Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 01.05.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?  
Автор Пoлиcлaвa (непознат)
Публикувано24.09.06 15:12



Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?
Какво е вашето мнение?

Лично аз се надявам, че да...





Тема Re: Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?нови [re: Пoлиcлaвa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано24.09.06 19:56



Да, но с 1001 ограничения, така че в крайна сметка ще е все тая.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?нови [re: errata]  
Автор Пoлиcлaвa (непознат)
Публикувано24.09.06 22:30



Все пак няма да са затворени границите пред нас и няма да има ограничения колко време пребиваваме извън страната...
Малко ли е?





Тема Re: Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?нови [re: Пoлиcлaвa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано25.09.06 03:43



... и няма да има ограничения колко време пребиваваме извън страната

Абсолютно не е вярно. Три месеца престой и си нелегален (както и досега). Само две страни (евентуално) ще ни позволят неограничен достъп до пазара на работна ръка и то преполагам с обичайните рестрикции до social benefits. Великобритания трябваше да е третата, но явно ще се разминем. ЕС си е и си остава новия свтовен вариант на Фермата (George Orwell) и ние определено няма да изпълняваме ролята на прасетата.



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?нови [re: errata]  
Автор Пoлиcлaвa (непознат)
Публикувано25.09.06 18:26



Най-малкото отпадат митническите неволи...





Тема Re: Ще бъдем ли приети в ЕС на 1.01.2007?нови [re: Пoлиcлaвa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано26.09.06 03:48



И на коя точно граница?

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема ... 3 месеца престой и си нелегален...нови [re: errata]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано26.09.06 22:59



Туй откъде го измисли? Едно е да имаш право на работа и друго е право на престой.
Щом имаш право да влизаш с лична карта, къде ще ти бият граничен печат, за да броят 3 месеца от него? Длъжен си да си направиш полицейска регистрация, но това е съвсем друго нещо.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 26.09.06 23:00.



Тема Re: ... 3 месеца престой и си нелегален...нови [re: Блaryн]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано27.09.06 03:02



Ама наистина ли ще може да влизаме само с лична карта и къде?
Аз този момент нещо съм го изпуснал. През последните няколко години, когато съм преминавал границата на нова със стара страна членка, винаги е имало паспортна проверка (на мен и на съпругата ми, която е гражданка на една от тези страни).
Явно за България сега ще се прави изключение. Или ти викаш, че веднъж като минем ниякоя от "външните" граници вече улавяне няма.



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема момент-смесвате понятията ЕС и Шенген!нови [re: errata]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 10:20



Теоретично гражданите на всяка страна в ЕС могат да преминават границите на старите страни-членки без паспортен контрол. Практически не става, защото общата информационна система на Шенген не е разширена все още с новите 10. До 2 години казаха ще я оправят и тогава няма да има проблем за никой, включително и нас. Така че няма нищо лично, колкото и да влече да си посипете главите с пепел и да се самобичувате

.



Тема Re: ... 3 месеца престой и си нелегален...нови [re: errata]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано27.09.06 14:54



Случайно да съм казал, че няма да има паспортна проверка? Паспортна проверка ЩЕ ИМА, но ще можеш да влизаш не само с червен паспорт, а и с лична карта. Обърни внимание, дали на паспорта на жена ти, която е гражданка на страна от ЕС, има печат за влизане в друга страна от ЕС.

Примерно - тя е гражданка на Италия, ти си на България и двамата пътувате с кола. На словенската граница проверяват И ДВАТА паспорта, на твоя бият печат, на нейния - не. Тя може да представи лична карта, ще я пуснат, а тебе - не. От датата на този печат започват да текат 90 дни престой за тебе, но не и за нея.
Е, след 1.01.2007 няма да бият печат и на твоя, нищо повече. Или двамата ще ви пуснат да минете с лични карти. Повече, чак като влезем в Шенген, но там не са влезли още 10-те от 2004 г.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.