Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 18.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема моята борба с електромера!нови  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано24.08.03 19:03



Преди да започнем по същество, да разгледаме следното: Енергото често използва схема "Арон" за отчитане на енергия на напрежение 20кV - това са големи промишлени консуматори. Тази схема мери вярно в трифазна, трипроводна система. Системата 20кV обаче, никога не е с изцяло изолиран от земя звезден център - той е най често компенсиран или вързан към земя през активно съпротивление. Затова през С на сх.1 ще протича ток.


1.като гледате векторната диаграма- това не създажа ли обратен въртящ момент на електромера, към който е свързан С ?
2. ако консумирате от фаза 2 през земя кой ще отчита - никой !?
Сега да се върнем към нашите домашни електромери.
Всички идеи до тук бяха да се "излъже" формулата за върт. момент- само че това е обречено на провал. Аз предлагам да използваме тази формула в наша полза, като знаем че тя е точна и не подлежи на коментар.
Трябва да прекараме ток който да създаде обратен върт. момент, но ако го правим противопоставяики се на мрежовото напрежение то ние ше "похарчим" точно толкова енергия- колкото е обратния жърт. момент.
следователно ще го прекарваме през други вериги, ето вижте:
1.Сх.2 - това е само идеята, не удобно за прилойение, зашото трябва да пипате във веригата преди електромера - а това са дърводелските методи.
Но забележете резултата: с мощност 10 вата, създаваме обратен въртящ момент еквивалентен на 1100 вата през електромера.
значи остава да си осигурим електрически достъп до точката преди електромера, ето я идеята- през друг електромер вързан на същата фаза - сх.2

по правилната (схематично) посока на товарния ток - 2 , на Сх.3 е обратна на начертаната, тъй като е начертан в нулата.
2.Сх.3- тук Ел.2 има обратен, но Ел.1- прав върт. момент, но неке все пак направим анализ:
-ако тока Iв е постоянен, Електромерите няма да се въртят
-ако тока Iв е изправен (двуполупериодно), Ел-рите няма да се въртят, ако тока е изправенен еднополупериодно единия електромер- права, другия- обратна посока.
сега следва най грубия от интелигентните методи - Сх.3
3. Сх.4 - заместете Ел.1 от Сх.3 с конфигурацията от Сх.4, получава се следното Електромера от Сх.4 няма да се върти(напреж. намотка е под постоянно напрежение), а другия електромер ще има обратен върт. момент. Диода може да го сложите вместо жичка в бушона, но на много места гл.бушон е автоматичен и е заклучен от енергото, наи добре при този вариант е да не консумирате от електромера с диода за да може и малък кондензатор да филтрира достатъчно и напреж. да бъде постоянно.

Да се върнем на Сх.3- като имаме предвид 4е тока на нашето въздеиствие ще се сумира с токовете на товарите и през електромерите ще текът резултантните - какъв ток по големина и форма трябва да е консумирания и какъв съответно по големина и форма да е нашия ток с които въздействаме- Iв,
че цялата тази схема да прорабити срещу електромера?
аз оште не съм успял, но мисля че решението е под носа ни.
Успял съм да победя и то не по точки, а със туш - Електромера, но в схема с три електромера вързани на една фаза - Сх.5.
Устройствата А и Б от Сх.5 не са нещо сложно а просто генерират токове с опеделени форми и фазови разлики.
Ако някой успее да "победи" в Сх.3, му предлагам следното: да ми разкрие начина с който е победил, а в замяна на това ще му разкрия начина, идеята,точната принципна схема за "надхитряне" на три електромера вързани на три различни фази- това е еквивалентно на един трифазен електромер! и разбира се пълна информация за Сх.5

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 20:55



и ми е трудно да осмисля всичко, но все пак виждам че не предлагаш нито една схема която не изисква намеса преди електромера. схема 3 е такава, но схема 3 няма да проработи. виж, тая с диода ще проаботи, но ще имаш проблем с устройствата захранвани от трансформатор, като касетофоните например. но тая с диода ще си проработи дори ако не сложиш кондензатор и не правиш сложни еквилибристики със комшиите. просто сложиш ли диод пред електромера, преебал си го. но доколкото схващам, ти искаш от другия електромер да си черпиш нормално и за двете домакинства.

така, доколкото разбирам гвоздея на програмата е схема 5 - не изисква намеса преди електромера, изисква само комбиниране с комшиите. е, не мога да коментирам, понеже не знам какви са устройствата. но все пак бих заложил че няма да работи



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 22:29



ЕЛЕКТРОМЕР,с тези схеми децата ли залъгваш?
Вземи разясни поне една като хората.Примерно 3,та да те направя на пух и прах.Но остави тези твои теории.

