Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Барби,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:43



това нищо не е. буря в чаша вода. тук каквито битки люти е имало, преди четири години в началото малко зор видяхме с Мр.Н докато се въведе малко ред.



нека да си каже всеки мислата и болката .



Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:50



Я по-добре кажи на теб какъв ти е проблема, че да го решим тук виртуално. Като прочета повече от два постинга с определения 'лигльо, мухльо и особено заплахи от рода кой кого щял да чака и по какъв повод - ми светва лампичката че тоя дето ги пише такива има проблем. ..та какъв е проблема , който те подпира да подскачаш ?



Тема права си,нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Дpъндoлeтa (непознат)
Публикувано04.12.08 23:58



ма много народоотстъпници... плаша се...



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Бapбapeлa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:19



Нещо стана и не изпратих правилно предишното ми съобщение. Ще го пренапиша .Та така: Мисля, че знаеш за какво става въпрос и то не е размерът на минималната работната заплата, а неразбирането на голяма част на населението на и "извън" България българи. Тук опираме до въпроса какво всеки разбира под значението " родолюбие". Темата беше "бах ви у българите", мисля - някоя си, намираща се някъде си, под защитата на семейните си доходи, които превишавата стократно тези на обикновенния българин живеещ в и извън България, оценява родолюбието на съответните.
Това е темата. Ами, ако доходите ми са много над средните за съответната държава, ако даже не живея в нея, ако даже съм избягала от статута на емигрант - и аз бих порицавала другите.... Ама, опитай се да порицаваш, когато го живееш същото, като тези дето порицаваш....
Нямам какво друго да кажа. Мисля, че авторката просто не е в час, налегнала я е огромна носталгия за България ( но тази България от преди двайсетина - трийсет години) и не може да оцени нагласите и мислите на младото поколение. Аз бих я насочила към изследване на историята на Европа от 18-19 век - би се убедила, че не съществува значение на дума като Етнос или Националност, а напротив са много известни и със социално значение думи като СЕМЕЙСТВО, град, село, професионална общност - на който и европейски език да ги потърсиш. Това говори много за същността на човека като стадно животно, а също така и за към кое "стадо" същият се причислява. Приятна вечер



Тема А ти не си праванови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:24



Род, родоотстъпничество и прочие глупости , са си просто глупости.
Всеки има право да коментира. Това, че не съм съгласна с писанията на еди кого си , не означава, че съм родоотстъпник - към моя си род съм си лоялна, подкрепям го с каквото мога. А ти лоялна ли си, като толкова много парадираш? Какво си направила ти за твоя род - майка, баща, сестри, братовчеди, село, град, държава? Защо ли имам чувството, че нищо и само говориш?!



Тема Re: права си,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано05.12.08 00:25



мисля че на никой не е лесно да се откаже от българското гражданство . остави какво пишат. но когато човек отишъл да живее извън България и е решил че в държавата България няма място за него / по различни причини / , а в другата държава за да остане да живее и работи там и да му е по- леко около врата условието е да се откаже от българското - прави го - защото трябва да се живее и от криворазбран патриотизъм няма смисъл .

не мисля че не ги боли , боли ги и точно от това са тия препирни .

П.П. Коригирах си първото изречение . снощи като писах съм изяла 'не'-то и се е изкривил смисъла.

Редактирано от Бapбapeлa на 05.12.08 10:43.



Тема аха...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Дpъндoлeтa (новак)
Публикувано05.12.08 00:33



и за това, защото много ги боли са готови да я рзнищат и разпорят по шевовете...
айде, дано ги чуе Бог, ама да видим после в коя от всичките четири родини ще се прибират...


бла, бла, бла...
гади ми се...



Тема Направо се засраминови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:34



Твоите деца, когато ги попитат от каква националност са, какво отговарят? Сигурна съм, че отговорът им не е: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ ОБИЧАМ НАЩЕ ПЛАНИНИ ЗЕЛЕНИ. Хващам се и на бас. Майката на децата ти, от години е загубила националната си индентичност също, въпреки, че не си дава сметка за това и безсмислено се бори да докаже нещо друго.....
Казвам ти го, защото съм го изживяла, разчистила съм за себе си проблема и съм се преборила с всички "сократиеви" демони за моята същност като емигрант.
Тук приключвам - няма да ти пиша повече - просто постарай се да намериш себе си, за твое добро и да се примириш, че вече не си БЪЛГАРКА, А ГРАЖДАНИН НА СВЕТА. Нямаш право да пишеш за българите - ти си преминала на друг стадии - вече си гражданин на Европа и Света - защо се връщаш там където вече си била?



Тема Re: Направо се засраминови [re: WightMagic]  
Автор Дpъндoлeтa (новак)
Публикувано05.12.08 00:40



"вече си гражданин на Европа и Света - защо се връщаш там където вече си била?"

нека аз ти отговоря вместо нея - защото се чувства повече БЪЛГАРКА, отколкото гъркиня... ако не е така, то ника и щеше да е ПИШМАН БЪЛГАРКА а не ПИШМАН ГЪРКИНЯ...

стана ли ти ясно?!

Редактирано от Дpъндoлeтa на 05.12.08 00:42.



Тема Гади ли ти се? От толкова дребно нещо?нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:45



Преди да ти се догади още повече - що не отидеш на мястото на майка ти, леля ти, баща ти или още бог знае кой от родата, да работиш в чужбина за да издържаш всички останали в Бегето ? Тогава няма да ти се гади - няма да имаш време за това от работа.
Спокойна вечер




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.