Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 12.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: SMD светодиоди [re: eceo]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано14.01.12 17:32



Не искам да се комфронтирам.
Първо виж цената на светодиодите,трафовете и помисли не е ли възможно нещата да се изработят в един завод като се използват старите "камбани".
Че даже и по една да се прави на ден от ел.техниците.
Пък цената може и да е друга....



Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор eceo (луд)
Публикувано14.01.12 19:12



Аз също не искам да се конфронтирам, но ти не разбираш ли, че въпроса не е само в светодиода, захранването и т.н. Проблема е в рефлектора. Просто с тези камбани няма да постигнеш същата осветеност, поради простата причина, че рефлектора е проектиран за друга светлоразпределителна крива. Самите диоди за такива осветители се изработват по специален начин, конкретрно за камбани. Проектирането на осветителни тела и отражатели си е цяла наука, а не само махаш живачната лампа, слагаш светодиоди и готово. Да не говорим за цветната температура, за която ти казаха по-горе. Но пак ти казвам, или закупете качествени тела с гаранция и ги заменете, или търси друг начин за намаляване на ел. енергията. Отделно ти говориш за промишлен цех, там има запрашеност, която допълнително намалява осветеността. Да не говорим за температури, охлаждане на тия диоди и т.н. Успех в начинанието!

Редактирано от eceo на 14.01.12 19:12.



Тема Re: SMD светодиоди [re: eceo]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано14.01.12 20:22



ОК.
Благодаря



Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано14.01.12 20:53



Като чета това, което колегата Eceo пише по темата, то вероятно аз съм голям лаик в тази област.
И все пак да попитам, понеже виждам, че дискусията се води около ползването на старите камбани......
Това наистина ще създаде проблеми с отразяването и охлаждането. Не е ли по-добре, що се касае до светодиодите, да се мисли за обособяването на панели, вместо на прожектори?

Редактирано от ecotronic на 14.01.12 20:54.



Тема Re: SMD светодиоди [re: ecotronic]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано14.01.12 21:21



ЕСЕО - пише се с главни букви, "Ел. Снабдяване и Ел. Озавеждане" - електрофакултет, МЕИ


Признавам, озадачи ме високата цена на камбаната от сайта - вероятно се касае за еденично, а не за серийно производство ?



Тема Re: SMD светодиоди [re: expert /ne vinagi /]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано14.01.12 22:51



Благодаря за уточнението относно съкращението. А си мислех, че ги знам всичките. С изключение на едно: В Х О Д - пише го на разни врати





Тема Re: SMD светодиоди [re: ecotronic]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано15.01.12 04:15



Не можах да разбера защо не се получи никаква дискусия.
Въпроса се върти около използването на старите камбани.И защо да не се използват.Имат си рефлектор и може да се помисли за разположението на диодите така,че да се получи нещо.Не вярвам предлаганите по 600 лв. камбани да са толкова прецизно смятани по всички параметри...
Но както и да е.Аз си продължавам и като си получа диодите ще пробвам с една камбана какво ще стане.Нищо не губя.Камбани колкото искаш,диоди също пък и време на работа достатъчно.
Поздрави на всички.



Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано15.01.12 11:54



Разсъждавам по следния начин:
Крушките, които в момента се ползват с кабманите излъчват примерно в 320 градусов сектор. Поради това им е нужен параболичен рефлектор (кабмана).
SMD - тата излъчват в не повече от 180 градусов сектор. Поради това параболичен рефлектор не им е нужен. По-скоро оптика.
Накратко: SMD - тата следва да се разположат в една равнина, с което ще се елиминира и нуждата от принудително охлаждане.



Тема Re: SMD светодиоди [re: ecotronic]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано15.01.12 17:32



Това е нещото върху което умувам.Да са в една равнина.
Камбаната в момента е с 400W живачна.
Не зная дали ще се получи,но по данни за поток това се равнява на 200W SMD.
Как ще се получи с оптиката и дали наистина ще може нещо да стане - не зная.
Вече съм се захванал...
Пък ще видим...
Благодаря на всички отзовали се.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: petrov1]  
Автор 666666 (член)
Публикувано21.01.12 08:24



В спора се ражда истината

Мисля че камбаната е идеална за целта :светодиадите се слагат на един радиатор долу хоризонтално а самата камбана служи за въздуховод на един вентилатор монтиран на върха и.Вентилатори за запрашени среди отдавна не са тайна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.