Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: SMD светодиодинови [re: 666666]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано25.01.12 04:20



Това е истината.
Точно така реших да го изпълня.
В момента монтирам диодите.
Търся и подходящия вентилатор.
Луд умора няма.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: petrov1]  
Автор Многознайко (непознат )
Публикувано04.02.12 14:18



Няма да е нужно да се изчаква твърде много докато започнат да се ползват масово. Само да се понаводни малко пазара и да се смъкнат малко цените, а дори и сега не са чак толкова космически в сравнение с луминисцентните енергоспестяващи.



Редактирано от Многознайко на 04.02.12 14:21.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: Многознайко]  
Автор eceo (луд)
Публикувано04.02.12 22:41



г-н Многознайко, ти така като пускаш линкове прочете ли статията? Тази така наречена "крушчица" струва в Америка само 35 долара в момента, т.е. в БГ ако я доставят и и сложат надценка не и мърда цена от 100лв минимум. Ама това само за една бройка, ами ако имам в къщи 3 стаи, като в хола имам 4 броя крушки, в спалнята 1, в кухнята 1, в коридора 1 и в банята 1, то кво става? 8 бр по 100лв са си 800 лв, колкото и да са икономични, няма избиване това нещо.

"...В момента новите крушки се тестват в два щатски хотела и ще бъдат доставени по-късно този месец като смарт алтернатива на лампите с нажежаема жичка или компактните флуоресцентни лампи (CFL), които съдържат живак...."

Виж, ако и на мен някой ми ги даде да си ги тествам безплатно, ще им се радвам и аз.

п.п. Не мога да разбера, защо сте толкова заблудени и си мислите, че някой ще ви даде без пари икономия и живот на техниката? Разберете, учените, инженерите и т.н. също го правят за пари. Защо си мислите, че тази крушка е 35 долара, ами не е 5, да не си мислите, че технологията е космическа и затова е така? Тук всичко се подчинява на пазарната икономика....

п.п.п. пише се луминЕсцентна, не луминисцентна....

Редактирано от eceo на 04.02.12 22:43.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: eceo]  
Автор Многознайко (непознат )
Публикувано05.02.12 13:09



Аз статията съм я чел, но преди да постна тук, съм чел и няколко други статии като

например от "Tuesday, July 5, 2011", че на нашите писачи и преводачи много не вярвам. Виж какво пишат тук:First, he argues that as LEDs are mass-produced over time, their prices will plummet—he estimates that a year from now, Switch's 60-watt-equivalent bulb will sell for under $15, and could hit $10 the year after that. Затова съм писал, че просто е въпрос на време, докато се включат и ония с дръпнатите очички и нещата да си дойдат на мястото.
__________________________________________________________________________________________________________________________________
Автор eceo: ...пише се луминЕсцентна, не луминисцентна...
__________________________________________________________________________________________________________________________________
Айде, нека да не си мерим пиш... , пардон -

Редактирано от Многознайко на 05.02.12 13:23.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: eceo]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано05.02.12 14:32



Аз мога да се обзаложа затова, че след 10 години една такава крушка (от $35) ще струва $1. Който не вярва да си спомни, колко струваха първите светодиоди, когато се появиха на пазара и колко струват сега. И не само те. Всеки един технически продукт.

Редактирано от ecotronic на 05.02.12 14:34.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: Многознайко]  
Автор Пeпep (непознат )
Публикувано05.02.12 15:00



Абе "Многознайко" в кавички, то и акъла ти е колкото на твоята "пиш..." Гугъл, телевизията и другите медии не са мерило за правопис. За това си има речници.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: ecotronic]  
Автор lodkarq ()
Публикувано05.02.12 18:47



Ми то "това го знае всяко хлапе"





Тема Re: SMD светодиодинови [re: lodkarq]  
Автор lodkarq ()
Публикувано05.02.12 18:52



П.П. А след това ще измислят други и тези ще бъдат забранени защото са вредни





Тема Re: SMD светодиодинови [re: Пeпep]  
Автор Многознайко (непознат )
Публикувано05.02.12 19:50



Айде сега, с теб пък ще си мерим ... речниците ли? Ами, я го пкажи твоя, да видим колко е голям! И на теб ли да обяснявам, че не ползвам само един източник, тогава когато ми се налага. Освен това, че Гугъл е по умен от теб и прави подсказки, при неправилно написана дума, при това не само на български и първокласниците го знаят. Това какъв източник съм посочил няма никакво значение за този който носи глава на раменете си.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: Многознайко]  
Автор eceo (луд)
Публикувано06.02.12 01:29



Многознайко, айде като ще ми се правиш на умен с гугъл, аз ще се правим на умен с

. И не спори сега за правописа, просто се научи, как се пише луминесцентна и това е.

И не намесвай китайците, защото тяхното е правене на нещо, ей така, да го правят, ама колко е стока е друга тема.

п.п. То след 10г. може и долара да го няма, но това е друга тема. Просто исках да вметна как консуматорското общество е заблудено, че ще икономисва, купувайки си "крушка" за 35 долара. Иначе и аз съм ЗА това осветление и за новите технологии, но всичко е за пари, не за икономии....

Редактирано от eceo на 06.02.12 01:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.