Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 29.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Каква е разликата...нови [re: 3216]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано11.08.05 11:09



Хубаво, ама какво да правим със самонарезните винтове (които са за метал) и болтовете в дървените конструкции?



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Ето разликата!нови [re: tiushi]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано11.08.05 11:11



Ти ни зафучи сичките в кинематиката



Много е щуро на плажа.

Тема В Ботевград сте с корави глави, ама в Казанлък сменови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано11.08.05 21:06



с още по-корави кратуни!

ПКМЕ означава Пресмятане и Конструиране на Машинни Елементи. Не разбрах дали го имаш под ръка и дали прочете това, което ти казах???

В моето издание от 1980 година, на страница 258 е обяснено всичко ясно и точно. Ще се постарая утре да ти сканирам каквото трябва и да го прочетеш с очите си и дано разбереш за какво ти говоря!

Тааа, хората в туй ПКМЕ обясняват, че болтовото съединение се състои от болт и гайка! Болта преминава през гладки отвори и е неподвижен при сглобяването, а се върти гайката.

Винтовото съединение се състои от винт, който се върти и се завива в единия детайл.

Шпилковото съединение е комбинация от болтовото и винтовото.

Най-евтиното технологично решение е болтовото! Другите изискват изработването на глухи резбови отвори. По-трудно е!

Болт може да стане винт, а винта - болт! Така е! И формата на главата няма нищо общо с темата! И начина на завиване също е без значение!

---------------

Е, следва логичния въпрос

Като всичко е ясно, защо възникват противоречия в терминологията?

Отговарям

НЕ ЗНАМ !

-------------------

Като вляза в магазин, Болт М8 ли да си поискам или Винт М8 ?

Отговор

Ба ли мааму???

------------

Чао и до скоро!

Редактирано от ASSASSlN на 11.08.05 21:10.



Тема Re: В Ботевград сте с корави глави, ама в Казанлък сменови [re: ASSASSlN]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано11.08.05 22:52



Какво някой е умувал в някоя книга (или форум) е въпрос, почти нямащ отношение към темата. На такива теоретици в Ботевградско им се вика "дървени философи".


Някои работи просто имат определени от стандарти имена.


Та в стандартите на някои скрепителни елементи с мъжка резба им е закрепено името ВИНТ. На други - БОЛТ. Името е закрепено твърдо, независимо dали ще се навиват в гайка или в резбови отвор. Бех дал и линк, ама няма кой да чете явно.


И се оказва, че принципът наименуване е точно както го е описал колегата Малоум_2. Аз поне изключение не съм намерил. Ти като си намерил изключения, дай ги тук. Примерно: тая бурма се върти със отверка специална звезда, но в стандарта (номер!) е именована болт, а не винт.





==================================
Патриотизмът е имунната защита на нацията.



Тема Re: В Ботевград сте с корави глави, ама в Казанлък сменови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано12.08.05 16:53



Той чете ситните буквички, дето обясняват че ... няма правило за наричане на нещо дали е болт или винт.

Само че , в стандартите, предполагам, са се ръководили от друг принцип - при осъществяване на съединението с крепежен елемент, дали прилагаме осева сила - ако да - винт, ако не - болт. Май има някаква логика?
Затуй ма е яд на "фрезенковите" винтове - като се забие отвертката във фрезенка на планката - иди стягай!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Корава ми е кратуната и това си е!нови [re: Maлoyм 2]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано12.08.05 18:09



"Той чете ситните буквички, дето обясняват че ... няма правило за наричане на нещо дали е болт или винт."

Ми, като няма правило, ти що даваш правило? По-горе прочети какво си писал!

"... дали прилагаме осева сила - ако да - винт, ако не - болт. Май има някаква логика? "

Бауууууууууууууууу! Не се излагай, бреее! Никаква логика няма!

Завива се с ВЪРТЯЩ МОМЕНТ. Каква осова сила те гони? Луд ли си, бре??? Как така ще натискаш болт или винт? Те сами се натискат вследствие на въртящия момент и създадените от него триещи сили! Уф, само не ме карай да ти обяснявам, защо, ако нямаше триене - нямаше да има живот! Трибологията не ми е приятна!

А, може би, имаш предвид, че като завиваш винт в дърво, натискаш като ненормален и се изпотяваш чак??? Твой проблем! Аз, като завивам винт в дърво, предварително си правя технологически дупки в двата детайла, ама с различни диаметри, и винта си влиза където му е мястото като пирон в кисело мляко! Без осови напъни!

Оф, да не вземеш сега да ме питаш каква е разликата между "дупка" и "отвор" ?

--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!


Тема Прощавай, ама ми писна от теб!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано12.08.05 18:17



"Какво някой е умувал в някоя книга (или форум) е въпрос, почти нямащ отношение към темата."

Този "някой" не си ли ти? Нищо не признаваш, освен себе си! Съжалявам, приятен човек си, ама много вироглав! И, понеже и аз съм много приятен и вироглав, ясно е, че нямаме общ език за разбирателство.

Във въпросната книга, която ти не я ебаваш за слива, можеш да намериш извадка от стандарт за ВИНТОВЕ СТОПОРНИ С ШЕСТОСТЕННА ГЛАВА. Винт с шестостенна глава.

Апропо! Българските стандарти са преписвани от чуждестранни! Преводачът решава какви термини да използва.

Всичко хубаво!

--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!

Редактирано от ASSASSlN на 12.08.05 18:25.



Тема Re: Прощавай, ама ми писна от теб!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано12.08.05 18:49



Абе верно, че и двамата сте големи мулета, ама пък мен ми е много приятно да ви чета, да ва ибъ в приятните хора, да ва ибъ! Да не говорим, че покрай четенето се пораздвижва и мозъкът ми...

Така че - никакво отстъпление, бой до победа!

...А с теб не съм съгласен, че триенето придвижва винта. Неслучайно по-горе споменах кинематиката... Всъщност, понятието "винт" е оттам, то е малко по-общо от "болт"



Много е щуро на плажа.

Тема На мен, пък, ми е приятно да ти го начукам в ушитенови [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано12.08.05 19:02



Чел ли си БДС XXL XXX 00 от 2007 година? Заглавието му е

"Миди ушни. Термини и определения. Част първа. Ушни миди на Начко и тяхното прочистване чрез набутване на мъжки полови членове. Начини за контрол и изпитване"

А?



--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!


Тема Сега - на втората част от бележката тинови [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано12.08.05 19:10



Абе, и ти ли искаш да ми лазиш по нервите? И на теб ли да обяснянам азбучни истини, бе, да ти го набуча?

Абе, устатнико! Ако няма триене - от въртякия момент няма да се породи никаква сила, която да държи детайлите неподвижно един към друг!

Що ли не взема да ти завия една лява резба с моя десен метчик? На практика ще усетиш как се създават силите!

--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.