Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 21.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: На мен, пък, ми е приятно да ти го начукам в унови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано12.08.05 19:11



Някой друг живот Или ако ти не се прекръстиш на Начко



Много е щуро на плажа.

Тема Мога са се прекръстя нанови [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано12.08.05 19:14



Начуквачко

--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!

Редактирано от ASSASSlN на 12.08.05 19:15.



Тема Re: Сега - на втората част от бележката тинови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано12.08.05 19:20



Ако се разчиташе точно на триенето, да ти го флякна в глухия отвор отзад, тогава за къв чеп е резбата, м? Няма ли да е достатъчно просто да се направи глава на винта, че да има как да се върти?

Триенето е тангенциална сила, а винтовете не се крепят на тангенциална сила! Осовата сила се предава чрез резбата, но не тангенциално! Тва да не е дюбел?! Нещо повече - по време на навиване на винта триенето пречи на въртящия момент да го вкара по-бързо!

Таиба в машиниста, таиба! Имам една руска книга само за триенето, не ме карай да ти пращам фотокопие!



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Мога са се прекръстя нанови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано12.08.05 19:23



Ше има да начукваш камъне у некоя каторга...



Много е щуро на плажа.

Тема Триенето е явление, не е никаква силанови [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано12.08.05 19:39



Ми, отвори каквито си щеш книги и чети внимателно, вместо да си чоплиш носа! А, руски книги не ми предлагай, щото си имам. Една от тях се казва "Триботехника".

-----------------

Абе, чети, бе! Вгледай във формулите за силите, които се създават във винтово съединение! Гледай внимателво и мисли, вместо да мислиш само за ебане?

Абе, кьорав ли си, бе! Пишат хората ясно и точно, ама нали сме си българи - не им вярваме!

Абе, задачата е

Винт се затяга с въртящ момент еди колко си нютон метра. Материалът е известен и фиксиран! Геометрията на резбата - също! От какво друго зависи създадената сила във винта след завиването му?

Отговор. От коефициента на триене между котакгуващите детайли!

А, от какво зависи коефициента на триене - ще ти покажа на практика, като първо ще ти го набутам сух, а после ще се смиля и ще ти туря вазелин.



Редактирано от ASSASSlN на 12.08.05 19:40.



Тема Re: Триенето е явление, не е никаква силанови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано12.08.05 19:59



Съгласих се, че триенето е явление, таиба в протрития анус, ама не мога да кажа "е тангенциално явление", нъл тъй? Затуй го нарекох сила. А именно статусът му на явление го прави неизбежно и при вкарване, и при изкарване, та ти си писал в задачата си "от какво друго"! Естествено, че ще е друго! Ако си умен - ше го вземеш под внимание! Ако си дърво - ше караш на срязваща сила в резбата. Ако си дивак - ше набиваш винта с чук до половината и после ше навиваш

...Ваазлине, ела да го ибем тоя Асасин двамата!



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Прощавай, ама ми писна от теб!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано12.08.05 21:10



намерих ги. 2 чешита винтове, глави с външен шестостен, единя със шайба.

Излиза, че няма отговор. Най-добре човек да не се тормози, че някои бурми са винтове, а други болтове.

Поне за дупките е ясно, че се правят с бургия, докато за отворите трябва свредло. ;))





==================================
Патриотизмът е имунната защита на нацията.



Тема И типочваш да ми писваш!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано12.08.05 21:13



"Гледай внимателво и мисли, вместо да мислиш само за ебане"

А-а-а-а, не! да се отменява ебането или да се слага след мисленето, не съм съгласен! Това е вече прекалено!





==================================
Патриотизмът е имунната защита на нацията.



Тема Re: Корава ми е кратуната и това си е!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано15.08.05 11:29



Ало, Казанлък, нещо не си ме разбрал, ... пък и не си ме цитирал правилно, а ... извън контекста.
Тъй де, тръгнах да защитавам мнението ти, че няма "абсолютно" точни определения пък ... като гледам нататък си минал, едва ли не, на псувни. Че аз за Казанлък ...от колеги ... имам чудесно мнение - най-вече, спокойни хора, почти балканджии, че и добри специалисти и т.н.
Разбирам, от горещините е ... или от наводненията? Де да знам.
Това, че нещо не е определено, не означава, че тряа си издерем очите.
Не съм писал правило, а споменах начин по който в стандартите е "разграничено" на кое викат болт, на кое - винт. Не твърдя, че е правило, писано от мен. А начин за ориентиране в БДС -тата.
И за преводите от език , сте прави, всичките. Имам случай: бъркалка, преведена като "джуруляк"!!! Съгласен съм, че и преводачите за ...!
В последния ми постинг споменах, че ... за осъществяване на съединението ... и т.н. - осева сила се прилага - тогава винт. Това безкрайно те възмути, а защо - не ми е ясно! Трябва ли да допълня, че за съединение с болт не се прилага (основно) осева сила , а въртящ момент!!!
Мислех си, че се подразбира. При винта ги има идвете - и осева и Мв, а при болта - Мв. Също не твърдя, че това е правило, но като ориентир ... е достатъчно за разграничаване .... Е, сигурно има и изключения - в специалните съединения, например.
Айде, със здраве! И ... не се карайте за глупости! Малко ли ни са ядовете, че не ни плащат достатъчно?!?

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Уф, не ми се занимава повече. Само да ти кажанови [re: Maлoyм 2]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано15.08.05 17:03



че псувните и цинизмите ги започна Начсо, с който се познаваме виртуално от преди пет години от един клуб, в който се пцова свободно... Тааа, ние двамката така си приказваме...

Ай, чао, стига толкова!

--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.