Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 24.06.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!  
Автор йeбeм ти и kapтoфитe (ой майко)
Публикувано20.06.05 19:08



какво да правя?



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор Ra4O Kowa4a (непознат )
Публикувано20.06.05 19:13



Спокойно като не искаш не искаш Какво толкова Други искат Е са да се бесим едни други ли
За всички има място под слънцето
Просто иди да гласуваш Гласувай за тези които не щат и твоята работа е опечена така да се каже
Ако няма такава партия , В Америка за миячи на чинии работа мнооого
Бе каквото искаш прави твоя си работа



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 10:01



емигрирай в Македония/Турция/Арабския свят/Индия/Африка и прочее страни,щото ако отидеш в ЮС/ЮК или подобно място ще преоткриеш значението на думичката "присъединяване" така, че свят ще ти се извие.



Тема Бе то и аз не съм заритал,нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:22



ама редно е като не щеш нещо да кажеш и два лафа поради що. Или просто ей тъй на!



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Ra4O Kowa4a]  
Автор oтнeceн oт kapтoфитe (далеееч)
Публикувано21.06.05 23:31



ама че си зъл, няма коне за подковаване, що ли?



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: :)]  
Автор oтнeceн oт kapтoфитe (далеееч)
Публикувано21.06.05 23:34



аз си казвам, че не искам да ме присъединяват, това означава никъде.



Тема Re: Бе то и аз не съм заритал,нови [re: нeнo]  
Автор oтнeceн oт kapтoфитe (далеееч)
Публикувано21.06.05 23:39



1. от историческа гледна точка където България се е присъединила, все е рухнало
2. страх ме е европата да не си изнесе вредните и миризливи промишлености в България, предпочитам да съм беден ама здрав
3. всички империи се разпадат с гръм и трясък, който е силно обвързан, по-лесно загива
4. не ми харесва европейската идея и тва е. надушвам някакво търсено противопоставяне на сащ и русия, писнало ми е от студени войни.



Тема Re: Бе то и аз не съм заритал,нови [re: oтнeceн oт kapтoфитe]  
АвторEвpoПecимиcт (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 09:22



Съгласен съм както следва:
1. така си е.
2. и тук имаш право .
3. тук според мен не е така щото империата Юрап още не е стигнала апогея си, че да се тормозим толкоз.
4. и тук съм съгласен.



Тема Начи първо да поясня,нови [re: oтнeceн oт kapтoфитe]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 09:38



аз не съм голям почитател на ЕС поради причина, че с право там не ни искат все още, понеже сме бедния роднина и е редно още малце да се е пооправим, дори и с цената на няколко години усилия с цел да договорим малко по благоприятни у-вия по отоношение на стопанството си, да попривлечем с по гъвкава данъчна политика повечко инвестиции, та да не се налага да си изпозатворим мандрите примерно/щото то хубаво европейски критерии, ма никой още не е умрял от сирене, а ментето ракии поради естеството на разпространяващите ги ЕС нямя да ги спре/ енергетиката и малките предприятийци, щото пак скокообразно ще земе да се дигне безработицата.
Освен това моментната му структора и институции създават и утвърждават една нова класа на бюрократ-консултанта, която на наша почва като мицел ще набъбне до незнайни ширини.
Тоест по принцип съм за, но май все още не му е времето.
Относно твоите доводи обаче да те поуспокоя - вредните си производства трудно ще прехвърлят у нас щото като съчлен тук ще важат същите ограничителни норми. А противопоставянето на САЩ и Русия, по скоро съперничеството - ми ЕС е над 400 милиона защо да не бъде буфер м/у тези сили с традиционно имперски въжделения, които все пак следва да се признае ЕС няма? Това е една възможност малките страни да намерят опора и справедливост.



