми семеен пазар с мъжа ми отидохме в зарзаватчийницата и той, неосведомен за стойностите на продуктите, се провикна - искам магданоз за петстотин драхми / една щайга тогава/, а в последсвие / след въвеждането на еврото/ - толкова започнахме да плащаме за една връзка.
За Гърция не бери грижа - както знае баба двеста - така знае и две. Ще се справи със ситуацията. Гърците не са мързеливи по принцип. Не зная за баба ти и за роднините ти там - може пък и да са изключение. Или пък ти не си се постарал / или пък не си имал времето/ да им разбереш философията.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Пaлaч®]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано04.03.10 14:52



"Дано, мен лично ме издразни изказването за бугаристан и бугаристанци на боздуган...."

Ами насочи си поста към "БОЗДУГАН" тогава, недей да правиш екстраполации от един ник към всичките лузъри, миячи на чинии, кенефи, чужди дирници, чат пат епруветки и много, ама МНОООООГО рЕдко миещи себе си по често от веднъж седмично, и то ако има топла вода, или вода изоПщо!



Пич, не си кръгъл идиот, чета те в "недвижими имущества", ама и тук повечето не сме кръгли идиоти. То вЕрно, с двуцифрено IQ сме повечето, ама от високите - 70-80! Единствената с декларирано IQ 140 (или 142) е временно банната та...съобразявай се все пак с плебса тук.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 04.03.10 14:56.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: lrini_ex]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано04.03.10 14:58



КОЙ Е КАЗАЛ, ЧЕ ИСКАМЕ ДА СМЕ ВЪВ ВАЛУТНАТА ЕВРОПЕЙСКА СИСТЕМА?!
А защо искате пари да се справите със ситуацията
Дойде времето да плащате за мързела си, затова. Сега е втората вълна и съвсем ще го закъсате. Не от друго а от мързел. Но не това е темата. Предлагам да спрем. Единственото по темата е, че не са по-малко мързеливи от българите и примери с гърците на някой който не е бил там. То понеже сте много работни и ларш гърците, затова българи, албанци и турци ви берат портокалите и маслините.

Баба ми не е гъркиня. От егейска македония е.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.