Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 11.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: lCO_FlN]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано22.08.08 10:47



Кои са сериозните заведения в България?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lCO_FlN (новак)
Публикувано22.08.08 11:47



Добре де - звучи малко общо!



За клубове - в които поределено не ми надписват сметката мога д ати изброя 5 - 10 в София (аз съм от там и нямам много добър поглед върху другите градове).
За ресторанти - сега те са толквоа много че няма смисъл да си говорим с имена. Но това което описваш за надписани сметки и бавене просто не е така (поне далече не е масово). Случва се навсякъде понякога но е по-скоро изключение отколкото правило. В тов аотношение в Рим е същото че и малко по-зле (защото приемат нещата много леко - включително и клиентите си).

Бях във Флоренция миналата седмица. В 15:00 не можеш да обядваш защото заведението не работи - готвачът почива. В 10:30 вечерта 80% от ресторантите в центъра спряха да приемат нови клиенти - готвачът е приключил работа. При цялото ми уважение това го няма в Бългрия никъде. Просто отношението към клиента е друго. И не споделям мнението ти че е лошо.





Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re:нови [re: lCO_FlN]  
Автор monaca ()
Публикувано22.08.08 12:02



Голямо забавление сте ти и еклипсата, но пак неподготвен се изказа, велик българино. ве4е си те преставям с 4орапите в басейна като един много колоритен образ създаден он А.Константинов, нали знаеШ кой е???
в скъпо заведение в Италия и не само в рим, ти отварят вратата, не те карат да 4акаШ и ПъРВО ти предлагат листа с вината, после идва останалото, естествено обслужването е на ниво, 4истотата съЩо, което в БГ е много съмнително.
кой знае къде пак си ходил, ти неЩо много ориенталски я даваШ та не се у4удвам.

п.с. колкот' до уайлреса, с ВАЙО сони няма проблем и за да не ни е много топло сме на сянка в открития бар.
Хайде 4е след малко имам ледено студено кафе (нал'знаете к'во е) и топ в синята лагунка.

п.с. оставям ви да ме 4етете с наслада.



Тема Re:нови [re: monaca]  
Автор lCO_FlN (новак)
Публикувано22.08.08 13:36



Да се не метнеш със Sony-то у лагуната - че като гледам толкова ти е акъла!



P.S. Оценявам че отделяш от ценното си време на бара през ваканцията си - да ръсиш глупости в иначе интересната тема. Много показателно - да знаеш.

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re:нови [re: lCO_FlN]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано22.08.08 18:39



Е, ти си имаш твоето мнение и твоите наблюдения, аз - моите


Не е задължително да съвпадат.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Излезе ли вече от локвата?нови [re: monaca]  
Автор justaman (непознат )
Публикувано22.08.08 19:26



Много, ама много не сте прави..... Ти - далеч повече от Ицо но и той се е поувлякъл.... изглежда носталгията го е подгонила малко. Както и да е .... по същество:

1. В България има много качествени заведения. За съжаление нито цената, нито обстановката...... почти нищо не показва истинското качество на заведението. За това тук се пробва..... или се търси референция от приятел. Иначе попадаш на нещо като аз онзи ден: донесоха ми блюдо от менюто с променени съставки (вместо филе имаше бекон - а аз не докосвам сланина) и когато поисках обяснение, получих само едно "извинете". Това не се отрази на сметката и не доведе до замяна на блюдото. Нещо, което щеше да стане на секудата във Франция, Германия, САЩ или Великобритания. Но пък мога по всяко време да ви изредя 5 заведения в София, където ще ви обслужат на ниво за пари несъизмеримо по-ниски от заведенията в Западна Европа;

2. В България заведенията наистина са много евтини. Даже през призмата на доходите или на "стандарта".... пак са МНОГО евтини. В никоя друга държава в Европа или Америка хората не могат да си позволят да са всяка вечер в заведенията. Просто няма как. Даже в съседните нам държави, които са били социалистически, както нас преди 1989, заведенията са доста по-скъпи от тук.