Тема Re: Начи първо да поясня,нови [re: нeнo]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:36



Нено, това което пишеш звучи добре, но наистина ли мислиш че за няколко години ще се "пооправим" и ако да, по какъв начин и с какви пари? Ние 15 години се "оправяме" а дереджето ни е все едно и също. Какво се подобри в живота на българина през тия 15 години? Или да вземем последните 4? Жизненият стандарт не се е повишил, здравеопазването и образованието не са се подобрили. Да не говорим за далаверите около приватизацията и продажбата на предприятия. Единствено едрият бизнес продължи да се окрупнява. С други думи положението се циментира и едва ли можем да очакваме кой знае каква положителна промяна. Според мен, при това положение трябва контрол и смяна на правилата, която трябва да бъде наложена отвън поради невъзможността да бъде наложена от нас. Аз не вярвам всички норми на ЕС да бъдат наложени и прилагани толкова безпощадно, че да доведат до масово затваряне на предприятия. Едва ли в ЕС имат интерес от повишаване на безработицата в България. Предполагам, че всичко ще бъде налагано постепенно.
Нека не забравяме че положението в ЕС в момента е деликатно и едно отлагане за малко може да се окаже много по дълго, отколкото сме си го представяли.



Тема Точно там е проблема,нови [re: Haблюдaтeл]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 12:40



ако Аз не вярвам всички норми всички норми на ЕС да бъдат наложени и прилагани и всичко ще си остане пак по старому. Те затова политиците дето определят насоката ни на развитие през тези 15 г. се натискат за там, щото не остана вече нищо за приватизиране, реституиране - сега манна е разпределянето на фондовете от ЕС.
Трябва ни кардинална и най-вече бърза промяна насочена в привличане на реални инвестиции и време за стабилизиране на местните икономически агенти. Само че правилата на ЕС не позволяват свобода във фискалните закони или инфрастуркторните проекти. Те са за стабилизирани и с разити пазари икономики.



Тема Re: Точно там е проблема,нови [re: нeнo]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 13:27



Първо да вметна че не си ме цитирал докрай, това което исках да кажа бе:

Аз не вярвам всички норми на ЕС да бъдат наложени и прилагани толкова безпощадно, че да доведат до масово затваряне на предприятия. Едва ли в ЕС имат интерес от повишаване на безработицата в България. Предполагам, че всичко ще бъде налагано постепенно.

Мда, вярно е че някои много ще се облажат от фондовете, но въпреки това, тези фондове се отпускат целево и мисля че ще има строг контрол от страна на ЕС по отношение на тяхната употреба. Лошото е, че отново съществуващите субекти на пазара ще оперират с фондовете, и съответно ще спечелят от това, но едва ли ще могат да отклонят голяма част от тях.
По темата че правилата на ЕС са били развити икономики, в момента не мога да дам компетентно мнение, тъй като не съм икономист и затова ще се въздържа. Допускам обаче че все трябва да е мислено по този въпрос в ЕС и би могло да се разисква надълго и нашироко дали е по добре да отстъпим част от икономическият си суверенитет на Брюксел или да подължим да се доверяваме на родните партии и техните икономисти. Като икономически лаик аз съм песимист по отношение на втората въэможност, просто защото изхождам от случилото се през последните 16 години, а когато нещо не работи и нещата не отиват на добре, човек просто търси нови модели и решения.



Тема Така де,нови [re: Haблюдaтeл]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:13



През миналите 16 г., чии съвети прилагаха родните икономисти пита се?
И докъде ни докараха тези съвети?



Тема Re: Така де,нови [re: нeнo]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 08:15



Абе някак си не ми се вярва че само чуждите съвети са ни виновни. И нашите хора са дали своят принос в разпада на държавата ни, къде чрез корупция, тайна приватизация, грабеж, теснопартийни интереси, некадърна, некометентна и безотговорна политика, слагачество, самозабравяне и забравяне на това, чий интереси би трябвало да защитават.
А иначе и аз не аплодирам Световната банка и МВФ ама те все пак не са равнозначни на ЕС.



Тема Е не само "чужд" принос има,нови [re: Haблюдaтeл]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 08:40



но както го казваш и да не са еднозначни, все пак не ЕС напълно им делегира правата да ни водят към "реформиране".



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор Ra4O Kowa4a (непознат )
Публикувано28.06.05 20:21



Желаещият съдбата го води ,нежелаещият съдбата го влачи



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор Пинrвин нa Maдarackap (отвлича кораби)
Публикувано10.07.05 14:14



Ми заяви, че ти ще се присъединиш към тях вместо това и гледай как ще почнат да се дърпат.

