Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 12.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано12.01.12 16:26



Конструирането на осветително тяло е отсъществено значение. Не само светоразпределението. Отвеждането на топлината е най-важно. Ако не я отвеждаш ефективно / а затова са конструирани специалните светодиоди с радиатор/ , те ще прегряват и всичките им параметри ще намалеят: КПДто, живота - и то драстично...

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: SMD светодиоди [re: Exhemus]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано12.01.12 17:17



Това с охлаждането го мисля.
Първо,ще видя какво може да се побере в една "камбана" която в момента се захранва от 400 W живачна.
Пък в "камбаната" мога и едно вентилаторче да сложа...
Нямам бърза работа.Ще охлаждам и т.н.
За сега чакам диодите.
Не зная и с какви параметри наистина ще се окажат.
Ще поживеем,ще видим.

Благодаря на всички които писаха.
Ще чакам още подсещания...



Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано12.01.12 21:21



Ако не е тайна от къде ги поръча тия по 8 ст. ? Аз си търся към 2000бр. ама с тукашните цени не ми се вързват нещо работите.
Лека вечер и успех!



Тема Re: SMD светодиоди [re: hidrazin4o]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано13.01.12 08:50



Чакам ги да дойдат от Китай.
Директна поръчка от техен сайт.
Само не зная какво ще получа.Като чета из руските сайтове,че идват не точно с тези параметри,които си искал.
Като дойдат ще ги тествам и ще пиша, ако на някой му е интересно.
Че съм поръчал доста...



Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.01.12 12:10



Поздравявам те за това че ти се занимава. Иначе конкретно за светодиодите и експериментите с тях - ако вкараш светодиода в идеален режим ще имаш тези 100 000 часа за които говориш, това е температура на кристала и ток през диодите. Проблема е че ти споменаваш "едно вентилаторче" а това хич не ми се връзва да знаеш - живота на едно вентилаторче е много под 2-3000 часа. Като за начало провери какво предлагат в Конрад (Щайнбергер) като готови led-лампи - ползваш само матрицата защото пониижаването на напрежението става с 1 грец, 1 резистор и последователно свързан кондензатор - сам разбираш че режима отива по дяволите и за това горят. Друг вариант е да видиш какво предлагат китайците - dealextreme имат доста голяма секция, после ако ти хареса нещо просто го търсиш на добра цена.

Преди време тук в клуба се заформи подобна тема и колегата питаше за лампи на Philips:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=energetics&Number=1951509513&page=2&view=collapsed&sb=3

и конкретния линк който е дал:
http://www.longlighting.com/product_view.aspx?pid=152

Мисля че с тези ще успееш да влезеш спокойно в нормите за икономия за ел. енергия - просто нямаш този голям баласт който грее. Въпросните лампи имат една тънкост когато се включват в групи ама ако се решиш пак ще питаш



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор eceo (луд)
Публикувано13.01.12 20:09



Що пишете глупости не разбирам. Едно е да ми сметнеш ват по лев, друго е да сложиш осветител с ЛЕД и да получиш същата осветеност, както с натриеви или луминесцентни лампи ако щеш. Най-важното за ЛЕД осветителите е оптиката. Айде сега помисли, как ще направиш оптика за ЛЕД, ако не е заводско производство? Ама там става дебело. 1 осветител (говоря по памет) на една фирма (няма да споменавам имена) с мощност 4х14W с КЛЛ струва около 150-200лв. Същото тяло, за да има подобни светлотехнически параметри с ЛЕД, струваше 600лв. Айде сега сметни сам, дългосрочно колко време ще ги избиваш тия пари и дали си заслужава? Да не говорим, че пак няма да постигнеш същата осветеност, дискомфорт и разпределение на потока, както при КЛЛ. Виж, ако е за единия кеф, може да пробваш, но да замениш осветлението с такова от икономическа гледна точка, още бая години трябва да минат, че да има файда. Айде със здраве!



