Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 03.06.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Koli 2-ra upotreba ...нови  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 18:42



S novite re6enia stava vse po skupo kupuvaneto na stara kola.....nova-nevuzmojno....Imam li 3000 lv sus zaplata 200, niama da si kupia nova....
6teli da obnovim avt. park-V Turcia i Rumunia go napraviha no imat sobstveno proizvodstvo....Pri nas nito proizvodstvo..nito lizing po djoba na bulgarina...Kakvo 6te pravim ?????



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: lvo]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано09.02.04 09:37



...въпроса е на гледна точка. От една страна искаме да живеем екологично - рзбирай да имаме по-чист въздух, да има полянки импаркове срещу жилищата ни и др. , а от друга страна не искаме това да ни струва скъпо. Ясно е че тези коли не са решение на екологичните проблеми, ясно е че и повечето българи нямат пари да си позволят нови коли. Тук не може да се приложи навсякъде и лизинга - могат да си го позволят само хора с над средна заплата. Решаването на проблема е в постигане на разумен компромис. Единия от тези лостове е икономическия - така постепенно потребителите се демотивират от покупки втора употреба. Ако се замислите с тези покупки се облагодетелстват само търговците на стари автомобили - няма реален продукт . Правилно беше изтъкнато, че е време да се привлече някой автомобилостроител да инвестира в завод у нас. Не трябва да се забравя обаче че веднъж изгонихме Роувър - а производителите никога не забравят това. Трябва обаче с икономически лостове да е цели и другия ефект - облекчено получаване автомобили на лизинг и стимулиране покупка на нови автомобили чрез данъчни облекчения, признаване на ускорена амортизация и др.



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: ludomlado]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано10.02.04 23:59



"Ако се замислите с тези покупки се облагодетелстват само търговците на стари автомобили - няма реален продукт . "
Ако пък ти се замислиш ще разбереш,че от лудостта ли, от младостта ли си се объркал нещо.



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано11.02.04 12:31



и какво не ти хареса в това че няма продукт? - като всяка друга и това е търговия - т.е. услуга , а не пройзводство.



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: ludomlado]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано11.02.04 14:45



Ти нещо против услугите ли имаш? Да не би да искаш да кажеш, че от тях полза няма?
И на мен ми се иска да караме по-нови автомобили, но не това е начина. Дай ми 15 000 лв за нова кола и ще се разберем.



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: Capt.Vimes]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:50



S 15 000 6te kupi6 1\2 kola .....



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: M]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано11.02.04 19:57



Аз съм скромен, не ми трябва голяма кола. За тия 15 хиляди мога да си взема Клио или Фабиа. Е ако някой иска Мерцедес ще трябва да се задоволи с кола поне на около 6 години.
Вярно,че според кмета на Благоевград(Лазар Причкапов) една свястна кола стртувала поне 50 000 . Според него държавата трябвало да смени над 10 годишното му служебно Пежо с ново возило. Нали държавата е богата, купи на ония с личните данни петици, що да не вземе и една на г-н кмета. И без това ЕС ни давал най-ммнного пари...



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано12.02.04 15:07



уважаеми г-н Капитане, аз ако имах да ви дам 15 хиляди във форумите ли щях да стоя мислите, нямам нищо против услугите разбира се, и във фирмата в която работя ние също се занимаваме с услуги, и повечето ми колеги карат коли втора употреба, а аз не карам нищо. Но тук ставаше въпрос за по принципни неща , а също и за предвиждане. Много е трудно да накараш народа да гледа от страни на шахматната дъска - той вечно е свикнал да гледа или зад черните или зад белите фигури. И в това е големия на проблем. Както казват ние на брашното сме евтини а на триците скъпи.



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ...нови [re: ludomlado]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано12.02.04 18:27



Принципно и на мен ми се иска хората да карат по-нови автомобили. По-безопасно е, по-чеисто, повишава самочуствието.
Първоначално решението не ми допадна съвсем, но вчера като видях търговците на коли с лъскавите лимузини пред НС да се оплакват,че ще останат без работам започнах да се чудя дали съм прав. Цените на коли2-ра ръка ще скочат неизбежно, но изглежда и търговците биха могли да понамалят търговската си надценка.Излиза, че хем клиентите има са бедни по български, хем те са богати по немски. Ама сега държавата ще прибира парите на хората, а не те и май затова са се раазбунтували.



Тема Re: Koli 2-ra upotreba ... [re: Capt.Vimes]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано13.02.04 10:07



радвам се че започваме да мислим по сходен начин. Ето това е - трябва да с постигне пълен цикъл. Първо си официален вносител на някаква марка (още по-добре местен пройзводител но засега не е факт) и като такъв предлагаш нови автомобили на лизинг разбира се (тук се свързваш с лизингови къщи, банки, застрахователи и др.) предлагаш най-големите коли на шефовете, средните модели на менаджерите и редовните модели на работниците. Второ не само предлагаш на лизинг но и пускаш опция с която веднага подменяш предния автомобил със следващия срещу удължаване на лизинга, този който е малко употребяван го пускаш на автокъща (ама не поляна на Горубляне) и там го предлагаш втори път на лизинг само че вече на по-ниска цена, това което е доста употребено го предлагаш на цена от която само и само да се оттървеш, другото което е по-лъскаво го засилваш към Русия и Ирак - там още купуват кво да е, и най накрая - това дето е за тенекия - го хвърляш в автоморга, която е към автокъщата, и оттам пресата и за скраб на Кремиковци или на Варна и Бургас - Пристанището и където има пазар. ... Ами общо взето така е май в "белите" държави ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.