Само линукс


Тема Re: Начи първо да поясня,нови [re: Haблюдaтeл]  
АвторBarovetza (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 12:28



Едва ли в ЕС имат интерес от повишаване на безработицата в България.

Наблюдателю, на твое място не бих бил толкова сигурен - виж какво става например в бившото ГДР! Безработицата не сaмо е страхотно висока (защото първата "грижа" бе да се закрие и/или съсипе всичко приличащо на конкуренция!), но и изгледите да се подобри са почти нула! Та затова там избират или бившите комунисти (къде по-голямата част от носталгия, къде от чудо) или неонацистите! То ако имаха една АТАКА - не ги виждам партиите в Германия!
За България никoй не го е заболяло, ние им трябваме заради ефтината работна ръка, за пазара, които искат да завладеят, унищожавайки местното производство - без някои да се надяват на нашенсkи заместител !



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
АвторEC (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 15:06



Ами не искай. Нищо недей да правиш. Или се запиши в Атака. И си живей беден, но горд и щастлив, без да гледаш към материалните придобивки на страните от ЕС. Money, so they say is the root of all evil today.

На нас не ни трябва ЕС. Ако някога почнем да произвеждаме някаква продукция, ще я пласираме в Либия, Нигерия, Алжир, Саудитска арабия, Ирак - там трябва да гледаме, това са "по-добрите" бизнес партньори за България, за какво ни е ЕС. Ще си живеем бедно, и ще си избираме социалисти, турци, националисти и Софиянски да ни управляват.

А и те не ни искат. Имат интерес да са заобиколени от бедни страни, за да имат под ръка евтини работници за мръсната работа. Правят ЕС по принуда, от страх от тероризъм и от глобализацията и да отговорят на нарастващата мощ на Китай. Иначе без ЕС им е много добре, те си живеят high level standart, а ние се натискаме да им чистим улиците и офисите.



Тема Re: Начи първо да поясня,нови [re: Barovetza]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 10:27



Безработицата не сaмо е страхотно висока (защото първата "грижа" бе да се закрие и/или съсипе всичко приличащо на конкуренция!)

Мдаа, лоши хора са тия западногерманци... Нарочно да закрият икономиката на Изтока, за да нямат конкуренция
Само те моля да ми поясниш защо после наляха десетки милиарди за да я възстановят и да изравнят стандарта на живот между източна и западна Германия? Както и да намалят безработицата? И защо продължават да наливат пари? До 2020 година за изтока се предвиждат 156 МИЛИАРДА евро. Изобщо как това се вписва в налудничавата ти теория за евтината работна ръка? Интересно ми е и какво мислиш за "Пакта за Солидарност"?
Не си чувал за него ли? Ами ето ти линкове, ще се радвам да се ограмотиш малко и да не пишеш простотии


малко и за безработицата и нейните причини:


Също така, поясни ми моля, защо на европейците им трябва евтина работна ръка, след като самите те се чудят как да изгонят нископлатените нелегални работници? При един отворен пазар на труда, какъвто съществува в ЕС, ако в България труда е зле заплатен и има безработица куцо и сакато ще тръгне на гурбет на Запад, ще подбие цената на труда там, с което ще влоши стандарта на живот на самите западноевропейци. Ако Европа иска евтина работна ръка, няма ли да е по добре за нея, да не ни приема изобщо, да държи пазара си на труда затворен, да не налива милиарди в икономиката ни, а просто да основава фирми тук и да плаща според местните стандарти?

Айде, и ако обичаш намали малко кръчмарската реторика




Тема Re: Наблюдателче - Начи първо да поясня,нови [re: Haблюдaтeл]  
АвторBarovetza (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 15:43