Тема Re: SMD светодиоди [re: eceo]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано14.01.12 00:08



По кротко.
Годините за изкупуване са 7 / седем/ при сега действащите цени на ел. енергията.
Не сме хванати от гората,че да не сме чували за оптики и т.н.
Ако направиш нещо да се изкупи за 1 месец - е,ти си гений.Пък може и да си...





Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор eceo (луд)
Публикувано14.01.12 00:44



Човеко, ти виждал ли си някога промишлено осветление на цех? Знаеш ли каква осветеност се иска там? Знаеш ли какви са показателите за дискомфорт? Знаеш ли на каква височина е това советление? Проектирал ли си някога оптика на осветител? Знаеш ли въобще какво е светлоразпределителна крива? Знаеш ли какво е симетрична и асиметрична крива? Не стават само така сметките. Лумен на ват и готово. Даже да достигнеш и лумените, ти давам гаранция, че рефлекторите на тези осветители не стават за да достигнеш тази осветеност на работната повърхност. То ако беше така просто всички цехове и заводи да са изхвърлили НЛВН или ЖЛ и да са сложили светодиоди. Не си мислете, че откривате топлата вода и хората спят. Във всеки по-голям цех или завод има ел. техници,достатъчно кадърни да заменят лампите с ЛЕД, но няма да получат нужната осветеност. А ако искаш наистина добра осветеност с ЛЕД,то ти трябват качествени тела, проектирани специално за целта. НЕ,че е невъзможно да си купиш тези тела и да си направиш осветлението с ЛЕД, но тогава цената става друга. А иначе ако е ей така любителски, то нека пробва човека, никой не го спира, но за замяна на осветление в промишлен цех със диодчета от 80 стотинки звучи меко казано смешно и наивно.

И като ти се зачетох в смешните сметки направо ще ме разплачеш. Никъде не си сложил цена за демонтаж, реконструкция, монтаж на тези тела. Ами ако имаш 50-100 тела, това са 100 вентилатора по 2 вата са 200 вата. Ами тези вентилатори са по 5лв бройката. Станаха 500лв. Ами ти представяш ли си цеха с 50 вентилаторчета на тавана. Те ще са като прахосмукачки, всичкия прах ще отива в тях (особено тежко машиностроене). Ми те ще почнат да се прецакват през ден и ти ще си като хонгелдон с някоя стълба да ги сменяш. От там ще почнат да ти горят диодите. Абе като ти чета глупостите, ако съм ти един шеф да съм те изгонил. Щял да ми намалява енергопотреблението със светодиоди от по 8 стотинки внос от Китай. Ти заедно с китайците ще направите революция. Вземи си впрегни мозъка в други неща, примерно правилно групиране на лампите, ако не е нужно в определен момент да светят всички, ги направи на групи. Сложи датчици за движение в тоалетни, коридори, съблекални и други. Сменете нажежаемите лампи с КЛЛ. Вижте си районното осветление какво ви е и т.н. НАсочвай се с по-реални неща. Сигурен съм, че ако се огледаш в цеха, ще забележиш колко неща работят ненужно. Не си губи времето и нервите в неща,които няма как да станат.

Редактирано от eceo на 14.01.12 01:03.



Тема Re: SMD светодиоди [re: eceo]  
Автор petrov1 (непознат )
Публикувано14.01.12 02:04



Това вече е "професионално".Всичко ,което пишеш, и децата го знаят.
Много ти благодаря,че откри "ТОПЛАТА ВОДА".
Трябва да те назначат за "ГЛАВЕН ЕНЕРГЕТИК НА ДЪРЖАВАТА".



Тема Re: SMD светодиоди [re: petrov1]  
Автор eceo (луд)
Публикувано14.01.12 10:12



Ето бе господин Професор.

за лед камбана и кажи защо е такава цената? Камбаната е 160W и струва 600лв с ДДС. Твойта е 190W и ще струва някакви стотинки. Ами ти изби рибата бе Росенчо.

Редактирано от eceo на 14.01.12 10:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.