Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Макаренконови [re: haha]  
Авторoтличниk (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 14:30



"Ха ха" разсмя ме!

!!! Остави го тоя симпатяга!Обади ми се на 224 778 781 в айсекю или ми остави някакъв адрес,ако имаш там или в скайпа. Искам да ти покажа нещо



Тема Re: Макаренконови [re: oтличниk]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 14:33



275 023 540 в Кю-то.



Тема хе хенови [re: haha]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 18:26



Хи хииии, 'ного си учен бе, бате 'ного четеш бе. Земи прочети и учебниците по физика от горния курс на гиманзията, после можеш да го разкажеш и на 'отличника' по кю-то, че виждам, че ви е убегнало некакси. То не ви е лесно, с образование от форумите, ама мен ме забавлявате много.



Тема Re: хе хенови [re: Eмo]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 16:47



? Vqrno li e? Che ti e malak shtepsela?



Тема Re: хе хенови [re: Desi]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 16:58



Kade ste bre hora?Savsem go zarqzohte toz forum!





Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: koko]  
АвторДилeтaнт (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 08:59



Понеже имах търпението да изчета всички или почти всички глупости, които са се изписали по темата тук и куп други публикации по темата другаде искам да споделя мнение, пък дано е в помощ на някого.
Останах с впечатление, че най-реалистичните методи, които да осигуряват реална "икономия" са следните:
1.Прехвърляне на електромера от фаза на нула, различни по форма и съдържание байпасове . Гарантира до 100% икономия. Незаконно е, доказуемо и наказуемо.
2."Повдигане" на нулата на електромера. Намалява тока през токовата намотка и съответно показанията. Незаконно е, малко по-трудно доказуемо и естествено наказуемо.
3.Насищане на магнитопровода на електромера. Постига се чрез пропускане на постоянен ток с висок ампераж и ниско напрежение през токовата намотка. Може да намали драстично показанията на електромера. Съществува риск от изгаряне на токовата намотка. Незаконно е, поради това е наказуемо, но много трудно за доказване.
4.Електронни схеми на импулсни устройства които консумират голям ток през къси импулси и после го отдават в консуматора или обратно в мрежата, забавяйки въртенето на електромера или дори карайки го да се върти обратно. Авторите на идеята и устройствата обосновават действието им с влошената чувствителност на електромерите (важи и за електронните) към по-високочестотните съставляващи. Лично аз подлагам на съмнение ефективността на подобни устройства или поне значимостта на ефективността им. Защото съгласете се, икономия от няколко процента в рамките на едно домакинство е смешна може да се постигне по много по-лесен начин. Почти сигурно е обаче, че тези устройства внасят сериозни смущения в мрежата, които могат да засегнат не само конкретния абонат, но и съседите. Точно поради това използването им би трябвало да е незаконно и наказуемо.
5.Откровенни глупости, маскирани зад високопарни и високонаучни термини като "мониторинг на мрежата", "подобряване на коефициента на мощност" и тем подобни. Чиста проба ментета, пълнещи яко джобовете на някои за сметка на куп балъци, плащащи за тях.



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: Дилeтaнт]  
Авторinjenera (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 23:12



Аве не мога да разбера к'во се нареждате тука?!?Не виждате ли че всеки се спасява индивидуално?!?Нима мислите, че някой ако има схемата, ще ви я даде?!?И мен ме дразнят високите цени на тока, ама к'во да направя?!?Плащам и т'ва е.Най-тъпото е, че електромерите въртят повече и плащаме повече, от колкото консумираме и така енергото си плаща загубите в ромските квартали и загубите от кражби.



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: injenera]  
Авторeceo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 00:16



Смех............





Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: koko]  
АвторKънчo (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 19:46



Копелето което предлага за 500 лв.устройство за кражба на ток,отговаря на имейл

ji4ka@rambler.ru

Може да му се пише нещо безобидно,и ако отговори,може да се проследи IP-то му и оттам,по начетените могат да намерят домашния му адрес.И тогава. удряйте.



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: koko]  
АвторKънчo (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 19:51



Копелето което продава уреди за кражба на ток отговаря на имейл

ji4ka@rambler.ru

Може да му се пише нещо безобидно,и ако отговори да се проследи IP-то му,а оттам по начетените да намерят домашния му адрес,има такава програма,но не мога да я намеря,някъде из дисковете е.Който се справи,да публикува адреса тук,та който иска да си го оттепа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.