Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: SMD светодиодинови [re: eceo]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано06.02.12 17:58



Това: но всичко е за пари, не за икономии....

според мен е прекалено песимистична гледна точка. И веднага обяснявам защо:

В моето жилище употребата на енергоспестяващо осветление за период от 10 години ми спестява 800 лв (приспадам разходите по закупуването на крушките).
Ако на някого са му излишни тези пари, на мен не са.
Още един по-фрапиращ пример:
Монтирам си на автомобила газова уредба. Като приспадна разходите по това мероприятие и направя елементарна сметка, се получава следното:
За около 5 години (100 000 км. пробег) заради разликата в цената на горивата, се спестяват около 5 000 лв. (толкова струва целия автомобил).

Така, че аз нямам нищо против това, производителите на енергоспестяващи крушки и на газови уредби да печелят.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: eceo]  
Автор Многознайко (непознат )
Публикувано06.02.12 22:15



Е, добре де, печелиш. Ще черпя едно, но не затова, че си ме убедил, а затова, че от самото начало знам, че си прав, но те усещам, че лесно палиш.
Ха наздраве!



Тема Re: SMD светодиодинови [re: petrov1]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.03.12 22:07



чети тук :





Тема Re: SMD светодиодинови [re: petrov1]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.03.12 22:20



Гледат всички колко е живота на светодиода и се възхищават. Но нека ви приземя. Диода не работи сам, и това е живот ако няма дефекти в изработката, грешки в експлоатацията, токови смущения и прочее. Диодите винаги се захранват чрез електронно устройство, а то разбира се няма живот 100 000 часа. Сещате ли се ? И ако нещо се случи с тока, е напълно възможно през диодите да протече твърде голям ток и те да се повредят. Също може да ги прегреете при неправилен монтаж и екдплоатация и живота им да се окаже много кратък. Въобще, дума да не става да заменята обикновена електронно запалвана луминесцентна лампа с 2000 лумена, 20 вата мощност и цена за комплект китайски 5 лева, среден живот една година, със светодиоди. Смешно е, ако сте наясно разбира се.



Тема Re: SMD светодиодинови [re: Well]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано15.03.12 23:09



Луминисцентна лампа с 20 вата мощност дава светлинен поток от 1200 лумена, а не 2000.


Предимството на светодиодните е че светват веднага.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.