Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Хемнови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.03.10 23:08



бийр, хем Бремен - мен ако питаш


Не отказвам и пушени змии ...

ПП: А Тиберий най-вероятно е Тибериус - като им знам древноиталянските мурафети




Тема hehe копирах ГадолЯ от горния постингнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 23:28



Не, ама е на добра позиция и аз това имах предвид




Разбрахме, че има ядове с тях, но важното е как седиш сред хората

п.п. Само като му видя ника и се сещам за поговорката "В тъжните времена цъфти вица"

БнугЕ сман лессагсЕг б`диха

Успях ли да го съчиня?

ВаШта мама букви!


by himbeer

Тема Re: hehe копирах ГадолЯ от горния постингнови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.03.10 00:22



Неговия ник е тъповат (лично мнение) и бая време му трия сол на чутурата за това.

Поговорката, както си я написала, е...неговорим иврит. Има български израз доста по подходящ: Смях през сълзи. На иврит - цохаким ве бохим.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Да припомнимнови [re: jamie]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано07.03.10 03:57



"че Корфу е бил италиански, а Кипър - английски"

и да не забравяме да добавим, че цяла Гърция /до 1821/ и цяла България /до 1878/ са били собственост на султана на Османската империя......

Странна логика прилагаш в мисленето си.

Що се отнася до "частните" острови, след продажбата им те остават част от Гърция. И в момента си имаме частни острови - като започнеш от Скорпиос, който е притежание на дружество "Онасис" от 1961 , минеш през Петалии, собственост на семейството корабопритежатели Ембирикос от 1915 и стигнеш до други най-малко шейсет мъничета, закупени главно от офшорчета.

Частните островчета биват облагани по гръцкото законодателство, точно както и всеки частен имот, който се намира на територията на Гърция. Първо - при покупко продажба на земята, а после собственикът /независимо дали е или не е чуждестранно лице/ плаща годишни данъци. За момента островчетата, които са изцяло закупени от едно физическо или юридическо лице, биват облагани по тарифата за земеделски парцел извън населено място - за какъв вид категория земя, там ще те излъжа, не зная.
Годишните данъци са следните:
0,1% от данъчната оценка на имота, когато собственикът е физ. лице
0,6% от данъчната оценка на имота, когато собственикът е фирма
0,6% от дан. оценка на имота + 3%, когато собственикът е офшорна фирма.
Нали знаеш как с всеки изминал ден в Гърция ни увеличават данъците и базисните данъчни оценки на имотите, та не знам как ще ги новоформират за "частните" островчета. От юни миналата година тече описване на земите на "частните" островчета и на тези притежание на държавата, които до момента са необитаеми /около 6 000/ - към тях проявяват интерес мераклиите.

Това по въпроса с магданоСа.... Репликите от страна на съюзниците в тройната коалиция на Меркел бяха подигравателни и ядосаха народа, щото бяха недоброжелателни..... Който знае законите, би се съгласил, че няма лошо Гърция да ги разпродаде островчетата - и без това са пущинаци - ако има мераклии да ги облагородяват - защо не! Това, за продажбата на големи острови на друга държава - забрави - никога няма да се случи.



Тема aaha 10xнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.03.10 10:29



Да, може и аз да съм го направила неговорим



"цохаким ве бохим", цокахим, окей, но бохим сигурно е една от многото думи за димА Май при иврит задължително трябва да се научи кое е корена на думата, иначе е при мен не достига нищо логично

Един мой приятел от детството живееше преди време няколко години в Исраел, и каза, че ако ще летя до там, да науча числата (най-малкото), за да мога да *пазарувам* и горе-долу да разбирам какво говорят помежду си

А за Гадола, признавам си, че трябваше да погледна, иначе "заин" тук значи масата метал за сечене на монети Не знам дали на иврит е същото


by himbeer

Тема Кака,нови [re: lrini_ex]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.03.10 11:11



бъркаш тактиката с боя


Ако се наложи Гърция да продава - купувачите няма да са частни лица. Още по-малко гърци
Светът познава подобна ситуация - Аляска.




Тема Re: aaha 10xнови [re: himbeer]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.03.10 11:39



".... иначе "заин" тук значи масата метал за сечене на монети Не знам дали на иврит е същото"

Da, почти същото е! МАЙТААААП, ама на гадоля ще му стане густо като прочете това.

Бохим е "плача" в мн.ч. но така поговорката е разбираема. Твоя вариант е...наредени "високи" думи, все правилни но неупотребимо съчетание в говоримия език.

В Израел човек се оправя и с елементарен руски по улиците и пазарите. Това е един от проблемите на новодошлите българи тук: Навсякъде ползват руски (на работа с рускоговорящи колеги, по пазарите и магазините, с рускоговорящите си съседи, гледат 20 руски канала по кабеларките) и...така и не научават иврит. И след време, като се опитат да си сменят работата, не успяват много - работодателите просто предпочитат владеещите езика вместо запъващите се.
.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: aaha 10xнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано07.03.10 11:53



Преди време гадола разясни какво означава неговия никнейм. Няма да го пиша, тъй като тук не е клуб гзс





Тема Reнови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.03.10 12:29



Това е булвален превод, дума по дума



А за Гадола, за себе си не можах да намеря друго логично словосъчетание Сега ще видя дали го има на друг език ..... освен буква, име и телекомуникациона компания, не намирам такава дума, освен, това, което ти казах

М да, това с руския е тъпо.
Преди 2 години близо до вкъщи имаше руски супермаркет. Веднъж бях на пазар с майка ми. Hа касата спокойно можеш да говориш руски (ако го можеш). Майка ми каза нещо и касиерката искаше да ме пита нещо, но аз не я разбрах, и тя изумено погледма майка ми И после се разбрахме на немски

Хубаво е да схващаш какво става, но още по-добре, ако можеш да разбираш мнозинството


by himbeer

Ето нещо, което бях видяла преди време в новинарски сайт. Това трябва да ти е познато, няма нужда да пиша къде е

Редактирано от himbeer на 07.03.10 13:26.



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Demon...]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано07.03.10 21:41



Аз мога да живея и в обикновена къща и да карам скромна кола (и без това ми трябва само за предвижване, не за фукня), но парите за образование са пари вложени в бъдещето. А това си струва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.