Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема нагревател за воданови  
Авторhaho (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 19:15



Здравейте,
имам един въпрос за знаещите тук.
Може ли някой да ми обясни на какъв принцип действа нагревателя за вода който се прави и в домащни условия от две лажички с малко разстояние м/у тях, като за едната се връзва нула, а за другата фазата и дали има нещо вярно в твърдението, че този нагревател консумира с 30% по малко електроенергия.
Ако някой даде и някакъв сайт на тази тема или спомене някой учебник дето разглежда този вид нагреватели ще съм много благодарен.
Мерси предварително



Тема Re: нагревател за вода [re: haho]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 20:57



Ами нагревател е самата вода. Тя има определена електропроводимост и при протичане на ток през нея се отделя топлина. Лъжичките служат за електроди. Обаче този тип нагреватели не бива да се използуват, понеже са много опасни!!!



Тема Re: нагревател за воданови [re: lvan]  
Авторhaho (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 09:04



А има ли някаква книжка за това.
Аз съм чел някъде, че с това нагряване се пести ел енергия (за съжаление в несигурен източник на инфо), за това питам тук, ако може някой знещ да ме убеди с доводи дали това е вярно или не.
Пздрави



Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано27.02.06 13:54



Аха, страшно много енергия се пести. Освен туй водата се обогатява на полезни метали, микроелементи и минерали от разпадането на електродите (лъжиците). Случайните токови удари влияят положително на центрланата нервна система и миокарда, а когато са по-леки подпомагат развитието и обогатяването на речевия апарат, макар и в малко нецензурна посока.



Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
Автор494 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 14:34



И е много важно да се спазва принципа водата да е нагревател, защото преди години колега, дежурен в новогодишната нощ, към сутринта решил да си прави кафе за изтрезняване и ръгнал устройството в алуминиевия кафеник!
Останките бяха доста впечатляващи.



Тема Re: нагревател за воданови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 21:13



Поручик време е да стегнеш новобранците.

Ще вземе да се изтрепят от простотия.



Тема Re: нагревател за воданови [re: Xoлдън]  
Авторhaho (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 09:12



Господа Ржевски и Холдън, предполагам, че знаете, че има сериино произведени котлета за отопление с такъв тип нагреватели. Аз съм говорил с човек който има такова (за съжаление не може да намери спецификацията му), за това все още стои въпроса ми: има ли някой информация за такъв тип нагреватели. Какво имам в предвид: съотношение на плоскостите спрямо мощноста, разстоянието м/у двете пластини, най - подходящият материал за пластините, плътност на водата и други такива, но различни от вида "новобранците ще се изтепат".
съжалявам за тона, но Вие го подехте.
Поздрави
N.B.
Предварително благодаря на тези които имат някаква инфо. или опит с такъв вид нагреватели и дано другите не пречат.



Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано28.02.06 13:51



Уважаеми господин хахо, предполагам знаете, че в близката и скъпа на всички нас Китайска Народна Демократична Република Китай, може да бъде произведено абсолютно всичко стига да е евтино, без значение колко е ефективно и безопасно.
Предполагам също така знаете, че отделената активна мощност в един проводник е равна на тока по напрежението. (Айде да не говорим за сложни неща като косинуса фи) Независимо от какво е направен проводника. И също тъй, някъде в основното училище се учили за протичането на ток през воден разтвор на някаква сол и съпровождащата процеса дисоциация на водните молекули и енергията необходима за осъществяването на тоя процес. Е добре, след като при протичане на ток през съпротивителния проводник на нагревателя, цялата енергия отива само за подгряването му (пренебрегваме онуй прословуто косинус фи, щото реактивната съставка е много малка), а при протичане на ток през вода част от енергията отива и за разлагане на последната на водород и кислород, според вас, чисто логически,кой процес е енергийно по-изгоден?

П.С. Мисля, че дори адашът ви, собсвенност на Васа Ганчева,може бързо и лесно да стигне до правилния извод.

Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 28.02.06 13:53.



Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
АвторSelfmade (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 14:04



Преди известно време ми донесаха един такъв руски. Кръстен беше електроден котел и в диплянката фирмата го рекламираше като върхова технология. Едва ли не разсекретена от ядрените подводници. Голяма част от Нижни Новгород се отоплявала с туй. Там се продавал по 230$ (дойде си с фактура) 2.5kW монофазен (има и трифазни). Работи с антифриз производство на същата фирма (щото ако сложиш щипка сол в системата, мощността ...). Та естествено го разглобих. Преставлява тръба 3/4" 30 см, от долу е навит тройник, средният му отвор е под ъгъла и е вход, а на отвора отдолу е навита тапа от тефлон и в средата 25 см. шиш от нераждавейка, което е и електрода. На него се вързва фазата. На тръбата има заварен заземителен болт. На другия край на тръбата е навит преход към 1/2", което е изход. Всичкото туй е шприцовано във футуристичен корпус от пластмаса. Я струва 5$ я не. Тия работи ги кичат нагоре-надолу по системата, която може да се захранва и от друг отоплител. Кото му се сложели отпред и отзад обратни клапани самичко си правело циркулацията. Имаше към 20 стр. ръководство, сертификат за електробезопасност, протокол за изолационни изпитания. Всичко това руско разбира се. Не го пробвах.



Тема Познавам производителнови [re: Selfmade]  
Автор 818O (новак)
Публикувано28.02.06 20:12



Хохо,
Ако сериозно се интересуваш, познавам един шлосер-механик, който по поръчка е изработил поне 40-50 такива "електрокотлета".
Не че ги рекламирам. Винаги като ги видя - ТРЪПКИ МЕ ПОБИВАТ.
Обаче, изглежда възложителят е интелигентен човек (не го познавам). Допускам, че сериозно са го мислили защото произвеждат доста симпатични системки - освен котлето, помпа, електротабло, някаква автоматика с прилични материали и симпатичен външен вид.
Според мен ги монтират по баровски къщи.
Котлето е трифазно и с доста сериозни цифри за мощност.
Мисля че корпусите са от газови бутилки.
Ако имаш нужда, дай майл да те свържа. София - Княжево.
Ще го питам, но мисля няма да ти откаже информация или да ти изработи.
АЗ ТАКОВА НЕ БИХ СИ ТУРИЛ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.