Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 20.09.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема фактитенови  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.05.06 12:37





евроскептиците да се образоват. имат нужда.

death comes first. then resurrection life.

Тема Re:Завършил съм 2 висше,но не се хваля.нови [re: cave]  
АвторCнaипepиcтa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 13:20



А,защо мислите "господин" cave,че не сме образовани????????Сигурно защото съдите по себе си и за другите..По-добре виж как псуват твойте приятели "Европейци" и тогава ми говори за ОБРАЗОВАНИЕ И КУЛТУРА;щом гледаш фактите!



Тема Re: фактитенови [re: cave]  
АвторEвpoПecимиcт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 13:21



The European Union has repeatedly emphasized the importance of a high level of nuclear safety in candidate countries. In the field of nuclear energy, Bulgaria operates the Kozloduy nuclear power plant (NPP) with two units of the VVER 440/230 design type (Units 3 and 4), and two units of the VVER 1000/320 design type (Units 5 and 6). Reactors 1 and 2 were shut down for decommissioning in December 2002 and reactors 3 and 4 will be closed down for decommissioning in 2006 in line with the Accession Treaty.
Не ми харесват тези факти , а иначе там нищо интересно



Тема Re: Те фактите ...нови [re: EвpoПecимиcт]  
АвторEвpoпeeц (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 19:49



са си факти и няма никакво значение дали ги харесваме или не... На мен ОСОБЕНО не ми харесват, защото работя в централата в Козлодуй, може да се каже, че съм лично заинтересуван. В информацията всичко е точно - типът на блоковете е записан правилно, тези блокове наистина са стари като изпълнение, още повече - като проект. В края на 2002-ра спряхме първите два блока, прехвърлихме горивото от тях да "доизгори" на 3-ти и 4-ти и се очаква малко преди Нова година да им "дръпнем шалтера" и на тях. Тъжно е, още повече като се има предвид колко средства и усилия хвърлихме за тяхната модернизация. Ама май няма друг начин... Поели сме някакъв ангажимент и трябва да го спазваме. Тяхната съдба е решена (от политически, а не от технически съображения), затова дайте да не плачем за четирите стари блока, а да се надяваме, че ще тръгне строежът в Белене. Ако това стане, у нас ще функционира НАЙ-МОДЕРНАТА (за момента) ядрена електроцентрала.



Тема Re: псевдофактитенови [re: cave]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано16.05.06 23:09



Типичен пример zа тенденциоzно представяне на факти.

Само един пример:

Economic growth has been on average faster in the new Member States (3,75% per year in 1997-2005) than in the old (2,5%). The resulting catching-up process has seen the EU-10 average income rising from 44% of the EU-15 level in 1997 to 50% in 2005. The strong economic performance has improved the labour market situation and, after a long period of decline, employment was stabilised in 2004 and expanded by about 1.5% in 2005.

А zащо авторът не си е направил труда да обясни, че с подобен икономически растеж на същите теzи държави ще са им необходими между 50 и 75 години, zа да достигнат ниво на стандарт съиzмерим с тоzи на старите членки (на България наи-вероятно ще са и необходими 100-150 години).

Очеидно авторът на статията (както и тоzи на постинга) смята всички хора zа глупаци.

Има и още много простотии в таzи статия, но няма смисъл да си губя повече времето с нея.

"In umbra, igitur, pugnabimus"

Редактирано от errata на 16.05.06 23:10.



Тема Re: Те фактите ...нови [re: Eвpoпeeц]  
АвторEpoПecимиcт (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 09:47



Това което пишеш е пълната истина приятелю .
Но веднага и спонтанно мен изникват 2-ва въпроса.
1. Чух без да съм спец. ,че в някой западноевропейски страни и Канада продължават да работят ректори от този тип.!?!/ А за нашите преди 2 год. бяха хвърлени мил. лева за гаратиране тяхната безопастност/.
2. Наистна се очаква да имаме добра и модерна ядрена централа , но тази централа се очаква да произвежда доста по-скъп ток от Козлодуй. А точно това целят "милите ни братя" французи , дебнещи ни /както се казва на пусия/ от отсрещния Дунавски бряг.
За това на твое място бих преосмислил пасивното си поведение поне относно тази точка от споразумението.




Тема Re: псевдофактитенови [re: errata]  
АвторEвpoПecимиcт (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 09:53



Така е и за съжаление много наши съграждани са сложили розовите очила и четат през ред само това което им харесва.
Хора защо си мислите ,че Европа иска нещо да ни даде..............



Тема Re: Те фактите ...нови [re: Eвpoпeeц]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 10:49



Може ли само да добавя, че изследователският реактор в Холандия си функционира повече от 15 години с пукнатини (предполагам, не по мазилката отвън), заради което го обявиха за опасен и "казаха" ще го спрат... Ах да... на Грийн Пийс други неща са им по-доходоносни...



Тема Re: За централата.нови [re: EpoПecимиcт]  
АвторEвpoпeeц (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 19:20



Гледай сега, реактори от "същия тип" (PWR, VVER по руското означение) работят стотици по света и този тип реактори минават за най-безопасните. С две думи - това са реактори с вода под налягане, които се включват в двуконтурна схема. Ако говориш за този "модел" реактори (VVER 440/230, каквито в момента работят на Блокове 3 и 4), също има доста работещи по света. Истината е, че те действително са много стари като проект и въпреки всичките модернизации... абе това е положението. Значи в Русия си работят поне десетина (нямам представа колко точно), при това са от същото "поколение", както нашите. Има работещи и във Финландия, само че там сградата на Реакторно отделение има херметична защитна черупка около първи контур. Накратко - осъвременена е строителната конструкция на блоковете и (разбира се) цялата електроника е западна.

Обаче най-фрапиращият случай с тези реактори е следният - два от тях си работят съвсем спокойно в централата в Пакш (Унгария) и дори унгарците успяха да продължат проектния им срок на експлоатация с 15 години! Разбираш ли - онези два блока са почти 1:1 с нашите, работят си насред Европа и никой не надига глас срещу тях! Унгария влезе в ЕС и не само не им затвориха блоковете, а и удължиха срока на тяхната експлоатация, ако можеш - обясни ми го това... Освен това четох едно изследване, в момента на приемането си в ЕС Унгария имаше корупция, по-висока от тази в България, но не знам да са им поставяли някакви условия и предпазни клаузи. Затова мога да взимам становище по някои технически въпроси, ама когато стане въпрос за политика - мълча си. Не я разбирам и това е.



Тема Re: Те фактите ...нови [re: Eвpoпeeц]  
АвторOли(Гoф)peн (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 21:50



Тяхната съдба е решена (от политически, а не от технически съображения), затова дайте да не плачем за четирите стари блока, а да се надяваме, че ще тръгне строежът в Белене. Ако това стане, у нас ще функционира НАЙ-МОДЕРНАТА (за момента) ядрена електроцентрала


Ако, тръгне. Ти как мислиш дали ще тръгне, каква ще е цената на киловатчас ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.