Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Фотоволтаици  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 20:49



Търся инфо за закупуване на фотоволтаични батерии. Из нета намирам само хубави приказки, готини снимки, най-много и някакви характеристики, но не мога да намеря конкретен продавач, цени и т.н.
Интересуват ме батерии за около 8 киловата (когато има силно слънце).
Искам първо да купя един панел, модул и да го изпробвам, да направя някои измервания и сметки.
Ако някой може да ми даде инфо и препоръки за купуване на фотоволтаични батерии, ще съм благодарен.



Тема Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 00:56



8 киловата = 8000 вата, най ниската цена е 4 ойро на ват инсталирана мощност само за панелите, 'ше се наложи да сложиш около 20% отгоре, няма как, 'начи цената само на панелите е 8000*1.2*4*1.96, кинта. За 'някои измервания и сметки' за един панел около 2 'квадрата' идва около 300*4*1.96 звонкови лева. Покажи мангизите около 2 и нещо кила и имаш панелите, ако искаш и инсталация сметаката е 300*6*1.96 кинта.

Може пък интереса ти да е 'сериозен'.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Eмo]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:08



Емоооо, видя ли сега като не публикувахме материалите от посещението в гръцката фирма, какви идеалисти се намират..........
Идеалисте, ето:





Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано15.05.07 17:06



Ми ко човека си пита може и да си има капиталец, вие ся завиждате ли 8квата са точно за вкъщи му.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Xoлдън (Омайник!)
Публикувано15.05.07 20:43



Това се изкупува за стотина години май?
За толкова години всичко ще е изгнило и няма да го има.
Това според мен са технологии ,където нямаш друг избор-космически апарати.
Другото е фантазии на наивисти.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Xoлдън]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:38



С какво сравняваш, за да извадиш извода че е безумно скъпо.
Представи си, че има обект, за който са необходими 2 киловата електрозахранване, но той е на 16 километра от съществуваща електроразпределителна мрежа. Айде смятай сега!





Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: ekcпepт]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 23:11



Благодаря за сайта, но там има само статия, а не конкретни панели и цени.
Цените, които Емо спомена не са точни, даже изобщо не са коректни.
Само за информация - Сименс продават 1200 W - Панели, Инвертор, Охладителна система и комплект сглобяема конструкция за монтаж на панелите за 5 000 Евро. Как така на Емо само панелите са по-скъпи.
Вече имаме такава покупка от Сименс и няма никаква измама в това, което казвам.
Освен това едва ли от твоето посещение в гръцката фирма зависи дали съм идеалист, или не.


Само за информация: В Китай преди 12 дни пуснаха в експлоатация централа с фотоволтаици 1.2 MW. Стойността на проекта е 930 000 Евро. И това съвсем не е само панели. Панелите едва ли са повече от 70 % от тази цена, която идва доста по-малко от 1 евро на ват.

Та затова ме интересуваха конкретни производители, търговци и цени.

Че ще копуваме фотоволтаици ще копуваме, ама хватката ела с торбата с парите и ще те оформим е от едно по-старо време.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
Автор Xoлдън (Омайник!)
Публикувано16.05.07 08:35



Естествено за всяко нещо се праи ПП с ориентировъчни цени.И се избира вариант.А 16 км. ел.провод 20 kV не е кой знае колко скъпо.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано16.05.07 09:23



elektromer
е ги слушай тия тук повечето са дървени философи, вероятно и бачкат в разни държавни или поле държавни организации, на които целта е не да те подпомагат а да ти пречат.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: ekcпepт]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 14:43



Абсолютно си прав, взимам си поука, до края на седмицата ще има кратък (кротък) илюстрован материал, че ше ми изтече хостинга.

Ако искаш да публикувам и твой текст, изпрати ми го на емайла.

Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.