Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Demon...]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано05.03.10 20:40



Базовото ниво образование за децата дори тук изобщо не е достатъчно, а сериозното образование е една доста дебела инвестиция.



Тема Има един сигурен признакнови [re: Пaлaч®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:27



че някой не се справя - и той е че винаги другите са му виновни


Ако Гърция не беше в ЕУ, сега щеше да опита на вкус Виденовия сценарий - така че Ирини-то по-добре да пали свещ че драхмата умря навреме.
Не мисля че някой ще ги кредитира - колкото нов дълг успеят да продадат, това ще е. Роби за поне още 10 години напред... тогава им е падежа на новите облигации.


Редактирано от jamie на 05.03.10 21:27.



Тема Да припомнимнови [re: lrini_ex]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:45



че Корфу е бил италиански, а Кипър - английски


Няма да им е сефте на грЪците да губят острови - но по тоя нелеп начин ... нямам думи. Изобщо не става дума за убитите им камънаци, кой го интересуват те. Още по-малко някой ще плаща данъци на Гърция после Изглежда не загряваш че след подобна сделка те вече не са част от Гърция - и "местни" не означава "гръцки" такси...




Тема Пооочти.нови [re: Demon...]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:51



"Истината е че човек си харесва културния контекст в който живее и се идентифицира с него... Поразгледалите извън БГ общо взето са видели едно по-уредено общество, и тъй като ги е грижа за България им се иска и тук да е така. И затова дават съвети как да се оправим (преди да се научат че няма смисъл, тук май почти всички са се научили). "

Звучи добре и правилно.

Истината е че много често емигранта не е успял да се интегрира - което не му пречи да се опитва да се изявява като месия за останалите в България (в конкретния ни случай). Ето - сега имаш и другата гледна точка






Тема Един ножнови [re: Buggy]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано05.03.10 21:53



може да бъде уловен и за острието... аз не бих си купил нещо което не смятам да ползвам






Тема Re: Пооочти.нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано06.03.10 10:56



"Истината е че човек си харесва културния контекст в който живее и се идентифицира с него... Поразгледалите извън БГ общо взето са видели едно по-уредено общество, и тъй като ги е грижа за България им се иска и тук да е така. И затова дават съвети как да се оправим (преди да се научат че няма смисъл, тук май почти всички са се научили). "


Ако заменя "поразгледалите" с "поживялите" и уточня че малкото "съвети" които съм давал са "СПАЗВАЙТЕ ЗАКОНИТЕ, колкото и несъвършенни да са" като че ли си цитирал мен. Интересно кого си цитирал, Демон'а (към когото си адресирал поста) не е писал това.

Истината е че много често емигранта не е успял да се интегрира - което не му пречи да се опитва да се изявява като месия за останалите в България (в конкретния ни случай). Ето - сега имаш и другата гледна точка

Я уточни кой ТОЧНО неуспял да се интегрира емигрант се изявява като месия в конкретния НИ случай? И изобщо как би дефинирал "да се интегрира"? Интеграцията е процес с много параметри.

Та в коя точка на процеса и кой точно имаш предвид? И за сравнение дай пример от твойта "интеграция" ( като кандидат' емигрант/гаст' арбайтер) и тогава да сравняваме.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: _Jess_]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано06.03.10 11:34



Е значи не съм единствена ;)
И аз възприемам мобилният телефон като вещ ширпотреба. Моят е на 3-4 години и го чакам да се счупи, за да си купя нов :)



Тема Re: Един ножнови [re: jamie]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано06.03.10 11:38



аз не бих си купил нещо което не смятам да ползвам

Аз също :) Не робувам на вещи, нито обичам да "трупам" неща, които не ползвам. Такива ги раздавам направо





Тема Re: Опит за сплотяване на позициите извън и в Българиянови [re: Buggy]  
Автор Jeanne dArc (Прелитаща)
Публикувано06.03.10 11:43



Аз съм пак с новия HTC HD2 и интернета с всичките му възможности е винаги с мен
Новите технологии са много хубаво и удобно нещо и не можете да ме убедите че не са...
А и че социалните ви контакти се осъществяват само тук в Дира не е много радващо ..

Редактирано от Jeanne dArc на 06.03.10 11:46.



Тема Чуденканови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.03.10 11:52



Мисля че джейми хвана най-горните позиции



Да" поразгледаш" значи да не си емигрирал от точка А (България в случая) към точка Б. Защото от там идва " квадратната Германия" примерно.

Ако емигрираш от Франция към Германия, то Германия ще ти се стори най-мрачната и кална държава в Европа (има по-лошо, но ако ограничим точките е така).


Я уточни кой ТОЧНО неуспял да се интегрира емигрант се изявява като месия в конкретния НИ случай? Мисля че идеята да се сочим с пръст не е добра

Предполагам че се има предвид онова гледане в тръбата (емигрирането от А към Б).

п.п. Джейми, не ескалирай в емигрантството, хората не си го избират, а то тях.
Може би има някакъв разбираем психически момент.


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.