Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Тц, не познанови [re: jamie]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 12:29



Нищо общо със социални служби и т.н.
Казах "избрали" са ме, т.е. съм се явила на общи избори сред цялото емигрантско население там, където живея. И хората са ме поискали да им помагам.
Но ти няма как да го знаеш, в България подобни обшествени организации не съществуват.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 12:30



Прибави ме в списъка!

Вие сега се трофкайте, че сте извън него



Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 13:20



Абе те всички наоколо подпяваха а Аз "подмрънквах"... То е,като Студио Х за напреднали... чертички,тирета,запетайки/закривайки... па долу/па горе... Тия "пингвините" (така им викат тук на религиозните) го учат с години.. те и друго не правят по цял ден де... все са на "ишива".Та те знаят наизуст всичко... не се налага да отварят даже.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.03.10 13:50



Той сега иска да ми направи сечено, не се подвеждай



Do what works or do what's right?

Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: ZainGadol]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 14:00



Много ми е интересно някой от вас, запознатите, да разкаже какво е отношението на нормалните хора в Израел към тези, ортодоксалните, които изглеждат като изкопаеми, добрали се живи до 21 век.



Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: _Jess_]  
Автор OнзиCъщия123ит.н.Модератор (ex marxist)
Публикувано08.03.10 14:16



Много ми е интересно някой от вас, запознатите, да разкаже какво е отношението на нормалните хора в Израел към тези, ортодоксалните, които изглеждат като изкопаеми, добрали се живи до 21 век.


Отношението (на нерелигиозните) към тях е като към тъщите (package deal) - някои ги игнорират, други ги толерират, докато ни им се качат на главата. Има ги всякакви, не всички са паразити висящи 24/7 по синагогите. Има и които си вадят хляба с работа, и в запас ходят. "Гадоля" е в Ерусалим, там те са процентно повече та за туй него го избива на крайности понякога.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано08.03.10 14:40



Имам познат, български евреин, живеещ в Израел от 50-те години, който ми каза: "Остави ги тия, те са луди". Ами защо тогава са толерирани и търпяни. Те са опасни като всички фанатици.



Тема Познато-познатонови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.03.10 14:44



А ако знаеш как щяха да ме вкарат в почти същото Студио Х за напреднали..



Преди няколко години се запознах по един много банално-нелепо-случаен начин със... как се казва..."главната в тукашната синагога". Тя се казва подобно на мен (Елвира Ноа) и мъжът й като й подвиква да се обърне да й каже нещо, и аз все моето име чувам (по този случай се запознахме)

Преди 2 месеца един наш познайник ми беше нагости и бяхме седнали рано сутринта да пием кафе в една хлебарница. Мъжът й минава покрай хлебарницата отвън, (изглеждащ както винаги), доста екстравагантен с 2 големи чанти, всяка от които преметната през рамо и глава едната от ляво, другата от дясно.

Не помня как точно беше изкоментиран от съ-пийващия-кафе но определено не остана незабелязано


by himbeer

Тема Re: Hehe, та това чете ли се?!нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 16:06



Има ги всякакви, не всички са паразити висящи 24/7 по синагогите. Има и които си вадят хляба с работа, и в запас ходят. "Гадоля" е в Ерусалим, там те са процентно повече та за туй него го избива на крайности понякога.
-Абсолютно точно казано!
П.С. Честито "флагче"...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Познато-познатонови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.03.10 16:17



Не помня как точно беше изкоментиран от съ-пийващия-кафе
-Сигурен съм,че каквото и да е казал... много ТОЧНО го е изкоментирал....



["How much do you want for all of them?" ]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.