3. За съжаление в България липсват заведения с добра рок, джаз и блус музика. В България има много чалгаджийници и дискотеки, в които се слуша отпадъка на отпадъка от западноевропейската и американска музика (нещо като тамошна чалга). В Лондон (където отсядам често напоследък) заведенията с рок и блус музика са много, в Щатите - супер много, в Германия и Франция пак има доста..... в Ориенталски Булгаристан лупа чалгия и..... абе зле е. Наистина не знам как е в Рим. Наскоро приятел, който живее във Франция от години, ми каза, че в Рим обслужването било ужасно и заведенията били отвратителни. Но моите впечатления от Венеция и Тревизо са общо взето добри.

4. Ще трябва да продължа още малко за типа музика. Тук в България напоследък нощните заведения са или чалгаджийници, или с ужасен хаус или нек'ва там електроника или с т.нар. "ретро". За съжаление у нас "ретро" викат на забравено от всички диско примесено с малко поп. То това диско никой сериозен човек не го слушаше като беше ново.... та камо ли сега. Стигнахме до там, че да се раздваме на една песен на U2 или INXS..... Това да чуеш класически рок, хард-рок, блус, ейсид джаз...... къде ти. Посредствено възпитаният българин не плаща за такава музика.

С целият ферман по-горе исках да ви кажа колко не сте прави...... Да, има добри страни да си в България.... но има и доста негативи. За мен най-добре е да правите като мен - да си живеете в България и да прекарвате значителна част от времето си в командировки по Света.

А Ице ти трябва да приемеш, че българите имат много да се учат на добро обслужване и на вкус към музика и изкуство. Но пък бирата е евтина и да излезнеш в приятели на "тефереич" да си побъбрите глупости винаги е гот.



Тема Re: Сега ще уточнимнови [re: lCO_FlN]  
Автор 4ereshka (новак)
Публикувано23.08.08 11:54



Моето мнение е доста по различно. На ясно съм какво е положението в България. Информацията ми не е само от вестниците, там пишат и глупости, но не само. Пишеш че от 10 год положението в България много се е променило. Последно бях там преди 3 год, така че съм на ясно какво и колко се е променило. Също контактувам с приятели, които живеят в Бългатия, и те ме осведомяват. След като на теб там ти харесва, живей си там. Аз обаче нямам желание и намерение да се връщам там. Моя близка, която също живее в чужбина се прибра за няколко месеца в България. Тези дни се чухме, каза че простотията и селенията са и дошли в повече.
За Италия нямам мнение, не съм ходила, не съм запозната с положението там. Но не Италия е на опашката на Европейския съюз, а ние. И не италиянци да се натискат да живеят и работят в България, а обратното



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka (новак)
Публикувано23.08.08 12:01



А защо милите душици живеят в скучната Норвегия, а не вземат да се приберат в България? Някой държи ли ги на сила там?
Лично аз търся спокойствие, а не заведения. Който търси силни емоции, най доброто място е България- ще ти откраднат колата, ще ти оберат апартамента, ще те нападнат на улицата, за да ти вземат чантата. Изобщо няма скука там



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор lCO_FlN (новак)
Публикувано23.08.08 12:48



В Рим апартаментите до 3ти - 4ти етаж са с решетки. Защото се катерят и до там - и обират всичко което могат да измъкнат.
А когато казах че искам да се разходя до Неапол - от фирмата ме посъветваха да не ходя с кола там. Изобщо да не ходя на юг с кола.

Има една доста популярна песничка на някакви Фабри-Фибра (тукашен вариант на Ъпсурд - ако така се пишеше). Та те си пеят в хитчето че италия е страната на Августовските кражби. Сещай се.

Сега как да се съглася с теб ми кажи?
(Между другото - приемам, че Норвегия е различна - аз говоря само за Италия)

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!



Тема Re: Сега ще уточнимнови [re: 4ereshka]  
Автор lCO_FlN (новак)
Публикувано23.08.08 13:05



Българите са натискат да работят в чужбина защото изкарват повече там. Което постепенно се променя между другото. Както е случаят с Полша и UK.

За простотоята е селянията - съм съгласен. И мен ме вбесява. Но както забелязваш тук във форума "чужбинските" ни сънародници могат да са прости и селяни за трима.

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.