Човешко е да се греши,но при теб стана навик.
Просто замириса.



Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: zaphod]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 00:05



eto kyde gre6i6:
1.shemata s dioda nqma izob6to da raboti, ako nqma kondenzator.
kakvo ima6 predvid, kato kazva6 - samo dioda e dostaty4en?
samo s diod, elektromera 6te se vyrti, kakto si mu e reda.
za6to kazva6 - Sx.3 nqma da proraboti - ta nali az ti kazah, 4e ne sym q nakawal da proraboti, a samo ilustriram dostypa do to4ka predi elektromere 4rez vtori e-r.
no ne sym siguren 4e ne e vyzmojno da proraboti- ima neveroqtno mnogo kombinacici na tovarni tokove i vyzdeistva6ti , na tehnite formi ... . ne znam, no si mislq, 4e e vyzmojno da ima i pe4eliv6a kombinaciq.

a sega za shema 5:
ne razbrah kakvo si gotov da zaloji6?

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 00:09



za6to imam 4uvstvo, 4e ti si nqkoi ot tezi s razbitite teorii, koito do skoro bqha mnogo aktivni v foruma. ako e taka ot kakvo se sramuva6, ta si snovo ime.
ako ne e taka - izvini me.
ta kakvo ne ti e qsno v shema 3 ?

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: zaphod]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 00:12



megdu drugoto, kakvo ti e mnenieto za shema 1 . tova e edinstvenata shema, koqto ne moga da eksperimentiram. zatova 6te mi e polezno tvoeto mnenie.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 08:21



а, схема 1 ще проработи. но разбира се иска достъп ди преди електромера, което я обезсмисля. искаш просто да пуснеш ток с противофаза нали?
а какво имах предвид за диода. ами мисля че като сложиш диода преди електромера, скапваш правилото че магнитния поток от напрежителната намотка е интеграл от напрежението. ясно е че бобината ще се насити, тъй като интеграла не може да отиде в безкрайност заради вътрешното съпротивление. тоест тока ще стане смес от постоянна и пулсираша съставка, може да се сметне с модел от индуктивност и резистор. но този ток вече не отговаря на правилото интеграл от U. от там нататъка, ясно ти е че няма начин електромера да отчита вярно. но това трябва да ти е ясно, нали за това го слагаш диода - да изкара от сторя електромера с положително отчитане? а за кондензатора си прав - добре е да го има - той ще доубие и малкото останало отчитане, от променливата съставка. а ти пробвал ли си схема 3+4? значи според мене би трябвало да работи, защото изправения ток, съдържа съставка 50Hz. ти правилно отбеляза че двуполупериодно изправен ток няма да даде ефект, защото той не съдържа съставка 50Гц ако си я пробвал и не е станало, съм озадачен. а ако искаш да не публикуваш схема 5, може да я обсъдим с бележки - аз съм регистриран под същото име, така че можеш да ми пратиш. но ти явно искаш да я победиш със различни форми на сигналите, което е загуба на време. цялото устройство се намира зад електромерите, а по този начин им спестяваш единственото слабо място - напрежителната намотка. така влязлата мощност е колкото те са отчели. да не се подлъгваш по схема 3 - ето казваш си "сумата е равна на изконсумираното, но все пак и двата електромера показват грешка в консумацията". няма такова нещо - не показват грешка. просто устройството трансферира енергия от единия абонат към другия, което и отчитат електромерите.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 09:31



Не съм участвал и затова искам да се включа.
Просто искам да оживиш схемата да видя как ще заработи.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 14:26



Sh.3 v tozi vid, samo ilustrira ideqta prez kakvi verigi nie mojem da vyzdeistvame s tokove, koito ot svoq strana se prekarvat s mnogo nisko naprejenie.
Sh.3 kakto e na4ertana- ediniq elektromer 6te se vyrti v prava posoka, a drugiq-El.2 6te ima obraten vyrtq6t moment.
ako oba4e me pita6 kak rabiti sh.3 kato zamestim El.1 s elekttromera ot sh.4:
eto kak stava:
elektromera koito e s dioda i kondenzatora(ot nego ne konsumira6) nqma da se vyrti za6toto naprejenovata nu namotka e pod postoqnno naprejenie.
a na drugiq elektromer 6te mu e syzdaden obraten vyrtq6t moment i to tolkova golqm kolkoto si pojelae6- zavisi toka v vtori4nata na,motka na transformatora.
taka 4e moje6 da konsumira6 ot tozi elektromer, a i dvata da stoqt nepodvijno.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 14:45



Благодаря.
Удовлетворен съм от отговора.
Ще направя тестове и ще се обадя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.