Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 25.09.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Точно там е проблема,нови [re: Haблюдaтeл]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 12:40



ако Аз не вярвам всички норми всички норми на ЕС да бъдат наложени и прилагани и всичко ще си остане пак по старому. Те затова политиците дето определят насоката ни на развитие през тези 15 г. се натискат за там, щото не остана вече нищо за приватизиране, реституиране - сега манна е разпределянето на фондовете от ЕС.
Трябва ни кардинална и най-вече бърза промяна насочена в привличане на реални инвестиции и време за стабилизиране на местните икономически агенти. Само че правилата на ЕС не позволяват свобода във фискалните закони или инфрастуркторните проекти. Те са за стабилизирани и с разити пазари икономики.



Тема Re: Точно там е проблема,нови [re: нeнo]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 13:27



Първо да вметна че не си ме цитирал докрай, това което исках да кажа бе:

Аз не вярвам всички норми на ЕС да бъдат наложени и прилагани толкова безпощадно, че да доведат до масово затваряне на предприятия. Едва ли в ЕС имат интерес от повишаване на безработицата в България. Предполагам, че всичко ще бъде налагано постепенно.

Мда, вярно е че някои много ще се облажат от фондовете, но въпреки това, тези фондове се отпускат целево и мисля че ще има строг контрол от страна на ЕС по отношение на тяхната употреба. Лошото е, че отново съществуващите субекти на пазара ще оперират с фондовете, и съответно ще спечелят от това, но едва ли ще могат да отклонят голяма част от тях.
По темата че правилата на ЕС са били развити икономики, в момента не мога да дам компетентно мнение, тъй като не съм икономист и затова ще се въздържа. Допускам обаче че все трябва да е мислено по този въпрос в ЕС и би могло да се разисква надълго и нашироко дали е по добре да отстъпим част от икономическият си суверенитет на Брюксел или да подължим да се доверяваме на родните партии и техните икономисти. Като икономически лаик аз съм песимист по отношение на втората въэможност, просто защото изхождам от случилото се през последните 16 години, а когато нещо не работи и нещата не отиват на добре, човек просто търси нови модели и решения.



Тема Така де,нови [re: Haблюдaтeл]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:13



През миналите 16 г., чии съвети прилагаха родните икономисти пита се?
И докъде ни докараха тези съвети?



Тема Re: Така де,нови [re: нeнo]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 08:15



Абе някак си не ми се вярва че само чуждите съвети са ни виновни. И нашите хора са дали своят принос в разпада на държавата ни, къде чрез корупция, тайна приватизация, грабеж, теснопартийни интереси, некадърна, некометентна и безотговорна политика, слагачество, самозабравяне и забравяне на това, чий интереси би трябвало да защитават.
А иначе и аз не аплодирам Световната банка и МВФ ама те все пак не са равнозначни на ЕС.



Тема Е не само "чужд" принос има,нови [re: Haблюдaтeл]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 08:40



но както го казваш и да не са еднозначни, все пак не ЕС напълно им делегира правата да ни водят към "реформиране".



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор Ra4O Kowa4a (непознат )
Публикувано28.06.05 20:21



Желаещият съдбата го води ,нежелаещият съдбата го влачи



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
Автор Пинrвин нa Maдarackap (отвлича кораби)
Публикувано10.07.05 14:14



Ми заяви, че ти ще се присъединиш към тях вместо това и гледай как ще почнат да се дърпат.

Само линукс


Тема Re: Начи първо да поясня,нови [re: Haблюдaтeл]  
АвторBarovetza (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 12:28



Едва ли в ЕС имат интерес от повишаване на безработицата в България.

Наблюдателю, на твое място не бих бил толкова сигурен - виж какво става например в бившото ГДР! Безработицата не сaмо е страхотно висока (защото първата "грижа" бе да се закрие и/или съсипе всичко приличащо на конкуренция!), но и изгледите да се подобри са почти нула! Та затова там избират или бившите комунисти (къде по-голямата част от носталгия, къде от чудо) или неонацистите! То ако имаха една АТАКА - не ги виждам партиите в Германия!
За България никoй не го е заболяло, ние им трябваме заради ефтината работна ръка, за пазара, които искат да завладеят, унищожавайки местното производство - без някои да се надяват на нашенсkи заместител !



Тема Re: не искам да ме присъединяват!!!!!!!!!!!!!!нови [re: йeбeм ти и kapтoфитe]  
АвторEC (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 15:06



Ами не искай. Нищо недей да правиш. Или се запиши в Атака. И си живей беден, но горд и щастлив, без да гледаш към материалните придобивки на страните от ЕС. Money, so they say is the root of all evil today.

На нас не ни трябва ЕС. Ако някога почнем да произвеждаме някаква продукция, ще я пласираме в Либия, Нигерия, Алжир, Саудитска арабия, Ирак - там трябва да гледаме, това са "по-добрите" бизнес партньори за България, за какво ни е ЕС. Ще си живеем бедно, и ще си избираме социалисти, турци, националисти и Софиянски да ни управляват.

А и те не ни искат. Имат интерес да са заобиколени от бедни страни, за да имат под ръка евтини работници за мръсната работа. Правят ЕС по принуда, от страх от тероризъм и от глобализацията и да отговорят на нарастващата мощ на Китай. Иначе без ЕС им е много добре, те си живеят high level standart, а ние се натискаме да им чистим улиците и офисите.



Тема Re: Начи първо да поясня,нови [re: Barovetza]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 10:27



Безработицата не сaмо е страхотно висока (защото първата "грижа" бе да се закрие и/или съсипе всичко приличащо на конкуренция!)

Мдаа, лоши хора са тия западногерманци... Нарочно да закрият икономиката на Изтока, за да нямат конкуренция
Само те моля да ми поясниш защо после наляха десетки милиарди за да я възстановят и да изравнят стандарта на живот между източна и западна Германия? Както и да намалят безработицата? И защо продължават да наливат пари? До 2020 година за изтока се предвиждат 156 МИЛИАРДА евро. Изобщо как това се вписва в налудничавата ти теория за евтината работна ръка? Интересно ми е и какво мислиш за "Пакта за Солидарност"?
Не си чувал за него ли? Ами ето ти линкове, ще се радвам да се ограмотиш малко и да не пишеш простотии


малко и за безработицата и нейните причини:


Също така, поясни ми моля, защо на европейците им трябва евтина работна ръка, след като самите те се чудят как да изгонят нископлатените нелегални работници? При един отворен пазар на труда, какъвто съществува в ЕС, ако в България труда е зле заплатен и има безработица куцо и сакато ще тръгне на гурбет на Запад, ще подбие цената на труда там, с което ще влоши стандарта на живот на самите западноевропейци. Ако Европа иска евтина работна ръка, няма ли да е по добре за нея, да не ни приема изобщо, да държи пазара си на труда затворен, да не налива милиарди в икономиката ни, а просто да основава фирми тук и да плаща според местните стандарти?

Айде, и ако обичаш намали малко кръчмарската реторика





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.