Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема В Бг също се обсъждашенови [re: Pocти]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 15:11



Доста време.Май не го приеха
Според мен, трябва да има час-зимата след 17:30-задължително, лятото след 20:30, примерно.
Дразня се когато някой охлюв не си е запалил светлините в сумрак.
На извънградко-да е препоръчително карането на габарити.
Но лятото, посред бял ден и слънце не виждам смисъм от запалени фарове,ако не е аварийно положение



Тема Re: това не е мое мнениенови [re: DLCl]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано04.08.05 15:14



Луд е шофьора който пали дълги/халогенни светлини в мъгла, но и най неопитния шофьор бързо осъзнава това и се коригира. Става дума за обикновен мрачен следобед в западна и северна Европа, където и през лятото в 4-5 без фарове трудно те виждат. Как е по изпитите забравих отдавна. Дай линк за това АДАК, моля.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 15:19



Как познах един че е българин?? Ами бяхме в Мадрид заради един концерт,но тъй като не знаехме точно къде щеше да бъде,отидохме в едно интернет кафе да проверим.Бях с моя приятел,който вече веднага разпознава "българското".В дъното на залата имаше няколко свободни компютъра.Намерихме една маса с 2 компютъра,единият от които беше свободен.Опитваме ние да съберем 2 стола за да седнем,но на съседния компютър човека се беше разположил като бей и въпреки че виждаше усилията ни да съберем двата стола,не направи никакво усилие да се помести съвсем мъничко...Накрая го помолих разбира се.Мина ми през главата,че може да е българин.Докато си ровехме из интернет,той си шумкаше в некакви пликове и по едно време се обръщам и го гледам-в едната ръка държеше комат хляб,в другата парче салам,ръпа ли ръпа...и с мазните пръсти по клавишите-щтрака ли щтрака...И беше толко мърляв...По едно време моя приятел ме побутва и ми вика "Виж,виж" Обръщам се аз и гледам-отворил странизата на Мтел...



Тема Re: В Бг също се обсъждашенови [re: JP]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано04.08.05 15:24



С точен час това не става. Ами ако в 4,30 - 5 часа есенно време се натрупат облаци и завали силен дъжд, забранено ли да бъде? Или някой "охлюв" дето си пази лампичките да не ги запали защото не бил длъжен, и ти да го видиш в последната секунда как кара по средата на пътя (те "охлювите" правят това, не разумните шофьори), и ти да свиеш рязко надясно да не се надъниш и да направиш сам катастрофа?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: това не е мое мнениенови [re: Kostaaaa]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 15:26



Не мога да го търся на АДАК, но ето ти драсканици за и против.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=14618358&dopt=Abstract

А това е за ЮС граждани-превод от немското законодателство. Забележи че има изрично упоменаване кога могат да се ползват фарове през деня:

Lighting.

(1) Vehicle headlights must be used at night, at dawn, and at dusk. Low-beam headlights must be used during the day when visibility is limited because of inclement weather (for example, fog, snow, rain).

(2) Using only parking lights when driving is prohibited.

(3) Fog lights may be used only with low-beam headlights when visibility is less than 50 meters.

(4) High-beam headlights must be dimmed for oncoming vehicles and when approaching a vehicle from behind.

(5) Drivers who park in an area that is not lit well enough for the vehicle to be seen (for example, where streetlights do not remain on all night) must use front and rear parking lights. Traffic sign 394 is posted in areas where parking lights are necessary. Drivers of POVs with U.S. specifications should try to avoid parking in these areas, because their vehicles are not designed so that the lights can be left on without weakening the battery.



Тема Re: това не е мое мнениенови [re: DLCl]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано04.08.05 16:21



Чудесни цитати (линка още не съм видял). Тъй като всичко което не е забранено изрично е позволено, не виждам никаква забрана освен тук:
2) Using only parking lights when driving is prohibited. . Всички останали неща регулират специфични светлини при специфични условия, но не забраняват изрично палене на "къси" светлини през деня.

Има разбира се и един друг подход - всичко което правиш трябва да ти е изрично разрешено, иначе всичко е забранено. Ако си по възрастен от 35-40 г ще разбереш разликата между двата подхода и причините за тях.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: хихинови [re: Kostaaaa]  
Автор no1_u_know (непознат)
Публикувано04.08.05 16:32



Че те само от КАТаджийския наръчник ли се учат тия хора?

А "дасан кьормусун табела" някой като ти каже, значи ти казва "Не виждаш ли?" Но не в стил зададен въпрос, а по-точно като обръщение, сиреч "Не виждаш, бе, човек"



Тема Re: това не е мое мнениенови [re: Kostaaaa]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 17:29



в момента ще вземам книжка в Д (т.е. за 2ри път в живота ми) и да ти кажа няма значение какво е разрешено и какво не-има значение какво инструкторът & изпитващият кажат Това естествено докато взема изпита, после..........




Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: Kostaaaa]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано04.08.05 18:28



и аз как ги познах едни, че са българи

за уикенда сме отишли в Йорк - хубаво градче руини, музеи
разхождаме се с моя човек - отиваме на ресторант,
5-ма застанали пред катедралата и се блещят все едно жена не са виждали ама разстоянието дълго докато го изминем моя човек се питесни и пита "тези защо така нагло зяпат?" викам му защото са българи незнам защо ама така ми дойде
подминаваме ги и се чува коментар на висок глас "Глей кфо деколте" друг "а тия крака как ще ми седят добре овесени на врата"
сед тоя коментар мен такъв смях ме напуши обръщам се и им казах "Момчета недейте така с лошо ..." и взех да си се смея още не мога да забравя изражението на тяхните лица хахаха
Добре, че моят човек не е от тия агресивните и има чувство за хумор ... smeq se]

I must have died and gone to haven …


Тема Re: Как познах един че е българиннови [re: V-Shokou io kuraiami]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано04.08.05 19:20



И историята на МММ, и твоята ме разсмяха. Аз не ги разпознавам по друго, освен по разваления им български и по чалгите, които се носят от местата, на които се събират българи, но за такива съвпадения разказвате, че ме напушва на смях




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.