Слушай пич, мислех да си трая и да не се обаждам много, но ти ме принуди да сменя тона!
Първо на тоя форум попаднах случайно, търсех в Google нещо за АТАКА и ви намерих. Четох нечии изхвърляния и накрая не издържах и се включих. Опитвах се се първоначално с възпитан/шеговит тон, но ти ме накара да мина на нашенски!
Може да съм ти развалил провинционалната идилия - да ме прощаваш! Но като гледам че тук списват и хора, нямащи кой знае колко понятие какво става по света се намесих и аз! Та тук ще ти отговоря и на тъпотиите ти от другите теми!
За да уточним - живея и работя от 16 години в изт. Берлин. Нямаше да го изтъквам като факт или да се бия със "знания" в гърдите и да изпадам в неудобно положение като други тук, но ти ме принуди! Та за сведение - бил съм тук и преди, и след 10-ти; на живо преживях "падането" на стената! М/у колеги и съседи - изт. германци - съм преминал през всички тия години и етапи! И едно запомни, пич - твоите статистики и линкове са солидарност можеш да си ги завреш отзад! Защото на теб много добре ти е известно, но се правиш на ненапита вода, че в която и да е държава в медиите информацията се филтрира и то в угода на тия, които са на власт! Но моята, скъпи ми Наблюдателю, е взета от общуването ми не само с медиите по места, но и с местните жители! Та ако не ти е известно (в което много се съмнявам!) то много голяма част от бившите ГДР-ци и до днес не говорят за обединение на двете Германии, а за анексиране на ГДР-то, капише?!



Тема Re: Наблюдателче 2 - Начи първо да поясня,нови [re: Haблюдaтeл]  
АвторBarovetza (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 16:30



Ще продължа, защото по погрешка кликнах с мишката където не трябва!

Та информацията от линковете, която си ми пратил, е за такива, ама май балъци като тебе, които само сърфват из нет-а и мислят, че са обходили света! Такива пишман-политолози и всезнайковци от твоя род объркаха народа, та да избират кого ли не, да докарват в БГ какви ли не на власт и накрая българите да се пръскат по четирите посоки на света! Такива като теб са ме карали да се червя, да се чудя как и с какво да оправдавам деяния и действия на мои сънародници! И още нещо, пич - това няма да го прочетеш никъде, но повярвай ми (а и някъде нещо подобно пишеше една лекарка) - с дни нараства особенно в бивш. ГДР жестока антипатия и то подхранвана от пресата спрямо чужденците! Защото тук има региони с (неофициална!) безработица над 20-25%, всеки гледа чужденец имащ работа на кръв!
Колкото до твоите милиарди, дето ги наливат - ами те си ги взеха и си ги вземат, Наблюдателю! Ами че пускайкина пазара западните фирми (а с същото време унищожавайки ГДР-ските) тия пари, с които се купува стоката къде отива, а, майсторе? В джоба на сайбията, западната фирма! И това, което на теб ти е абсолютно известно е и бъдещето на моята родина, за твоя - не мога да твърдя, ти май си на път да я предадеш за сребърници!
А накрая - за ефтината работна ръка. Интелигентно момче си, ще ти цитирам един тукашен коментар, пък ти си прави изводи и ги разпространявай сред неинформираните! Та в Чехия спрели строежа на един почти готов завод (вече и фундаментите на машините били готови!), местили го в Словакия, защото там работната ръка била по-ефтина от колкото в Чехия! Капише? Или още малко инфо за загряване - най-открито немските фирми си признават, че тях ги интересува тази страна, където с възможно най-малки разходи ще направят най-голяма печалба! Разбира се извън рамките на ЕС, ти иначе как си обясняваш тия врели-некипели, дето ги пеят в последно време по наш адрес?!! Хайде сега - обясни го на хората, ти си майстора!
На края - за въпросните 2-3 държави, за които уж не ти било ясно кои са! Ами я виж, скъпи ми лицемерино, рекламите по телевизията - колко от тях са на БГ-фирми и колко на немски или френски? Danone от кога стана българска? Или Henkel, или Berlin Chemie? Като си се шматкал из и-нета не прочете ли, че поляците (наред с много други малки! държави в ЕС) не се съгласиха с т.н. Европейска конституция, изрично подчертаха че тя дава хегемонията на двете големи държави и заплашиха, че при нужда ще използват правото си в договора за приемане в ЕС при необходимост да напуснат съюза! Чакам твоя коментар, майсторе!
Накрая за твое успокоение - понеже тук предусещам промени, които няма да бъдат много приятни за не-германците, а и понеже тукашния хляб от доста време ми присяда наесен се връщам, прибирам се в родината си! Не мисли, че нося милиони в джоба - аз съм от тия малко българи, които са работили съвестно като много тукашни хора и не са правили алъш-вериши! Какво ще работя, как ще я карам - мой проблем!
Едно ти обещавам - едно от първите неща, които ще направя е да потърся адреза на местната АТАКА! Тия май ще сложат разни всезнайковци на полагащото им се место!



