Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 10:29




Всички имаме спомени от детските години, Нирвана.
И никое гражданство, хартийка или паспорт не могат да ни ги отнемат
Важно е какво пазиш в сърцето си, не какъв паспорт развяваш.
За мен това е просто формалност (в случая досадна).

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Право на отговорнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:30



Мила, уважавам патриотичните ти чувства. Не знам обаче от колко време си в Гърция, явно не си била напоследък по нашенско за ДЪЛГО време, да гледаш как всичко става все по-зле с всеки месец и всяка година, да имаш работодател бивш комунист (и настоящ феодал), или новоизпечен капиталист, и да гледаш теглото на народа си отблизо, с всичката му грозота :(

Всичко това се писа и говори от немай къде, белким се оправи държавата ни по някакъв друг начин. Ние самите явно не можем да се оправим така, че народът ни да благоденства (а не само някои търтеи, тарикати и насилници).

Мил ми е народа ми. Жал ми е за лелките шивачки, дето ги експлоатират за по 200 лв месечно, и за пенсионерите с по 100 лв. пенсия.

Аз изкарах цялото време на „прехода“ у нас - нонстоп, 19 години са това - до лето 2008-мо. Ти колко години от това време си била у нас? Сподели... И като ти е толкоз мила родината, що си пишман-гъркиня?!
Всички обичаме родителите си, братята и сестрите си, но мразим тарикатите, които превърнаха родината в мащеха за милион и половина българи.

Позволи ми да ти напомня, че от тези 1300 години българска държава не е имало 167 г. византийско робство + 481 г. турско, т.е. 648 години - това са ти половината от 1300-та години! И пак заради кого? заради „умните“ глави на управници и феодали!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 10:34



Браво, гого, споделям мнението ти!
Тия, дето патриотстват от чужбина не струват повече от критикуващите от чужбина.
Ако бяха такива патриоти, щяха да са в България.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: NoSaint]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:40



Дръж си я бълХарията. И не забравяй Югославия през какво мина. Факт: на колко държавици е разкъсана сега, можеш ли да изброиш?
Пениш се, не пениш - стават такива работи, заради пишман-патриоти като вас.
Добре, да ви видим докдъе ще я докарате държавата. Ние ще гледаме отстрани. Явно сте си доволни в кочината. Само че Европа не ще смрад на свини в задния си двор - зловонието е твърде голямо!!!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Ето, четете и се гордейте!нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 11:07




Четете и се гордейте! После пак ни *бете. Макар че и ние, и вие отдавна сме пре*бани. Затуй сме се пръснали по света.
Затова нека не се палим толкова лесно, и нека бъдем по-сдържани в изказванията и най-вече в обвиненията и псувните. Да не се мразим едни други заради трети хора, които са истинските виновници. Несветецът ми звучи като един от тия същите... Явно обстановката в страната го задоволява. Щото не се е подпалила неговата черга. Аман от самодоволни „патриоти“ :(

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Тема Re: *бах ви у българитенови [re: NoSaint]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 12:01



Най старата държава в Европа ще продължи да съществува и без тях-приеми го като период на очистване на нацията.


ми да,те цинагите (пардон Ромите по ваШенски) Ще се постараят за това..
честито,приятелю,очистихте нацията от образовани хора,за да я замените с анадолци и мангали (нарицателно,не расистки)...пожелавам ви едно прекрасно бъдеЩе,каквото си и заслужавате



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Gerilin]  
Автор urban-gothic (slave trader)
Публикувано02.12.08 13:06



кофти тръпка е,че просперитета на една нация се отценява по броя на кебапчета който могат да се купят с еднин надник.матереализма,яко друса наще хора,повече от критическата дори.не искам да се изживявам на руски класик,но отговора е единствено в изстрадването,според мен.несъпротивление на злото му е майката!иначе господ си знае бизнеса!
не мисля,че нещата в родината вървят много зле-влезте в произволен литературен сайт,в произволен блог и ще се убедите за кво става въпрос!духовноста се е издигнала до незапомнени висоти.културата е в подем,покрай нея субкултурата също обира парсата!...но трябва очи да се видят тея неща и сърце да се почустват,щото не може да си тичал гол от кръста надолу с тояжка по козите на село до 12 годишен,да си обитавал панелните комплекси след това и на 25 като си емигрирал и хладилника ти пращи от свински пържоли да мислиш,че си равен на бога и може да съдиш...
бе дето се вика в библията,който се чуства безгрешен,първи да метне камък...

ОРА ОТ НАРОДА!


