Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
Авторминaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 13:44



отива ти да си неук



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: минaвaщa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано04.08.05 14:22



Е щом ми отива, не ми давай примери тогава - неук ще си останЕМ!


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: да, ама не. друг път е по-добре!нови [re: DLCl]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано04.08.05 14:33



Мисля че грешиш в това : Очите привикват на светлинните знаци и значително нарастват ПТПтата с пешеходци, колоездачи и всякакви обекти без фарове. Дневната светлина е многократно по силна от тази на фаровете и едва ли през деня очите се влияят от нея и игнорират обектите без фарове. В замяна на това тези фарове на бързо движеща се кола сигнализират че...това е бързо движеща се кола, а не спряла кола ей там. Ако има някаква вреда в това, биха го забранили в Европа.

Да различим между задължително и желателно, първото е минималното, второто се доближава до оптималното. Никъде няма забрана за палене на фарове, в България май имаше...или поне беше много странно и рядко срещано да пътуваш през дена с фарове. Наистина се радвам че днес палят светлините и по средата на деня ако се замъгли, заоблачи или в дъжд.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Какво мисля ли?нови [re: JP]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано04.08.05 14:37



JP, "еле" казваме на един друг език, на български това е "освен"... Но ти е простено - знам, че се пържим в едни и същи жеги



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано04.08.05 14:42



Смях се като ти четох преживявянията
Да ти пишат каквито си искат коментари - факт е, че си го разпознал човека.
Само не разбрах как си станал в 5 като беше цяла нощ on-line - колко ви е часовата разлика?



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Pocти]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано04.08.05 14:48



Странно, първото ми пътуване с кола "на запад" беше Германия-Холанд-Белгия, един далеееечен септември и там ми направи впечатление че хората карат извън града с фарове, и там ми обясниха и причините, които приех за логични. Бил съм и в Кипър няколко пъти, но само първия път наех кола и не шофирах вечер - достатъчно ми беше напрежението с лявото движение през деня. Все пак бях там за кеф, не по работа.


PANEM ET CIRCENSES


Тема това не е мое мнениенови [re: Kostaaaa]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 14:57



мисля, че АДАК беше извадил статистиката и беше потресаваща. И абсолютно официално е забранено ако не се лъжа, освен в случй на тревога (караш болен,теглиш кола или нещо подобно).
Спомни си че ако на изпита тръгнеш да пускаш фаровете без приĩна ще те скъсат като куче!
Поне на теория е така, а съдейки по факта, че за пуснати халогени без мъгла или дъжд глобяват в цяла Европа, сигурно и за фарове ще те глобят. Не искам да пробвам но съм 75% убеден .



Тема Re: да, ама не. друг път е по-добре!нови [re: DLCl]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано04.08.05 15:01



"Абсолютно противопоказно е да се кара на светлини в светлите часове на денонощието! Очите привикват на светлинните знаци и значително нарастват ПТПтата с пешеходци, колоездачи и всякакви обекти без фарове. Не напразно в Европа е само сезонно това изискване, а в Унгария-само за извънградски условия.
"
Точно това имах пред вид като казах, че тук (в Холандия, де) скоро се обсъжда дали да задължат шофьорите да карат със светлини или не. Една част от специалистите поддържаха точно тази теза. Други - не. Лично аз не мисля, че е чак толкова вредно и опасно карането със запалени светлини. Дори и в градски условия...



Тема Re: това не е мое мнениенови [re: DLCl]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 15:04



Глобявали са ме за запалени халогени против мъгла през деня. В БГ



Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано04.08.05 15:10



Ами аз повече "шофирам" из града, както споменах . Моите наблюдения са от градските улици. Но, дори и там, този разточителен навик на запалените светлини го намирам за много удобен.
А за кипърските маниери на шофиране мнооого може да разказвам.... Чешити са!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.