Тема Re: Наблюдателче - Начи първо да поясня,нови [re: Barovetza]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 16:46



Баровец, нямам никакво намерение да се конфронтирам с теб или с който и да било от форум, така че ако обичаш не ме изкарвай "партийче" или каквото там ти е хрумнало на момента. Само това че живееш в Берлин не е "отговор " на "тъпотиите" ми от други теми и едва ли е достатъчен "аргумент" в подкрепа на конспиративната ти теза за едва ли не умишленото унищожение на икономиката на ГДР от страна на ФРГ. Аз също съм комуникирал и с източно и със западногерманци(включително мои роднини) и не съм чул подобни мнения. Вярно е че обединението е имало неблагоприятни последици за голяма част от източногерманците, които не са напълно преодолени и до днес, но достатъчно много е направено и се прави за пълното изравняване на двете части на Германия. Някои от хората, с които съм разговарял са източногерманци, преселили се на запад, но е имало и западногерманци живеещи на изток. Този пример ти го давам, за да разбереш че в една държава всичко е взаимосвързано и че никой няма интерес да има бедни райони, тъй като се получава вътрешна миграция към по богатите райони. В края на краищата, след като според теб е толкова зле в "анексираната" част на Германия, където живееш, защо не отидеш малко по на запад или просто не се върнеш в България?
Спрях се толкова много на Германия, защото ситуацията в ЕС е аналогична - никой там няма интерес от бедна България, заливаща добре уреденият им пазар на труда с евтини гастарбайтери, подбиващи заплатите. Това е основният страх на Европа и всички европейци, с които съм имал възможността да комуникирам го потвърждават.


P.S. Не, не ми разваляш "провинциалната идилия" нито даже столичната такава Просто няма как да го постигнеш



Тема Re: Наблюдателче - Начи първо да поясня,нови [re: Haблюдaтeл]  
АвторBarovetza (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 17:28



Наблюдателю, ако ти отговарям то е само защото не искам да мина за невъзпитан! Какво и с кого си разговарял си е твоя работа! Какви са официалните версии, които си чул и чел за моментната ситуация в Германия - това е за храна на медиите! Знаем и двамата каква е горчивата реалност и ако ти лично или един малък кръг около теб ще имаш/имате облаги от ЕС това не значи, че останалата огромна част от народа ще трябва да плаща за вас!
За последно - как ще обясниш на тия около теб преждевременните избори в Германия и защо медиите в БГ толкова оскъдно се спират на това?
И ако вече си разбрал - аз се връщам в България, за да избегва унижението да ме върнат насила! А тук съм дошъл напълно легално!
Хайде със здраве, извинявай че се видяхме!



Тема Re: Наблюдателче 2 - Начи първо да поясня,нови [re: Barovetza]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 17:35



