Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Коста, изложи се този път...нови [re: Kostaaaa]  
Автор chinchilla (гризана)
Публикувано07.08.05 17:40



ooo, маниера на каране на кола в България... не е за пример в никакъв случай. Но какво ще кажете за маниера на каране на кола в Италия. Иначе и аз предпочитам да карам в Холандия, по холандски пътища...а не в БГ. Мога и други плюсове на холандските шофьори да спомена, но това някой друг път.

Иначе, какво да кажа. Народ всякакъв. Ние, като си купихме колата и без да искам бях пуснала фаровете за мъгла. . Ама това не беше, защото съм българка, ами още не познавах колата.
А днес се връщаме от Белгия. Заради теб специално наблюдавах и фактора "запалени светлини". Е, не беше 100%, но беше наистина някъде в съотношение 50:50.



Тема Re: Коста, изложи се този път...нови [re: qwerty]  
Автор chinchilla (гризана)
Публикувано07.08.05 17:50



Ама моля ви! Не ме занимавайте с техничките аспекти на въпроса. Аз идея си нямам свети ли/не свети ли по принцип през деня. Аз гледам да съм сигурна, че свети винаги. Защото съм разсеяна по този въпрос и си създавам навици. А наблюденията си ги правя на колите, които виждам. По пътищата нови коли, скъпи "марки". Едни са с включени фарове, други с изключени. Така че тези въпроси ги оставям, като забавление на авто-маниаците.



Тема Re: Чинчила ;-)))нови [re: chinchilla]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано07.08.05 18:56



Много ти благодаря че си обърнала внимание колко караха посредата на деня с фарове - 50%. Може ли от това да извадим заключение че въпреки че фатовете не са задължителни в летен ден, 50% смятат за уместно да ги запалят по средата на деня. Предполагам че към 5 часа това ще са вече 90%, нали - това аз наричам разумно шофиране. Сега си припомни колко карат с фарове в по обяд и в 5 часа следобяд в България и ще разбереш каква е разликата - малко хора извън България си пестят лампичките ако могат да бъдат по видими.

Що се отнася до цитата на КАТаджията Замисли се полицая и ми каза - бре, чак сега разбрах защо всички западняци карат със светлини, май са прави хората. мисля че и него би разбрала ако се замислиш. Пристига чужденец в България и шофира по непознати пътища, не познава навиците на местните, нали? Този чужденец ще направи всичко възможно да бъде видим и...ПАЛИ ФАРОВЕТЕ! КАТаджията вижда че през деня САМО чужденци (поне тогава) шофират с фарове, не българи, и си казва - тия чужденци всички карат с фарове!


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
Автор vow (непознат)
Публикувано07.08.05 21:45



Taka e, razbira se. Prosto ot april do oktomvri prez denia farovete ne sa zadaljitelni. Mejdu drugoto farovete ne sa zadaljitelni i v Germania. Mnogo germanzi naprimer karat v Dania (kadeto te sa zadaljitelni shtом си седнал зад vолана) bez farove. I tuka datchanite kato vidiat kola bez vklucheni farove im e yasno, che stava vapros za germanezt



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: pipi]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 00:56



Забелязъл съм, че и франсетата не си палят жълтите фарове до последния момент. Някъде към 9 и половина вечерта. Почти всички коли продавани в Америка палят фаровете автоматично (когато се стъмни или още при пускането на двигателя).



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 02:06



Аз познавам българките по стила. Американизират се отчасти, но никога не заприличват на масата тук- леко гримче,чистички и елегантни. Много мило ме впечатляват и българите- голяма част от тях носят големи реклами с българския триколйор или просто на задното стъкло БЪЛГАРИЯ.В Калифорния има много готин български народ!



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
Авторнaдeтo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 14:22



Аз пък вчера се прибрах от България и искам да ти кажа,че никой не кара на габарити,а през деня вече все по-често се срещат такива,които карат на фарове.Ходили са хората по Европа и знаят:)Даже се намират и такива дето ми дават път на пешеходна пътека:) Има нпредък:)



Тема Re: Как познах един че е ...нови [re: нaдeтo]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано12.08.05 14:35




Като споменаваш това за пешеходната пътека, се сещам за нещо, което звучи малко като виц - допреди 3 години на мен никой не ми беше спирал на пешеходна пътека. С едно изключение - веднъж на път за университета чакам аз да се освободи пътя от коли, за да премина и една шкода спира. Но аз си чакам по навик... В един момент чувам баща си "Минавай, колко време ще висиш там". И от тогава на шега разказвам, че само веднъж са ми спирали, и се оказало, че съм в роднински отношения с шофьора



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: нaдeтo]  
Автор arrid (свежест)
Публикувано12.08.05 14:41



Някой ми каза, че в БГ бил приет закон колите да спират на пешеходната пътека и да дават предимство на пешеходците. Друг е въпросът, кой го спазва този закон, но ето че има и съвестни граждани! Последният път като бях в Бг, т.е. съвсем скоро, забелязах, че извън градовете доста често колите караха със светнати къси. Чак с мъжа ми си помислихме да не би да е станало задължително



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: arrid]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано12.08.05 14:48



Интересно ми е да знам (аз не карам кола и съм много "боса" по тези въпроси) - когато чужденци шофират в Бг и ако има различия между правилата в Бг и в страната, от която идват - дори да не е нещо, което представлява реална заплаха за катастрофа, как се санкционират?

В крайна сметка тук обменяте опит, но чужденците незнам дали успяват да се информират за всичко това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.