Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 11.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
Автор Vastodi (поумнял)
Публикувано01.03.06 20:04



На този принцип има и парогенератори с малка мощност за овлажнители в климатични инсталации. Те са трифазни, но корпусът им е от поликарбонат. Недостатък- електродите бързо се зацапват, намалява активната им площ намалява и оттам ефективността. Инак имат добра система за управление. Що се отнася за икономия на ел. енергия- това е смешно!



Тема Re: нагревател за воданови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано04.03.06 16:42



Отлично поручик!!!
сто дни отпуск!!!!


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
Автор Maйkъл ()
Публикувано05.03.06 05:01



Такива нагреватели ползвахме в казармата преди 20г , разбира се нелегално.
Спецовете от които чух как се прави нагревател ми обясниха защо за забранени но не гарантирам за достоверност. Вредното действие на нагревателя било капацетивното - тоест нарушава се косинус фи на мрежата. Другото вредно действие било насочено към електромера. Реактивната мощност за награвяне на водата ( капацетивното ) преобладавало и нещо електормерите не я е отчитали. Мисли за нагревателя като за паралелно свързани съпротивление и кондензатор - всяки елемент загрява водата по различен принцип. Съпротивлението - това е съпротивлението на водата
(електролит) при протичане на ток. Тук няма реактивна съставка. За сметки можеш да ползваш изчисление на електорит и проводимост. Само дето
електродите много бързо се разрушават. Кондензатора - загрява водата благодарение на това че водата е дипол и водните молекули между плочите
се въртят с честота 50 херца. Разбира се такъв начин на загряване на водата е доста неефективен но за сметка на това почти безплатен .



Тема Re: нагревател за воданови [re: Maйkъл]  
АвторKokoБoko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 10:13



Вие сте съвсем изперкали
Не знам защо се заблуждавате че се прави икономия от този така наречен нагревател.
Никои ли не се е замислял че обикновенния нагревател например на бойлера , които представлява реотан вкаран в тръбичка с кварцов пясък и капсулован да не влиза вода. Това е направно с цел реотана да може да се нагрява попне до 700-800 гр и така си променя съпротивлението и се отделя максимално количество топлина !!!!!
Представи си как може да се получи това при водата и за каква икономия става на въпрос .
Икономия няма цели се да се постигне КПД на уреда поне 0.8-0.9 !!!



Тема Re: нагревател за воданови [re: KokoБoko]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано05.03.06 19:40



И ти не си мнго в час.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: нагревател за воданови [re: haho]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 22:18



Бравос бе, бравос. Аз понеже много бързо схванах принципа, предлагам следното, понеже сме 'ного печени правим ей таквиз парни котли, ренкин се е погрижил за останалото, смучем само реактивна мощ ('щото те електромерите не я отчитат, аха!), после продаваме на енергото с такъв фактор на мощността да се порежеш, прав, единица, абе качество екстра с две думи. Ония докато се разберат и вече фалирали - и ние покрай тях ('щото без реактивна мощност сме за никъде), ама ние с пачки, а те голи като пушки.

Пичове, слушайте поручика и другите здравимислещи те ви предпазват от нараняване и опасности с летален край.

Хахо, не си прав бате, не ме разбирай криво, никой не иска да ти пречи, просто помисли за 'единствено възможна технология' от гледна точка на ресурси и технология. Аз ще ти помогна, донеси материалите и един електрожен и си готов за 4-5 часа, но не искай от нас спецификациите на НАСА за подобно устройство. И въпреки това, ако ми кажеш какво означава 'съотношение на плоскостите спрямо мощноста' може би ще ти помогна още повече.

Успех и умната



Тема Re: нагревател за воданови [re: Maйkъл]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано05.03.06 22:35



Вай, вай, вай.... въртят се 'начи молекулите с 50 херца абсолютно безплатно ....
Първо, с 50 херца молекулите много много няма да ги загрееш. Че ако ставаше - горките електролитни кондензатори във всеки токоизправител или НЧ усилвател ... щяха да са като печки.
Второ, безплатен обяд няма! Ако при "въртенето" се отделя топлина значи се консумира активна енергия. Иначе микровелето ти у вас нямаше изобщо да харчи ток.
И трето - колко според теб е капацитетът м/у два електрода с големината на лъжички? Няколко десетки пикофарада я има, я няма. За 50 херца тия пикофаради въобще не влизат в понятието "реактивен товар" - токова са мизерни.


Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 05.03.06 22:45.



Тема Re: нагревател за воданови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Maйkъл ()
Публикувано06.03.06 00:32



Добре че електролитните кондензатори са пълни с електролит иначе щяха да се изчервят от срам като ги сравниш с воден дипол.

А продължавам да твърдя че реактивен консуматор почти не се отчита от електормера. Можеш да включиш колкото си искаш трансформатора на празен ход за най-лесно и ще видиш че електромера не мърда.



Тема Re: нагревател за воданови [re: Maйkъл]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано06.03.06 01:16



Аха. Прав си направо не 100, ами 128 процента! С електролит са пълни. А според теб какво е електролитът? Някаква специална и неизвестна течност открита от кораба "Ентърпрайз" на някой астероид? Ша требе да те разочаровам - електролити се наричат водни разтвори на соли, к-ни и основи. Най-общо казано. (Дай сега 1000-та лева дето ги беше обещал. Специално за теб направих откритие с какво са пълни електролитните кондензатори)

Колкото до това, че реактивната енергия не се отчита от по-старите електромери - не се отчита, факт. И аз никъде не съм ти опонирал по него. Опонирал съм ти само в едно - че ще стоплиш вода с тая енергия. И че 10 пикофарада образувани от 2 лъжички реактивна енергия не генерират. Щото в такъв случай мостов кабел дълъг един метър би трябвало да вкара в колапс енергото. Чети внимателно.


Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 06.03.06 01:18.



Тема Re: нагревател за воданови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Maйkъл ()
Публикувано06.03.06 04:15



Що не напишеш някоя формула тогава щом ги разбираш толкова нещата. Например .. колко е капацитета на един кондензатор с плочи 10x10 см. на 1 мм растояние във водна среда и колко енергия запасява между плочите си
при дадено напрежение . После да видим на какъв обем вода се прилага тази енергия за единица време (1/100 сек) и какво става с водата между плочите на кондензатора като и приложиш тази енергия. Нещо такова..

А, няма да откажа да ме светнеш защо новите електромери отчитат реактивно потребление според теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.