Ставаш все по забавен, но тъй като не смятам да се застоявам повече пред компютъра(просто вече не съм на кеф) едва ли ще мога да отговоря на следващият ти озъбен постинг, който озлобената ти главица ще измъдри
Първо, на бас се хващам че съм обходил доста повече свят от теб, и то не като гурбетчия. Предполагам че с тази информация градуса на твоето озлобление се е покачил до незнайни висоти, затова бързам да добавя че средствата за моите пътувания съм си ги набавил единствено със собствен труд, и никого не съм продавал за сребърници, просто не ми е в природата.
Така, що се отнася до западните фирми, заляли бившето ГДР, не са ли и те тези дето плащат заплати на източногерманците? Освен това, има много източногермански фирми които оцеляха след прехода и се развиват добре - Carl Zeiss, Jenoptik, Londa и т.н. Така че да не спорим за глупости, да оставим германците сами да си решават проблемите, а ние да решаваме своите
Нееднократно съм писал че съм ЗА Европейският Съюз и за подобен тип социално устройство, което за мен е по добър избор от необузданият капитализъм, няма отново да изпадам в подробности. Именно законодателството на ЕС е донякъде гарант за социалната сигурност и по справедливото и общественополезно разпределение на капитала. Навсякъде едрият бизнес има за цел да премахне социалните трудови норми с цел постигане на по висока печалба. Това е валидно за цял свят, и за Европа също. Така че е напълно естествено тези фирми, които спомена да търсят бедни държави в които да изнасят производството си и които ДА НЕ СА ЧЛЕНКИ НА ЕС. Е, аз пък не искам България да стане колония на капитала, хората да бачкат за жълти стотинки по 12 часа на ден за да правят стоки за богатите страни. Ето за това съм за ЕС, както и защото не вярвам че сами можем да се защитим, имайки предвид престъпната пасмина политици, които ни управляват и които са част от икономическата мафия. Българският народ също е твърде хрисим и апатичен да ги свали.
Иначе съжалявам за ксенофобските настроения в Германия, които те принуждават да напуснеш тази страна след 16 години престой, но никой тук не ти е виновен, така че не си изкарвай злобата по форумите. Още по нелепо е да плашиш с Атака, това е политическа коалиция, на която предстои тепърва да оправдае доверието на народа а не бостанско плашило. Аз съм съгласен с почти всичките им принципи,освен този за ЕС, тъй като не съм убеден че България може сама да отстоява интересите си, успешно, последователно и дълготрайно. Така че, Баровец,по добре ти си седни на задника, вместо да се опитваш да слагаш другите "на мястото им".

Айде със здраве.



Тема Re: Наблюдателче 2 - Начи първо да поясня,нови [re: Haблюдaтeл]  
АвторBarovetza (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 18:23



Иначе съжалявам за ксенофобските настроения в Германия, които те принуждават да напуснеш тази страна след 16 години престой, но никой тук не ти е виновен, така че не си изкарвай злобата по форумите.

Ама наистина за последно, Наблюдателю! Не тия от теб наречени ксенофобски настроения ме карат да си ходя, а настроението на масите към такива като мене, Наблюдателю! Точно те ме карат да настръхвам!
И колкото и патетично да пееш песента си за прехваления ти ЕС - факт е че през септември ще се провеждат в Германия предсрочни, повтарям ако не си го още асимилирал - предсрочни избори! От какъв зор иначе правителството хвърли пешкира? Защо французи, холандци не го искат този ЕС? Защо повече от германците искат референдум на тема ЕС? Заразила ги е моята "злоба"?
И на края - аз не съм бил тук на гурбет, аз дойдох със семейството си - смесен брак!
Та хайде и на теб със здраве! Да даде Господ всекиму което си е пожелал!



Тема Re: Бе то и аз не съм заритал,нови [re: oтнeceн oт kapтoфитe]  
Авторxи-xи (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 22:08



хи-хи-ха-ха....."беден, но здрав"... велико е!!!!



Тема Re: Бе то и аз не съм заритал,нови [re: oтнeceн oт kapтoфитe]  
Авторxи-xи (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 22:11



да си чувал "съединението прави силата" ? ... ама че ахмаци живеят в тази държава!!!! още с кравите и ралото не ще да се раздели... е, затова сме на това скапано дередже... кретени!!!!



Тема Re: Наблюдателче 2 - Начи първо да поясня,нови [re: Barovetza]  
АвторБaш Бapoвeцa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 03:43



Баровец, ти си жена и се се оженила на немец с основно образование и живееш в дрезден. Не ни пробутвай твоя избор на нас, моля.
Ай у лево, моме.



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор spider4o™ (Иван Костов!)
Публикувано19.08.05 18:43



ми скрии се някъде

______________
spider4o - СУ 2:0


Тема Хехе, сега сме бедни и болни.нови [re: oтнeceн oт kapтoфитe]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано14.10.05 14:10



Чети малко статистика по въпроса и ще се уплашиш. На челно място сме и по-сърдечносъдови заболявания, и по затлъстяване и по какво ли още не. По-лошо не може да стане. А това с производствата, дето ще ги изнесат тук, такъв филм няма да прожектират. Каквото е имало за изнасяне отдавна са го изнесли.

Бесило по-високо издигнете за кралете! Ш. Петьофи



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.