Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 17.05.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Абе хора - какво е това ....нови  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано23.01.04 13:28



....вяло отношение у вас към всичко. След има няма 3 години ще влизаме в ЕС. Някой изобщо дава ли си сметка за какво става дума. Това означава че за бизнеса в България има още 3 години живот. После идват западните акули и трансконтиненталните гиганти и толкоз - няма вече роден бизнес. Затова още от миналата година някой даде сигнал на нашите бизнесмени и те взеха да ограждат с оградка и да лъскат керемидката на всичко дето по един или друг начин са придобили досега - за да го продадат на цена "когато му дойде времето". Но когато това време дойде - жална майка на всеки мързелив българин - за неговото място дето сега може да го заеме само той ще има и още 5 от други националности. Народе - опомни се - лежането свършва! Всеки трябва много здраво да се вземе в ръце щото това дето е сега ще ни се види рай, в сравнение с това дето ни чака.... . Кое ще е хубаво? Ще има малко повече ред и законност. Лека полека ще започне да се живее по-поносимо. Корупцията вече ще е структурирана и ще си има ценоразпис - един вид такса, която отива в определени хора. Но ако някой си мисли че тук още от 2007 ще потекат реки от мед и масло - жестоко се лъже. Другото е че идва времето нашите хора да отстъпят място на професионалистите - на хората дето за това са учили, а не са роднини на шефа. Другия келепир е за хората собственици на земеделска земя - на тях ЕС ще им плаща затова че НЕ СЕЯТ жито - по-голяма далавера от това - здраве му кажи, тъй че внимателно ако сега някой любезно ви моли да му продадете земята си. (реалната и стойност в ЕС е около 1500 евро на декар). Другата далавера е че ще се дават много помощи за щяло и нещяло. Ами това е като за начало - айде стига че много са разприказвах ....



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: ludomlado]  
АвторEuropeec (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 18:11



Ne plashi naroda bre! Europata ne e chak tolkoz strashno. Kvo znachenie akulite bulgarski li sa ili europeiski. A myrzeliviat bulgarin ne e po-myrzeliv ot myrzelivia gryk, inache njamashe da hodi da mu bere portokalite. Po-dobre e da si leji v kyshi i njakoi da mu plashta, da ne hodi da bere portokali.



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: Europeec]  
Автор Capt.Vimes (член)
Публикувано26.01.04 01:21



какво са ни виновни големите компании, че сред тях няма нито една българска?
А пък гърците един туризъм имат,даже в някой клуб бях попаднал на статистика, че България изнася повече за ЕС от Гърция(става въпрос за дял за износа към ЕС от общия износ)



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: Europeec]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано26.01.04 09:35



не ги плаша - просто се опитвам малко да им светна в мрака със запалка срещу силно духащ вятър ....



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: ludomlado]  
Автор dma (irq)
Публикувано29.01.04 12:42



Хубаво светиш, ама много едностранно.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: dma]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано30.01.04 09:23



ами кажи и ти да видим и другата страна та да стане двустранно



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: ludomlado]  
Автор dma (irq)
Публикувано30.01.04 12:10



Ами то хубаво да се изкажа, но ти толкова теми си засегнал с толкова крайни изявления, че ще ми се наложи цял роман да напиша, а за това нито имам време, нито литературни дадености.

Само ще сложа малкък бемол на крайностите в началното ти мнение. Нито българския бизнес има само 3 години живот, нито големите акули ще дойдат и ще ни изпапат - те и сега могат да го направят, ама нещо не са се заблъскали за нашите родни простори.

А работа, че ще трябва - ще трабва, но това не е свързано с EU, а с живота.

Та такива ми ти работи.. с много крайности, никога не можем да започнем диалог, защото се излагаме на прекалено много критики и негативно мнение. Не казвам, че няма истинност в голяма част от мнението ти, но то е едностранчиво и покрай изброените от теб минуси има и плюсове и обратно.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: dma]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано01.02.04 02:44



Съгласен.

От друга страна, тези неща трябва да се обсъждат. За да не стоят едностранно изложени.



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: dma]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано02.02.04 09:09



...съгласен съм че сложих малък диез в постинга си, но той по-скоро е форшлаг за привличане внимание в този допреди така апатичен форум. а пък нали затова е форум - всеки да си каже мнението, а нали все отнякъде трябва да се почне. Лично мен мие обидна тази позиция към хората- да им обясняваме задълженията който ще имат а не и правата. Добре че навремето учих малко право на ЕС та долу-горе да имам някаква представа как стоят нещата



Тема Re: Абе хора - какво е това ....нови [re: ludomlado]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.02.04 12:50



Да, разбирам и съжалявам, че те контрирах така. Просто вече имам алергия от крайнонегативни или крайнопозитивни изказвания по въпросите около влизането ни, които не са базирани на солидна информация. Толкова много изводи се вадят от чуто-недочуто, че ме побиват тръпки. Като например "факта" (слагам го нарочно в кавички), че цените в Германия се били вдигнали 2пъти откакто еврото влезе в сила.

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.