Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 11.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Хих..нови [re: monaca]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано19.08.08 22:37



Сегаааа......
Чудех се кога ли ще се появи някой "акъло-давач" от родния тип. Нали си спомняш - онези, които стоят на пейките пред блока и клатят глава в укорителен диагонал. И тамън го кажат - и съседката се обади: " Точно така, Миче!". Нямат преживявания, но усилено коментират чуждите!
Та към двамата/двете:
Ако първо беше питАла защо съм дошла - щеше да знеш. Ама не питА. И не знаеш.
Разбира се,че ще ме отегчи - той си е един и същ, а го видях за 10-ти път миналата сряда. Ти колко пъти успя да му се удивиш? Видях доста от Рим и Италия като цяло - красиво,прекрасно,да....но и за гледане омръзва.
Знам перфектен английски и много добър испански и италиански - а ти?
Ако аз харесвам дискотеки - а ти опери - кой е "по-"? Има ли "по-"?
И къде точно прочете,че италианците ме/ни дискриминират?!
Сподели преживявания и впечатления,ако искаш - не оценявай от измислената си висота чуждите.
Ама някои хора като минат паспортната проверка и се озоват извън страната стават "по-католици от Папата!" - наистина много бързо.
Има една бУлгарска приказка за това - " Пази боже сляпо да прогледа! ". Помниш ли я?!


Anche a te!

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано19.08.08 23:18



За "извънземното" се хванах... Кое е "чак пък толкова"...

Вярно е,че последния път когато ходих в Милано беше преди 8г. Ама не ми се вярва да са почнали да движат с летящи чиний вече....

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Хих..нови [re: ECLlPSE]  
Автор 4ereshka (новак)
Публикувано20.08.08 10:38



Всеки има право да си сподели мнението тук, както ти така и монака и mrN. A също така и аз. Не искам да поучавам никого, кой как да живее, всеки сам си решава. Лично аз също обичам да се забавлявам, и от време на време ходя по заведения. Но за мен постоянното висене по заведения е средство за затъпяване. Просто си изказвам мнението, не го натрапвам.
Хубаво че си учила езици, но след като тези които пишем тук живеем в чужбина, значи знаем чужд език. Всеки може да научи чужд език, ако е по упорит. Не е нужно да е много умен



Тема Re: Хих..нови [re: 4ereshka]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано20.08.08 10:47



Аз не говорих на теб,но нищо..
Напълно права си-всеки има право да изкаже мнението си и изобщо не мисля,че натрапваш каквото и да е.Напротив,и аз съм съгласна с теб-на който не му харесва,да си намери друга държава по вкус или да се прибира в БГ.Естествено!
Това за езиците...също си права,но какво искаш да кажеш?Някъде се губи нишката...
А непрестанното висене по заведения определено води до негативни последици.Кой виси нонстоп в заведения,че не разбрах?

Free your mind and the rest will follow.


Тема Re: Хих..нови [re: ECLlPSE]  
Автор 4ereshka (новак)
Публикувано20.08.08 11:08



В страната където живея от 4 год, избягвам да се събирам с българи. Една от причините- непрекъснатото плюене по чуждата страна, която сами са си избрали. Наслушах се на реплики от рода- тъпа държава, селска държава, няма свестни заведения! Като им казах, че никой не ги държи на сила, като искат да си ходят, те се обидиха



Тема Re: Хих..нови [re: ECLlPSE]  
Автор monaca ()
Публикувано20.08.08 11:15



"Много добър италиански", определено ме съмнява Щом ходиШ на курс...може би си на ниво "via trionfale", но давай Ще се усъвърШенствуваШ, слуШай леля си Ми4е.
колкото за минаването на граница, то беШе много отдавна и без проблем, а и паспорта се наложи да сменя.
колкото за папата, остави го на мира, и без това не ти харесва къде живее.
на "пази Боже сляпо да прогледа", Ще отговоря с "ПораснаШе пилце, поебаШе ква4ки".
Хайде, арриведер4и 4е морето на изола д'елба ме 4ака.
Поставям ти домаШно, отиди и виж барем Ватиканските музеи (всяка последна неделя от месеца са безплатни, спестяваШ 16 еуро) и после Ще ми/ни разкаЖеШ какво си видяла и разбрала.
Пък ако отско4иШ и до форо империале, направо Ще ми се издигнеШ в о4ите.



Тема Re: Впечатления от Италиянови [re: Mr.N]  
Автор monaca ()
Публикувано20.08.08 11:17



мисля 4е интелектуалното привли4ане он лайн между нас е определено реципро4но.



Тема Re: Хих..нови [re: 4ereshka]  
Автор monaca ()
Публикувано20.08.08 11:25



и аз затуй не се събирам с българи, особено като 4уя 4е плЮят в паницата дето ядат.
Истина е 4е много то тях непрекъснато говорят за купони и купонясване по заведения. Ама заЩо така този народ???кат'4е ли на въже държан...
ЗнаеШ ли, мисля 4е е много по лесно да се комуникира в една дискотека или пъб дето ниЩо не се 4ува отколкото в нормална среда.
"на вкус и цвет, товариЩ нет"



Тема Re: Хих..нови [re: ECLlPSE]  
Автор monaca ()
Публикувано20.08.08 11:36



Алеко Константинов - "Бай Ганьо" - "Какво ще й гледам на Европата - хора, къщи, салтанати!"


мисля 4е тази фраза те обозна4ава прекрасно.



Тема Re: Хих..нови [re: monaca]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано20.08.08 13:04



Хех,Миче,Миче,откакто ти си била във Ватиканските музей,явно доста вода е изтекла.Била съм там не веднъж,но просто за справка,а и за да не получават от теб клубарите погрешна информация-билетът е не 16 еУро,а баш 14, че за нас студентите-дори и по 8.Ей така,да си знаеш само.


Вземи разгледай това-онова,колкото да си обновиш ценоразписите и позахабените спомени. Ама не се напрягай много,да не ти дойдат в повече културните занимания.
Това за курса направо ме разби.Да,естествено,какво ще карам някаква учителка да идва в нас да ме учи,трябва да си стоя на нивото,което съм си,защото така или иначе мога да си купя масло,кафе и блузка.За какво да се хабя да се развивам?Добре,че ме светна....
Айде бягай към Елбата и лекичко с тена.Весело!

Free your mind and the rest will follow.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.