Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Djasta-Prasta]  
Авторrrd (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 17:43



Някои хора не са слушали внимателно.Обяснявам пак.Аз да не слагам атомна централа на покрива.Като слагам колектори за топла вода това да не е топлинна централа?И за какво упорстваш за този трансформатор,при положение че консуматорите са на близко разстояние.Напрежението кето отдават към мрежата е 0.4 KV, къде видя тези 220 V , да не би колекторите да имат и нула?Да разбира се че има проект то и за тоалетна ,ако правиш трябва да имаш.Аз ти обяснявам че познавам човек който е сложил и то без кои знае какви проблеми.Дойдоха от енергото пломбираха му електромера има сключен договор и всичко работи.Когато говорих с него не бяха излязли още цените за изкупуване, но му засичаха отдадената енергия.За примерно 8 години ще си възвърне инвестициите,а срока на годност на колекторите е около 30 години.Но искам да добавя че цената на които е купил панелите е много по ниска от тези цени които са в БГ.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: rrd]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано20.02.07 01:30



Сега ако ти предложа да ти дам 100 лева да ми дадеш координати на човека за да сподели опит как е излъгал енергото и системата, после ще се окаже че не било в България а в Аржентина, не било фотоволтаик с инвертор а колектор за топла вода и не са му пломбирали електромера а водомера.



Тема до Мйкълнови [re: Maйkъл]  
Авторramzes (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:02



грешиш те комунистите са би ле идеалисти и вече измряха сега на власт са комсомолците и те са по МРЪСНИ и от терористите./ какъв комунист е Р. Овч. когат са ги трепали комунистите той сее насирал на бабаси във фустата./



Тема Re: до Мйкълнови [re: ramzes]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано02.03.07 09:40



Не е бил родом бе душа.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Maйkъл]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 14:44



намерих фотоволтаични клетки от един вносител и излиза на половин цена ако си ги наваржеш та ако някои знае несхто по темата моля да сподели.ето и саита които предлага cells http://sitekreator.com/solar-bg



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Djasta-Prasta]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 14:47



вижте там маи ще може да си ги зглобяваме и да ни излизат на половин цена
http://sitekreator.com/solar-bg



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Maйkъл]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 17:28



от тук си купуваш клетки и си зглобяваш ефтин фотоволтаик
http://sitekreator.com/solar-bg/index.html



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: koko]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано20.10.07 18:38



Не са на половин цена. Българските отдавна са на тази цена.


В отговор на:

Автор: koko
Тема: Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).

вижте там маи ще може да си ги зглобяваме и да ни излизат на половин цена
http://sitekreator.com/solar-bg


Редактирано от 2V6 на 20.10.07 18:40.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторФoтo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:47



Пичове не може ли да разберете че ниската цена се постига единствено с големи заявки. А тази цена която се офертира за фотоелементите ми се струва малко висока (2.67 евро на ват) само че не разбрах цената със ДДС ли е това цена в българия ли е или франко производителя.
Аз лично не бих си правил труда да се занимавам със сглобки про положение че може да се намерят монокристални фотоволтаици по 3.70-3.80 евро на ват
Но все пак има хора на които им е по интересно да си го направят сами.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Фoтo]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 12:15



привет на всички, и аз като вас правех сметки, но се оказа, че има голяма разлика от написаното до реалноста. направих си 1.5 кВ централа на покрива още лятото и все още не мога да сключа договор с енергото за изкопуване на тока въпреки ,че имам предварителен договор. системата ми е последен писък в технологиите. с повишаваща мощноста система при облачно време и система за следене и контрол по интернет. също така отчитане на зелени сертефикати. на наистина заинтересованите мога да дам прфесионална консултация на е-mail: ivankov_@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.