Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Впечатления от Италиянови  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано09.08.08 17:18



От доста години мечтая да живея в Италия и ето-преди няколко месеца,мечтата се осъществи


Няма нищо по-шокиращо,обаче,от сблъсъка между мечтата и реалносттаНе,никак не се оплаквам,социалният ми и житейски опит нарастнаха неимоверно дори само за 4-5 месеца,откакто сме тук,единствено трябваше да попремине едномесечната депресия в началото
Тогава така бях намразих глупавата им,неорганизирана,хаотична държава,че бях готова да карам мъжа да се връщаме.Ама добре,че не.Сега,като посвикнах,намирам толкова много интересни,забавни и смешни неща,че за нищо не заменям всичката тази информация.Приятелите ми не вярват на половината неща,които трвърдим със съпруга ми за живота тук.И аз нямаше да си вярвам,за мен Италия беше някаква химера от приказките,перфектна и красива...Не,че не е красива,но окъм социален живот България никак,ама никак не й отстъпва.
Ще ми е интересно да си поговорим с други българи,живеещи тук,за техните наблюдения и впечатления.
Например,останахме ужасно разочаровани от нощния живот на италианската столица,понастоящем наш дом-един от най-големите туристически центрове в Европа.По-скоро от липсата на лъскави дискотеки и барове,кафенета и заведения от всякакъв сорт .Естетвено,има няколко,но няма НИЩО общо с изобилието,което предлага София.Има такива заведения,които тук са място за забавление на много от италианските богаташи,чиито български еквивалент(синчето на тати със S-класата) и насила не би посетил дори.Нищо и никого не се опитвам да обидя,просто отбелязвам...Стигнахме до извода,че италианците са просто силно семейно ориентирана нация,издигаща на пиедестал семейството и традициите като цяло.Което,ако питате мен,е похвално. Затова и са повече хубавите ресторантчета,отколкото лъскавите дискотеки.И все пак,за младо семейство като нас,свикнали всеки петък и събота да обикаляме я Брилянтин(мъжът е ретро-фен),я Ялта,PR и други разни софийски заведения,шокът беше голям.Мислихме,че отиваме в нещо като меката на нощните заведения,а то-голям майтап беше,ама се свиква.
Освен това,има хиляди неща,които ми правят впечатление.
Понеже става много дълга темата,съм дописала в следващата...

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Впечатления от Италия 2нови [re: ECLlPSE]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано09.08.08 17:21



Например,как за по 2-2,30 часа наобед магазините масово затварят,дори на големи пазарни улици(не в центъра,де) и,без да им дреме дори за изпуснатата клиентела,италианците си отиват вкъщи да си обядват със семейството и да си поспят.Нещо като испанската сиеста...
Или как поголовно населението не говори английски и не им го побира акълът кому е нужно да учи чужди езици.Т.е.,ако си италианец,говориш италиански и нищо друго,ако си немец-немски,англичанин-английски и тн.Щом си отворим устата с мъжа ми,за тях вече няма съмнение,че сме англичани


Впечатлява ме как в неделя можеш да си напазаруваш само от 2-3 магазина,прословути със съмнителната слава да си позволяват да работят в този свят ден.Или как в същата тази неделя всички приятели-италианци,независимо от възрастта,са на минимум 3-часов семеен обяд у мама/баба,без тази традиция да се поставя под въпрос(прекрасна традиция,ако питате мен).
Впечатляват ме и хилядите дребни неща като това как цялата им телевизия е дублирана на италиански(Стивън Сегал и Джеки Чан да перкат на италиански,ей това е незабравима гледка),как тук слагат максимум 2 неща върху пицата,не като у нас,как е необходим 1 месец,за да ти пуснат нет в центъра на Рим,как бойлерът ни се оказа на батерия(дори не на 2 батерий,а на една),как за да се отиде на дискотека е нужно да се организират поне 10 човека,най-малко 3 дена преди това,как уийкенда цялото семейство,с все 3-те дечурлига и кучето, отиват в Мола(!,да,тук е позволено с куче в Мола) за да с разхождат баавно-бавно и да нагъват пица в неимоверни количества.Как има моцарела с какво ли не-с босилек,с маслини,с босилек и маслини,с ядки. Как пазарът им за седмицата задължително включва минимум 5-6 пакета паста.Как една сватба се плаща по традиция от всички членове на семейството(до чичото на лелята,буквално),а приятелите на двойката събират сума ти пари за медения им месец,който,ама не се шегувам,в 95% от случаите,е в САЩ.(к'во да гледат Европата,нали им е под носа).Как по улицата мъжете не ти разправят какво ще ти направят,ако те хванат сама,а казват "Complimenti!", и то не на теб,а на МЪЖА ти,за избора му
Обожавам начина,по който италианците,дори да не знаят езика ти и да не отбират и грам английски,са винаги готови да ти отделят колкото време е нужно,за да ти помогнат д

