Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 13.06.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови  
Автор dma (irq)
Публикувано02.02.04 13:03



Понеже много анти-ЕС се събраха, да казват какво ще изгубим, ако влзем в общността, аз ще си позволя да задам въпросът, на който още не съм намерила (никой не ми е го е дал) отговор.

Какво ще стане, ако НЕ влзем 2007 (или максимум 2010) в ЕС и каква ни е алтернативата?

Как ще ни се отрази влизащата Румъния? Дали инвеститорите, които и без това не са много, няма да предпочетат, да идат там? По-голям пазар, повече работна ръка и най-важното ЕС гаранции за стабилност. Обградени от две държави-членки, ние ще можем ли да си направим ниша, въпреки, че няма да имаме равен на тях достъп до един от най-големите пазари в света, който по стечение на обстоятелствата е най-близо до нас географски? Да не забравяме, че ние почти не изнасяме продукти, които да не се правят или в Гърция или в Румъния. Нямаме никакви природни богатства от сорта на петрол, ценни метали, камъни и т.н.

Изобщо, доста негативи могат да бъдат изброени, ако евентуално не влзем в ЕС, но да започнем от този.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови [re: dma]  
АвторKozaMostra (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 13:33



Според мен,малка държава-по лесно се оправя.Хубавото на ЕС е, че всяка страна си има определена роля вътре.Нашата,мисля ще е туризъм,малко сел стопанство,лека промишленост(шиене)Напоследък започвам да съм малко скептик дали да влизаме...Ако се налеят пари,без да сме в ЕУ май ще е по-добре.Друг е въпросът, че това не може да стане.Просто, като гледам какви са цените, примерно бях в Гърция,се чудя как ще издържи българинът на тях...Да налеят пари в инфраструктура, това ще е предимството.
Но все пак аз съм за ЕУ.Бедна държава-няма голям избор...



Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕС [re: KozaMostra]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.02.04 13:52



Съгласна съм. Както се казва, не може хем така, хем онака; хем парите на ЕС, хем без неговите минуси .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови [re: KozaMostra]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано02.02.04 16:33



Абе на швейцарците не им е лошо... Ама те живеят в Швейцария.




Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови [re: TAfricanski]  
Авторanti-eu (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 22:39



Ако не влезнем в ЕС ще може да се произвежда и инвестира в БГ при по изгодни условия от ЕС.Тогава нияма кой да казва каква да е данъчната ставка.
Един данъчен остров в морето от администрация и строгите данъчни правила на ЕС.Звучи примамливо и за самите европейци.Всъщност защо не попитате някой оргинален/роден/ в ЕС как е с правилата там.



Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови [re: anti-eu]  
Автор dma (irq)
Публикувано03.02.04 17:22



По-изгодни условия? Ами ето, сега не сме в ЕС, защо не се инвестира при нас СЕГА?

Аз си мисля, че имам отговор - защото условията ни не са изгодни и с "желанието" на политическата ни клика да ги направи такива, мисля, че ако не е ЕС (поне малко от малко) да натиска, ние нямаше да мръднем и на йота от стария ни батак. Каква е гаранцията за един инвеститор, че България ще продължи да се развива, ако тя не влезе в ЕС?

А защо трябва да питаме "оригинални европейци" за правилата в ЕС, като една част от нас тук живеят с тези правила всеки ден?

There's no place like 127.0.0.1

Редактирано от dma на 03.02.04 17:25.



Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови [re: dma]  
Авторcumst (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 22:19



Защото тия тъпанари-българските политици-освен от монетарна политика -от
друго не разбират.
Не може да има развитие без преференции за бизнеса, а също и без строга данъчна ,митническа ,осигурителна практика.



Тема Какво би станало ли?нови [re: dma]  
АвторYankee (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 23:56



Без контрола на Европа, крадливите комунисти и КГБ-ци ще доокрадат страната и ще ни направят да заприличаме на Белорусия



Тема Re: Какво би станало, ако не влзем в ЕСнови [re: cumst]  
Автор !co (и пр.)
Публикувано21.02.04 01:25



всеки народ е заслужил политиците си. Че кой ги е избрал тези политици и в частност Царо, Ъ?



Тема Re: Какво би станало ли?нови [re: Yankee]  
Автор !co (и пр.)
Публикувано21.02.04 01:27



Нееееее това не би могло да се случи щото работливия Командир, Прекрасното Наде и Мъдрия Цар ще ги озаптят / или ще помагат, кой знае




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.