Тема "културата е в подем"нови [re: urban-gothic]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 13:16



такъв ли ?







Тема Re: Право на отговорнови [re: gogoonthego]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано02.12.08 13:17



Гого, въпреки, че по-горе писах, че спирам по темата, не мога да издържа на изкушението да не ти отговоря.
Една от причините е, че ценяХ мнението ти по много въпроси дискутирани във форума. Определено с последните си постинги ме разочарова, но това не е проблем. Не можем да се харесваме на всички, а и не е нужно. Всеки може да избуши в даден момент и да разочарова аудиторията

.
Не обичам да се повтарям, но някой неща ще ги напиша специално за теб, след като представляват интерес.
Мила, уважавам патриотичните ти чувства. Не знам обаче от колко време си в Гърция, явно не си била напоследък по нашенско за ДЪЛГО време, да гледаш как всичко става все по-зле с всеки месец и всяка година, да имаш работодател бивш комунист (и настоящ феодал), или новоизпечен капиталист, и да гледаш теглото на народа си отблизо, с всичката му грозота :(

В Гърция съм от 20 години. Всяка година съм си по 2-3 месеца в България. Точно обратната тенденция наблюдавам! Как всяка година покупателната способност на българите се повишава. Стандарта им расте и придобиват бавно но сигурно статута на европейски граждани. Теглото, което споменаваш може да се види във всяка европейска държава, в някой в относително по-малък процент. Да не говориме за държави от централна и южна америка, азия, пък не дай си боже африка. Повярвай ми, пътувам много, там където ходя не си стоя в хотела и имам база за сравнение

Всичко това се писа и говори от немай къде, белким се оправи държавата ни по някакъв друг начин. Ние самите явно не можем да се оправим така, че народът ни да благоденства (а не само някои търтеи, тарикати и насилници).

С писане, Гого нищо не може да се оправи! Дреме им на управниците какво се пише по форумите в мрежата! Важни са ДЕЛАТА! Какво правиш ти самия за подобряване на ситуацията в България. И изобщо не ми излизай с номера, че една птичка пролет не прави. С такова мислене наистина никога няма да се оправят нещата. Аз, Гого, не се тръшкам за това кой и как управлява държавата. През "кратките" си престои в България (между 1/6 и 1/4 в годината) РАБОТЯ (според силите и възможностите си) за подобряване на жизнения стандарт на българина. И ще подчертая - на ДОБРОВОЛНИ начала (мога да си го позволя)!
Аз изкарах цялото време на „прехода“ у нас - нонстоп, 19 години са това - до лето 2008-мо. Ти колко години от това време си била у нас? Сподели... И като ти е толкоз мила родината, що си пишман-гъркиня?!

Много. Ти купоните от 93-та помниш ли ги? Аз си имам за спомен. Бях там - при паленето на партийния дом, на митингите през 90-та. Палатковите лагери пред мавзолея. 89-та ме преследваше ВКР-то на Военно-транспортното училище, заради един списък с подписи на преподаватели, асистенти и курсанти във връзка с промените. Така и не го получи - хапнах си го за закуска. Усетих и периода на натрупване на капитала. Рекетьорите на СИК, ВИС, Аполо и пр. ни наобикаляха постоянно. Е, И? Да продължавам с периода 95-96-та? Поредното сваляне на комунистите. Студентското неподчинение с ежедневни демонстрации.Пак бях там! Видеокадрите ми с помощтта на приятели отидоха в четерите посоки на света. ...

И аз ще се радвам да споделиш участието си в събитията

Ти думата "пишман" въпреки, че я употребяваш не знаеш ли какво означава?
Поже да съм гражданка на Гърция от много години, НИКОГА няма да стана гъркиня! И НЕ ИСКАМ!

Позволи ми да ти напомня, че от тези 1300 години българска държава не е имало 167 г. византийско робство + 481 г. турско, т.е. 648 години - това са ти половината от 1300-та години! И пак заради кого? заради „умните“ глави на управници и феодали!

Въпреки всичко обаче БЪЛГАРИЯ ОЦЕЛЯВА! Каквито и управници да си минават от реда българската НАЦИЯ се справя и продължава НАПРЕД.

Надявам се, че ти помогнах да си изясниш някои положения



Тема Re: **** ви у българитенови [re: NoSaint]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано02.12.08 13:31



Егати констриктивните сравнения ... Германия с 80 Милиона и 6 примерa....насреща България със 6-7 Милиона и всекидневно висок kриминалитет







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.