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: ECLlPSE]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано09.08.08 20:40



всеки петък и събота да обикаляме я Брилянтин(мъжът е ретро-фен)
-Мдам.... Брилянтин е разкошно място:собственикът Свет.. ми е личен приятел.Преди няколко години отвори и друго приятно място... както и да е.Аз съм ходил много пъти в Италия(докъто живеех в Германия).Повече в Милано и няколко пъти в Рим.Та впечатленията са ми същите.Италия като цяло е доста религиозна страна та затова и толкова се държи на семейство.


Успех....

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Впечатления от Италия 2нови [re: ECLlPSE]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано09.08.08 21:46



Била съм само два пъти/като турист/в Италия..Венеция,Генуа,Торино,Сан Ремо./Северна Италия/
Много е различно като турист.Интересно разказваш,би ли продължила?
И аз бях в подобна ситуация ,като се преместих да живея в Хелсинки..
но започнах да свиквам,Разказвай....





Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: ZainGadol]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано09.08.08 22:06



Даа,Брилянтин е класика...покрай това заведение(и мъжа ми)и аз залюбих ретрото.Има и други ретро-дискотеки,които стават,но,въпреки гъчканицата,за мен Брилянтин е най-доброто...Сега ни липсват всичките:Брилянтин,ретро-вечерите в Соло,Мохито,Легло.То не толкова заведенията,колкото настроението,приятелите...Но като си се връщаме в София се раздаваме на макс и за седмица-две сме все навън,да наваксваме

Така,горе-долу,успяваме да балансираме със значително по-тихия живот тук..Ама само горе-долу.
Като имаш в предвид,че Милано е доста по-живо и модерно(поне така казват) от Рим,представи си какво е тук...
Ти сега в БГ ли живееш?
И,между другото,кое е другото заведение на приятеля ти?

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: ECLlPSE]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано09.08.08 22:18



Другото е: "Клуб Брилянтин" на Московска #3. От 89/та не живея в България.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Впечатления от Италия 2нови [re: zuzimuzi]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано09.08.08 22:23



Абе то за разказване-хиляди простотии има

,ама сега точно на момента не се сещам,после ще доразкажа...Но нали знаеш,като посвикнеш,простотиите стават ежедневие
На мен ми е интерсно да разкажеш ти за Хелсинки.Какво те учуди?Как е там изобщо,като цяло-нямам никаква представа,честно казано...
Между другото,тъкмо се сетих нещо,което никога не можеш да видиш в София:тук,в кафенетата(които те не наричат "кафене", а "бар"),няма маси.Ако има,то ще да е в по-големите "барове" и ще са една,мааксимум две маси.Всички италианци пият кафето си на крак,на бара,буквално го гаврътват за 10-тина секунди и си тръгват.Баровете ги имат за място за "презареждане" с кафе(защото пият по 3-4 на ден).Ти остави това,ами самото италианско кафе е не по-дълго от 1/2 пръст,то не се пие,а се облизва от чашатаА ако искаш да седнеш да си го изпиеш на масата(отнасяйки от бармана пренебрежителен поглед тип "Ааа,ясно,турист!"), те таксуват допълнително.Досега макс 6 евро са ни взимали за въпросното(съмнително според тях) удоволствие да си изпиеш кафето на маса.
*Ако искаш нормално,дълго кафе,трябва да поискаш не "дълго кафе"(то е почти цял пръст),а "кафе американо",което,понякога,почти успява да достигне размера на дълго кафе в БГ. Весело е по-кафенетата....

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: ZainGadol]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано09.08.08 22:27



Да,де,аз за този говоря,има ли друг Брилянтин?

Този при двореца,нали?

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: ECLlPSE]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.08.08 22:44



Аз се "жертвах" да прекарам една седмица в Рим(точно вилннееха едни снежни бури в София, та до Бургас) и покрай богата галерийно-музейна програма доста поразгледахме от града.Но пък хората са доста приятелски настроени.Не знам дали имаше значение, че комуникацията беше на испански.А как се очаровах от цената на билетите за граждани на ЕС под 18 години

Голямо редуто до безплатно чак


Пожелавам ти да усещаш само хубавите неща.Няма нищо съвършено

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: ECLlPSE]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано09.08.08 22:47



Има... На Христо Белчев и Солунска.



["How much do you want for all of them?" ]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.