Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 03.06.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Референдумнови [re: TAfricanski]  
Автор dma (irq)
Публикувано14.02.04 13:45



Имайки предвид, че Конституцията ще направи ЕС по-демократична организация, не можем да си позволим да подценяваме влиянието на този документ. Да не говорим, че скоро започват да влизат в сила резолюции, които засилват либерализацията на икономическото пространство.

Мислия, че това са си доста реадикални промени, които ние имаме шансът да наблюдаваме преди да решим искаме ли да бъдем част от тях.

Точно сега в ЕС е време на минаване от един стол на друг, ако мога така да се изразя . Мисля, че е неразумно при масовата липса на каквато и да е информация относно ЕС, на пред-предизобрните пропаганди и неопределеността на бъдещия основен европейски закон, да правим референдум. Просто не е добър момент.

Колкото до реформите, които правим под натиска на ЕС, голяма част от тях трябва така и така да бъдат направени. Защо да не се възползваме от техния опит и пари, за да ги минем по-безболезнено или по-точно по-бързо?

Изискванията на ЕС, или както още го наричат aquis, са почти напълно отговарящи на представите ми за модерна и хуманна общност, в която рано или късно трябва да се превърнем, ако искаме да живеем сравнително добре.

И последно, въпреки че няма много общо с конкретната тема, имам чувството, че масово се шири идеята, че само страните-кандидатки са подложени на тези драстични промени (либерализацията, реформиране на съдебната власт, законите и т.н.). Държа да вметна, че това се прави навсякъде в ЕС. Самите те плащат сметката не по-малко от нас. Давам за пример Франция. Там хората и синдикатите (изключително мощни и пълни с рядко тъпи същества) са много привързани към държавния монопол. Няма да ти казвам какво коства на правилтествата да прекарват рядко неприямливи за народа мерки, които са наложени от идеята за свободен пазар и в частност ЕС.

Единствената разлика между тях и нас е, че те можеха да си позволят да правят реформите бавно и постепенно, а ние не.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Референдумнови [re: HAMELEONA]  
Автор Hendy Adult (18)
Публикувано14.02.04 15:39



баси ?
цели 10 милиона долара !
прав си брат , ебем ти го народа , ще слушат като волове иначе тия 10 млн ще доведат странато до банкрут !

Today Sqnki become a doctor. Please, excuse him, cause he is goin to be drunk


Тема Re: Референдумнови [re: TAfricanski]  
Автор Jupiter (runner)
Публикувано15.02.04 17:10



Aз ще ти кажа кво е - 0.35 € = 0.70 лева ти струва (май колкото даваш и в България) и си сигурен, че няма да намериш косми в него...все пак ако се случи да намериш, отиваш в централата за защита на потребителите, съдиш ги и получаваш обезщетение...тва е да си купуваш хляб в Европа. Дано ви стана ясно кво исках да кажа.



Тема Re: Референдумнови [re: Jupiter]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 17:19



opredeleno mi e qsno:)))))4etvurta godina 4akam da mi platat obez6teteni e v Irlandia:((((( ama si hodq bez dva prusta nali:((( dobre 4e zastrahovkata mi ot africa me obezpe4i malko.No tuk koi sum az?spcialnite koito si pla6tam mi se kaza 4e nikoga nema da gi vida.6toto ako ne rabota tuk ne trqbva i da sum tuk.taka 4e ne mi govori kolko e rozovo v EU.Da za nqkoi da,no te sa su6tite za koito im e bilo rozovo i bez EU!



Тема Re: Референдумнови [re: gogo]  
Автор dma (irq)
Публикувано15.02.04 18:24



Така дадена информацията, никой не може да се произнесе . Кажи на какъв договор си бил, към каква фирма (не е нужно името) и коя държава, ако не Ирландия.

Съжалявам, че ти се е случило подобно нещо!

Инъче за хляба Jupiter е абсолютно прав, само да добава, че ЕС хляб, в смисълът използван по-горе, скоро няма да ядем, защото си има производство в България и то е определено от същия стандарт, на който е подложен купувачът на хляб. И един португалец да дойде да купува хляб тук, ще му се види нанагорно, ама в Португалия - не.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Референдумнови [re: Hendy Adult]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано15.02.04 19:54



Виж сега приятелю,сега ще ти кажа защо няма абсолютно никакъв смисъл от реферундум.1 Преговорите почти са приключили ше бъде адски смешно ако има референдум и народа каже Не,ако е трябвало да има всенародно допитване трябваше да се проведе преди започването на преговорите.2.80% от хората са за ЕС.3.Тези 10млн лева е по добре да ги дадет да постегнат училищата или да ги дадат на домовете за сираци.
Този път който сме започнали е от 1995г.когато ни асоциарират към ЕС насоката е дадена сега трябва да извървим пътя.Това е

А аз бедняка имам само своите мечти си,пристъпи нежно защото влизаш в моя блян...


Тема Re: Референдумнови [re: TAfricanski]  
АвторAнти-EC (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 03:10



Този път само тъпотата ни може да ни спаси от Евро Съюза.
Аз искам РЕФЕРЕНДУМ!!!
Аз приех всички правителства които не харесвах и се радвах на тези които сам избрах, нищо че бях жигосван от тях.Аз съм ДЕМОКРАТ И ГРАЖДАНИН НА СВЕТА.
Искам и имам правото и на този избор!Моят избор е моята корекция към света!
Демокрацията е неудобно нещо.Всички искаме да я ползваме за да усили нашия глас.Ние хората не сме демократи,но така ни се е случило на тази географска ширина този спорт да практикуваме.
Моля Ви разглеждайте света и в градацията на сивото...-черно-бялото не съществува,цветното е само за не образованите хора и то е предимство.

ЦЕНОСТИ???АЗ ВЕЧЕ НЕ ГИ ОТЛИЧАВАМ.



Тема Re: Референдумнови [re: HAMELEONA]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано20.02.04 16:17



мноо си тъп мойто момче и заради такива като тебе нема управия.Я обясни защо всички, ама всички екс соц държави си направиха референдум СЛЕД приключване на преговорите?
отг. Защото са демократични страни и референдума е даденост. И затва тях ги приемат сега, а не след три години - защото са дорасли да правят референдуми, а не са на нивото кат нас да мислиме ДАЛИ да правиме.

Референдума е висша форма на демокрация. Има ли или няма смисъл не е важно, важно е правото да имаш възможността да участваяш. Другото е комунизъм.

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: Референдумнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано22.02.04 16:51



И затва тях ги приемат сега, а не след три години - защото са дорасли да правят референдуми, а не са на нивото кат нас да мислиме ДАЛИ да правиме.
-Приемат ги според мене защото са 100 пъти по добре в икономическо отношение,а не защото са дорасли да правят референдуми.И друго нещо на последните избори беше отчетено рекоредно ниска избирателна активност,според тебе народа ще се юрнели да гласува?Всеки ще си каже и да гласувам и д ане гласувам ще влезем в ЕС и е възможно като % да бъде толкова ниска избирателната активност,че да обяваят референдума за невалиден и ареее още 10млн лева за нови бюлетини..Наскоро четох,че ще се прави референдум през 2006 едновремено с парламентарните избори така според мен ще е най икономично и така съм "За".

А аз бедняка имам само своите мечти ,пристъпи нежно защото влизаш в моя блян...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.